Şimdi Ara

PHILIPS MARATHON ULTIMATE FC9919/07 (Torbasız) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
3
Favori
30.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kml_77

9919 ile 9923 arasında 300 lira farka değecek bir özellik farkı var mı arkadaşlar ben göremedim bir şey. Tamamen buna göre karar verecem

Ayrıntıda çok ufak farklar var. Mesela bir tanesinin borusu çelik diğerinin alüminyum gibi. İnternet sitesinde modelleri mukayese edebiliyorsunuz. Bir bakın ona göre karar verin. Bence 300 liraya değmez.
  • finansmen1 kullanıcısına yanıt
    oraya baktım da oradan da pek bir fark göremedim hocam nano clean var mı yok mu o net değil. Ben var diye biliyorum yoksa 9923 ağır basar benim için
  • quote:

oraya baktım da oradan da pek bir fark göremedim hocam nano clean var mı yok mu o net değil. Ben var diye biliyorum yoksa 9923 ağır basar benim için

Farklar sadece şunlar:

PHILIPS MARATHON ULTIMATE FC9919/07 (Torbasız)

Teşekkürler hocam yani toz boşaltmayla ilgili fark yok diyebilir miyiz? Sitedeki şu açıklama 9919 da nano clean yok diye düşündürdü.
    9924:Bu yenilikçi teknoloji tozun dağılmasını önlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Toz havada asılı kalmaz; toz haznesinin dibinde birikir. Hazne açıldığında toz dağılmaz.
    9919:Haznenin yan kısmı, uca benzer bir şekille tasarlanmıştır. Böylelikle toz etrafa dökülmeden, kontrollü bir şekilde hazneye boşaltabilirsiniz.( bu ikisi için de geçerli)
    ama nanoclean sadece 9924 te ver 9919 da yazmıyor.
  • quote:

Teşekkürler hocam yani toz boşaltmayla ilgili fark yok diyebilir miyiz? Sitedeki şu açıklama 9919 da nano clean yok diye düşündürdü.
    9924:Bu yenilikçi teknoloji tozun dağılmasını önlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Toz havada asılı kalmaz; toz haznesinin dibinde birikir. Hazne açıldığında toz dağılmaz.
    9919:Haznenin yan kısmı, uca benzer bir şekille tasarlanmıştır. Böylelikle toz etrafa dökülmeden, kontrollü bir şekilde hazneye boşaltabilirsiniz.( bu ikisi için de geçerli)
    ama nanoclean sadece 9924 te ver 9919 da yazmıyor.

En son çıkan modeller bunlar. Temelde bir fark yoktur diye düşünüyorum.

Şimdi kalkıp baktım süpürgeye. Üzerinde nano clean ibaresini görmedim.

Gece gece zahmet verdim hocam sağ olun :) şöyle de bir soru geliyor akla nano clean gerçekten yeteri kadar işe yarıyor mu yoksa farklılık oluşturmuş olma algısına mı hizmet ediyor. İki model arasında 220 lira gibi bir fark var işe yarıyorsa bence değer ama yaramıyorsa kumandası var diye bu fark verilmez
  • quote:

Gece gece zahmet verdim hocam sağ olun :) şöyle de bir soru geliyor akla nano clean gerçekten yeteri kadar işe yarıyor mu yoksa farklılık oluşturmuş olma algısına mı hizmet ediyor. İki model arasında 220 lira gibi bir fark var işe yarıyorsa bence değer ama yaramıyorsa kumandası var diye bu fark verilmez

Ben alırken size gönderdiğim karşılaştırma tablosunu kullandım. Philips'in hem en yeni hem de en üst modelleri olunca hepsinde temelde aynı teknoloji vardır dite düşündüm. 9919'da nano clean teknolojisi olmadığını bilseydim ne olduğunu merak eder araştırırdım. Fakat 200-250 lira fark verir miydim orasını bilmiyorum işte!!

• quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

quote:

Orijinalden alıntı: enarr

quote:

hepsiburada.com'dan 800.-TL'ye alındı. Henüz çok fazla deneme şansımız olmadı. Eski süpürgemize göre oldukça sessiz. Çok şık görünüyor. Renkleri kırmızı ve siyah.

Sorular olursa yanıtlamaya çalışırım. Kullandıkça deneyimlerimizi buradan paylaşırım.

Şimdilik en önemli özellikleri şunlar:

Öncelikle hayırlı olsun, ben de 9923 modelini almayı planlıyorum. Bu zamana kadarki görüşleriniz nedir? Ürünü tavsiye eder misiniz? Bir de emiş gücü nasıl halıya yapışıyor mu?

Teşekkür ederim

Şu ana kadar ki kullanımından oldukça memnunuz. Halıya yapışıyor fakat yapışmaması için ayarlıyorsunuz.

