Şimdi Ara

Philips Philishave HQ 7782 Traş makinası Incelemesi (Resimli) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
24.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: blaser

ÜZGÜNÜM AMA 291 YTL PAHALI BU MAKİNAYA!!!

1. Öncelikle görüyorum ki forumumuzda yenisin, hoşgeldin ancak belirtmeliyim forumlarda Büyük Harfle mesaj yazılmaz, etik olarak yanlıştır çünkü bağırma anlamına gelir.

2. İlk mesajımda fiyat olarak piyasadan örnekler vermiştim sanırım tam okumadın, veya aşağıdaki linkten bakarsan 291 YTL ye gayet makul aldıgımı anlarsın

http://www.teknofiyat.com/?search=philips+7782&altlimit=&ustlimit=

Saygılar

• Ben de uzun bi kullanım süresinden sonra biraz yorumlarımı yazayım. Öncelikle ürünü weblebi.com dan kargo dahil 270 liraya aldım, hepsiburada ve bu sitede fiyatlar uygun, ertesi gün elime ulaştı, yani 27 ağustos ta elime ulaştı.

Makinenin beni şok eden özelliği o tarihten bu yana sadece bir kere şarj ettim ve hergün kullandım, şu anda şarj göstergesi 2 de yani batarya kullanım süresi inanılmaz uzun. tabi ilk şarjınızı 8 saat süreli yapın. daha önce farklı makine kullandıysanız (elekli model) ya da ilk defa kullanıcaksanız biraz alışma süreniz olucak bu 1-2 hafta cildin yapısına ve şekline göre değişebilir. ben daha önce de sürekli kullandığım için pek sıkıntı çekmedim. verilen aksesuarlar yeterli, 4 adet kartuş hediyesi var, çanta,taşıma askısı vs. yukarıda gördüğünüz fotodakilerin hepsi mevcut.

makinenin artıları

yüksek performanslı batarya (sadece ilk şarjla kullanıyorum)
    cildinizi tahriş etmiyor
    suya dayanaklı, istediğiniz gibi yıkayıp temizleyebilirsiniz
    köpük,kren,jel vs. ile kullanım mümkün
    yedek parçaları yani 3lü bıçakları şu anda gayet uygun fiyata ebay de satılıyor (yanılmıyorsam 3 paketi 40 lira civarı, alıp stoklamak lazım)
    ve ek olarak çalışması gayet sessiz

makinenin eksileri

bir elekli makine gibi (braun,remington vs. gibi) sinek kaydı yapamıyor, biraz sakalı bıraktığı hissedilebiliyor
    kartuşların kullanımı pek avantajlı değil, sürekli kullanırsanız bir kartuş max 2 yada 3 traş gidiyor ve sadece kayganlığı artırıyor
    boyun bölgelerine krem veya köpüğü iyice yaymanız gerekiyo, yoksa arada bir ısırıyo gibi oluyo o da hafif kızarmalara neden oluyo
    favori aparatını hiç kullanmadım ama pek verimli olacağını sanmıyorum çünkü makine düşük devirde çalışıyo

bunların dışında genel olarak bakarsak makinenin performansından gayet memnunum, yedek başlıklardan da getiritip uzun süre kullanmayı düşünüyorum. ıslak traş olunca gerçekten cilt nefes alıyo ve rahatlıyo, bu makienden sonra kızarıklık ve traş sonucu oluşan ufak sivilceler nerdeyse yok oldu.

bu arada bir öneri olarak

kartuşu kullanmanızı tavsiye etmem, biraz pahalı kaçıyor, köpükle kullanım da köpük çabuk kuruduğu için zorlaştırabiliyor ama tavsiye olarak bu arkonun tüp kremleri var piyasada 1-2 lira, onları denedim ve sonuç süper. cildi nemlendirin, fasulye kadar kremi alıp (diş macunu kullanımı gibi ) cilde iyice yayın, özellikle boyun bölgelerine. daha sonra makinenin ucunu ıslatın ve traşa başlayın, cilt ıslandıkça kremle karışıp daha kaygan hale geliyo geliyo ve kartuşlardan daha performansılı oluyor. traş olurken arada bir ucu yıkayıp (jilet gibi) tekrar devam ederseniz kayganlık daha da artıyor.

alacak arkadaşlara tavsiye ediyorum özellikle bu aralar fiyatı baya uygun, 1 saat şarj edip 2-3 hafta kullanıyosunuz bence süper.

