Şimdi Ara

Philips kahvedan ikili turk kahve makinesi 119 tl dolandırıcılık olayı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
2
Favori
5.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 21
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • drecho (3 mesaj) ali222 (3 mesaj) thehawk (2 mesaj) heamvivna (2 mesaj) hukuki05 (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (8 mesaj) Mobil (14 mesaj) Tablet (5 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
11 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Ev Elektroniği ve Aletleri >> Philips kahvedan ikili turk kahve makinesi 119 tl dolandırıcılık olayı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    377 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    bir kaç ay önce aynı konu vardı sanırım (https://forum.donanimhaber.com/philips-kahvedan-100tl--135683044-2#-1)

arkadaşlar sms ile insanlara ulaşıp normalde profilo'nun ürünü olan ikili kahve makinesini philips ürünüymüş gibi yılsonu kampanyası adı altında kapıda ödeme 119 tl'ye pazarlıyorlar.

nasılsa kapıda ödeme ile alıyorum, kontrol eder öyle alırım diye düşünüyor insan. ama ödeme yapmadan kargocu gelen kargoyu açtırmıyor. odeme yaptıktan sonra geçmiş olsun, işin yoksa uğraş dur.
    bana gelen sms:
    "PHILIPSTEN 40YIL HATIRIMIZ OLSUN DIYE YIL SONU STOK TUKETiM 40BIN KISIYE PHILIPS KAHVEDAN KAHVE MAKINESI HEDIYEhttp://philipsturkiye-outletdunyasi.com/ B139" şeklinde.

siteye girip sipariş verdim, tek kampanya, tek ürün o da photoshoplu, ödeme kapıda.. her taraf tutarsızlık ve dolandırıcılık kokuyor. Dur şunları deniyeyim dedim, bir ürün sipariş ettim.
    bir kaç saat sonra 02129670679 ten arayıp siparişi teyit ediyorlar. beni pazar günü aradılar, tamam yollayın dedim.
    bu sabah arayıp teslim edileceğini söylediler, tamam dedim. saat 12:00 de aras kargo geldi paketle tahsilat yapmaya. Dedim ki bu adamlar dolandırıcı pakete açmadan ödeme yapmam dedim. kurye tanıdık olduğu halde sorumluluk alamam olmaz dedi. tamam geri yollayın o zaman dedim, adam tanıdık olduğu için (sanırım merakından) razı oldu açmaya, bir açtık: 2 tane 0,5 litrelik su ve 10 liralık plastik dandik bir su ısıtıcısı. paketi bantlayıp geri yolladım.

aman diyeyim dikkatli olun.

• Acı olan ve anlamadığım benim; nasıl bu şekilde yapılan satışlar takibe girmiyor, nasıl izin veriliyor, nasıl biz burda görüoruz ama BTK çalışanları bunlardan haberdar olamıyor, o ürün size yollanana kadar nasıl müdahale edilmiyor bu dolandırıcılara. Gerçekten anlamıyorum
    Kim kapıda ödeme ile satiş yapiyorsa net dolandiricidir. Defalarca yazdim burada. Kredi kartı disinda (tercihen sanal kart) alışveriş yapmayın netten. Banka kartı da sıkınti.
  • Yüzbaşı
    811 Mesaj
    Bir adet saçma adrese kargo gecmistim. Tekrar geçeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    403 Mesaj

Bundan iyidir

• Yüzbaşı
    464 Mesaj
    Acı olan ve anlamadığım benim; nasıl bu şekilde yapılan satışlar takibe girmiyor, nasıl izin veriliyor, nasıl biz burda görüoruz ama BTK çalışanları bunlardan haberdar olamıyor, o ürün size yollanana kadar nasıl müdahale edilmiyor bu dolandırıcılara. Gerçekten anlamıyorum

• Yüzbaşı
    377 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: hector81

Bundan iyidir
    ben de öyle bir şey bekliyordum ama, adamlar insaflı çıktı..

işim olmasa uğraşacağım bu şerefsizlerle ama..
    |
    |
  • Binbaşı
    1561 Mesaj
    Su zemzem suyudur bence.
    |
    |
  • Binbaşı
    1193 Mesaj
    Site paint terk, domain aynı rezalet. Buram buram dalavere kokuyor.

• Yüzbaşı
    377 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: false6

Site paint terk, domain aynı rezalet. Buram buram dalavere kokuyor.
    hayrına fake adresten bir iki sipariş geçelim arkadaşlar.
    |
    |
  • Yarbay
    2313 Mesaj
    Kim kapıda ödeme ile satiş yapiyorsa net dolandiricidir. Defalarca yazdim burada. Kredi kartı disinda (tercihen sanal kart) alışveriş yapmayın netten. Banka kartı da sıkınti.

