Şimdi Ara

PHILIPS HMP3000 MKV MEDIA PLAYER (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.403
Cevap
16
Favori
109.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sezerbaris

quote:

Orijinalden alıntı: andy1

quote:

Orijinalden alıntı: a.ozan

quote:

HMP3000 Ses olarak berbat diyebilirim,Weber ses sistemim var,normal Panasonic BluRay playerdan gelen ses inanılmaz kaliteli ve ses detayları elbetteki film izlemenin en büyük olmassa olmazlarından.

HMP3000 DTS haric bütün ses detaylarına baktım diyebilirim,tek kelime ile yetersiz bana göre kötü inanın sevdiğim filmler vardı BluRay izlerken ses efketleri evin her köşesinden ayrı ayrı kolonlardan net alabiliyorum ama HMP3000 ile denediğimde sabitlenmiş kalitesiz bir ses dönüşü var.

Bu sebeble Panasonic BluRay ile film izlemeye geri döndüm,dediğim gibi hd fimlerde yada Bluray filmlerde zaten görüntü ve ses kalitesi için alıyoruz,hmp30002 verdiğim paraya yazık oldu,şimdi keşke almasaymışım diyorum.

Benzetme yaparsam,düşünün evinizde kaliteli bir bluray playeriniz var görüntü ve ses muhteşem,birde çakma çin malı dvd player,hmp aynen buna benzedi,tavsiyem biraz daha fazla para verin daha kaliteli bir cihaz alın.

Bana göre,kötü yanları,

1.Ses vasat

2.Alt yazı problem,kendi çabalarınızla,alt yazıları büyütebiliryorsunuz,harf karakter hatası yok.

3.1080p Filmlerdeki görüntü işlemesi vasat,asla kaliteli bir Bluray ile kıyas dahi yapılmaz.

4.Kumanda üzerinde ağır çekim oynatma yok.

5.İleri yada Geri alma özelliği bana göre çok kötü,,kumanda üzerinde ustalık edinmeniz gerekir.

Diyeceksinizki,iyi yanları yokmu elbetteki var,kolay kullanım tek tuşla açıp kapama,yada nerdeyse tüm formatları sorunsuzca açabilmesi güzel yanları.

Benim gibi film ve ses detaylarına önem veriyorsanız bu cihaz yetersiz kalacaktır,%90 filmlerim bluray,bu sebele eleştiri yapıyorum.

Diğer türlü,normal film indirip izlemek isteyenler için elbetteki oldukça iyi bir cihaz.

bende de divx filmlerde ses sorunu var. ama dert etmiyorum. bu cihazları divx izlemek için almadık. 6 kanallı seslerde sorunum yok.
    kumanda dersen philipslerin tüm cihazlarında kumandalar kötü.
    ama dediğim gibi high@5.1 codeği bile oynatıyor ya bu bana yeter.

Profosyonel ses sistemi ile izleyenler için açıkcası memnun edici bir cihaz değil,ben İso ve 1080p filimlerde ses ciddien yetersiz.

Dediğim gibi 1080p filmi panasonic bluray playerde izlerken ses inanılmaz kaliteli fakat bu cihaza gelince,vasat bir sesin üzerine çıkamıyor.

Bu cihazdaki beğenmediğim detayların en başındaki sorun bana göre.

Yazımdada belirttim normal yani film izlemek için iyi,tanımadığı format yok diyebilirin bazı mwv formatları okuyamıyor bu sorunu çözemedim,format atmakla uğraşmak zaman alıcı bende filmleri siliyorum malesefki.

Kumanda haklısınız,üzerinde biraz profosyonelleşmek lazım,tv girişini değişmek için kapayıp yeniden ayar yapmak tam bir saçmalık,menüde nasıl olmaz bu ayrıntı bilemiyorum uyduruk player menüleri bile işlevsel ve kaliteli.

Sadece Philpse özel bir durum bu çıkardığı her üründe 100lerce konu açılıyor insanlar bir birlerinden destek almaya çalışıyorlar,Philps utanmıyor bile ne yazılım güncelleştirmesi nede teknik yardımcı olmayan firmalar içinde korelilerle lider durumdalar.

Olduğu kadar deyip,idare edicez artık yapacak birşey yok bu cihazda.

