Şimdi Ara

Photoshop Otomatik Hizalamayı Kapatmak (Yardım)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Photoshop Otomatik Hizalamayı Kapatmak (Yardım)

Yukarıda ki resimdeki 0.40 cm gibi otomatik yazıyı hizalamasını istemiyorum, yazıyı istediğim yere taşıyamıyorum bu yüzden nasıl kapatabilirim acaba?

• Cascella kullanıcısına yanıt
    bu smart guide ile sağlanır yani ölçününü ekranda görünmesi ile ilgili ayarlar.
    ancak bu özellik bence yararlıdır, zira bir sürü şeyi hizalamak vs gibi işlemlerde çok kullanışlıdır.
    ama hizalamama durumunun farklı bir açıklaması var o da Snap aracıdır, bu açıksa ve bir sürü
    ayarı tam açık hale gelmişse, sürekli etrafındaki nesnelere hizalama aşamasına geçer.

Aşağıda Smart Guide'ın yerini gösterdim. Aynı yerde yani aynı menüde bir de Snap seçeneği
    var, bunu istediğiniz gibi ayarlarsanız sorun gider. Yani gönderdiğiniz resimdeki ölçeklendirme ekranda
    dururken, snap aracı çalışmadığından veya kapatıldığından istediğinizi yapabilirsiniz.

• Harris32 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim...
    Aslında tamamen kapatmak istemiyorum bazı şeylerde anlık kapatmak istiyorum bunun için ne yapmalıyım pek anlamadım orasınıda...
  • Cascella kullanıcısına yanıt
    o zaman sadece snap'i kapatın, diğerleri aynen dursun...

• Harris32 kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim bir sorum daha olacak sakıncası yoksa...
    Aşağıdaki resimdeki ingilizcesine en uygun yazı tipi yandaki ama regular olduğu halde biraz kalın bunu inceltmemin bir yolu var mıdır?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.