• Abi o kartuşu 2-3 traşta nasıl bitirdin valla helal olsun

Ben 5 kartuşlu paketi 1 ayda bitiriyordum, Bu da kaba hesapla 1 kartuşun 6 gün gittiğini gösterir, gerçi artık köpük sürüyorum yüzüme öyle traş oluyorum kartuşa hemen hiç gerek duymuyorum ama gene de takılı. Köpüğün azaldıgı ama haal traşa devam ettiğim zamanlarda aleti bırakıp köpük sürmek yerine sıkıveriyorum kremi
  • valla bitiyo bende anlamadım ama senin yaptığın gibi yedekte tutuyorum, zaten krem kullanıyorum o baya hoşuma gitti masrafı daha da düşürüyo, ancak böyle hiç kalmadığı zamanlar sıkıyorum kartuşu. o da köpükle traş olduğum zaman, tüp kremle traş olduğum zaman kartuşa hiç gerek kalmıyo. bir de şu jelleri deneyecem bakalım onlar nasıl.
  • quote:

Orjinalden alıntı: voxah

valla bitiyo bende anlamadım ama senin yaptığın gibi yedekte tutuyorum, zaten krem kullanıyorum o baya hoşuma gitti masrafı daha da düşürüyo, ancak böyle hiç kalmadığı zamanlar sıkıyorum kartuşu. o da köpükle traş olduğum zaman, tüp kremle traş olduğum zaman kartuşa hiç gerek kalmıyo. bir de şu jelleri deneyecem bakalım onlar nasıl.

Şu jelleri diyorsan onlar sanırım daha iyi kayganlaştırıyor normal köpüğe göre

Philips Philishave HQ 7782 Traş makinası Incelemesi (Resimli)

• @eozen81; yeni traş makinen hayırlı olsun, güle güle kullan..

Seçimini elekli tip traş makinelerinden yana kullanacak olan arkadaşlara "linear motor" teknolojisine sahip Panasonic traş makinelerini öneririm. Linear motor sistemi, şarjın bitme anına kadar motor devrinin sabit tutularak maximum performans elde edilmesini sağlayan Panasonic tarafından patentli çok özel bir sistemdir. Standart tip motorlara sahip traş makinelerinde bıçak hızı sakal yoğunluğu ile ters orantılı iken linear motor sisteminde bıçak hızı değişmez ve yine standart motorlarda şarj seviyesi azaldıkça motorda devir kaybı oluşarak bıçak hızı yavaşlarken linear motor sisteminde batarya tamamen boşalana kadar motor devri ve bıçak hızı sabit kalır.

Böyle bir traş makinesi almak isteyenlere bu cihazı tavsiye ederim, şu anda stokta yok gözüküyor fakat fiyatı çok iyi.. gelmesi halinda kaçırmayın derim..

http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pTopCategoryId=0&pCategoryId=1632&pSubCategoryId=3152&pBrandId=1242&pInstanceId=182626

• quote:

Orjinalden alıntı: eozen81

quote:

valla bitiyo bende anlamadım ama senin yaptığın gibi yedekte tutuyorum, zaten krem kullanıyorum o baya hoşuma gitti masrafı daha da düşürüyo, ancak böyle hiç kalmadığı zamanlar sıkıyorum kartuşu. o da köpükle traş olduğum zaman, tüp kremle traş olduğum zaman kartuşa hiç gerek kalmıyo. bir de şu jelleri deneyecem bakalım onlar nasıl.

Şu jelleri diyorsan onlar sanırım daha iyi kayganlaştırıyor normal köpüğe göre

evet o jelleri diyorum, onları çok eskiden mach3 le kullanmıştım gayet iyidi, makine ile kullanırsam köpükten daha iyi performansı kesinlikle alırım. ama acaba şu kullandıklarımdan ne kadar fark olur onu merak ediyorum.

• kesin traşı ya

@eozen81
    hayırlı olsun, inceleme için teşekkürler
  • emeğine sağlık..bugün bende alıcam bi tane...
  • quote:

Orjinalden alıntı: urdan1907

emeğine sağlık..bugün bende alıcam bi tane...

Aldıysan hayırlı olsun yorumlarını bekleriz 1-2 hafta kullanda bakalım
  • parmağını prize sokmaktan farkı kalmazdı herhalde

quote:

Orjinalden alıntı: eozen81

quote:

eozen81, bu cihaz kablolu kullanılabiliyo mu? yoksa sadece şarjlı mı kullanılabiliyo?

