Şimdi Ara

Philips X800 ile Samsung SBH500 Bluetooth Stereo Kulaklık Deneyimleri....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
17.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  Philips X800 ile Samsung SBH500 Bluetooth Stereo Kulaklık  Deneyimleri....

lütfen gereksiz sohbet ve ilgisiz paylaşım yapmayalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xconnect -- 14 Aralık 2008; 20:55:44 >

• x800 fanatikleri....

carrefour teknosa telefon şubesine gittim (kurban bayramı öncesi) ... amacım gezmekti....
    ama bu seferde boş çıkamadım dışarıya...
    iş yerinde yeni aldığım Sennheiser CX500 MACPRO kasaya yetişmiyordu...
    ben sadece kulaklık için uzatma kablosu sormak için girmiştim...

Samsung SBH-500 Bluetooth kulaklık alıp çıktım....
    biri bana büyü yapıyor galiba...

Teknosada eşleştirmeye çalıştık ve birkaç denemede eleman yapamayınca aldım elinden
    kapat-bas-aç-, sonra telefondan aygıt olarak ekledim - şifre 0000 ve baktım bir ses geldi gulu gulu....

hande yener çalıyordu hani şu karaşimşek gibi başlayan melodi...
    oda ne.... aman allahım benim Sennheiser CX500 biranda teneke sesi gibi geldi bana...
    nasıl abartabildimmi.... şaka bir yana baslar ve tizler kıvamında ve temizdi.
    çok tatmin edici tavsiye ederim herkese, yani müzikten zevk alabilirsiniz...
    dönüştürücü, adaptör, anfi, Sennheiser, sony falan araşrırmama gerek kalmadı...

NOT: diğer markalarında çok güzel Bluetooth kulaklıkları var onları denemedim..
    varsa deneyenler ve kullananlar deneyimlerini aktarabilirler..

imkanı olanlar bir markete gitsin incelesin,
    ama araştırıp gidin satıcılar pek çakmaz bu işlerden...
    PHILIPS shb9000 Bluetooth kulaklık gelene kadar ülkeye bu modelle bir müddet idare edebilirim..

arkadaşlarında dediği gibi radyo hariç bütün medyalarda kullanabilirsiniz.. denendi tes edildi..

hatta bilgisayarda A2DP destekli USB Bluetooth ve BlueSoleil program, medya player ile denendi kalite olarak telefondan çok farkı yok.. zira ikiside dijital bir veriyi kulaklığa gönderiyor.
    yani bu demek oluyorki müziğin orjinalini dinliyorsunuz hiç kayıpsız...

soru sormak isteyenlere yardımcı olunur......

Philips X800 ile Samsung SBH500 Bluetooth Stereo Kulaklık  Deneyimleri....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xconnect -- 14 Aralık 2008; 17:52:13 >

• arkadaşlar sizinle Samsung SBH500 tecrübelerimi paylaşayım.....

1. ilginçtir x800 masanın üstindeydi, bende samsung kulaklığı şarjdan alıp kurcalarken müzik sesi gelmeye başladı...
    şaşırdım çünkü telefonu 1-2 saattir dokunmadan tuş kilidinde öylece duruyordu. baktım müzik çalar açılmış ve son dinlediğim parçayı çalmaya başlamıştı...

sonra anladımki palay tuşuna 2 defa basınca direk müzik çalar açılıyor ve kaldığı yerden başlıyor çalmaya...

2. kulaklıla ilk defa film seyrekmeye başlayınca Bluetoot profili HEADSET modunda açılıyor ve A2DP özelliğindeki gibi gibi temiz ve net ses vermiyor... eğer ses kalitesizse ve ses açıp kapatma tuşları çalışmıyorsa bilinizki tel A2DP modunda değil... bu durumda videoyu kapatıp müzikçaları açarak ses düzelecektir.....

3. bazı arkadaşlar genelde ister tek olsun ister cift olsun bluetooth kulaklık sesini beğenmiyorlar...
    bu genelde nokia ve sonyericson larda var... A2DP desteği olmadığı için telefondan gelen müzik ahize sesi gibi kalitesiz oluyor...
    yada telefon yanlış profilde eşleşiyor... bizim x800 telefonda birçok profil var...
    A2DP, eller serbes, kulaklık, SPP, OPP, AVRCP vs....

