Şimdi Ara

Philips X800 ile Samsung SBH500 Bluetooth Stereo Kulaklık Deneyimleri.... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
17.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Serkanky hocam sayesinde X800 ü aldık,şimdi onun eksiklerni tamamlamak istiomda.Artık forum paylaşımı yapim dedim
    Yukarda sormayı unuttum bu arada xconnect Hocam,X800üme 3,5mm dönüştürücü alıp(oda bu forumdan alcam alırsam)iyi bir kulaklık takmam mı yoksa direk sbh500'ü aLmam mı ?
    O mavi ışık beni çok düşündürüo da..15 saat yolda mavi ışık insanları gıcık eder heralde
  • emeğine sağlık connet
  • pesimistglz kardeşim....

mavi ışık devamlı yanmıyor, kesik kesik yanıp sönüyor 3-5 saniyede bir....
    valla benim tavsiyem free olarak kablodan bağımsız hem evde hem işte müzik dinlemek istersen sbh500 al derim... müzik kalitesi olarak mutlaka beğeneceksiniz... bende başta samsung bu audio işlerinden pek anlamaz deyip burun büküyordum... beni ses kalitesi olarak oldukça tatmin etti... ki ben zaten yıllardır bu işlerin içindeyim profesyonel kayıt stüdyolarındakileri de kullanmış biri olarak AKG, KOSS, SONY falan, neyin ne olduğunu az çok bilirim... ama demiyorum çok süperdir diye, sadece beklentilerini karşılar diyorum... belkide bu mavidişlerin teknolojisinden dolayıda bütün kulaklıklar böyledir, ben başka marka kullamadım... yanlız Jabranın var 240 ytl ye olan bir modeli, görürsem mutlaka test edicem, bakalım parasını hakediyormu.... bazen parayı markaya mı yoksa ürünemi verdiğimiz belli olmuyor.... geçen arkadaş mediamarkt tan 1YTL ye kulaklık almış çok memnundu yani...

çevirici işine gelince ben biliyorumki samsung kalitesine yakın bir kulaklık yine aynı paraya gelir.... bende cx500 var 220 ytl lik olanlarından.... varsa paran al derim ama ben bass sesleri samsungda daha çok hissediyorum... buda bana ses sisteminde dinliyor havası veriyor... karar senin...

bu arada o mavi ışık kulaklığın sağ tarafında kalıyor sende otobüste sağ cam tarafından bilet alırsan problem olmaz
  • merhaba arkadaşlar,
    gerçi konu başlığıyla çok alakalı değil ama

ben de sbh 500 kalitesiyle tanıştım. telefonum zaten samsung j150 idi. çok güzel uyumlu bir biçimde çalıyor ben de oynuyorum :D ama bir sorunum var, dizüstü bilgisayarımda usb dongle şeklinde 2.0 bluetooth ile kulaklığa bağlanmayı denedim, bir kaç denemeden sonra oldu ama şu an nasıl sesleri kulaklığa yönlendireceğimi bilmiyorum. biraz komik bir durum ama ... işletim sistemim vista. bluetooth cihazlarım kısmında kulaklık düzgün bir biçimde çalışıyor görünüyor. konuyla ilgili bilgisi olan var mı acaba ?
  • xconnect Hocam hemen ilk fırsatta kartımı temizLeyip aLıyorum..
    Gerçekten yararLı biLgiydi Hocam,eLLerin dert görmesin..
    Netin dışında SBH yi hangi firma satıor Hocam,bi biLgin varmıydı ? Teknosa,Bimeks Vs..Netten uğraşmak istemiorumda..

Keşke her biLet aLdıgımda bana sağ tarafı verSeler Hocam
  • ben teknosadan almıştım.... yanlız teknosalar adamı bir yakalayınca nokta nokta yapıyorlar..... ben hizlial.com sitesini öneririm orada 85 YTL ye vardı Kdv indirimli anlaşmalı kartlara.... teknosaya gidersen 119 Ytl ye alabilirsim..... tabikine kerkilmek istemesin değilmi......
    bilgi paylaştıkca değer kazanır, umarım yararlı olabilmişimdir....
    quote:

Orjinalden alıntı: pesimistglz

xconnect Hocam hemen ilk fırsatta kartımı temizLeyip aLıyorum..
    Gerçekten yararLı biLgiydi Hocam,eLLerin dert görmesin..
    Netin dışında SBH yi hangi firma satıor Hocam,bi biLgin varmıydı ? Teknosa,Bimeks Vs..Netten uğraşmak istemiorumda..

