Şimdi Ara

Photoshop Kasma Sorunu..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle Herkese Merhaba. 2 gün önce bilgisayarımı formatladım. Format attıktan sonra Photoshop'u ve diğer kullandığım programlarımı yükledim. Fakat bir sorunum var. Photoshop'da önceden oluşmayan kasma sorunları meydana geldi. Örneğin zoom yaparken önceden hiç takılma yokken format attıktan sonra Zoom yaptığım kısım kasma yaparak yakınlaşıyo ve gerçekten rahatsız edici bir durum. Bu sorun format attıktan sonra meydana geldi. Sorunun nedeni neyden kaynaklanıyo olabilir ? Daha önceden başına bu problem gelenler varsa nasıl çözdüklerini paylaşırlarsa sevinirim. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler..

NOT: Sorun kesinlikle sistem kaynaklı değil, bundan eminim..

• enteresan ve talihsiz bir durum, programı kaldırıp kurmayı denediniz mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Runoart

enteresan ve talihsiz bir durum, programı kaldırıp kurmayı denediniz mi acaba?

Demin kaldırıp tekrardan kurdum. Ama durum hala aynı, değişen birşey olmadı.. Birazdan başka bir tane indirip birde onla deniycem..
  • Bu tür ufak sıkıntılar bazen adamı bunaltıyor, benimde başıma 3D max ta gelmişti sonunda sildim masaüstünden notebook a kurdum çalışma yapıcağım zaman notebook u bağlıyorum monitöre öyle çalışıyorum o sorunu çözücem diye çok uğraşmıştım, sonuçta kasanın dış kısımlarında büyük göçükler oluştu!.. Ama pişman değilim sinirimi atmıştım...
  • quote:

Bu tür ufak sıkıntılar bazen adamı bunaltıyor, benimde başıma 3D max ta gelmişti sonunda sildim masaüstünden notebook a kurdum çalışma yapıcağım zaman notebook u bağlıyorum monitöre öyle çalışıyorum o sorunu çözücem diye çok uğraşmıştım, sonuçta kasanın dış kısımlarında büyük göçükler oluştu!.. Ama pişman değilim sinirimi atmıştım...

Sinir krizlerinde kasa adeta stres topuna dönebiliyo..
    Bu arada demin Photoshop'da bir resim açtım biraz zoom in ve zoom out yaptım görev yöneticisini kontrol ettim ve Photoshop'un hiçbir işlem yapmadığım zamanlarda %50 işlemci kullandığını farkettim.. Kapatıp açtıktan sonra durum normale döndü ama sanırım bu yönden bir sıkıntı var..

• O zaman sistemi rahatsız eden bir durum var...
  • quote:

O zaman sistemi rahatsız eden bir durum var...

Gözüme batan herhangi bir durum bulamadım malesef.. Başka bir Setup'ını Download ediyorum şuanda. İnşallah sorun başka bir Setup'dan yükleyince düzelir..
  • kullandığı ram miktarını arttırmayı denedinizmi ayarlardan şahsen benim başımada geldi bide 8gb ram olan bi sistemde kasmalar yapıyodu bahsettiğim sürüm cs3 photoshop ayarlarından ram miktarıına baktım %30larda onu 60-65 e kadar getirdim sorun ortadan kalktı bence bi deneyin derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumur

kullandığı ram miktarını arttırmayı denedinizmi ayarlardan şahsen benim başımada geldi bide 8gb ram olan bi sistemde kasmalar yapıyodu bahsettiğim sürüm cs3 photoshop ayarlarından ram miktarıına baktım %30larda onu 60-65 e kadar getirdim sorun ortadan kalktı bence bi deneyin derim

Default değer zaten bende %60 fakat kasılma sanırım ondan da değil..
  • Arkadaşlar yardımcı olmaya çalışan herkese ilgilendikleri için teşekkür ederim. Bugün bilgisayarı açtığımda enteresan bir şekilde sorunun düzeldiğini farkettim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.