Şimdi Ara

Philips PUS8505 kullanıcıları grubu (ilk mesaj güncelleme 30.09.2023) Android tv 11 yükseltilebilir. (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.445
Cevap
125
Favori
355.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkdaşlar TV de sadece android bölümünü sıfırlamak mümkün mü?Böyle bir ayar bulamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutolo

Arkdaşlar TV de sadece android bölümünü sıfırlamak mümkün mü?Böyle bir ayar bulamadım.

Sanırım yok ama servis menüsünde ayarları usb belleğe kopyalama diye bir bölüm var, tvyi yeniden kurulum yapıp bellekten geri yükleme ile görüntü ve ses ayarları kolayca alınabiliyordur umarım, henüz denemedim.

• Denizinbabası kullanıcısına yanıt

Teşekkürler.Sadece android kısmın sıfırlanması olsa çok iyi olurdu.Bu kısım aktif kullanıldığında zaman zaman sorunlar çıkabiliyor.Tüm sistemi yenilemek zahmetli.Sıfırlanınca güncelleme bilgileri kalır herhalde?

• İyi günler arkadaşlar. Daha önce 58pus7304 ( va ) ve 55pus7304(ips) kullanmış olup halen 55pus7304 kullanıyorum ancak led sorunu sebebiyle tüketici hakem heyeti kararı ile yenisi ile değişim kararı çıktı ve 7304 yenisi artık yok, bu sebeple biraz fark vererek 58pus8505 öneriyorlar almayı düşünüyorum...ancak daha önceki kullandığım serilerde 58 va panelde hafif açılı izlemede görüntü kaybı mevcuttu ve renklerde patlama, banding, ölüpiksel sorunları mevcuttu.... 55 ips görüntü kalitesinde daha iyiydi... şimdi 58pus8505 MVA panel olduğu için, hafif açılı izlemde görüntü kaybi , renk kalitesi, kasa panel arası açıklık, toz kaçma, ve başka sorunları varmı? 1 yılda 3 kez philips iade ettim ama ambtlayt , android, ve + özelliklerinden vazgeçemiyoruz... kullanan arkadaşlar bilgilendirse sevinirim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetnbr

Hocam merhaba, ben de sizin gibi kodi vs üzerinden film izlemek amacıyla almak niyetindeyim televizyonu o yüzden yorumunuz dikkatimi çekti, sorununuz hala devam ediyor mu?

Stremio gibi uygulamalar da denediniz mi? Onlarda da aynı sorunu yaşıyor musunuz?

Stremio olmuyor sadece telden açtığımda ekran yansıtma işaretine tıkladığımda tv den açıyor otomatik.

Popcorn desen cihazın hafızasında 2gb yer kaldı önbellek yetersiz diyor

Kodi desen takılma donma

4k film izliceksen tek çare 32 gb lık usb ye 4k film atmak. 1tb lik diskimi bile görmüyor tv

• quote:

Orijinalden alıntı: mahhhiro

Kodi v18.9 kullanıyorum, seyirturk kullanırken 4k içeriklerde sizin dediğiniz sorunları yaşamıyorum,
    ama problemin

ayarlar-yürütücü-videolar-görüntü yenileme hızını ayarla da

Başlangıçta/dururken i işaretlerseniz çözüleceğini düşünüyorum.

Kodi de seyirturk de 4k içeriklerde sıkıntı videonun ileri-geri yapılamıyor olması, ama işlevsel güzel arayüzler var, v19 da arayüz azalmış ona geçmiyorum şimdilik.

Alıntıları Göster

Akşam deneyeceğim hocam bu dediklerinizi. İnşallah olur. Valla olursa sizlere en güzel dilekler benden 😇

• tam1marjinal T kullanıcısına yanıt
    Stremio çalışıyor siteden x64 olmayanı indirmek lazım rahat şekilde 4k hariç izleyebiliyorum benim için 4k da net yetmiyor stremio üzerinden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dead311 kullanıcısına yanıt
    Hocam stremio'nun download özelliği de var, hiç denediniz mi 4k yı önceden indirip sonra izlemeyi?

• ahmetnbr kullanıcısına yanıt
    Hiç denemedim cache size dan mı ayarlanıyor

Hocam ben de şimdi biraz daha detaylı araştırdım ancak göründüğünden biraz daha karmaşık bir konuymuş sanırım, ben daha basit sanıyordum Philips PUS8505 kullanıcıları grubu (ilk mesaj güncelleme 30.09.2023) Android tv 11 yükseltilebilir.  Eğer çözebilirsem sizi de bilgilendiririm

• ahmetnbr kullanıcısına yanıt
    Cache size özelliğini aktif ettim önce 10gb denedim cihazda 2.5gb boş yer vardı 100mb kala uygulama siyah ekran verdi zorla durdurdum 2gb özelliğini aktif ettim 4k videoları hdr ile birlikte oynatabiliyorum renkler kalite felan çok iyi fakat benim için arada donuyor harici USB felan takıp cache özelliğini ona kaydetecek şekilde ayarlanabilirse akıcı şekilde izlenebilir

Merhaba hocam,

Geri dönüşünüz için teşekkürler. Benim aklımdaki de tam olarak buydu, bir usb takıp cache olarak usb yi göstermek. Ancak az önce incelediğimde daha karışık olduğunu düşünmüştüm belki de (Umarım) değildir. USB ye kaydederek izlemek sorunu çözerse oldukça iyi bir çözüm olabilir :)

• ozgurdogrul O kullanıcısına yanıt

50 inç var sizin bahsettiğiniz şikayetler devam ediyor 8505te bilginiz olsun

Sorunu çözdünüz mü, düzelmediyse uyguladığım birkaç ayar var işe yarayabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahhhiro

Sorunu çözdünüz mü, düzelmediyse uyguladığım birkaç ayar var işe yarayabilir.