Keşke her biLet aLdıgımda bana sağ tarafı verSeler Hocam
  • eyw Hocam...
    Hemen araştırıorum şimdi.

saygıLar
  • Sevgili xconnect arkadaşım şu karşılaştırmayı bir daha yapar mısın? Özellikle cx500 sbh500 karşılaştırmasını. Çok farklı ürünler ama gene de bir veri olsun elimizde. Sen cx500 ü kulaklık dönüştürücüsüyle x800 de mi denedin? Bende ep630 var ve dönüştürücüyle bunu kullanmak hem daha masrafsız hem daha kaliteli olur görüşündeyim.
  • Arkadaşlar ben bu kulaklıgı aslında pc için aldım. Laptopta herşeyi kablosuz yaptık bir şu kulaklıgı yapamadım derken karşıma bu çıktı. Ekstra parçaya gerek kalmadan bağlanabile bir kulaklık olması cezbetti. hemen aldım. PC ile sorunsuz eşleştirdim. Ancak bugun msnde konuşurken bilgisayarı aradıgımda bütün sesler kulalıktan gelirken sadece msn sesi pc hoparlöründen geliyordu. Mikrofon olarakta kulaklıgı kullanmıyordu. Oysa daha önce ses kayıt bile yapmıştım kulaklıgın mikrofonuyla. Sorun nerde sizce.

Birde bende Siemens SX1 telefon var. Bununla eşleştirdim ama müzik dinleyemiyorum. Arama yaptıgımda ses aldım kulaklıktan ama müzik dinleyemedim. Telefon çok mu eski yoksa ayarda hatamı var.
  • foruma biraz ara vermiştim, girmişken biraz cızıttırayım, sevabına.....

sarper26 kardeş, ben dönüştürücü işine girmedim, lakin ikisinide bilgisayarda denedim, yukarıda açıkladığım gibi CX500 kulak içi olduğu için; kulaklığı beyne kadar sokmadan yeterince bas alamıyorsun, ama tizler mükemmel....
    sbh 500 ise tamamen bas ağırlıklı ve buda çok hoş.... Gümlemeler ve davullar çok temiz, kulağı kesinlikle rahatsız etmiyor ve tiz sesler de ayrıntılı duyulabiliyor... Karar senin, bütcen neye uygunsa onu tercih et....

quote:

Orjinalden alıntı: sarper26

Sevgili xconnect arkadaşım şu karşılaştırmayı bir daha yapar mısın? Özellikle cx500 sbh500 karşılaştırmasını. Çok farklı ürünler ama gene de bir veri olsun elimizde. Sen cx500 ü kulaklık dönüştürücüsüyle x800 de mi denedin? Bende ep630 var ve dönüştürücüyle bunu kullanmak hem daha masrafsız hem daha kaliteli olur görüşündeyim.

Cem kardeş senin durumunu bende yaşadım... denemişsindir eminim ama iki önerim var....
    Bilgisayarın varsayılan ses aygıtını bluetoot olarak ayarla... hem kayıt hem playback...
    Bluetooth modu kullanmadığın zaman zaten otamatik sistemin ses aygıtına geri dönüyor...

Diğeri ise MSN ayarlarından mikrofon ve kulaklık seçimini bluetooth olarak değiştir....
    Sorun büyük ihtimal çözülecektir...

Gelelim SX1 olayına... geçenlerde arkadaşın nokia 6300 da eşleştirmiştim, ama müzik sesi gelmemişti... Onlarda durum bizim x800 den farklı, yani müzik için ayrıca player içinden aygıtı tanıtmak ve sesi yönlendirmek gerekiyor... Sonunda başardık.... bizim x800 de EQ yok, 6300 da aktif; müzik hakkaten manuel EQ ile mükemmel oluyor...

Senin SX1 de de böyle bir durum olabilir, hatta bizim hanımda GM DTS var durum aynı, onunda müzik çalardan ayarlanması gerekiyormuş... Ses kalitesi olarak fark yoktu...

SX1 de A2DP modu yoksa belki kulaklığı desteklemiyor olabilir...

herkese kolay gele....

quote:

Orjinalden alıntı: Cem

Arkadaşlar ben bu kulaklıgı aslında pc için aldım. Laptopta herşeyi kablosuz yaptık bir şu kulaklıgı yapamadım derken karşıma bu çıktı. Ekstra parçaya gerek kalmadan bağlanabile bir kulaklık olması cezbetti. hemen aldım. PC ile sorunsuz eşleştirdim. Ancak bugun msnde konuşurken bilgisayarı aradıgımda bütün sesler kulalıktan gelirken sadece msn sesi pc hoparlöründen geliyordu. Mikrofon olarakta kulaklıgı kullanmıyordu. Oysa daha önce ses kayıt bile yapmıştım kulaklıgın mikrofonuyla. Sorun nerde sizce.

