Şimdi Ara

Philips O'neill The Tread

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sennheiser MX80 modelini kullanıyordum.20 liralik fiyatıyla gerçekten çok ama çok iyi bir kulaklık.Fakat süngerlerinden biri kaybolunca hem kulağımda durmaz oldu hemde ses kalitesinde ufak farklılıklar yaşanmaya başlandı.Uzun süre kullanımda ki verdiği rahatsızlıkta var tabi.Creative ep-630 bakıyordum fakat bahsettiğim kulaklık takıldı gözüme.Çok sağlam bir yapısı var.Tasarım bakımından da çok hoşuma gitti.Kullanan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.Buarada iki kulaklıkta nerdeyse aynı fiyattalar şuan.

Creative EP-640http://www.sanalmarketim.com/creative-ep630-kulakici-kulaklik-siyah/p_2505/
    Philips O'neill The Treadhttp://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/PHILIPS-O%27Neill-The-Tread-Kulaki%C3%A7i-Kulakl%C4%B1k-Siyah-SHO2200BK-10,103452,465576,1065575.html?ref=akakce&v=1.20&langId=-14#infoTabNav

• Güncel..
  • Son kez.Güncel...
  • Okula dönüceğim için sipariş vermek durumunda kalıcam.Hiç yok mudur şu kulaklığı kullanıp bana tavsiye verebilicek ? Alıp pişman olmak istemiyorum.
  • philips olanından bende vardı 6.ayında kulaklığın tekinden ses gelmemeye başladı yani içindeki kablolardan birinde temassızlık var ama işin garibi o'neill the tread modelinin sağlamlığı ve dayanaklılığıyla övünülmesi bende ona inanarak almıştım.
  • Philipsler hakkında hem kendi deneyimlerime hem de okuduğum yorumlara dayanarak rahatlıkla "sağlam değiller" diyebilirim. Evet fiyatları uygun ve hangi teknoloji mağazasına girerseniz hep standları Philips kulaklık doludur ama bu diğer alternatifleri ondan kötü yapmaz. Özellikle kablonun içten kırılma sorunu Philips'lerde sık yaşanan sinir bozucu bir olay.
  • @hsngrms
    @QuickPlay

Philips'i alıcakken bi arkadaşımında ısrarı üzerine gidip ep630 aldım.Ama keşke almasaydım...Şuan ki kullandığım kulaklık olan sennheiser mx80 kulaklık bile ondan daha iyi ses veriyor desem abartmış olmam umarım umarım.Bassları çok sahte duruyor.ki tizzleri zaten kötü.Müziklerimin hepsi 320kpbsdır(320sini bulamadıklarımda en düşük 192dir) Çalan müziğin içindeki sesleri, enstrumanları ayırt edip her birine ayrı ayrı yoğunlaşmayı sadece onu duymayı severim.Açıkcası ben bunu ep630da göremedim.Şimdi değiştirmeyi düşünüyorum.Philips'te dediğiniz gibiyse sanırım tercihim yine sennheiser bi kulakıklar yana olucak.Çünkü böylesine ucuz bi kulaklıkta bile bu kaliteyi verebiliyorsa üst modellerini tahmin edemiyorum..
  • Dün bir arkadaşımla kulaklık alacağım diye muhabbete girdim, elinde bir sürü kulaklık olduğunu söyledi ve tavsiye olarak Philips O'Neill The Stretch'i söyledi. Ayrıca Philips garanti yönünden çok iyiymiş, Stretch ile hiç sorun yaşamamış ama diğer Philips kulaklıklarında yine burada bahsettiğimiz malzeme kalitesizliğinden dolayı yaşadığı sorunlarda (kablonun içten kırılması gibi) hemen değişim yapmışlar. Fiyat olarak 100 TL üstünde bu ürün, zaten benimde Urbanears Plattan Plus siparişi verme sebeplerim 100 TL altında ve mikrofonlu ürün aradığım içindi. Stretch'de mikrofon yok sadece oyun film müzik için alanlar açısından sıkıntı olmaz ama benim gibi telefonla görüşme yapmayı da düşünüyorsanız uygun değil.

Orta ve alt sınıf kulakiçi kulaklarda müzik sahte o nedenle ben de kafaüstüne yöneldim. Arşivin mp3 kalitesi olarak iyi ama dediğin gibi bir ayırt edicilik için FLAC bence daha uygun olacaktır, tabi oynatıcı da önemli yine sesin boğulmaması ve perdelerin net görülmesi bakımından.