4. eğer apple mac-os tayger kullanıyorsanız bluetooth adaptörle programa gerek kalmadan İ-tunes ten A2DP yüksek kaliteli müzik dinleyebilirsiniz.

ben ilk denemende yanlışlıkla "headsed" profiliyle bağlanmıştım ses tam bir rezaletti... bugün tekrar denediğimde farkettimki "headphone" profilini seçep bir de EQ dan bas tiz yaparsan 1000 wattlık müzik seti gibi ses veriyor!!!.. sanırsam VISTA dada var denemedim....

• inceleme icin sagol xconnect emegine saglık bluetooth kualklık düsünenler icin faydalı olur
  • Samsung SBH500 ile ilgili genel kanı oldukça olumlu. Ben de biraz olumsuz yanlarından bahsedeyim. Öncelikle ses kalitesi iyi olmasına karşılık, adaptörle X800'e bağlayacağınız kaliteli bir kulaklığın verdiği ses kalitesine ulaşamıyor, bunun sebebi oldukça basit, Bluetooth kulaklık modundayken X800'ün ekolayzeri devre dışı kalıyor. Ekolayzersız gelen ses SBH500'te bas olarak oldukça iyiyken tizlerde biraz zayıf kalıyor. Bir diğer olumsuz yanı kulaklığın tasarımından kaynaklanan, uzun süreli kullanımlarda rahatsızlık yaratması. Philips'inde olduğu gibi kulaklığın temas noktaları yumuşak deri kaplama olsaymış çok daha iyi olurmuş ancak kulağın üstüne denk gelen plastik parça bir süre sonra sorun yaratıyor. Son olumsuz yan ise, X800'de SBH500 ile radyo dinlenememesi. İkincisi hariç bu saydıklarım öyle fazla büyütülecek sorunlar değil hatta SBH500'ün kendisinden kaynaklanan sorunlar da değil ancak sırf otobüs yolculukları için aldığım için ilk fırsatta daha ergonomik bir modelle değiştirmeyi düşünüyorum.

• Father Torque sana ses kalitesi konusunda katılmıyorum. fakat ergonomi konusunda haklısın.
  • Arkadaşlar x800 yazılımını nerden bulabilirim benim x800 birkaç sorun yalkaladım yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: zanaks

Father Torque sana ses kalitesi konusunda katılmıyorum. fakat ergonomi konusunda haklısın.

Katılırsın ya da katılmazsın, fikrin öyledir saygı duyarız ama ortada bir gerçek var ki ekolayzırsız müzik kalitesi ile uygun ekolayzır işlenmiş müzik kalitesi arasında baya bir fark vardır. O nedenle sadece SBH500 için söylemiyorum, yeni bir firmware ile A2DP modunda ekolayzırın aktif olması sağlanana kadar tüm Bluetooth kulaklıklar benim için ses kalitesi yönünden yeterli düzeyde olmayacak.
  • Father Torque
    ekolayzırın etki etmemesi x800 le alakalı bir mesele. kulaklıkla alakası yok, kulaklık nihayetinde gelen veriyi sese çeviriyor. ayrıca x800 de manuel ekolayzır olmadıktan sonra ekolyzırın deverede olup olmamasının da bir önemi yok. salak salak ekolayzır ayarları yapmışlar, en iyi ses yine normal modda alınıyor. ama yine söylüyorum ekolayzır olmadığı halde sbh500 mükemmel ses veriyor. doğrusu ben amatör bir üründen böyle ses beklemiyordum. sizlere tavsiyem 192 kb lik kayıtı güzel yapılmış mp3 ler dinleyin.
  • Aynen katılıyorum sevgili zanaks, manuel EQ ayarı olmadan içndeki presetler her kulağa hitap etmiyor... birde bu iş tamamen zevk meselesi bir doğrusu yok, herkesin farklı görüşleri olabilir...
    bende kendi kulaklığı ile dinlerken EQ kullanmıyorum... çünkü diğer seçenekler benim kulağıma hitap etmiyor.... sbh500 de ses net ve temiz geliyor.... bas yoğun olduğu için tizler biraz geri planda sadece....
    aslında onunda bir çözümünü buldum ben: kulaklığı biraz yukarı çekip, kulak içinde sesin dışarı kaçması için hava boşluğu bırakırsan tizlerde baslarda kıvamında geliyor. bir deneyin göreceksiniz. ses dışarı kaçamadığı için uğultu artıyor, kulaklığın altından, meme üstünden boşluk bırakırsanız çok daha güzel bir tını verdiğini göreceksiniz.
    Manuel EQ isteği için Firmware istek bölümüne uzun bir x800 yazılım eksikleri listesi yazdım. ingilizceye çevirip Sang Fei ve Philipse gönderirsek belki düzelme durumları olabilir...

