Şimdi Ara

Philips (saeco) Tam Otomatik Kahve Makineleri - EP4346 (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.380
Cevap
165
Favori
138.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben makinenin bakımı ile ilgili videoları izliyordum videoda ki demleme ünitesiyle ilgili kısım dikkatimi çekti .Benim demleme ünitemde o siyah kısım sabit .Philipsin sitesinde siyah kısmı parmağıyla aşağı indiriyor nötr konuma getirmek için .Pek anlamadığım için buraya danışmak istedim
    Philips (saeco) Tam Otomatik Kahve Makineleri - EP4346

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mdmrx M kullanıcısına yanıt

Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim👍

• Philips (saeco) Tam Otomatik Kahve Makineleri - EP4346

bu simdi kaç numarada arkadaşlar

1 mi 6 mi 12 mi

• arkadaşlar makineyi yeni aldım.

çekirdek posasını makineden çekip çıkardığımız büyük parcanın içi 1-2 kahvede göl gibi oluyor.

sizde de durum böyle mi ?

• Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    Normal hocam. Herkeste aynı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

6 gibi görünüyor.

• cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

• Aaysenurr A kullanıcısına yanıt

demleme ünitesini yerine takmadan önce 2 şey lazım.. yandaki sarı mandal yukarıda olacak.. resimdeki parmakla basılan parça en aşağıda buda yandaki sarı yerdeki üçgen çentikle demleme üzerindeki çentiği birleştirir..

demleme ünitesini yerine itince tık sesi çıkarır. sarı mandal aşağı düşer demlik sabitlenir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 13 Eylül 2022; 17:53:56 >

orjinal ayar..6

• Arkadaşlar merhaba amazondan 5447 model makinayı aldım. Bütün formu okudum en baştan bugün geldi cihaz ve kurulumu gerçekleştirdim. Bazı sorularım olacak cevaplar yukarıdaki sayfalarda da olsa unutmuş olabilirim mazur görün;
    1- cihazın iç ünitesini tek tıkla açıp tekrar kapatmak istediğimde o tik sesi gelmiyor ama kapanıyor gibi tam anlayamadım videolarda tik sesi geliyo anlamadım. Cihazı kurdum içindeki ilk pis suyu attı buda tam oturmuş anlamına geliyo ama sizden bi yorum almak istedim karşılaşan varmı ?
    2- seramik öğütücünün ayarını çalışırken mi değiştiriyoruz?
    3- genellikle yumuşak içimli aromalı kahve arayışındayım ( americano ) önerileriniz var mı?
    Şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • anatolyus kullanıcısına yanıt

1-mandal aşağı yavaş düşüyordur fazla yağlıdır.. üstteki kare parça.. içeri doğrudur yerine oturunca size doğru hareket eder. demleme ünitesi oturmasa yan kapıda zor kapanır

2- evet ve tek tek..tık tık..tek seferde hemen istediğiniz ayara değil..

3- coffee tropic te çok çeşitli kahve var ve istediğiniz ayarda kavrum yaptırıyorsunuz.. detaytlı bilgi de var çekirdeklerle ilgili..

brezilya, kolombiya, peru kahvelerinin çoğu yumuşak içimlidir.

Teşekkür ederim yarın sipariş geçeyim . Harika bi içerik paylaşmışsınız emeğinize sağlık.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar selam, bende bir kahve makinası almayı düşünüyorum. Forumu okudum ama pek bişey anlayamadım açılcası. Büyük çoğunlukla latte içeceğim, starbuck kahveleri tadını yakalayabileceğim ve bakımı kolay olan bir model önerebilirseniz çok sevinirim.