Bu arada Stretch adı da esnekliğinden geliyor galiba, oldukça sağlammış bildiğin bandı kırılmıyor kablosu kopmuyor içten kırılmıyor diyor arkadaş. Hoyrat kullananlara duyurulur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsngrms -- 4 Şubat 2014; 15:31:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Blooods

@hsngrms
    @QuickPlay

Philips'i alıcakken bi arkadaşımında ısrarı üzerine gidip ep630 aldım.Ama keşke almasaydım...Şuan ki kullandığım kulaklık olan sennheiser mx80 kulaklık bile ondan daha iyi ses veriyor desem abartmış olmam umarım umarım.Bassları çok sahte duruyor.ki tizzleri zaten kötü.Müziklerimin hepsi 320kpbsdır(320sini bulamadıklarımda en düşük 192dir) Çalan müziğin içindeki sesleri, enstrumanları ayırt edip her birine ayrı ayrı yoğunlaşmayı sadece onu duymayı severim.Açıkcası ben bunu ep630da göremedim.Şimdi değiştirmeyi düşünüyorum.Philips'te dediğiniz gibiyse sanırım tercihim yine sennheiser bi kulakıklar yana olucak.Çünkü böylesine ucuz bi kulaklıkta bile bu kaliteyi verebiliyorsa üst modellerini tahmin edemiyorum..

ses kalitesi olarak phlipsten memnundum ondan önceki kulaklığımda philips di fakat son aldığım 3 philps marka kulaklığın hepsinin sorunu aynıydı 6. aydan sonra kulaklığın tekinden ses gelmemeye başlıyordu elektrik okuyan bir arkadaşıma içini açtırtıp kopan kabloları tekrar lehimletiyordum son olarak oneill modelini alma sebebim buydu zaten bu sorunlarla uğraşmamak aynı sorun tekrarlayınca bu sefer içinide açtıramadım demirden yapmışlar

• @hsngrms

Bahsettiğiniz kulaklık sanırım 100liranin üstünde bir kulaklık.Aslında normalde kafaüstü kulaklık seven biriyim.Fakat onlarda da şöyle bir durum var.100lira altında kafaüstü doğru düzgün kulaklık yok.Olanlarında sadece janjanı var.Benim sınırımda 50liraya kadar.BU ep630u ısrar eden arkadaşa devredicem direk.Onun hoşuna gidiyodu mesela.Kendisinin ki kayboldupu için bana aldırdı ben sevmeyincede o tavsiye etti diye alayım dedim Fiyat sınırım 50liraya kadar olduğundan kafaüstü kulaklıklara pek bakamadım.Daha önce araltırmıştım epey.Fakat o civarda kaliteli bir kulaklık bulamadım.Dediğim gibi müzik dinlemekten zevk alan biriyim.Buarada mp3ümde philips gogear mix.Fullsound diye bir özelliği var ve gerçekten sesi çok iyi.50 lira civarı kulaklık tavsiyesiniz varsa beklerim.Yoksa gidip bi sennheiser kulaklık alıp onunla idare edicem.

@QuickPlay

Bu kadar sağlamlığından bahsedilen bi kulaklığın kablo kırılma sorunu olması gerçekten çok garip.Almayı düşünme nedenlerimin en başında o durum geliyordu fakat anlatılanlardan sonra soğudum diyebilirim.

• 50 lira civarına kampanya ile sony madr zx300 denk getirirseniz keyif alıcağınızı düşünüyorum.
  • O'Neill The Stretch 100 lira üstü evet. Benim sipariş verdiğim Urbanears Plattan Plus 85 TL. Aslında ben de 50 TL bütçe ayırmıştım ama ufak farklarla güzel kulaklıkları kaçırıp sonra pişman olmak istemedim çünkü dikkate aldığım tek kriter ses kalitesi değildi :)

Ayrıca tek kriter ses olsa bile gerçekten kaliteli kulaklığı uygun fiyata bulmak zor. Bence senin ya kampanya kovalaman lazım ya da ikinci el düşünmelisin.

Dışarıda kullanmayacaksan Logitech H150 bir sohbet kulaklığı olarak satılmasına rağmen fiyatına göre gerçekten hem malzeme olarak kaliteli ve hem de sesi dengeli bir ürün yani net demiyorum çok kaliteli kayıtlarda net ama kayıt kalitesi azıcık düşse özellikle yüksek seste bunu fazlasıyla yansıtıyor, bir de türü açık olduğundan ses yalıtımı diye birşey yok sonuçta sohbet kulaklığı... Sokakta kullanılabilecek bir tavsiyede ise maalesef bulunamayacağım.