quote:

Orjinalden alıntı: zanaks

Father Torque
    ekolayzırın etki etmemesi x800 le alakalı bir mesele. kulaklıkla alakası yok, kulaklık nihayetinde gelen veriyi sese çeviriyor. ayrıca x800 de manuel ekolayzır olmadıktan sonra ekolyzırın deverede olup olmamasının da bir önemi yok. salak salak ekolayzır ayarları yapmışlar, en iyi ses yine normal modda alınıyor. ama yine söylüyorum ekolayzır olmadığı halde sbh500 mükemmel ses veriyor. doğrusu ben amatör bir üründen böyle ses beklemiyordum. sizlere tavsiyem 192 kb lik kayıtı güzel yapılmış mp3 ler dinleyin.

quote:

Orjinalden alıntı: xconnect

bendeki versiyon 2.0, belkide versiyon 5.00 da düzeltimiştir ama yine buradan yazayım...

1. Müzik Çalar da Türçe karekter sorunu var, ilginçtir parça isimlerini türkçe gösterebilirken, sanatçı isimlerinde türkçe karekterleri göstermiyor.

2. Müzik Çalar da sanatçı ve parça isimleri yeterince büyük ve okunaklı değil. karekterlerin biraz büyütülmesi gerekir 2.8" ekran için küçük duruyor.

3. Müzik Çalar ana ekranında tekrarlama, karıştır, EQ ikonlarına tıklayınca aktif olmaları sağlanmalı, menüden girerek yapmak mantısız ve uğraştırıcı...

4. Müzik Çalar arka planda çalışırken sanatcı ismininde gösterilmesi sağlanmalı.... zaman sayacını farklı bir yere koyup uzun parça isimlerinin okunabilmesi sağlanmalı.

5. Müzik Çalar arka planda çalışırken Play -Pause işaretinin gösterimi mantıksız, duruma göre şekil değiştirmesi gerekir... çalıyormu duruyormu belli değil hep aynı gösteriyor.

6. Müzik Çalar arka planda çalışırken şarkı isminin üstüne tıklandığında Müzik Çalar menüsündeki konumuna dönüyor, bu çok güzel bir özellik lakin radyoda aynı özelliğin kullanılması güzel olurdu..

7. Play list özellikleri gelistirilmeli, birden fazla liste hazırlanabilmeli, albüm, sanatcı, tarz ve en önemlisi herhangi bir klasörün çalınabilmesi sağlanmalı...

8. Bluetooth A2DP kulaklık kullanırken EQ ayarlarının Aktif olması sağlanmalı, herkesin müzik zevki başka olduğunda bu konuya acil bir çözüm getirilmeli..

9. Standart EQ Presetlerinin yanında mutlaka en azından bir tane kişisel EQ ayarı yapılabilmesi gerekir... dokunmatik bir ekranda görsel olarak hiç olmazsa 3 kanal grafik EQ olabilirdi...

10.Radyodaki kanal sıralaması ve kayıtları karmaşık ve pratik değil.. hafıza sayısı yetersiz... radyodan kayıt mümkünse yazılıma ilave edilebilir...

11. telefon konuşması esmasında sesi kaydet şeçeneği; menüden sürekli veya istek ile şeklinde yeniden düzenlenmesi ve kayıt süre ve boyut sınırlaması koyarak geriye doğru otamatik silinebilmesi sağlanmalı...

