Şimdi Ara

Philips'i tüketici mahkemesine vericem (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
2.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    6401 mi en iyi tv ler arasına girdi diyorsunuz benmi yanlış anlıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukarida link verdim.

Neyse hocam en dogru sensin haydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: bytrojan29

bunun philips ile ne alakası var LED TV nin genel sorunu banding ışık sızmasıdır. sadece philips de değil
    LG de SAMSUNG dada aynı sorun mevcut. :)
    paran varsa PHILIPS OLED TV ye bakıcaksın.

Kardeşimin tv'si Lg idi 2017 ocakta almıştık bende aynı gün başka model bir Lg aldım ikisindede banding çıktı kardeşimin tv'sini biraz uğraştırdılar ama değiştirdiler benim Televizyonu ise Lg servisinden gelip değişim raporu verdiler hiç uğraştırmadılar.Tamam aynı sorunlar başka markalarda da var ama Philips'inde Lg gibi hatasını kabul edip değişim vermeleri lazım.Ayrıca Oled tv'lerde de banding sorunu olduğunu forumda bazı arkadaşlar yazmıştı oled'de çözüm değil yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Hocam heryere yazdım demişsiniz ama şuradaki kullanıcı değerlendirmeleri bölümünü atlamışsınız.

https://www.philips.com.tr/c-p/65PUS6521_12/6000-series-guecuenue-android-tvtmden-alan-3-tarafli-ambilight-ve-pixel-precise-ultra-hd-oezelligine-sahip-4k-ultra-ince-tv

Yoksa Philips yazdığınız değerlendirmeyi sildi mi?

Evet orayı atlamışım oraya çektiğim video ile beraber yazıcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun

Beni bilen bilir bu güne değin malum konumda o markanın adını dahi anmaz ve bu konuda benden ne tavsiye isteyin nede bir soru sorun demişimdir,

Benim bu sözüme istinaden inanın

Bu markayı "neden önermezsin nasıl önermessin" diye

Şahsıma en ağır hakaretlerde bulunup beni marka fanatikliği ile suçladılar,

Kim neyle suçlarsa suçlasın ben bunlara kulak tıkadım ve malum markayı önermemeye bu güne değin devam ettim

Çünkü o markanın görüntü performansında belki başkalarının farkedemeyeceği bir eksikliği bu markaya baktığım anda anlıyordum,

Ve işletim sisteminin android yani hantal olması ise cabasıydı,

Tüm bunları bilmeme rağmen bu markada sadece evet, 2016'da 65pus6521 modelini önerdim peki ama neden,

Hernekadar bu markaya karşı bir tutumum olsada özellikle krterlerinde düşük bütçe ile 65 inç isteyenler için

Bu panel kagıt üzerinde hakikaten bulunmaz bursa kumaşıydı çünkü

Tüm panellerinde İPS kullanan bu marka bu 65 inc modelinde tamda bizim istediğimiz gibi;

VA panel, 100 hz., Direcktled vs. vs. donanımlarını barındırıyordu..

İşte bu veriler ışığında bu panel önerilmeyi hakediyor diye düşünüp 6521'i kriterleri uyuşanlara önerdik...

Gelelim ışık sızması olayına

Bu durum maalesef hemen hemen tüm panllerin kronik sorunu,

Ve yine malesef bu ayıbı firma ve servisler görmezden geliyor, normal diyor...

Ha tabiki bir yandanda ışık sızması olmayan modellerde yok değil elbette var öneğin benim sahibi olduğum mu9000'de böyle bir sorun yok

Aynı şekilde xe9005'dede ışık sızması yok.

Benim merak ettiğim farklı bir konu var

Şimdi 6521'deki bu ışık sızmasını bir kenara bırakırsak

Panelin genel görüntü performansı nasıldı memnunmuydun peki?

Hocam sağolun sizin tavsiyenizle tv'yi hiçbir yerde görmeden gidip direk aldım.Bana tavsiye ettiğinizde Yazdığınız gibi tv'nin görüntü performansı güzel ama o banding ışık sızması olayı maçlarda herşeyi mahvediyor.Şimdi burdan bazı arkadaşlar gidip bende alayım bana banding ışık sızması denk gelmez deselerde boşuna denemesinler çünkü piyango biletine yılbaşı büyük ikramiye çıkma şansı neyse philipste bandingsiz ışık sızmasız tv bulma şansıda o kadar.Bu benim 3.philips tv oldu 3'ünde de banding vardı.