Birde bende Siemens SX1 telefon var. Bununla eşleştirdim ama müzik dinleyemiyorum. Arama yaptıgımda ses aldım kulaklıktan ama müzik dinleyemedim. Telefon çok mu eski yoksa ayarda hatamı var.
  • Msn olayını yaptım. Ama SX1 olayı hala çözümsüz kaldı. MP3 player içinde herhangi bir ayar yok malesef. Sanırım şu A2DP desteği yok. Olup olmadığını nasıl ögrenebilirim ki.
  • sbh500 den bıtanede ben almak ıstıyorum ama kullananlara bı kac sorum olacak. x800 de kullanacagım ve laptop ta

1. sarz olayı naısl oluyor

2. bu sorum ozellıkle xconnete ılgılenecegını dusunuyorum sorunumla x800 dasım olarak :D x800 le sorunsuz eslesır ama laptopla naısl eslestıreıblırım acaba naısl bılothot aparatı almam gerekır :d
  • bu konularda eminim benden daha uzman arkadaşlar vardır; ben yine aklımın erdiğince yazayım..

1. şarj olayı: kulaklığın 15 saat konuşma, 8-10 saat müzik ve 300 küsür saat bekleme süresi var.
    yani teledon 12 günden fazla bekleyebiliyor.... ince uclu bir şarj cihazı var ve 2,5 - 3 saatte duluyor...

2. eşleştirme olayı: şimdiye kadar eşleştiremediğim telefon olmadı bu güne kadar, çok çabuk bulup hazır hale gelebiliyor kulaklık.. bilgisayarın VİSTA ve MAC OS leopart ise hiçbir yazılıma gerek kalmadan A2DP özelliğini kullanabilirsin.

eğer XP kullanıyorsan mutlaka bir program vasıtasıyla kullanman gerekiyor. mesela BlueSoleil... genellikle BLUETOOTH dangle verilen CD içinde bulunuyor. yanlız dikkat edin ilk defa kullanıyorsanız biraz sizi uğraştırır. sbh500 ile media player, winamp, ve itunes le çok uyumlu ve parçaları kulaklık üzerinden kontrool edebilirsiniz.

gelelim dangle meselesine, hangisini almak gerekiyor? mutlaka AUDIO STREAMING özelliği olsun ki çoğunda vardır zaten, ikincisi CLAS 1 V2 EDR olsun... EDR dosya transferin hızlı olması anlamına gelir. 100 metre sadece clas1 de var ve kulaklık çekim alanı 10 metre olduğundan zaten problem yok ama bilgisayardan bilgisayara network kuracaksan mesafenin önemi orada çıkıyor. birde mause, klavye, telefon, kulaklık, printer, oyun kumandası, network aynı anda bağlayacaksan kaliteli multi destekli olanlardan al... birde hangi sistemi kullanıyorsan (mac - vista) ona göre uyumlu olsun... çok bilgisayar değiştiriyorsan tak çalıştır olmasında fayda var zira her seferinde driver yüklemen gerekmez.

şimdiki notebook bilgisayarlarda standart olarak Bluetooth internal olarak geliyor, ve sürücüleride yüklenmiş hazırdır... belki seninkinde de vardır bir bak derim... hani şeytan doldurur derler ya o misal...

kurulumu anlatan birde link vereyim:

http://www.a2dp.info/Articles/BlueSoleil-How-To.html

şimdilik bu kadar...

quote:

Orjinalden alıntı: 60kc3

sbh500 den bıtanede ben almak ıstıyorum ama kullananlara bı kac sorum olacak. x800 de kullanacagım ve laptop ta

2. bu sorum ozellıkle xconnete ılgılenecegını dusunuyorum sorunumla x800 dasım olarak :D x800 le sorunsuz eslesır ama laptopla naısl eslestıreıblırım acaba naısl bılothot aparatı almam gerekır :d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xconnect -- 9 Şubat 2009; 3:30:07 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: xconnect

bu konularda eminim benden daha uzman arkadaşlar vardır; ben yine aklımın erdiğince yazayım..

