Şimdi Ara

Philips pfl5405h Muhteşem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
5.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tanımlamalarım yanlızca LGLD650 VE SAMSUNGC650 tv lerle kıyastır. Kısaca 1600ytl nin alacağı en iyi tv yi işaret ediyorum philips 5405h

Arkadaşlar samsung LG ve Philips tvler arasındafark ettiğim çok önemli ayrımlar var sizlerde

tv seçerken bunlara dikkat edebilirsiniz

samsung ve philips

Şimdi izlediğim görüntüyü aklınızda düşünün ekranda bir maymun var omuzunun hemen üstünden arkasındaki ormanı görüyorsunuz ve ormanın kenarında bir kayalık, maymunun rengi

her iki tividede aynı dolgunluk ve tonlama birebir aynı gibi fakat arkadaki kayalığın gölgesinin içi yani ayrıntısı birtek philipste görünüyor,
    samsungun contras'ı çok açık ondan gölge karanlık çıkıyor diyeceğim ama hayır, görüntüde gerikaln herşey aynı tonda, ağaçların yaprakları aynı oranda yeşil, ama ağaç gövdelerinin
    olduğu alt karanlık(ormanın derinliği ) yine philipste net ve detayları görünüyor, birde güneş yada sudan yansıyan ışık ağaç yaplaklarının aldığı ışık philipste çok gerçek ve net
    Bir an hata yapıp çok özeliği var diye samsungc650 aldım fark ettiğim detayların önemsiz olduğunu düşündüm eve tv yi kurdum ve izlediğim hd belgeseldeki herşey
    çok sanaldı herseferinde samsung fırça darbesi yapıyor resimleri boğuyordu yemin ederim ne yaptıysam olmadı hep aynı sahtelik görüntüdeydi bendemi bir şey var
    algılarımmı hatalı birtürlü keyif alamamıştım aklımda ise philipsin görüntüleri
    beni yiyip bitiriyordu samsung c560 yi geri verdim philipsi aldım ve neyi izlersem izleyeyim asla aynı kötü hisleri yaşamadım aklım çok rahat,çok doğru seçim yaptım
    philipsin çok şık görünmediğine interneti olmadığına aldanmayın bu adamlar süse püse değil görüntüye önem vermişler belliki,
    LG VE PHİLİPS

Lg deki parlamalar ışık philpsteki gibi değil ve arka fonda kalan ayrıntılar philipse göre buğulu, (bulur) kalıyor.denizin dalgaları gökyüzü mavisi philipste harika en çok hayretle izlediğim suların

philipste sanki gerçekmiş gibi görünmesiydi bir adam sörf yapıyordu karşımda LG ld650 uzun süre izledim sonra yandaki tvde görüntüler nekadar iyi dedim denizin suyuna dokunacak gibiydim fiyatına baktım

2500ytl ozaman tabiki kalite farkı olacak dedim, fakat LG nin hemen arkasında 1200ytl olan ve aynı hisleri veren tv yi fark edince anladımki philipsin işlemci ve yazılımındaymış işin sırrı oda aynı oranda

parlak ve gerçekçiydi , philipse hayranlığım kat ve kat arttı kesinlikle philips fanıyım artık

Not:samsung c650 tv de oyun oynanmıyor gecikme var oyun modunda gecikme kalkıyor kötü görüntü devreye giriyor ama alan arkadaşları kırmak istemem bu işler zevk meselesi
    SD yayınlarda gayet iyi bir tv

philips 5405 hiç bir ayar yapmadan ps3 ve xbox360 ta dudak uçuklatacak şekilde stabil ve harika görüntülere sahip birde ekran seçimlerinde resim modu varki ozaman konsoların görüntüsü

ve haraket etiğinizdeki görüntü davranışı aklımı aldı, tabi bu modda çok hafif atlamalar olabiliyor fakat oynamaya engeldeğil,zaten oyun modu değil resim modukulandığım mod,
    bu yüzden normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fınıshed ın chına -- 23 Aralık 2010; 17:53:23 >

• 32c650 almayı kesinleştirmiştim. Ama senin bu yazdıkların beni karma karışık etti. Ne yapayım benn?
  • Katılıyorum - Ben de LD650 ile C650 arasında kalmıştım.. İki Tv de de yanımda getirdiğim yabancı diziyi açmalarını söyledim.. Genelde divx film veya dizi izlediğim için - multimedya ve altyazı benim için önemliydi - o yüzden LG ile Samsung düşünüyordum.. Edindiğim izlenim C650nin görüntüsü LD650 den daha iyi.
    O arada modelini hatırlayamadığım bir Philips modeline flash ı taktım - pozitif yönde inanılmaz fark vardı - samsung ve LG ye göre.. Fiyatı da aynı skaladaydı.Altyazıyı tanımadığı için çok ilgilenmedim Philips ile ama artık ciddi ciddi düşünmeye başladım - ayrı bir player istemediğim için tv ile tümleşik olsun istemiştim ama şimdi philips leri incelemeye başladım - tekrar gidip test ve kıyas yapıcam
  • Ancak bir sorun var. USB'den film izlerken PFL5405'ler birçok formatı tanımıyor. x264 filmleri açmıyormuş. İnternette, forumlarda bundan yakınanlar var. Bundan dolayı ben yine C650'ye döndüm.
  • c650 tek geçerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcalisan

Ancak bir sorun var. USB'den film izlerken PFL5405'ler birçok formatı tanımıyor. x264 filmleri açmıyormuş. İnternette, forumlarda bundan yakınanlar var. Bundan dolayı ben yine C650'ye döndüm.