• Yarbay
    4277 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: imax1

Acı olan ve anlamadığım benim; nasıl bu şekilde yapılan satışlar takibe girmiyor, nasıl izin veriliyor, nasıl biz burda görüoruz ama BTK çalışanları bunlardan haberdar olamıyor, o ürün size yollanana kadar nasıl müdahale edilmiyor bu dolandırıcılara. Gerçekten anlamıyorum
    Çünkü ülkede başlar ayak oldu,ayaklar da baş...Ondan ötürü...
    |
    |
  • Teğmen
    104 Mesaj

Hocam merhaba, bilmedigimden soruyorum neden banka karti kullanmak sikinti?

|
    |
    ali222 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    353 Mesaj
    Teşekkürler! Siparişiniz başarıyla alındı. Paketiniz en kısa zamanda Aras Kargoya teslim edilecektir.

Gönderip geri alıp parasını ödesinler iyi aile çocukları.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    200 Mesaj

Hocam dün savaş Yayınevinin sitesinden kitap aldım kapıda ödeme seçeneği vardı bunlar dolandırıcı mı şimdi?

|
    |
    ali222 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    571 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hukuki05

Hocam dün savaş Yayınevinin sitesinden kitap aldım kapıda ödeme seçeneği vardı bunlar dolandırıcı mı şimdi?

Konuda ki ürün için tek yol kapıda ödeme, herhangi online ödeme sistemi yani bankalar ile muhattap olma durumu yok, sanıyorum sizin aldığınız site de kredi kartı, havale haricinde kapıda ödeme opsiyonu var

2 si aynı şey değil, muhtemelen dolandirilmadiniz

• Teğmen
    200 Mesaj

Teşekkürler hocam bilgilendirme için. Çok şükür bugün de dolandırılmadik :)

|
    |
    Bisikletli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1819 Mesaj
    Haber veren arkadaşa teşekkürler. Yanlış adres verdim. Aradıklarında teyit ettireceğim. Şerefsizler boşuna kargo parası versin

|
    |
  • Yüzbaşı
    257 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: drecho

bir kaç ay önce aynı konu vardı sanırım (https://forum.donanimhaber.com/philips-kahvedan-100tl--135683044-2#-1)

arkadaşlar sms ile insanlara ulaşıp normalde profilo'nun ürünü olan ikili kahve makinesini philips ürünüymüş gibi yılsonu kampanyası adı altında kapıda ödeme 119 tl'ye pazarlıyorlar.

nasılsa kapıda ödeme ile alıyorum, kontrol eder öyle alırım diye düşünüyor insan. ama ödeme yapmadan kargocu gelen kargoyu açtırmıyor. odeme yaptıktan sonra geçmiş olsun, işin yoksa uğraş dur.
    bana gelen sms:
    "PHILIPSTEN 40YIL HATIRIMIZ OLSUN DIYE YIL SONU STOK TUKETiM 40BIN KISIYE PHILIPS KAHVEDAN KAHVE MAKINESI HEDIYEhttp://philipsturkiye-outletdunyasi.com/ B139" şeklinde.

siteye girip sipariş verdim, tek kampanya, tek ürün o da photoshoplu, ödeme kapıda.. her taraf tutarsızlık ve dolandırıcılık kokuyor. Dur şunları deniyeyim dedim, bir ürün sipariş ettim.
    bir kaç saat sonra 02129670679 ten arayıp siparişi teyit ediyorlar. beni pazar günü aradılar, tamam yollayın dedim.
    bu sabah arayıp teslim edileceğini söylediler, tamam dedim. saat 12:00 de aras kargo geldi paketle tahsilat yapmaya. Dedim ki bu adamlar dolandırıcı pakete açmadan ödeme yapmam dedim. kurye tanıdık olduğu halde sorumluluk alamam olmaz dedi. tamam geri yollayın o zaman dedim, adam tanıdık olduğu için (sanırım merakından) razı oldu açmaya, bir açtık: 2 tane 0,5 litrelik su ve 10 liralık plastik dandik bir su ısıtıcısı. paketi bantlayıp geri yolladım.

aman diyeyim dikkatli olun.

Burda yanlış adres vererek kargo zararı dışında ne yapılabilir?

Sonuçta bugün kahve makinesi satar yarın başka birşey.

Yaptığı yanına kalmamalı ama ne yapmak lazım?

|
    |

• Teğmen
    219 Mesaj

Beştepe nin ki en sağlamı
    |
    |
    thehawk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Sohbet
En ucuz kedi maması fiyatları
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.