Şimdi Ara

photoshop ricası?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noir Guy -- 9 Nisan 2020; 21:25:56 >

• bu kol aşağı inmez, arka kısım çok bozulur, düzeltmek daha da uğraştırır.
    yeni bir kare çek, photoshop içinden aşağıda gösterdiğim gibi Filter - Liquify bul,
    istediğin gibi bir efekti bununla daha güzel verirsin.

Bu komut haricinde yine photoshop içinde (onu da aşağıda gösteriyorum) Distort içindeki
    bir başka filtre ile de yapabilirsin. Ben Liquify'i daha çok seviyorum.

photoshop ricası?

photoshop ricası?

• quote:

Orijinalden alıntı: Harris32

bu kol aşağı inmez, arka kısım çok bozulur, düzeltmek daha da uğraştırır.
    yeni bir kare çek, photoshop içinden aşağıda gösterdiğim gibi Filter - Liquify bul,
    istediğin gibi bir efekti bununla daha güzel verirsin.

Bu komut haricinde yine photoshop içinde (onu da aşağıda gösteriyorum) Distort içindeki
    bir başka filtre ile de yapabilirsin. Ben Liquify'i daha çok seviyorum.

çok denedim kurcaladım ama beceremedim. en son yabancı bir forumda yardım istedim. orda da yardımcı olmaya çalıştılar ama tam olarak istediğimi vermediler halen. bu arada özel mesaj atamıyorum sana. istersen konunun linkini atayım bak oraya. belki ordaki fotoğrafları indirip yardımcı olabilirsin bana? ingilizcemden midir nedir gayet basit bir nokta kaldı beceremediler o kısmı.

• Harris32 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Dis hekimligi 2.sinif ogrencisiyim. Kanal tedavisi icin dise dolum yapmistik da. Malum yeni olunca pek beceremedik. Size bir dis radyografı atsam kanal kısmı dolu gozukmesi icin sadece beyaz yapılması gerekiyor. Ama shoptan hic anlamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz ya? Çok sevinirim. Eğer yardım edebileceginizi dusunurseniz fotografı atayım. Gercekten basit bir seye benziyor. Yani shoptan hiv anlamam ama tekrardan yardım istiyorum. Simdiden tesekkurler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sansa Magna kullanıcısına yanıt
    fotoğrafı bir gönder, bakayım, anlattığıan göre büyük ihtimalle çözülür..
    Hocam mesela şu en sondakinin son kısmında bir boşluk var kanalın hepsi beyaz değil. Onu doldurmamız gerek işte mesela. Ve yapabilirseniz hangi programla yaptığınızı söylerseniz çok sevinirim. Ben de onunla diğerlerini yapayım. Çok teşekkürler. Umarım fotoğrafı ekleyebilmişimdir.

photoshop ricası?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kolu aşağı indirdim ama söylediğim gibi arka kısım çok bozuluyor.
    bunu yeniden çekmek veya söylediğim yöntemlerle üretmek daha kolay.

bu şekli ile işini görüyorsa, gerisi sana kalıyor.
    Bu yöntem yani kolun aşağı inmesini de önce kolu seçim araçları ile fotoğraftan ayırman, sonra da Edit - Transform - WARP aracı ile sadece
    kolu aşağı çekmen gerekiyor. Bu da biraz uğraştırıcı, zira kolu dengeli bükmen lazım. Sonra da
    stamp aracı ile geri kalan alanı çoğaltman zorundasın, bu ise biraz vakit alır ve istenileni vermeyebilir.

photoshop ricası?

• photoshop en uygun program, bunu önce lasso aracı ile polygonal lasso ile seçmen gerekir.
    yani sadece boyanması gereken alanı bu araç ile seçeceksin.
    sonra da stamp aracı ile biraz üstteki dokulu olan alanı aşağı doğru doldurman gerekiyor.
    benim için basit ama sizin için biraz karışık gelebilir. Ancak bu iki adımı çözersen, çok kısa sürede
    benzer adımları yapabilirsin. Burada önemli olan ayrıntı seçim sonrasında stamp aracının seçimi aşamasında stamp fırçasının
    yumuşak fırça (roudness edge) seçimi yapılması ve fırça yada stamp ucunun biraz ufak tutulması gerekiyor.
    Stamp aracı seçimi sonrasında ise klavye'de sol ALT tuşuna basarak kopyalamayı yapacağın kısımları önce seçmek sonra da aşağıya uygulamak lazım.
    aşağıda birkaç adımda bunları gösteriyorum. Biraz video izlersen daha çabuk kavrarsın. Yazdıklarım karışık gelebilir.
    Photoshop Stamp aracı olarak bir kaç video izlemen faydalı olur.

Başka yöntemlerde var ama onlar da karışık, örneğin yine boyanacak alanı seçip, bundan bir katman (Layer) yarattıktan sonra Levels değerlerini oynayarak
    yine benzer sonuç alınabilir. Ama bu da ilk kez kullanım için fazla detay içeriyor.

Gerisi sana kalıyor...

photoshop ricası?

photoshop ricası?

photoshop ricası?

Cok tesekkur ederim hocam. Yarın deneyip bilgi vericem umarım yapabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.