Doğrusu annem kullandığı için ben çok bilmiyorum. Ama memnun kendisi.

Cevap için teşekkür ederim. Halıya yapışıyor mu diye sormamın sebebi düşük güç tüketimi ile yeterli emiş gücünün olup olmadığını merak ediyordum. Sanırım 9923'ü tercih edeceğim.

Merak edenler için ek bilgi 9923'ün farkı turbo fırçaya sahip olması. 300 lira edecek bir aparat değil ama pazarlama politikası olsa gerek.

• Bugüne özel n11.com da yüzde 11 indirim var. Philips 9923 siparisi verdim. 750TL ye gelecek inşallah. ..
    Almayi düşünenler n11 e baksınlar. ..
    Mutlu yıllar herkese....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Ben alırken size gönderdiğim karşılaştırma tablosunu kullandım. Philips'in hem en yeni hem de en üst modelleri olunca hepsinde temelde aynı teknoloji vardır dite düşündüm. 9919'da nano clean teknolojisi olmadığını bilseydim ne olduğunu merak eder araştırırdım. Fakat 200-250 lira fark verir miydim orasını bilmiyorum işte!!

Anladim hocam sanirim tercihimi 9924 ten yana yapacam ama rowenta serisi de aklimi kurcaliyor rowentanun 68 db olmasi ve multi siklon olmasi 9924 ayarinda üst modelin 150 civari daha uygun olmasi biraz cezbediyor.marathon tek siklon oldugu icin cekis gucu azalir diyen var bu konuda yorum yapabilecek olan var mi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

hepsiburada.com'dan 800.-TL'ye alındı. Henüz çok fazla deneme şansımız olmadı. Eski süpürgemize göre oldukça sessiz. Çok şık görünüyor. Renkleri kırmızı ve siyah.

Sorular olursa yanıtlamaya çalışırım. Kullandıkça deneyimlerimizi buradan paylaşırım.

Öncelikle hayırlı olsun, ben de 9923 modelini almayı planlıyorum. Bu zamana kadarki görüşleriniz nedir? Ürünü tavsiye eder misiniz? Bir de emiş gücü nasıl halıya yapışıyor mu?

Teşekkür ederim

Şu ana kadar ki kullanımından oldukça memnunuz. Halıya yapışıyor fakat yapışmaması için ayarlıyorsunuz.

Cevap için teşekkür ederim. Halıya yapışıyor mu diye sormamın sebebi düşük güç tüketimi ile yeterli emiş gücünün olup olmadığını merak ediyordum. Sanırım 9923'ü tercih edeceğim.

Merak edenler için ek bilgi 9923'ün farkı turbo fırçaya sahip olması. 300 lira edecek bir aparat değil ama pazarlama politikası olsa gerek.

300 lira degil hocam 110-120 lira civari bir farkla 9919 yerine 9923 alinabikir uzerine de bi o kadar daha eklenirse 9924 alinir ama aradaki farka deger mi kisiye kalmis.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim

300 lira degil hocam 110-120 lira civari bir farkla 9919 yerine 9923 alinabikir uzerine de bi o kadar daha eklenirse 9924 alinir ama aradaki farka deger mi kisiye kalmis.

Karıştırdım sanırım, bazı yerlerde fiyatlar çok değişken. Baktığım kadarıyla 9919 ve 9923 arasında sadece renk ve turbo fırça farkı var başka fark göremedim. 9924 de alınabilir fiyatı ilk zamanlara göre epey indi ama o modelde turbo fırça yok uzaktan kumanda var, bazı halılarda iyi temizlik sağladığı için turbo fırçalı istiyoruz olmazsa 9919 alıp eğer uyarsa Arnica süpürmin turbo aparatını takarım, Philips'inki ile aynı aparat çünkü. Tekonsa ve Bimeks'te 9919 700 lira, mağaza fiyatları da bu mu bilmiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim

Karıştırdım sanırım, bazı yerlerde fiyatlar çok değişken. Baktığım kadarıyla 9919 ve 9923 arasında sadece renk ve turbo fırça farkı var başka fark göremedim. 9924 de alınabilir fiyatı ilk zamanlara göre epey indi ama o modelde turbo fırça yok uzaktan kumanda var, bazı halılarda iyi temizlik sağladığı için turbo fırçalı istiyoruz olmazsa 9919 alıp eğer uyarsa Arnica süpürmin turbo aparatını takarım, Philips'inki ile aynı aparat çünkü. Tekonsa ve Bimeks'te 9919 700 lira, mağaza fiyatları da bu mu bilmiyorum.

Doğrudur hocam cikis fiyatlariyla su anki fiyat farklari ayni degil mesela n11 de 9919 ile 9924 arasinda 230-240 lira gibi bir fark var. Bu farkin yarisi kadar da 19 ile 23 arasinda fark var. Siz rowentayi dusundunuz mu arastirdiniz mi hic ?