Bu arada tek bir kişinin tavsiyesiyle sakın bir şey alma, audiophile bile olsa zevkler farklıdır beklentiler farklıdır, yerli yabancı tüm yorumları oku. Ancak bir dezavantaj var o da 50 TL ve altındaki kulaklıkların fazla incelemesi yok olanlarda amatör biraz. Neyse şansın bol olsun, umarım aradığını bulursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: hsngrms

O'Neill The Stretch 100 lira üstü evet. Benim sipariş verdiğim Urbanears Plattan Plus 85 TL. Aslında ben de 50 TL bütçe ayırmıştım ama ufak farklarla güzel kulaklıkları kaçırıp sonra pişman olmak istemedim çünkü dikkate aldığım tek kriter ses kalitesi değildi :)

Ayrıca tek kriter ses olsa bile gerçekten kaliteli kulaklığı uygun fiyata bulmak zor. Bence senin ya kampanya kovalaman lazım ya da ikinci el düşünmelisin.

Dışarıda kullanmayacaksan Logitech H150 bir sohbet kulaklığı olarak satılmasına rağmen fiyatına göre gerçekten hem malzeme olarak kaliteli ve hem de sesi dengeli bir ürün yani net demiyorum çok kaliteli kayıtlarda net ama kayıt kalitesi azıcık düşse özellikle yüksek seste bunu fazlasıyla yansıtıyor, bir de türü açık olduğundan ses yalıtımı diye birşey yok sonuçta sohbet kulaklığı... Sokakta kullanılabilecek bir tavsiyede ise maalesef bulunamayacağım.

Bu arada tek bir kişinin tavsiyesiyle sakın bir şey alma, audiophile bile olsa zevkler farklıdır beklentiler farklıdır, yerli yabancı tüm yorumları oku. Ancak bir dezavantaj var o da 50 TL ve altındaki kulaklıkların fazla incelemesi yok olanlarda amatör biraz. Neyse şansın bol olsun, umarım aradığını bulursun.

@hsngrms

Çok teşekkürler.Aslında şu urbanears kulaklıklar cidden tasarımlarıyla tam bana hitap ediyorlar.Sadece ve şık.Anladığım kadarıyle ses kaliteleride gayet iyi.Dışarıda da kullanıcağım h150yi direk elemek durumundayım.Bahsettiğiniz kulaklıkta şuan d&rda 85lira.Aslında bütçeyi biraz zorlayıp düşünebilirim.Zaten başka bi yerde de bulamadım o modeli.Sizden o kulaklık hakkında yorum alabilir miyim ? 50 lirayı gidip bi sony mdr zx300e vermek yerine 85liraya almaya değer mi ? Dışarıya ses verme durumu nasıl.Çünkü bu benim için gerçekten önemli.İnsanları rahatsız etmek istemem.az çok bahsettiğim konulardan bi kulaklıktan ne beklediğimi anlamışsınızdır.Plattan plus hakkında bana bir değerlendirme yapar mısınız rica etsem.

• Keşke inceleme yapabilseydim seve seve paylaşırdım görüşlerimi ama dikkat ettiysen hiç görüş belirtmedim sesi iyi falan gibi şeyler söylemedim çünkü henüz elime ulaşmadı D&R 1-4 gün tedarik süreci sundu fiyatı için mecburen beklemeyi göze aldım 4 Şubatta verdim siparişi hala da kargoya vermiş değiller.
  • quote:

Keşke inceleme yapabilseydim seve seve paylaşırdım görüşlerimi ama dikkat ettiysen hiç görüş belirtmedim sesi iyi falan gibi şeyler söylemedim çünkü henüz elime ulaşmadı D&R 1-4 gün tedarik süreci sundu fiyatı için mecburen beklemeyi göze aldım 4 Şubatta verdim siparişi hala da kargoya vermiş değiller.

Pardon ben şuan kullanıyorsunuz sandım.D&Rdan aldığınız model denim modelimi ?
  • Evet maalesef o fiyata Plattan Plus olarak denim var sadece. İnşallah umduğumdan daha çok yakışırda sokakta taşırsam kendimi garip hissetmem :)