Hocam bende sizi bekliyordum yok vallahi olmuyor bir türlü kafayı yicem.

Tv nin görüntü tarzı modunu canlı ya getirdiğimde sürekli titreme var youtube da netflix de bile olmaya başladı.

Görüntü tarzı ayarını kişisel, standart, film den birini seçincede ekran çok karanlık oluyor renkler dandikleşiyor.

İnternet hızım çok iyi ve kablolu bağlıyorum özellikle gecikme olmasın diye.

İşin kötü yanı normal tv kanallarında bile sahne geçişleri insan hareketlerini dikkalti izleyince fps düşüklüğünü anlayabiliyorsun.

Usb fen film izliym dedim 4k ondada oldu titreme.

Kodi yi zaten saymıyorum.

Valla çok moralim bozuldu ya sırf film izlemek için aldık tv yi resmen başa bela. Allah aşkına yardımcı ol 😐

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tam1marjinal -- 4 Haziran 2021; 22:12:31 >

• inexo kullanıcısına yanıt
    Philips PUS8505 kullanıcıları grubu (ilk mesaj güncelleme 30.09.2023) Android tv 11 yükseltilebilir.

bende bu sekilde atv görüntüsü dinamik kontrast orta da

Philips PUS8505 kullanıcıları grubu (ilk mesaj güncelleme 30.09.2023) Android tv 11 yükseltilebilir.

• Bende bugün alan bir arkadaşta 58pus8505 inceledim, daha önce 58pus7304 ve 55pus7304 kullanan biri olarak, 8505 de 58pus7304 e göre mva ekran klasik va dan daha kaliteli görüntü veriyor açılı izlemede kayıp yok gibi, görüntü indeksi 2100 daha iyi... diğer özellikler aynı... kasa panel arası açıklık, işlemci, işletim sistemi, kanal geçişleri, diğer özellikler aynı.... sorunlar aynen devam...

Özellikle her kaynakta görüntüde titreme mevcut ... renklerde patlama var detay ayarla minimuma indirilebilir yada nvm güncellemesi iyi olur... köşelerde bulutlanma azalmış, ancak va panel klasik gölgeleri beyaz ekranda var ancak daha az...

Titreşim, hareket tarzını kapatarak yada kişisel de minimumda kullanarak, biraz azaltılabilir...bununla ilgili mutlaka güncelleme gelecektir...

İncelemeye devam....

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurdogrul

Bende bugün alan bir arkadaşta 58pus8505 inceledim, daha önce 58pus7304 ve 55pus7304 kullanan biri olarak, 8505 de 58pus7304 e göre mva ekran klasik va dan daha kaliteli görüntü veriyor açılı izlemede kayıp yok gibi, görüntü indeksi 2100 daha iyi... diğer özellikler aynı... kasa panel arası açıklık, işlemci, işletim sistemi, kanal geçişleri, diğer özellikler aynı.... sorunlar aynen devam...

Özellikle her kaynakta görüntüde titreme mevcut ... renklerde patlama var detay ayarla minimuma indirilebilir yada nvm güncellemesi iyi olur... köşelerde bulutlanma azalmış, ancak va panel klasik gölgeleri beyaz ekranda var ancak daha az...

Titreşim, hareket tarzını kapatarak yada kişisel de minimumda kullanarak, biraz azaltılabilir...bununla ilgili mutlaka güncelleme gelecektir...

İncelemeye devam....

Sıkıntı şuki hareket tarzını kapatamıyoruz hocam, görüntü tarzı modlarını seçtiğimizde otomatik ayara alıyor kendini o kısım. Aktif değil yani

1aydır Pus7304 kullanıcısıyım, donanım ve yazılım olarak 8505 ile aynı, sırf kumandasını beğenmediğimden 7304 aldım, şimdilik şikayetim yok.
    TV de arkada çalışan uygulamaların çoğunu pasif hale getirdim, TV 2gb ram in en az %70 ini kullanıyor daha aşağı düşmüyor, sanki ram yetersiz geliyor.

Mayıs güncellemesi ve nmv güncellemesi yaptınız mı bilmiyorum.
    Sizin TV nin problemine belki uzun zamandır kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir.
    Aşağıda yazdığım ince ayarlar işe yarar mı bilmem, deneyebilirsiniz.

- Android ayarlarında -Geliştirici seçenekleri içinde -çizim başlığı altındakilere pasif yapın, aynı yerde -Arka plan işlem sınırı nda -İşlem yok u işaretleyin.

-Ayarlarda -Özel uygulama erişimi başlığında -Enerji optimizasyonu da bütün uygulamalar işaretli yani optimize..
    -Diğer uygulamaların üzerinde göster, de sadece gerekli olan yüklediğiniz uygulamalar seçili olsun

-Sistem ayarlarını değiştir de sadece Bluetooth aktif diğerleri pasif..
    -Pencere içinde pencere sadece -sadece TV aktif..
    şeklinde benim ayarlarım.

Ayrıca, modlu All-in-one Toolbox uygulaması kullanarak
    Başlangıç da çalışan kullanıcı ve sistem uygulamalar ında gereksiz uygulamaları pasif hale getirdim, -Temizleme ve -Hızlandırma da yaptım, TV yi yeniden başlattım
    şu an ram im %67.

Görüntü ayarlarıyla ilgili fikrim yok.

Başka kullanıcı arkadaşlar da destek olabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahhhiro -- 5 Haziran 2021; 0:10:37 >

• 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.