Şimdi Ara

Photoshop CS5 için Sistem Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iyi günler. ben iş yerime photoshop cs5 ve corel draw x5 kullanabileceğim ve uzun vadede beni idare edebilecek bilgisayarlar alacağım. 3 tane düşünüyorum dolayısıyla sistem benim için çok önemli. Daha öncesinden birkaç yorum okudum Photoshop için güçlü bir bilgisayara gerek yok tarzında şeyler yazılmış. Benim için durum farklı. büyük ebatlarda çalıştığım için hızlı bilgisayarlar gerekiyor. Ayrıca eklemek istediim bir başka nokta da şu. Tasarım bölümüne girmeden 5 PC ve 1 imac in görüntüsünü tek 108 ekran bir monitörde toplayıp kanal kanal göstermek istiyorum yeri geldiğinde. Bunun için de monitör de bunu desteklemeli. Ya da bu konuda daha pratik çözüm önerileriniz var mı? Şimdiden teşekkürler ederim.

• up :S
  • up
  • yok mu bi tavsiye ya...
  • intel i5 2500k ile amd fx 8120 arasında bi seçim yapar hangisi cs5 te daha hızlı ise onu seçerdim illaki nette bir karşılaştırması vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: brEath23

Arkadaşlar iyi günler. ben iş yerime photoshop cs5 ve corel draw x5 kullanabileceğim ve uzun vadede beni idare edebilecek bilgisayarlar alacağım. 3 tane düşünüyorum dolayısıyla sistem benim için çok önemli. Daha öncesinden birkaç yorum okudum Photoshop için güçlü bir bilgisayara gerek yok tarzında şeyler yazılmış. Benim için durum farklı. büyük ebatlarda çalıştığım için hızlı bilgisayarlar gerekiyor. Ayrıca eklemek istediim bir başka nokta da şu. Tasarım bölümüne girmeden 5 PC ve 1 imac in görüntüsünü tek 108 ekran bir monitörde toplayıp kanal kanal göstermek istiyorum yeri geldiğinde. Bunun için de monitör de bunu desteklemeli. Ya da bu konuda daha pratik çözüm önerileriniz var mı? Şimdiden teşekkürler ederim.

merakımı mazur görün cs 2 de yapamayıpta cs5 te ypatıgınız şey nedir acaba tekrar özür soru için sadece merak ettim bende kullandığım için etkin olarak

• cs 5 te content aware diye bir özellik var bilmem biliyor musunuz. ayrıca küçük 100 pixellik resimleri değil fabrikaların 14 metrelik tırlarının, bina cephelerinin tasarım ve baskılarını yapıyorum. bilmem anlatabildim mi. dolayısıyla content aware filtresindeki yüksek sistem ihtiyacı, ya da yüksek çözünürlükte baskı yapmak ve o çözünürlüğe göre tasarımı hazırlamak benim için çok çok önemli duruma geliyor.rgb ile cmyk arasında mb farkı büyük resimlerde uçuruö gibi oluyor. firmalar çoğu zaman tasarımlarını ayrı layerlarda değil ya da vektör olarak değil de cinslik olsun diye saçma formatlarda yolluyolar ve düzeltmem gereken birşey olduğunda zorlanıyorum.
  • İ5 2500K Fx'in Gözünün Yaşına Bakmaz Gibime Geliyor Testlere Bakmadım Fakat Birçok Konuda FX8120 X6 1100T yi geçemiyor
    1100T İ5 2500K ile yarışabilecek kapasitede bir işlemci deil böyle bir denklem oldugunu varsayarsak İ5 derim.
  • Ekran kartınız üzerinden uygun bir sistem düşünmenizi tavsiye ederim, çözünürlük işin içine girince ki üretim alanları çizimleri gibi detay isteyen işlerde yüksek bir ekran kartı ihtiyacınız olucaktır.

Bilgisayarları notebook mu yoksa masaüstü olarak mı düşünüyorsunuz ? Ya da All in One ?

Ayrıca çizim konusunda pad kullanıyor musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iGroN

Ekran kartınız üzerinden uygun bir sistem düşünmenizi tavsiye ederim, çözünürlük işin içine girince ki üretim alanları çizimleri gibi detay isteyen işlerde yüksek bir ekran kartı ihtiyacınız olucaktır.

Bilgisayarları notebook mu yoksa masaüstü olarak mı düşünüyorsunuz ? Ya da All in One ?

Ayrıca çizim konusunda pad kullanıyor musunuz ?

Ekran Kartı Olayına Kesinlikle Katılıyorum Ekran Kartı Düşük Seviyede Olunca İşlemci Kaç Basarsa Bassın Ekran Kartı Yolunuzu Kesecektir
  • çizimde yarı profesyonel pad kullanıyorum ve pc üzerinde tercih yapmam gerek arkadaşlar. ilgileriniz için teşekkür ederim. profesyonel grafik kartlarına baktım bir ara ama çok güvendiğim için alamadım maalesef bilgisi olan var mı içinizde...
  • tasarımlar için kendi tecrübelerime dayanarak nVidia kartlara bakmanızı öneririm ve arkadaşların dediği gibi 2500k yeterli olacaktır fakat bütçe sıkıntınız yok ise i7 2600k almanızı öneririm. bende tasarım ve baskı işindeyim özellikle ayrıntılı çizimlerde inanılmaz derecede yavaşlamalar oluyor hatta öyleki Phenom II x4 955 BE (4.20 Ghz) işlemcili HD 5750 ekran kartlı sistemim bile 11323 parçadan oluşan çizimde ciddi derecede yavaşlamakta ki buda işimin aksamasına neden oluyor. Maddi sıkıntı yok ise i7 2600k ve nVidia GTX 560 yada nVidia dan başka bir kart ile sisteminizi tamamlamanızı öneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: The_Soulless

tasarımlar için kendi tecrübelerime dayanarak nVidia kartlara bakmanızı öneririm ve arkadaşların dediği gibi 2500k yeterli olacaktır fakat bütçe sıkıntınız yok ise i7 2600k almanızı öneririm. bende tasarım ve baskı işindeyim özellikle ayrıntılı çizimlerde inanılmaz derecede yavaşlamalar oluyor hatta öyleki Phenom II x4 955 BE (4.20 Ghz) işlemcili HD 5750 ekran kartlı sistemim bile 11323 parçadan oluşan çizimde ciddi derecede yavaşlamakta ki buda işimin aksamasına neden oluyor. Maddi sıkıntı yok ise i7 2600k ve nVidia GTX 560 yada nVidia dan başka bir kart ile sisteminizi tamamlamanızı öneririm

ilgin için teşekkür ederim. dediğin konuda araştırma yapıyorum ve gerçekten olumlu şeyler ile karşılaşıyorum. büyük ihtimalle sistemimi önerilerin üzerinde yoğunlaştıracağım. zamanını ayırdığın için teşekkürler ederim sağol...

• bende dediğiniz programları kullanmaktayım.İşlemcim, i5 480m, çok fantastik çözünürlüklerde çalışmadığım sürece oldukça yeterli ancak sizin ihtiyaçlarınızı 6-8 çekirdekli işlemciler daha iyi karşılayacak gibi AMD FX 81XX veya intel tarafında 4 çekirekli i5-2300,i5-2400 gibi işlemciler yeterli olacaktır. Bunların haricinde eğer 3D ile de ciddi bir şekilde uğraşıyorsanız Nvidia quadro serisi ekran kartları tamda bu amaca hizmet eder. Sadece photoshop için güçlü bir ekran kartına ihtiyacınız yok AMD tarafında 6670 seviyelerinde bir kart işinizi görür
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.