12.Bluetoth kulaklıkla son aranan kişi hep aktif kalmaktadır. telefonun son arama listesi ile güncellenmemektedir....
    bu durumda hep aynı kişiyi arayabiliyor... bunun ya kapatılması yada telefonun ki ile güncellenmesi sağlanabilmeli.

13. Ana ekranda analog saat gibi ekran koruyucu olarak veya değil; dijital büyük bir saatin ekranda gösterimi sağlanmalı...
    aşağıdaki tarih saat çok küçük ve uzaktan okunması problemli.... yerel şehir saati var ancak iki adetsaat gösterimi ekranda hoş durmuyor...

şimdilik aklıma gelenler bunlar.....

yazılımcısı ben olsaydım mutlaka bu özellikleri koymaya çalışırdım...
    tabiki bunları ingilizceye çevirip Çinli doslarımızada göndermek lazım....
    Bizim PHILIPS TÜRKİYE sadece "ilginiz için teşekkür ederiz" maili yollayabiliyor sadece...
    biz yinede göndermeyi deneyelim bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xconnect -- 15 Aralık 2008; 17:03:42 >

• merhaba arkadaşlar x800 forumlarını takip ederek dün bu telefondan aldım gayet memnunum fakat versiyon v2 çıktı maalesef...sizlere bir sorunumu danışmak istedim bende daha önceden a2dp uyumlu nokia bh-503 model kulaklık vardı ve x800 ümle bir türlü bağdaştıramadım acaba nokia olduğu için kulaklık uyuşmama gibi bir imkan var mıdır?
  • "BLUETOOTH" Uluslararası bir standarttır. A2DP de onun bir profilidir.
    Hem telefon hen kulaklık bu standartlara göre üretilmiş ve üzerinde, kitapcığında mavi logo ve lisans açıklaması olmalıdır.
    Buna göre markası ve modeli ne olurda olsun cihazlar birbiri ile uyunlu çalışması gerekir.
    (bazı Çin işi telefonlarda bu standart yoktur yani Bluetooth lisanssızdır)

Benim kullandığım Samsung sbh500 buluetoot A2DP kulaklık şu şekilde eşleşiyor...
    sizin nokiya biraz farklı olabilir, ama genelde eşleşme işleri aynıdır.

kulaklıktan başlayalım...

1. kulaklık OFF konumuna getirilir.
    2. kulaklık üzeindeki arama yani telefon işareti olan düğmeye basılı tutulur.
    3. aynı anda açma anahtarı ON konumuna getirilir.
    4. kulaklık üzerindeki ışık devamlı yanık konuma gelinceye kadar beklenir.
    5. işık yanar yanmaz artık diğer cihazla eşleşmeye hazır konuma gelmiştir demektir.

hemen telefonda geçelim...

1. x800 de Bluetooth açık konumuna getirelim.
    2. Aynı menüden Yeni cihaz isteği yapalım....
    3. bizim az önce eşleşmek üzere bekleyen cihazı aranaya başlayacaktır
    4. Samsun SBH500 cihazı bulunca bağlan diyelim (bu farklı marka kulaklık yada cihaz olabilir)
    5. bundan sonra artık eşleşme için bizden şifre isteyecektir.
    6. kulaklık cihazlarının genelde şifresi 0000 dört tane sıfır rakamıdır ve bu şifreyi girelim...
    7. işlemi onayladıktan sonra x800 üzerindeki mavi blutooth işaredi üzerinde kulaklık işareti eklenecektir.
    8. artım müzik çaları açıp rahatlıkla A2DP kaliyeli stereo müzik dinleyebilirsiniz

hayırlı uğurlu olsun...

quote:

Orjinalden alıntı: 333kid333

merhaba arkadaşlar x800 forumlarını takip ederek dün bu telefondan aldım gayet memnunum fakat versiyon v2 çıktı maalesef...
    sizlere bir sorunumu danışmak istedim bende daha önceden a2dp uyumlu nokia bh-503 model kulaklık vardı ve x800 ümle bir türlü
    bağdaştıramadım acaba nokia olduğu için kulaklık uyuşmama gibi bir imkan var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xconnect -- 15 Aralık 2008; 23:44:05 >