• Arkadaşlar İps panel tv almayın çünkü önceki televizyonum İps model Lg idi inanın görüntü kalitesi her türlü ayarı yapmama rağmen çok cılızdı alacaksanız Va panel tv alın.Philips Dünyanın en iyi Tv'sini yapsa sıralamada 1 numarada olsada ben bi daha Philips'i eve sokmam bedava verselerde almam çünkü üretim hatalı bandingli tv'leri resmen bilerek satan bunu anlayan tv'yi değiştirmek isteyen müşterisine değişim iade yapmayan yani insanı salak yerine koyan şark kurnazı bu firmadan hiçbir şey almam.Benim başıma geldi kimsenin başına gelmesin diye yazdım inanmayan alsında görsün.Konu dağılmasın arkadaşlar ürün 6000 tl olduğundan tüketici hakem heyetine gidemiyorum tüketici mahkemesine dava açmam gerek,Forumda tüketici mahkemesine başvurmuş parasını geri almış biri varsa nereye nasıl dava açmam gerektiğini nasıl yapıldığını aşamaları burda yazarsa hem herkes faydalanır hemde böyle olaylarda direk yasal süreçten gideriz ve böyle firmalara hadlerini bildirmiş oluruz.

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Görüşünüze saygı duyarım ama "bazıları standart kullanıcı sizin gibi farkı anlamaz" şeklinde nâmünasip lafları size iade ederek başlamalıyım, münasebetsiz olmaya gerek yok zira burada insanlar fikir teakkisi yapıyor marka hokkabazlığı yapmıyoruz. Gayet tabi insanların %90 gibi sade kullanıcıyım, profesyonel incelemci yada tv paranoyağı vs değilim şükür.

Ayrı hasiliyette burda ve de tüm kullanıcılar içerisinde kusurları miyop fanatikliği ile arayıp, kendilerini tv profesörü addedenlerin zaten görüşlerini kâle dahi almıyorum. Sizi tenzih ederim tabi, üstünüze alınmayın zira aşırı uçlara ve şahsiyetlere kaymadıktan sonra sizin de bilgilerinizi ve göruslerinizi ilgiyle okuyorum.

Velkelâm kendi adıma fikirlerimi belittim, buna da sizin saygı duymanızı beklerim.

Iki televizyonda aynı evde, yan yana durmasının ne gereği var sonuçta %90 zaten mu9000 izliyorum, iki haftadır pus7002 evde, kendimce kurcalıyorum, ev ortamında, tüm doğallığı ile inceleme fırsatı buluyorum. Yani kağıt üzerinde değil, pratikte görüyorum. Sanrım benim amatör gözüm %90 kullanıcının gözü ile görüşecektir.

Sizinde belirttiğiniz gibi özellikle renk derinliklerinde fark var ancak bizler olağan kullanıcı gözü ile "nisbi" bir fark olduğunu görüyorum, sadece siyah renk, özellikle derin siyah sahnelerde daha belirgin farl var.

Ancak her halukarda beni rahatsız etmiyor, keyfimi de kaçırmadıktan sonra sıkıntı addetmiyorum, ambilight ile çok da keyifli izletiyor kendini kerata.

Lakin mu9000 ile değişmek istermisin diye sorsanız, cazibesi olsa da kalsın derim zira mu9000 ile gayet mutlu mesutum, tek eksiği ambilight

• Blitzkrieger B kullanıcısına yanıt
    Acaba 55pus7002 için de optimize edilmiş ayarları hakkında bilginiz var mı?, biraz araştırdım bulamadım, özellikle koyu sahneleri iyileşir mi merak ediyorum

• satem S kullanıcısına yanıt
    Sizin adınıza cidden üzüldüm, hatta bizim pus7002 yi sizin yazınızı okuduktan sonra yine mercek altına aldım ama her hangi gözle fark edecek soruna Allah'tan rastlamadım. Yinede aklımda soru işareti var, sizden rica etsem banding be ışık hüzmedi bs sorunlarınızı görebileceğimiz video yükleyebilirmisiniz. Bu şekilde kullanıcılara ve ilgililere çok daha faydalı olursunuz. Ayrıca abim adliye de görevli (görevi önemli değil) tüketici mahkemesi husunda nette bulamadığınız bilgileri yada spesifik bilgi gereksimlerinizi pm den sorarsanız kendisine iletebilirim, bilgisini paylaşabilirim

• Phlips saç ve sakal kesme makinesi alıcaktım....almayayım mı şimdi

• Var ama ge ilgileniyorlar samsung Vs

• neozine kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de baktım ama pek bilgi bulamadım,

Sadece şöyle bir video var,

https://www.youtube.com/watch?time_continue=36&v=czbBVoJ9SEE

Bu arada ben kendi ayarlarımı kendim yaptım, bunun için premium HDR için netflix üzerinde HDR destekli Ridicious Six dizisi üzerinden yaptım, HD yayın için FX kanalı üzerinden yaptım. Görüntüdeki renk doygunluğu ve sahne derinliği için bu yayınları seçtim. Size de tavsiyem düzenli izlediğiniz yayınlar üzerinden kendi ortam ışığınıza uygun ayarı yapmaktır. Philips 'in ayarları oldukça sade açıkcası ve ciddi görüntü farklılığı oluyor. İsterseniz kendi ayarlarımı da gönderebilirim özelden.

