Şimdi Ara

Photoshop'da yanlamasına bişey çizdiğimde veya dekupe yaptığımda tırtıklanma sorunu.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu sorunu çözemedim. Yanlamasını bir şekil çizdiğimde veya dekupe yaptığımda merdiven gibi tırtıklı oluyor ve kayıt aldığımda iğrenç duruyor.

Çözümünü bilen var mı? Programın ayarları ile de oynamadım hattta bozulmuştur diye ayarlarını bile sıfırladım ama olmadı. İllustrator'de böyle bir sorun yok..

• Örnek gösterseniz sorununuza ilişkin yorumum daha net olurdu.

Anladığım kadarı ile düşük çözünürlükte ya da pixel/alan derinliği düşük dosyalarda çalışıyorsunuz.

Ayrıca illustrator ile vector çizdiğiniz için orada yapıp vector olarak photoshop 'a aktarmayı da deneyebilirsiniz.

• Bir görsel paylaşırsanız görelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Photoshopta çizim için açtığınız alanın çözünürlüğünü kontrol ettiniz mi? BElki düşük çözünürlükte çalşıtığnız için oluyordur.

Ayrıca illustrator ve photoshop farklı yapıya sahip uygulamalar. illustrator (ai) vektör tabanlı çalışırken photoshop (ps) piksel olarak çalışır

yani ai'de çizdiğiniz herhangi bir objeyi sınırsız ölçüde büyütseniz bile görüntüde kalite kaybı oluşmaz ama ps de net görüntü alabilmek için baskı ölçüsüne göre uygun çözünürlükte çalışmalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Threebuddha -- 2 Nisan 2021; 16:24:32 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.