• dediklerini aynen yapıyorum ama telefonda eşleşen herhangi bir cihaz gözükmüyor, daha önce telefonda *#1234# yapınca a2dp nin modunun değiştiği yazıyordu onlarıda denedim olmadı başarı elektroniğe gidip sorucam artık cevabın için teşekkürler.
  • o dediğini bende çok yaptım ama bağlantıyı etkilemedi... versiyonun 2.0 olması etkilemiyor; zira benimkide v2.....

senin yapman gereken telefonu kitapcığını bulman ve eşleştirme moduna hazır konuma getirmen gerekir....
    zira senin kulaklık "beni bulsunlar moduna" gelmiyor sanırım....

senin kulaklık daha önce denemek için bile eşleşmişse, onu tekrar eşleştşrme moduna getirmek gerekir...
    bazı cihazlar eşleşmeden sonra görünür olmaktan çıkabilirler... başka cihazların bulmaması için....

sorunun x800 le ilgisinin olacağını düşünmedim. zire aradıığı herşeyi buluyor....
    tata ben teknosadan alırken satıcı çocuk kulaklığı eşleştiremedi ben aldım elinden daha önce araştırdığım gibi yaptım ve eşleşti;
    hatta cihaz istegi yaparken etrafta ne kadar insan varsa hepsinin açık olan cihazlarını ve telefonlarını gördü x800....
    ben çok şaşırmıştım zira en az 10-15 ciha buldu x800.....

quote:

dediklerini aynen yapıyorum ama telefonda eşleşen herhangi bir cihaz gözükmüyor, daha önce telefonda *#1234# yapınca a2dp nin modunun değiştiği yazıyordu onlarıda denedim olmadı başarı elektroniğe gidip sorucam artık cevabın için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xconnect -- 15 Aralık 2008; 23:35:17 >

• anladım ama kulaklıgın kullanım kılawuzunda tusa 2 sanıye basılı tutun yesıl ısık yanıp sonmeye baslayınca telefonunuzu acıp cıhazınızı eslestırın ve mavı ısık sureklı yanmaya baslasın yazıyo ya bıseyı atlayarak yapıyorum kı baya denedım , yada uyum sorunu var , teknık servıslerde pek teknık degıller aslında ama onlara danısıcam en kotu ıhtımalle
  • xconnect abime çok çok teşekkür ediyorum msnde cam açıp bizzat ilgilendi ve sorunumu adeta şıp diye halletti kulaklığım telefonumla uyum içindeler şuan
  • Kitaptakine harfiyen uyunca olmuyor, yukarıda arkadaşın dediği şekilde yaparsan oluyor ancak, ben de yabancı bir forumda yöntemini bularak ancak eşleştirebilmiştim. Büyük ihtimalle çeviride bir hata yaptılar.
  • abiler bu günler için vardır...
    tekrar hayırlı olsun, kulaklarının pası silinsin...
    deneyimlerini ve tecrübeni bizlerle paylasırsan arkadaşlarda x800 için sıkıntı çekmezler....
    not: sende philips x800 ve nokia x modeli deneyimleri başlığı açarak paylaşabilirsin

quote:

xconnect abime çok çok teşekkür ediyorum msnde cam açıp bizzat ilgilendi ve sorunumu adeta şıp diye halletti kulaklığım telefonumla uyum içindeler şuan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xconnect -- 16 Aralık 2008; 0:55:47 >

• elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıcam, kablosuz kulaklıkta ses oldukça kaliteli ve ses seviyesi oldukça yüksek çıkmakta x800 le.
  • xconnect hocam,verdiğin bilgiler için gercekten cok tşkler.
    akLıma 1 soru takıldıda...Bu kulaklıgın Mavi ışığı kapanmıyor deiLmi ? Uzun yolda özellikle otobus yoLculuklarında sorun oluşturabilir die!
    Telefon zaten havaLı,kulaklık bari dikkat çekmesin(X800 tabiqi)
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.