Dostum boşa dönmüş olursun varsın bir çok videoyu oynatmasın dediğimgibi ben samsungu aldım geri götürdüm o görüntülerle bana herşeyi oynatsa ne yazar oynatmasa

bence samsung herşeyi ile kendini süslemiş sehpasına dış dizaynınakadar menüleride çok süslü ama görüntüler philipsle kıyaslanamaz
  • PFL5405'nin çoğu formatı açmadığını forumlardan veya araştırdıklarıma karşılık söylüyorum. Gerçekten böyle mi? Kullanan biri açıklık getirebilir mi? Format sorunu olmasa Philips'i daima tercih ederim. Tek tereddütte kaldığım bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fınıshed ın chına
    .........
    samsung fırça darbesi yapıyor resimleri boğuyordu yemin ederim ne yaptıysam olmadı hep aynı sahtelik görüntüdeydi bendemi bir şey var algılarımmı hatalı birtürlü keyif alamamıştım
    ....................

C650'yi hangi görüntü ayarlarında izlediniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tedus

c650 tek geçerim

Zevk meselesi dostum sen c650 ile mutlu olduktansonra kimseye laf düşmez yeterki tamam ben bu tv yi sevdimde

tek derdim yanlış tv yi edinip mutsuz olacak insanların sayısını azaltmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender123

quote:

Orijinalden alıntı: Fınıshed ın chına
    .........
    samsung fırça darbesi yapıyor resimleri boğuyordu yemin ederim ne yaptıysam olmadı hep aynı sahtelik görüntüdeydi bendemi bir şey var algılarımmı hatalı birtürlü keyif alamamıştım
    ....................

C650'yi hangi görüntü ayarlarında izlediniz?

Görüntü ayarı diye bir şey yok sevgili ender123 arkadaşım ne yaparsan yap asla o fırça etkisi gitmiyor tv nin tavrı,allaması, pullaması sanal yönde

arkadaşlar hanginiz hangi tv yi alırsanız alın yterki içiniz ısınsın ama yukarıda yazdığım etkenleri göz önüne alarak birdaha bakın kıyaslama yapın

• quote:

PFL5405'nin çoğu formatı açmadığını forumlardan veya araştırdıklarıma karşılık söylüyorum. Gerçekten böyle mi? Kullanan biri açıklık getirebilir mi? Format sorunu olmasa Philips'i daima tercih ederim. Tek tereddütte kaldığım bu

format konusunda samsungun yanından geçmez philips,samsung ne varsa oynatıyor ama benim kriterim asla bu olmazdı olmadıda

öyle oynattıktan sonra ne yapayım internetini mkw'sini
  • quote:

Orijinalden alıntı: oziie

Katılıyorum - Ben de LD650 ile C650 arasında kalmıştım.. İki Tv de de yanımda getirdiğim yabancı diziyi açmalarını söyledim.. Genelde divx film veya dizi izlediğim için - multimedya ve altyazı benim için önemliydi - o yüzden LG ile Samsung düşünüyordum.. Edindiğim izlenim C650nin görüntüsü LD650 den daha iyi.
    O arada modelini hatırlayamadığım bir Philips modeline flash ı taktım - pozitif yönde inanılmaz fark vardı - samsung ve LG ye göre.. Fiyatı da aynı skaladaydı.Altyazıyı tanımadığı için çok ilgilenmedim Philips ile ama artık ciddi ciddi düşünmeye başladım - ayrı bir player istemediğim için tv ile tümleşik olsun istemiştim ama şimdi philips leri incelemeye başladım - tekrar gidip test ve kıyas yapıcam

Dostun çok iyi edersin ben tam 3 gün boyunca elimde ps3'üm bir sürü tv denedim bu fiyat aralağında olan her geçengün neye bakmam gerektiğini daha iyi anladım

internet, video formatı şu bu değerlendirmeye alınacak şey değil benim gözümde en önemlisi görüntünün gerçekçiliği Bu videoyu Coral.Reef.Adventure.2003.HDTV
    izliyorum ve orada parlayan güneşin sudaki yansıması bukadarmı güzel ve gerçek olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fınıshed ın chına -- 23 Aralık 2010; 20:37:48 >

• Arkadaşım sen nerden çıktın ya tam c650 alacakken sen bütün fikirlerimi değiştirdin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetcalisan -- 23 Aralık 2010; 20:38:26 >
  • Sayın Fınıshed ın chına ,

Dinamik mod ayarlarında samsung abartılı ve gerçek dışı görüntü veriyor ama bu mod sadece mağazalar için. Standart modda ve doğru görüntü ayarlarında rahatsızlık vermeyecek şekilde izlenebilir hale geliyor.