• Yılbaşında çıkan yeni tüketici kanunu ile ''Ürün/hizmet bedeli 4.570,00 TL ile 6.860,00 TL arası başvurular Sanayi Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde olan İl Hakem Heyeti Başkanlığına başvuruda bulunabilirler''.Bende Tüketici mahkemesi yerine tv bedeli 6000 tl olduğu için İstanbul'da Taksimde bulunan Tüketici İl hakem heyetine gidip Philips 65pus6521 tv'me para iadesi için dilekçe ile başvurdum,2-3 ay sonra bilir kişi gelip bakacakmış İnşallah bilirkişi beni haklı bulur,Değişim için dilekçe vermedim çünkü Güvenilmez-insanı oyalayan-müşteri memnuniyeti sıfır olan(yurt dışı Philips'e bile şikayet ettim dönüş falan olmadı anladım ki Türkiye'dekilere bandingi umursama diyende bunlar balık baştan kokmuş yani)-ürünleri bolca Bandingli Philipsi (Bende 3 tv'si vardı 3'ü de bandingli idi) bir daha evimden içeri ASLA sokmam bu yüzden para iadesi için dilekçe verdim ve mecburen paramı geri almak için Vatan Bilgisayarı şikayet ettim,İnşallah Hayırlısı olur.Bu arada iyi sabrettim,Yine yazıyorum Haksızlığa yalana dolana ikiyüzlülüğe gelemeyen bir yapınız varsa,Müşteri hizmetlerine açıp Ana avrat küfretme potansiyeliniz varsa bu Firmadan kesinlikle uzak durun.

• Geçmiş olsun bende samsung tv de böyle şeyler yaşamıştım sony de olmaz dediler aldım ve gerçekten kusursuz çıktı umarım iade edebilirsiniz ederseniz sony yada oled bakın

• quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

Geçmiş olsun bende samsung tv de böyle şeyler yaşamıştım sony de olmaz dediler aldım ve gerçekten kusursuz çıktı umarım iade edebilirsiniz ederseniz sony yada oled bakın

Sağolun hocam. Sony artık sayenizde aklıma girdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: satem

quote:

Geçmiş olsun bende samsung tv de böyle şeyler yaşamıştım sony de olmaz dediler aldım ve gerçekten kusursuz çıktı umarım iade edebilirsiniz ederseniz sony yada oled bakın

Philips artık Tp Vision birleşmesinden daha doğrusu Tv bölümünün satılmasından sonra ciddi anlamda sıvadı. Bizde aile baskısı ile Philips aldık. Ne kadar idare eder diye bakıyoruz artık. Banding, ölü piksel, reset ne ararsan var. Çöpten hallice. Tek olumlu yönü Ambilight.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

2018 oled tv lerde yanma olayı tam olarak çözüleceği hakkında dedikodular var 2018 oledleri gözliyebilirseniz çok daha iyi olabilir

• quote:

quote:

quote:

2018 oled tv lerde yanma olayı tam olarak çözüleceği hakkında dedikodular var 2018 oledleri gözliyebilirseniz çok daha iyi olabilir

İnşallah 2018 de bu sorun çözülür,Oledleri de incelerim hocam.

• 2 yıl önce tv alacaktım netten araştırdım. kimse philips den memnun değil. tv leri kendi kendine açılıp kapanan mı ararsın,kendi kendine kapanan mı ararsın,donan mı ararsın. azıcık bir araştırma ile bile philips alınmaz. onu alacağına git 40 inç regal al daha iyi.
  • Philips'in 2018 serisi P5 işlemci kullandığı tvlerde bu tip sorunları aşacağını iddia ediyor.
    Ama hızlı görüntüleri en iyi şekilde yakalayan özellikle futbol maçları ve aksiyonu bol filmler için ''Rtings'' sitesindeki testlere ve tavsiyelere göre hareket edin.
    Zaten bu gibi teknik detaylara önem veren insanlar donanımsal olarak asla 120 hz altında tvlerle ilgilenmemeli.
    60 hz lik bir tv nin interpolasyon tekniği ile 900 - 1000 gibi değerlere çıkması insanları kandırıyor.Ucuza çok iyi bir tv aldıklarını sanıyorlar.
    Hangi tv kaç hz diye öğrenmek isteyen varsa ''displayspecifications'' sitesinden öğrenebilir.
    Philips'in 2017 serisinde 7502 modelinin altındaki tüm tvler 50-60 hz.7502 iyi denilebilir ama üst seviye denemez yani ''mid range''zaten o yüzden üzerinde 8000 serileri ve onun üzerinde oled serileri var.
    Benim led serisinde dikkatimi çeken tv si 8102 modeli oldukça iyi görünüyor ve hdtv polska sitesindeki teste göre Ultra Hd Premium sertifikası var,internetteki videolardan gördüğüm kadarı ile baya güzel bir tv.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mightythor -- 15 Şubat 2018; 16:40:40 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.