Bu arada D&R'ın fiyat politikasını anlayabilmiş değilim, resmi sitesinden 69.90 €'ya (ki bu 211,8 TL demek) satılan bir ürün 85 TL oysa Plattan Denim yani Plus bile olmayan modeli (aynı renk denim yine) 169 TL çok ilginç değil mi :) Kulaklığı sipariş etmeden önce önce e-posta ile ulaştım "... "Urbanears Plattan Plus Denim Control Talk ZD.4090626" ürününde veya paketinde herhangi bir hasar var mıdır? Bilinen bir üretim hatası var mıdır? Teşhir ürünü müdür? Yoksa sadece bu rengi satmadığı için mi fiyatı bu seviyededir? ..." şeklinde sordum, yanıt biraz politik geldi "İlgili üründe herhangi bir problem mevcut değildir, sitemizden en çok tercih edilen kulaklıklar içinde yer almaktadır.Plattan ürün grubundaki birçok ürün bu fiyata sahiptir.Güvenle sipariş verebilirsiniz." yinede içim rahatlamış oldu ve o gün siparişi verdim zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsngrms -- 6 Şubat 2014; 4:57:57 >

• quote:

Evet maalesef o fiyata Plattan Plus olarak denim var sadece. İnşallah umduğumdan daha çok yakışırda sokakta taşırsam kendimi garip hissetmem :)

Bu arada D&R'ın fiyat politikasını anlayabilmiş değilim, resmi sitesinden 69.90 €'ya (ki bu 211,8 TL demek) satılan bir ürün 85 TL oysa Plattan Denim yani Plus bile olmayan modeli (aynı renk denim yine) 169 TL çok ilginç değil mi :) Kulaklığı sipariş etmeden önce önce e-posta ile ulaştım "... "Urbanears Plattan Plus Denim Control Talk ZD.4090626" ürününde veya paketinde herhangi bir hasar var mıdır? Bilinen bir üretim hatası var mıdır? Teşhir ürünü müdür? Yoksa sadece bu rengi satmadığı için mi fiyatı bu seviyededir? ..." şeklinde sordum, yanıt biraz politik geldi "İlgili üründe herhangi bir problem mevcut değildir, sitemizden en çok tercih edilen kulaklıklar içinde yer almaktadır.Plattan ürün grubundaki birçok ürün bu fiyata sahiptir.Güvenle sipariş verebilirsiniz." yinede içim rahatlamış oldu ve o gün siparişi verdim zaten.

Bende sadece o modelin kaldığını görünce biraz tereddütte kaldım aslında.Dediğinizde de haklısınız.Nereye baksam bulamadım o fiyata.ve daha düşük modeller bile daha pahalıydı.Gerçekten ilginç.Umarım bir sorun yaşamazsınız kulaklıkta.Buarada nerde cırtlak ve ilginç renk var o modeller daha ucuz.Birde dikkatimi çeken tanto modeli var.

http://www.dr.com.tr/Elektronik/Urbanears-Tanto-Control-Talk-OE-ZD4090044-Kulakustu-Kulaklik-Siyah//Ev-Elektronigi/Kulaklik-Mikrofon/urunno=0000000390645

Gayet güzel duruyor aslında.Ama ses performansı nasıldır bilemem tabi bi araştırmak lazım.

• Tanto daha kibar bir model ama okuduğum yorumlardan birine göre kibar olduğu kadar hassasta (sağlamlık olarak), ayrıca açık model olduğundan dışarı ses vermesi sıkıntı olabilir ve deneyen kişi sesinden de memnun olmadığını almayı düşünenin sadece görüntüsü için almasını söylemiş. Açıkçası beni soğutmaya yetmişti bu yorum. :)

Wow zamanlamam çok iyiymiş bugün D&R'da Plattan Plus Denim'in satış fiyatı 2 katına çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsngrms -- 7 Şubat 2014; 12:50:25 >
  • quote:

Tanto daha kibar bir model ama okuduğum yorumlardan birine göre kibar olduğu kadar hassasta (sağlamlık olarak), ayrıca açık model olduğundan dışarı ses vermesi sıkıntı olabilir ve deneyen kişi sesinden de memnun olmadığını almayı düşünenin sadece görüntüsü için almasını söylemiş. Açıkçası beni soğutmaya yetmişti bu yorum. :)

Wow zamanlamam çok iyiymiş bugün D&R'da Plattan Plus Denim'in satış fiyatı 2 katına çıktı.

Bu d&r'ın fiyat politikasını gerçekten anlamı değilim.Denim'in normal fiyatı 90 küsür lira gözüküyoken bianda nereye fırlamış.Diğer plattan modellerinde ise beyaz ve bi kaç renkte hala aynı fiyat var.65 70 civarı kafaüstü bi kulaklık araştırmaya başlasam iyi olucak

• Pm'den de sordum ama yine de hortlatayım dedim ürün elinize ulaştı mı? Nasıl, memnun musunuz? Kulaklık kısmı kumaş mı yoksa baskı mı? Babam böyle pasta yapmayı nerden öğreeeooooooooovvv! Dedim mi ben onu ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalyigitinal -- 24 Şubat 2014; 18:53:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.