Yazdıklarım "Ben beğendiğime göre herkes beğenecek gibi anlaşılmasın" , siz memnun kalmamışsınız ve zaten başka marka ve modeli tercih etmişsniz. Şu anda memnunsanız sorun yok. Amaç zaten sizin tv seyrederken keyf almanız.
  • quote:

Arkadaşım sen nerden çıktın ya tam c650 alacakken sen bütün fikirlerimi değiştirdin

Arkadaşlar bu konu tv den ne beklediğinizle yada ekranda neyi nasıl görmek istediğinizle alakalı ben gerçekmiş gibi görmak istedim,elimi tv nin içine sokmak istiyorum çoğu zaman, bunu bu fiyat aralığında hiçbir tv hissettirmedi philips'ten başka,yanlız tv nin her görüntüyü elinizi suya uzatacağınız cinsten verdiğini düşündürmesin bunun için kaliteli bir yayın lazım

Coral.Reef.Adventure.2003.HDTV bu türden şeyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fınıshed ın chına -- 23 Aralık 2010; 20:55:39 >
  • ilk önce güle güle kullan.
    herkesin kulağına göre ses sistemi olduğu gibi herkese görede görüntüsü olan tvler var ve sende mat panel ve çok canlı olmayan renkleri tercih ettiğin için philips almışsın zaten usb çok önemli değilse kesinlikle philips veya sony alınmalı diye düşünüyorum çünkü iş sadece panelde bitmiyor işlemcide çok önemli ve bunda da bu iki marka diğerlerine farklı oluyor hatta şöyle bir örnek vereyim bazı insanlar sunny bir modelinde sharp panel kullanıyor diye fiyatıda uygun olunca herkes onu almak istiyordu ama işte bu olay öyle olmuyor.
    ama sen bu girişinle bir çok kişinin tepkisini çekeceğe benziyorsun çünkü diğer markaları sana göre olmadığı için çokk yerden yere vurmuşsun sanki merdiven altı üretiliyor gibi.ama ben seni tamamen anlıyorum ve üründen çok memnun olduğun için böyle bir giriş yapmışsın.
    unutulmamalı ki herkesin tvsi en iyisi buda bir gerçek.
    tekrardan hayırlı olsun uzun yıllar kullanman dileğiyle.

• Sevgili fbm333
    (mat panel ve çok canlı olmayan renkleri tercih ettiğin için philips almışsın) Demişsiniz ayrıca herkesin tv si en ityisidir demişsiniz bana bunu samsungc650 yi alırken satıcıda söyledi eve gidince en iyisi senin için bu tv samsung c650 olacak demişti .tv yi evime kurdum atık benimdi fakat hiçte en iyisi oymuş gibi hissetmedim.

Şu mat renkleri tercih)Tam terssi çok gerçek ve canlı renkler ve gerçeğe yakın ışık,yanlız samsun için görüntülerin üstüne pastel boya yapıyor tarzı bir şey yazdım çünki öyle
    Bu arada iyimser yaklaşımınız için teşekür ederim

Ayrıca diyer markaları yere vurmadım onlarda ne gördüğümü yazdım ve bu markalara sahip herkes içinde önemli olanın ben bu tv den mutluyum demek olduğunu yazdım onlar

neyi sevip almışlarsa sevmeye devam etsinler onlar kendi doğrularıyla mutlu olsunlar,ama bir otorite ortaya koyabilecek biri yazıyor olsaydı philips derdi buna eminim

lütfen tv sahibi olanlar beni okumasın bile almamış olanlara sözlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fınıshed ın chına -- 23 Aralık 2010; 21:52:24 >

• Aynı modeli bende araştırıyordum doğru karar verdiğime kanaat getirdim artıkın şimdi m.m.gidip görüp almak kaldı..
    değerlendirmen için teşekkürler dostum eğer mümkünse o elde ettiğin muhteşem görüntü ayarlarını buraya yazarsan bende aldığımda referans almak isterim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Staylıon2000

Aynı modeli bende araştırıyordum doğru karar verdiğime kanaat getirdim artıkın şimdi m.m.gidip görüp almak kaldı..
    değerlendirmen için teşekkürler dostum eğer mümkünse o elde ettiğin muhteşem görüntü ayarlarını buraya yazarsan bende aldığımda referans almak isterim

Rica ederim
    Dostum hiç bir ayar yok akıllı görüntü ayarı diye bir dizin içersinde görüntü modları tasarlanmış sinema.oyun,resim,doğal,canlı diye gidiyor bunları kulanman yetecek

Ayar yapamadığımdan değil çokta özene bezene ince ayar yaparım gerek bırakmadığı için referans alınacak bir ayar yok sadece oyun modu bana aydınlık geldi onu kıstım okadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fınıshed ın chına -- 23 Aralık 2010; 21:42:33 >
  • Philips pfl5405h SD Tv yayınları pırıl pırıl sanki HD seyrediyoruz diyebilirm, aydıca HD.de bulunan bir çok filmi ve videoyu sorunsuz izledim kendi çektiğim(sony kamera ve 6030 kamerası) videoları gösteriyor.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.