Zaten profesyonel ses sistemine sahipsek o cihazın anfisi bütün ses codeclerini çözer. Philips te optic yada hdmi üzerinden sesi çözmeden direk gönderebilme yeteneğine sahip olduğuna göre sorun nedir anlamadım. Philips in anfi görevini yapmasını mı bekliyorsunuz?

benin ev sinema sistemim de philips. sadece high@5.1 codeği çözmediği için hmp3000'i bağladım. onun dışında kullanmıyorum hmp3000'i. dediğiniz doğru. ev sistemi tüm sesleri çözüyor. sadece ev sinemasının desteklemediği profil kodekler için kullanıyorum.

font olayında ise uygulama şudur : altyazı filmin üstüne binecek görüntüyü engelleyecek kadar büyük olmamalı. o yüzden varsayılan ayarlar 22de sabitlenmiş. illaki büyüsün diyorsanız büyüyor ama filmin üstüne biniyor. ben 22 de sabit tutuyorum.

en iyisi video çekip koymak buraya. en kısa sürede bunuda yapacağım.

hmp3000 i direk tvye bağlayanlar için ses kalitesinde düşüş yaşanırmı bunu bilemem ama dts orjinal bir lisanstır. kalite çeşitliliğidiye bişey yok. iyi bir optik kabloyla bağlandığı zaman sorun olmamalı. yok eğer hoparlör sistemine bağlıyorsanız ve ses iyi değil diyorsanız hoparlör sisteminin performansından şüphe etmek gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.ozan -- 3 Ocak 2012; 11:37:26 >

• Herkeze Merhaba,

Bugün büyük bir hevesle hmp3000 modelini aldım.Elimdeki 500 gb'lık ntsf formatlı bir wd hdd içinde 125 gb'lık film bulunmakta , bu hdd yi cihaza takdığımda her filmde alet otomatik olarak kapanıyor ve başa dönüyor.Sorunu bir türlü çözemedim.

*Başka bir usb taktığımda hernangi bir problem yok gayet güzel oynatıyor
    *500 gb lık hdd bilgisayarımda gayet güzel çalışıyor hernahgi bir problem yok
    *son çıkan update yapıldı

tek ihtimal , sanırım hmp3000 ile hdd anlaşamadı başına daha önce böyle birşey gelen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: celik360

Herkeze Merhaba,

Bugün büyük bir hevesle hmp3000 modelini aldım.Elimdeki 500 gb'lık ntsf formatlı bir wd hdd içinde 125 gb'lık film bulunmakta , bu hdd yi cihaza takdığımda her filmde alet otomatik olarak kapanıyor ve başa dönüyor.Sorunu bir türlü çözemedim.

tek ihtimal , sanırım hmp3000 ile hdd anlaşamadı başına daha önce böyle birşey gelen varmı

her filmde derken neyi kastediyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: celik360

Herkeze Merhaba,

Ben de WD kullanıyorum (Elements). 1 adet 2 TB'lık, 1 adet de 1,5 TB'lık harddisk var, ikisini de sorunsuz bir şekilde okuyor.

• arkadaşlar merhaba benim de bir sorum olacaktı. dts codecli filmlerde cihazın ses açma/kısma fonksiyonu hiçbir işe yaramıyor. ayrıca dts demo örnek video ve sesleri indirdim onlarda da öyle. anca ayağa kalkıp ses sistemim üzerinden kısmam gerekiyor. cihazım son sürüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayyaayya

arkadaşlar merhaba benim de bir sorum olacaktı. dts codecli filmlerde cihazın ses açma/kısma fonksiyonu hiçbir işe yaramıyor. ayrıca dts demo örnek video ve sesleri indirdim onlarda da öyle. anca ayağa kalkıp ses sistemim üzerinden kısmam gerekiyor. cihazım son sürüm.

Bahsettiğin olayın DTS ile ilgisi yok ki?

Ses açma kısma fonksiyonu hem mekanik hem de yazılımsal bir olaydır. Codec seçmez ayırım yapmaz. Sesi duyuyorsan açma kapama fonksiyonunun da işlev görmesi gerekir. bence fabrika ayarlarına geri dön.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ayyaayya

arkadaşlar merhaba benim de bir sorum olacaktı. dts codecli filmlerde cihazın ses açma/kısma fonksiyonu hiçbir işe yaramıyor. ayrıca dts demo örnek video ve sesleri indirdim onlarda da öyle. anca ayağa kalkıp ses sistemim üzerinden kısmam gerekiyor. cihazım son sürüm.

Bahsettiğin olayın DTS ile ilgisi yok ki?