Dostum hayır bu serideki cihazların şarj ünitesine traş makinasını ayakta duracak şekilde yerleştirmen neticesinde ancak şarj olacak şekilde.
    Bu açıdan kablolu traş söz konusu değil. Ben 2 haftadır her gün traş oluyorum halen bitmedi şarjı.

Saygılar
  • hepsiburada cok cazip ben araştırmadan vatan dan aldım kazıklandık
  • quote:

Orjinalden alıntı: caver

dostum, bi de traslı ve trajsız fotoğrafını koysaydın tam olurdu

Akşam akşam ne güldüm yaa
  • o alet şimdi weblebi de war hem de 255 ytl ve bok iyi taksit secenekleri war...
    ama ben daha önce netten alısveriş yapmadım bu siteler güvenli mi bilmiorum =/ bana bu konuda yardım ederseniz sewiirim
    bi de 150 civarı bse arıorum hangi makinayı önerirsiniz??
  • GÜzel inceleme sagol peki bir soru Braun Cruzer 4 mü yoksa bu mu ? almayı dusunuyorum tras makınesı bu aralar dogru seçim yapmak istiyorum
  • merhaba ;
    Altı ay önce bu makineden eşime aldım.Bu süre zarfında sorunsuz olarak kullandı.Dün şarj ettikten sonra makine çalışmadı.Açma düğmesine bastığımızda traş bıçağı göstergesi kırmızı yanıyo ve makine kapanıyor.Kullanma kılavuzuna baktığımda traş bıçaklarının değişmesi gerekiyor ifadesi var.Aynı zamanda değiştirme süresi 2 yıl yazıyor.Böyle bir sorun yaşayan var mı?Servisine götürmeden önce sizlerden bilgi almak istedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: furki01

merhaba ;
    Altı ay önce bu makineden eşime aldım.Bu süre zarfında sorunsuz olarak kullandı.Dün şarj ettikten sonra makine çalışmadı.Açma düğmesine bastığımızda traş bıçağı göstergesi kırmızı yanıyo ve makine kapanıyor.Kullanma kılavuzuna baktığımda traş bıçaklarının değişmesi gerekiyor ifadesi var.Aynı zamanda değiştirme süresi 2 yıl yazıyor.Böyle bir sorun yaşayan var mı?Servisine götürmeden önce sizlerden bilgi almak istedim.

Merhaba,
    Buna benzer bir sıkıntıyı ben 1 ay önce yaşamaya başladım, şöyle ki; şarjı olmasına rağmen, makina traş esnasında bir anda deşarj olmaya başladı, yani bir anda şarjı bitiyordu, tekrar şarj edip kullanmaya devam edebiliyorum ama bir süre sonra (yani 3-5 traş sonrası) gene aynı sorun yaşanmaya devam etti ve ben de servise götürdüm ancak servis şarj edip çalıştırmış ve sorun olmadığını bana belirterek aleti iade ettii,

Ben bir daha servise götürceğim ve pillerinin değişimini talep edeceğim,

Ancak sizin sorununuz farklı, muhtelemen bıçaklardan ya da pilden kaynaklanıyor, servise götürmenizi tavsiye ederim.

Bu arada ben yeni bir traş makinası aldım, Philips falan hikayeymiş aslında Panasonic 8807 kullandkıtan sonra farkı çok iyi anladım.

Yakında yeni makinamla ilgili de yeni bir inceleme yazacağım.

• quote:

Orjinalden alıntı: furki01

merhaba ;

makinayı servise götürdük.motoru yanmış, değiştirecekler.15 günde süre verdiler.Nedenini bilmiyorum ama daha önce makine hakkında okuduğum yorumlarda hiç böle bi olayı duymamıştım.iyi ki garantide, garantisi olmasaydı pahalıya patlardı.
  • selam, bu ürünü 3 yıldır kullanıyorum ama artık bıçakları kesmemeye başladı. yeni başlık satın alabileceğim bir yer biliyor musunuz arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gando

selam, bu ürünü 3 yıldır kullanıyorum ama artık bıçakları kesmemeye başladı. yeni başlık satın alabileceğim bir yer biliyor musunuz arkadaşlar?

Philips'in servislerini telefonla arayıp sipariş verebiliyorsunuz
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.