• Doğrudur hocam, geçen hafta da media marktta indirim vardı. Bir de 9924 modelindeki kumanda kolunun pil yuvasının kapağı çabuk deforme oluyor diye şikayetler okumuştum düzeltildi mi bilmiyorum. Rowenta'nın tek bir modeline baktım ama toz haznesinin boyutu küçük geldi. O yüzden onu eledim.
  • An itibari ile 699
    http://urun.n11.com/elektrikli-supurge/philips-fc991907-marathon-ultimate-supurge-P82389699
    Çek , indirim vs ile bir miktar daha düşer herhalde.

Cevabı olmayan tek soru ise

Nano clean teknolojisi nedir? Yani 9924 ve 9923 'de bulunduğu belirtilen fakat 9919'da bulunmayan bu özellik tam olarak nedir bilen var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: achiltendom

An itibari ile 699
    http://urun.n11.com/elektrikli-supurge/philips-fc991907-marathon-ultimate-supurge-P82389699

Nano clean teknolojisi nedir? Yani 9924 ve 9923 'de bulunduğu belirtilen fakat 9919'da bulunmayan bu özellik tam olarak nedir bilen var mı acaba ?

Buyrun hocam söylenenler ne kadar uygulamaya dönüktür bilmiyorum .
    https://www.youtube.com/watch?v=9RR2SzD2O9A

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: achiltendom

An itibari ile 699

Buyrun hocam söylenenler ne kadar uygulamaya dönüktür bilmiyorum .
    https://www.youtube.com/watch?v=9RR2SzD2O9A

Üstat şöyle bir ayrıntı dikkatimi çekiyor.
    Bu 3 süpürgenin de , toz haznesi , bu haznenin söküp takılması aynı. Siklon,cart curt,toz ayrıştırma yöntemi de aynı. Normalde fiyatı değiştiren sadece ilave aksesuarlar oluyor.(Başlık , turbo, sert zemin)
    Birde en üst versiyonda 9924'de uzaktan kumanda var.(Onun da pil yuvası , bulunduğu sapı zayıflattığı için , oradan kırılma hususunda bir çok şikayet var)
    Ben süpürgeleri canlı incelemedim. Ama bir çok görseli incelediğimde şu sonuca varıyorum.
    Sanırım ''Nano claen'' denen özellik , toz haznesinin iç yüzeyinin dokusuyla ilgili. Yani 9924 ve 9923 ün toz haznesinin iç yüzeyi çok daha pürüzsüzleştirilmiş , bu sebeple tozlar yan duvarlara bulaşmadan direk dibe çöküyor. Daha sonrasında da boşaltırken , yağ gibi kayarak kovaya düşüyor.
    (Nano teknolojili spreyler var , araç ve duşakabin camlarına uygulanıyor.Yüzeyde , gözle görünmeyen , mikron ölçülerindeki girinti çıkıntıları doldurarak , uygulandığı yüzeyi pürüzsüzleştirip , su tutmasını engelliyor)

Bu üç süpürgeyi , eline alıp, bu ayrıntıya dikkat eden varmıdır acaba ?

• http://urun.n11.com/elektrikli-supurge/philips-fc991907-marathon-ultimate-supurge-P82389699

699-25(n11 bonus)==674'e alındı. Kutu açılınca yorumlarımı paylaşırım.
  • bende 9919/7 modelini aldım eski elektrikli süpürgem aslında çok da eski değildi 5 yıllık bir bosh 2200w makina kullanıyordum. sadece çocuğumun toza alerjisi var diye torbasız almaya karar vermiştim. eki makinayla süpürdüğümüz yeri tekrar süpürdüğümüz de çıkardığı toz şaşırttı, bu kadar çok beklemiyordum. en büyük avantajı bence çekiş gücünün düşmemesi torbalı makinada biraz temizlik yapınca sesi değişir çekişi düşerdi. tozu dökmek kolay aç devir bukadar basit iş toz kaçması falan yok etrafına statik elektrikten dolayı toz yapışıyor o kısıma. dikka etmek lazım

Dezavantajları da var tabi çok ağır ve büyük, hortumu çok adi duruyor bu kadar para veriyoruz philips ten bu kadar kötü hortum kimse beklemez açıkcası mağazada gidip gördüğümde bu ne dandik mal demiştim. tozhaznesinin üst kısmına toz yapışıyor üst modellerde bu yok sır bunun için 300 400 fazla vermek de mantıklı değil

alacak arkadaşlar indirim bakın 750 800 900 fiyat veriyorlar farklı farklı yerlerde 800 900 değil makinenin hakkı 650 700 e gördünüzmü alın gitsin

• Bende philips fc9923 modelini aldım yarın elimde olur

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.