Ses açma kısma fonksiyonu hem mekanik hem de yazılımsal bir olaydır. Codec seçmez ayırım yapmaz. Sesi duyuyorsan açma kapama fonksiyonunun da işlev görmesi gerekir. bence fabrika ayarlarına geri dön.

evet ama mp4, mp3, avi, flac gibi formatlarda bunu yapmıyor. (hatta jpegde bile ) fabrika ayarı da işe yaramadı.

• Ürünü almadan bu başlığı inceleyip de almayı düşünenlere...

Yarın Darty'de fiyatı 99 TL...

http://forum.donanimhaber.com/m_56664416/tm.htm
  • quote:

HMP3000 Ses olarak berbat diyebilirim,Weber ses sistemim var,normal Panasonic BluRay playerdan gelen ses inanılmaz kaliteli ve ses detayları elbetteki film izlemenin en büyük olmassa olmazlarından.

HMP3000 DTS haric bütün ses detaylarına baktım diyebilirim,tek kelime ile yetersiz bana göre kötü inanın sevdiğim filmler vardı BluRay izlerken ses efketleri evin her köşesinden ayrı ayrı kolonlardan net alabiliyorum ama HMP3000 ile denediğimde sabitlenmiş kalitesiz bir ses dönüşü var.

Bu sebeble Panasonic BluRay ile film izlemeye geri döndüm,dediğim gibi hd fimlerde yada Bluray filmlerde zaten görüntü ve ses kalitesi için alıyoruz,hmp30002 verdiğim paraya yazık oldu,şimdi keşke almasaymışım diyorum.

Benzetme yaparsam,düşünün evinizde kaliteli bir bluray playeriniz var görüntü ve ses muhteşem,birde çakma çin malı dvd player,hmp aynen buna benzedi,tavsiyem biraz daha fazla para verin daha kaliteli bir cihaz alın.

Bana göre,kötü yanları,

1.Ses vasat

2.Alt yazı problem,kendi çabalarınızla,alt yazıları büyütebiliryorsunuz,harf karakter hatası yok.

3.1080p Filmlerdeki görüntü işlemesi vasat,asla kaliteli bir Bluray ile kıyas dahi yapılmaz.

4.Kumanda üzerinde ağır çekim oynatma yok.

5.İleri yada Geri alma özelliği bana göre çok kötü,,kumanda üzerinde ustalık edinmeniz gerekir.

Diyeceksinizki,iyi yanları yokmu elbetteki var,kolay kullanım tek tuşla açıp kapama,yada nerdeyse tüm formatları sorunsuzca açabilmesi güzel yanları.

Benim gibi film ve ses detaylarına önem veriyorsanız bu cihaz yetersiz kalacaktır,%90 filmlerim bluray,bu sebele eleştiri yapıyorum.

Diğer türlü,normal film indirip izlemek isteyenler için elbetteki oldukça iyi bir cihaz.

Bunu sormak için girmiştim, benim için en önemli özellik ağır sarma, daha önce de divx playerını kullanmıştım onda da saçma özellikler vardı, Philips işte kaşık yapıyor sapını ortaya getiremiyor, madem böyle güzel bi player yaptın adam gibi de kumanda yap.

• HMP3000 DTS sesi 2 kanallı olarak Philips'in 5.1 ev sinema sistemine gönderiyorsa, sesi 2 kanal mı 5.1 kanalmı alırız ?
  • quote:

HMP3000 DTS sesi 2 kanallı olarak Philips'in 5.1 ev sinema sistemine gönderiyorsa, sesi 2 kanal mı 5.1 kanalmı alırız ?

Hocam 5.1 olarakalırsınız. Philips'te 2 kanal gönderme diye bir olay yok(optik kablo üzerinden). Eğer, sesi haricisi ses sistemine değil; HMP 3000'e çözdürüyorsanız, Philips sesi 2 kanal olarak çözüyor. Fakat harici ses sistemine çözdürüyorsanız, Philips sesi 5.1 olarak gönderiyor; ses sisteminiz de sesi çözüyor

andy1 adlı şahısın yorumlarına itibar etmeyin DTS codec dinlemedikten sonra; nasıl ses çıkışı konusuna yorum yapabilirsiniz? Bende Kaliteli bir Samsung Bluray player'da(modelini hatırlamıyorum) DVD izlemiştim, ses kalitesi gayet kötüydü. Ben bunu Samsung'a mı yormalıyım, Filme mi? Siz karar verin Bluray'in görüntü kalitesine katılabilirim birtek; eğer görüntü kalitesine fazlasıyla önem veriyorsanız, Sigma Chipset'li cihazları tercih edin; fakat bu fiyat segmentinde Philips HMP 3000, işini en iyi yapanlardan bir tanesi