1. şarj olayı: kulaklığın 15 saat konuşma, 8-10 saat müzik ve 300 küsür saat bekleme süresi var.
    yani teledon 12 günden fazla bekleyebiliyor.... ince uclu bir şarj cihazı var ve 2,5 - 3 saatte duluyor...

2. eşleştirme olayı: şimdiye kadar eşleştiremediğim telefon olmadı bu güne kadar, çok çabuk bulup hazır hale gelebiliyor kulaklık.. bilgisayarın VİSTA ve MAC OS leopart ise hiçbir yazılıma gerek kalmadan A2DP özelliğini kullanabilirsin.

eğer XP kullanıyorsan mutlaka bir program vasıtasıyla kullanman gerekiyor. mesela BlueSoleil... genellikle BLUETOOTH dangle verilen CD içinde bulunuyor. yanlız dikkat edin ilk defa kullanıyorsanız biraz sizi uğraştırır. sbh500 ile media player, winamp, ve itunes le çok uyumlu ve parçaları kulaklık üzerinden kontrool edebilirsiniz.

gelelim dangle meselesine, hangisini almak gerekiyor? mutlaka AUDIO STREAMING özelliği olsun ki çoğunda vardır zaten, ikincisi CLAS 1 V2 EDR olsun... EDR dosya transferin hızlı olması anlamına gelir. 100 metre sadece clas1 de var ve kulaklık çekim alanı 10 metre olduğundan zaten problem yok ama bilgisayardan bilgisayara network kuracaksan mesafenin önemi orada çıkıyor. birde mause, klavye, telefon, kulaklık, printer, oyun kumandası, network aynı anda bağlayacaksan kaliteli multi destekli olanlardan al... birde hangi sistemi kullanıyorsan (mac - vista) ona göre uyumlu olsun... çok bilgisayar değiştiriyorsan tak çalıştır olmasında fayda var zira her seferinde driver yüklemen gerekmez.

şimdiki notebook bilgisayarlarda standart olarak Bluetooth internal olarak geliyor, ve sürücüleride yüklenmiş hazırdır... belki seninkinde de vardır bir bak derim... hani şeytan doldurur derler ya o misal...

kurulumu anlatan birde link vereyim:

http://www.a2dp.info/Articles/BlueSoleil-How-To.html

şimdilik bu kadar...

quote:

sbh500 den bıtanede ben almak ıstıyorum ama kullananlara bı kac sorum olacak. x800 de kullanacagım ve laptop ta

xconnet sımdı benımkı acer 5920g blutot tusu varr ama basınca blotot aygıtı yok yazıyo yanı destkelıyo ama blutot yok :D onun ıcın tak calıstır bı blotot almam lazım tavsıye edebılecegın bı model varmı varsa lınk verebılırmısın ben netten sunu buldum uyugnmdur acaba

http://www.hepsiburada.com/aprotech-qube-micro-nano-usb-2.0-bluetooth-dongle/productDetails.aspx?categoryid=319&productid=bd72825

2. sorumda pc de mesela counter strıke oynarken kulaklık cok onemlı oluyo yanı adam sagdan gelıyosa kulaklıgın saıgndan ses gelıyor soldan gelıyorsa solundan ses gelıyor. yanı bu ozellık bu kulaklıkdada varmıdır acaba. bunu seyden de anlayabılırız vınapta muzık dınlerken sesı saga sola verme yerı varya o ooluyorsa oda olur heralde bu soruma cvp verırısen benım ıcın onemlı baya sımdıden tske
  • kardeş, acer için belkide bluetooth options olabilir. istersen servisi ara sor, eksradan alman gerekebilir parçasını. eğer aygır yöneticide görünüyorsa mutlaka var demektir... aygıtı kaldırıp tekrar yükle....

verdiğin linkteki modeli bende kullanıyorum ve herzaman yanımda taşıyorum....çok kullanışlı ve pratik bir model...
    sbh500 kulaklık zaten stereo, dediğin gibi sesin kulak içinde gezinmesi için ideal... gönül tahatlığı ile alabilirsin...

quote:

xconnet sımdı benımkı acer 5920g blutot tusu varr ama basınca blotot aygıtı yok yazıyo yanı destkelıyo ama blutot yok :D onun ıcın tak calıstır bı blotot almam lazım tavsıye edebılecegın bı model varmı varsa lınk verebılırmısın ben netten sunu buldum uyugnmdur acaba

http://www.hepsiburada.com/aprotech-qube-micro-nano-usb-2.0-bluetooth-dongle/productDetails.aspx?categoryid=319&productid=bd72825

