Şimdi Ara

Philips ses sistemi açılır açılmaz kapanıyor. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
2
Favori
5.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sepkov

Mesajınızı geç gördüm.

Ben sorunumu güç devresindeki bir elemanı değiştirerek çözdüm. Aleti çalıştırdım ve kapandığında prizini çıkarttım sonra elemanlara tek tek elimde baktım ve bir eleman ciddi derecede ısınmıştı. Bu arada o elemanın bir soğutma bloğu falan yoktu. Sonra internetten sistemin datasheetini buldum ve parçayı değiştirdikten sonra sorunum çözüldü.
    Ben de bi tane voltaj regülatörünü çok ısındığını farkedip değiştirdim, fakat olmadı, sanırım hiç istemeye istemeye tamirciye bırakacam sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • koc55 K kullanıcısına yanıt

Hocam umarım sorununuzu çoktan çözmüşsünüzdür. Bildiriminizi çok geç gördüm kusura bakmayın. Parça teminini internetten gerçekleştirdim.

• sepkov kullanıcısına yanıt
    Merhaba üstad, aynı sıkıntı bende de oldu, 2 tane yetkili servis 3 tane de özel servise gösterdim İstanbul’da ama hiç biri yapamadı. Sonra araştırmaya başladım ve sizin yazıyı gördüm, kontrol ettim hakikaten bende de 180pn ateş gibi oluyor, altta fotosu olan 180pn ve 82k lık direnci netten sipariş ederek aldım ve değiştirdim.
    Fakat maalesef sonuç aynı oldu, 180pn yine ateş gibi oldu ve 3-5 Sn içinde cihaz yine kapandı.
    Direncin yerini sizin üstte işaretlediğiniz şekilde değiştirdim ama yanlış bir şey mi yapıyorum ya da farklı bir direnç olabilir mi kestiremedim.
    Yardımcı olursanız memnun olurum zira nette bu yazıdan başka bir kaynak da bulamadım.

Bir de merakımdan soruyorum, sizin cihaz halen çalışıyor mu 😀

Philips ses sistemi açılır açılmaz kapanıyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Ben de hâlâ çözemedim, aslında rafa kaldırmıştım 1 yıldır, şimdi siz yazınca yeniden aklıma geldi, ben de şu değiştirdiğiniz 180pn ve resimdeki direnci bir değiştireyim madem, belki işe yarar...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • cimbomluekiz C kullanıcısına yanıt
    Ben de en az 6 aydır uğraşıyorum, servisler uğraşmak istemiyor, bakıp başından atıyor.
    Nette burası ve 1-2 ufak yabancı kaynak dışında da bir şey bulamadım.
    82k direnç mevzusu pek kafama yatmadı aslında, yani fabrika çıkışı olması gerekenden farklı bir dirençle göndermezler diye düşünüyorum, üstüne bir de yıllarca bu şekilde kullandık Cihazı.
    Şimdi bu 180pn de sorun olduğu da kesin gibi ama nedenini anlamıyoruz, bir videoda bu 180pn’nin yanında bir entegre daha var onun da değişmesi gerektiğinden falan bahsediyor ama anlamıyorum ki bu işlerden, yardıma ihtiyacım var 😞

Bir de ben özel mesaj gönderemiyorum, hata veriyor. Sepkov’a sen özel msj yazabilir misin, uyarı gitsin belki daha çabuk görür bizi.
    Teşekkürler 🙏🏻🙏🏻

• wolfram39 W kullanıcısına yanıt
    Mesaj attım kendisine, umarım takip ediyordur.

Merhabalar hocam.

Bende ilk önce 180pn parçayı değiştirmeyi düşünmüştüm. Forum dışı elektronik mühendisi bir tanıdığım ile durumu tartışmıştım. 180pn parçanın yanmasına sebep olan birşey olmalı demişti. Bendeki resimlerde ne kadar seçilebiliyor bilmiyorum ama o direnç simsiyahtı. Datasheete göre direnci değiştirdim. Ayrıca işinize yararsa tüm ses sisteminin datasheeti var elimde.

Ayrıca evet hala daha ilk günki gibi çalışıyor :)

• Hocam direnç 82k ve kaç watt olmalı? 1/4 watt mı olacak, çeşit çeşit var da..

Ben 1/4 kullandım diye hatırlıyorum hocam çok oldu.

Teşekkürler, deneyeceğim.

Teşekkürler cevabınız için.
    Çok ilginç gerçekten, ben de aynen dediğiniz şekilde 82k 1/4w direnç ve 180pn yi değiştirdim ama sonuç aynı, halen çok ısınıyor 180pn ve 3-5 Sn sonra kapanıyor cihaz.

Acaba bendeki yanma sebebi o direnç değil mi ya da yanlış direnci mi değiştirdik ?

Başka direnç görüyor musunuz 180pnye bağlanan?

Yok sanırım 😞

Bir videoda şu işaretlediğim entegreyi de değiştiriyordu ama alakası var mıdır sizce?

optik o ondan sorun olmaz devrede kısa devre olursa cihazı kapatması için sizin tp180nın çıkısını tıkıyan bir şey varki ısınıyor onu bulmak lazım 82k 50 ohma düşmeş ya açık devre olur yada sağlam siz diğer katları sökün sonra ısısına bakın arızalı bölümü öyle bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolfram39

Yok sanırım 😞

Bir videoda şu işaretlediğim entegreyi de değiştiriyordu ama alakası var mıdır sizce?

Hocam video linkini atabilir misiniz, ben de izlemek istiyorum, belki benim cihaz için birşeyler bulurum.

• babus0606 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yorumunuz için.
    Neyi sökeyim anlayamadım ?

Bulursam paylaşayım, değişik bir dil konuşuyordu, YouTube da denk geldi sanırım, bakacağım akşam sizin için.

• Malesef hocam üstüne söyleyebileceğim birşey yok.

Tamamdır teşekkür ederim 🙏🏻

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.