• loley00 kullanıcısına yanıt

bakımı kolay ve hesaplı modeller manuel kahve makinalarıdır.. örneğin:

https://www.hepsiburada.com/delonghi-manuel-barista-tipi-espresso-makinesi-ecp-31-21-p-HBV000002F60E

bir kapta sütü köpürtürsünüz, köpüğün üstüne kahve alırsınız olur latte..

toz kahve konur tutma kolunun oradaki hazneye.. işi bitince yıkarsınız.. sadece kireç temizliği var. yağlama, durulama tablet vb ihtiyaçları yoktur.

ama starbucks daki gibi kahve verir mi.. çoğu makine için zor onlar her tarafı çelik yüksek basınçlı sıcak çalışan profesyonel makinalar. bunların çoğu yeri plastik.. memnuniyet oranı yüksek model bakabilirsiniz

• Cevap için teşekkürler hocam, delhongi markasına bakmıştım, biraz daha otomatik tarafdaydım açıkcası ama kahvede lezzet olmıcaksa bir anlamı yok tabiki. Philips ep2220/10(çok sayıda iyi yorum olmasına rağmen azımsanmayacak derecede de kısa süre sonra ya bozulduğunu yada ilk günkü kahve tadını vermediğini söyleyenler de var bu makina için) yada delhongi maginifica s ecam22.127.b nasıldır. Bütçeme uygun bulunabiliyor bu makinalar. Aslında şuan evde mocha pot kullanıyorum, kahve tadı bazen çok iyi bazen çok tatsız çıktığı için bir makina alalım dedik.

Edit: philips aynı anda 2 shot verdiği içinde biraz dikkatimizi çekti evde kalabalık olduğumuzdan.

Edit2: hocam bekleyemedim ve linkteki ürünü aldım. Bu gün ilk denememde espresso hiç akmadı nerdeyse(daha önce starbuckstan mochapot için öğütülmüş olan kahveyle denedim). Yine bu gün delonghinin kahve öğütücüsünü de aldım. Onla öğüttüğüm kahveyi deneyince espresso alabilidim. Kısaca sorum şu, bu makine için kahveyi nasıl öğütmeliyim? Öğütücü kg210.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loley00 -- 15 Eylül 2022; 19:45:38 >

• mesajımı alıntılamadığınız için bugün gördüm..

hayırlı olsun.

espresso için fine.. diğer kahveler için orta seviye(medium) iyidir.

manuel makinelerde kahve konan potlar fincan başına kahveye göre seçiliyordur sanırım. genelde 1 küçük 1 büyük gelir.

kahveyi koyduktan sonra hafif bastırın.. sanırım kılavuzunda yazıyordur detaylar çok bastırıp sıkıştırmayında

bide kg210 un kılavuzunuda iyi okuyun. bıçaklı model olduğu için süreli çekim yapıyordur. siz fine a bile ayarlasanız, koyduğunuz çekirdek miktarı önemli.. çok koyarsanız iri çeker. altta kişi yazıyoır ama kişiyi arttırdıkça süreyi uzatıyordur.

kg79 hem daha ucuz hem daha iyi bir makine.. kg210 çok daha ince çekebilir elbet ama 79 kahveyi istediğiniz oranda ince çeker kaç kişilik olursa olsun.

sonuçta deneme yanılma ile mükemmel sonucu alacaksınızdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 15 Eylül 2022; 20:54:25 >
  • Arkadaşlar 5447 modeli var bende. Hem açılışta hem kapanışta yıkama yapıyor. En azından açılırken yıkama yaptırmam şansımız var mı?

• MMistanbul kullanıcısına yanıt

hayır yok :)

kahve yapmadan açıp kapatırsanız, kapanırken ve sonraki açılışta yapmaz.. kahve içtikçe yapar..

3 fincan kahvede 1 fincan kadar su tepsiye akar.

ben geniş ağızlı su bardağı kullanıyorum.. su sıçramasın diye

Sizce de hem açılış hem kapanışta temizlik mantıksız değil mi? Sadece kapanırken yeterli bence. Neyse yapacak bir şey yok.

Bu arada 3D yazıcısı olana bunu tavsiye ederim. Bende yok ama çok kullanışlı duruyor.

Philips (saeco) Tam Otomatik Kahve Makineleri - EP4346www.thingiverse.com
    Latte Go holder by mzanetti
    https://www.thingiverse.com/thing:5137142

• MMistanbul kullanıcısına yanıt

belki de açılışta yapması yolu ısıttığı için kahve sıcaklığının düşmesini 1-2 derece etkiliyor bile olabilir.

sütlük zaten kendisi durabiliyor, bugüne kadar devrilmedi

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.