2. sorumda pc de mesela counter strıke oynarken kulaklık cok onemlı oluyo yanı adam sagdan gelıyosa kulaklıgın saıgndan ses gelıyor soldan gelıyorsa solundan ses gelıyor. yanı bu ozellık bu kulaklıkdada varmıdır acaba. bunu seyden de anlayabılırız vınapta muzık dınlerken sesı saga sola verme yerı varya o ooluyorsa oda olur heralde bu soruma cvp verırısen benım ıcın onemlı baya sımdıden tske
  • malesef blotot yok cıhazda xconnet o aparttan almam gerekecek.

son bı sorumda ben bıraz koca kafayım sorun yasatırmı kulaklık acaba :d
  • yorumlara bakılırsa koca kafalar için sorun çıkarabilir, ama sen yine bir yerlerde bul ve dene,
    internetten alacaksan hazırlıklı ol hayal kırıklığına uğrayabilirsin, kulağa tam oturmayınca hafif acı verebiliyor uzun süreli kullanımlarda...

memleket nira hemşerim, yarsa forumda yakın birilerinden deneyebilirsin... komsu sayılırız il olarak, ama şimdi malum böyük şeherdeyim... daşı torpağı altın..
    ses kalitesi olarak endişelenme, mutlaka beğeneceksin, benim gibi ses üstadı bile onay veriyorsa gözün kapalı al derim...
    laf aramızda uzun süre tonmaisterlik yaptım bu müzik piyasasında.... hani şu meşhur dediğimiz, üstüne atladığımız insanlarla çalıştık uzun süre... neyseki kolay sıyırdık o alemden...
    sonrası bildik Allah ne verdiyse geçinip gidiyoruz işte...
    reklamları dinlediniz....

haydin görüşürüz...

quote:

malesef blotot yok cıhazda xconnet o aparttan almam gerekecek.

son bı sorumda ben bıraz koca kafayım sorun yasatırmı kulaklık acaba :d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xconnect -- 10 Şubat 2009; 5:06:20 >
  • dogru dıyosun denemeden olmaz neyse teknosaya gelırse orda denerım artık memleket çankırı. 50.000 nufuslu :D teknosa bıle yenı acıldı :D hatta cankırıda ılk x800 u buyuk ıhtımal ben aldım :D
  • @60kc3

Dostum o usb bluetooth dongle'dan ben de almayı düşünüyorum hem yer kaplamıyor hem de kullananlar çok memnun ayrıca fiyatı da iyi. Ben de acer 4710g kullanıyorum bende de yok bluetooth, tuşu var ama aygıt bulunamadı diyor. Standart olduğu için tuşlar her bilgisayarda var ama bluetooth opsyoneldir herhalde.Çok da dert değil 18lira bişey aynı şeyi yapıyor.

XCONNECT'e de bir sorum var 60kc3 ün verdiği linkteki dongle ı alsak bir problem çıkar mı sbh500 ile ve ses kalitesi nasıl olur?
  • Aparatın markası modeli ses kalitesini etkilemez, çünki o sadece dijital veriyi aktarıyor,
    etki edecekse; kapsama alanı, verici - alıcı uyuşmazlığı, eşleşme problemi, sistem beğenmeme durumları olabilir...
    ses kalitesini belirleyen unsur bilgisayarın ve programın kullandığı A2DP kodlama teknolojisi...
    daha önce yazmıştım; ben Nano dan memnunum, ama yeniden almak istesem anteni uzun olanlardan olabilirdi,
    ama dikkat bu antenli olanların çığunluğu sahte ve içinde gerçektende anten vazifesi gören kısım yok.... yani anteni tırışka...

quote:

Orjinalden alıntı: sarper26

@60kc3

Dostum o usb bluetooth dongle'dan ben de almayı düşünüyorum hem yer kaplamıyor hem de kullananlar çok memnun ayrıca fiyatı da iyi. Ben de acer 4710g kullanıyorum bende de yok bluetooth, tuşu var ama aygıt bulunamadı diyor. Standart olduğu için tuşlar her bilgisayarda var ama bluetooth opsyoneldir herhalde.Çok da dert değil 18lira bişey aynı şeyi yapıyor.

XCONNECT'e de bir sorum var 60kc3 ün verdiği linkteki dongle ı alsak bir problem çıkar mı sbh500 ile ve ses kalitesi nasıl olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xconnect -- 11 Şubat 2009; 20:58:53 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.