• hocam bu cihazı dün aldım, önceden wd vardı bende, yüksek dosya kapasiteli filmlerde sıkıntı yapıyordu o yüzden bunu aldım ama alt yazılarda eksik karakter çıkarıyor. mesela ı harrfleri görünmüyor mkv filmlerde. avi olanlarda sorun yok. güncelleme yaptım ama hala düzelmedi. tam bir hayal kırıklığına uğradım. önceki WD de hiç sorun olmazdı sadece çok yavaş açardı. 100 TL param havaya gitti. isteyen olursa hemen satabilirim aldığım paraya.
  • Altyazı dosyasını ANSI yapmalısınız. Ayrıca film esnasından subtitle tuşuna basıp, Türkçe seçeneğini seçtiniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Bishounen -- 19 Ocak 2012; 9:34:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MAVİSAKAL 2

Altyazı dosyasını ANSI yapmalısınız. Ayrıca film esnasından subtitle tuşuna basıp, Türkçe seçeneğini seçtiniz mi?

mkv nin içinde altyazı dosyası, o yüzden hiç müdahale etmedim. ama ANSI olunca düzelecekse bir program vasıtasıyla değiştirebilirim. Altyazısı türkçe yapınca daha da kötü oluyor unicode yapınca sadece ı lar çıkmıyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayal_taciri

hocam bu cihazı dün aldım, önceden wd vardı bende, yüksek dosya kapasiteli filmlerde sıkıntı yapıyordu o yüzden bunu aldım ama alt yazılarda eksik karakter çıkarıyor. mesela ı harrfleri görünmüyor mkv filmlerde. avi olanlarda sorun yok. güncelleme yaptım ama hala düzelmedi. tam bir hayal kırıklığına uğradım. önceki WD de hiç sorun olmazdı sadece çok yavaş açardı. 100 TL param havaya gitti. isteyen olursa hemen satabilirim aldığım paraya.

Yada içinde ayarı varsa Türkçe karakteri Unicode(UTF-8) yapın gene düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

hocam bu cihazı dün aldım, önceden wd vardı bende, yüksek dosya kapasiteli filmlerde sıkıntı yapıyordu o yüzden bunu aldım ama alt yazılarda eksik karakter çıkarıyor. mesela ı harrfleri görünmüyor mkv filmlerde. avi olanlarda sorun yok. güncelleme yaptım ama hala düzelmedi. tam bir hayal kırıklığına uğradım. önceki WD de hiç sorun olmazdı sadece çok yavaş açardı. 100 TL param havaya gitti. isteyen olursa hemen satabilirim aldığım paraya.

Yada içinde ayarı varsa Türkçe karakteri Unicode(UTF-8) yapın gene düzelir.

Unicode(UTF-8) TR karakter sorununu çözüyor. Ben de sorun yok. Cihazı boşuna satmayın.

• unicode seçilince zaten ı harfleri çıkmıyor. Kısaca en iyi yazı unicode seçilince geliyor onda da ı harfleri çıkmıyor. Aynı filmi eski media playerım WD de izlemiştim sorun yoktu. acaba firmware e müdahale edebilir miyiz?
  • quote:

unicode seçilince zaten ı harfleri çıkmıyor. Kısaca en iyi yazı unicode seçilince geliyor onda da ı harfleri çıkmıyor. Aynı filmi eski media playerım WD de izlemiştim sorun yoktu. acaba firmware e müdahale edebilir miyiz?

Bu cihazda da sorun yok.. Sadece altyazılar gömülü olmayacak, o zaman karakter sorunu olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nodar

quote:

unicode seçilince zaten ı harfleri çıkmıyor. Kısaca en iyi yazı unicode seçilince geliyor onda da ı harfleri çıkmıyor. Aynı filmi eski media playerım WD de izlemiştim sorun yoktu. acaba firmware e müdahale edebilir miyiz?

Bu cihazda da sorun yok.. Sadece altyazılar gömülü olmayacak, o zaman karakter sorunu olmaz.

Ok. Altyazıları çıkartabileceğim bilinen bir program var mı?
  • MKV Merge ile çıkarabilirsin.

http://divx m.com/ mkv-uzantili-filmleri-bo lmek-ses-ve-altyazi-eklemek-t21583.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Bishounen -- 19 Ocak 2012; 16:17:58 >
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.