Şimdi Ara

PHILIPS HMP3000 MKV MEDIA PLAYER (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.403
Cevap
16
Favori
109.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://divxplanet.com/sub/s/227181/Fairy-Tail.html
    http://divxplanet.com/sub/s/228021/Fairy-Tail.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Bishounen -- 6 Aralık 2011; 15:12:45 >
  • Cihazda sorun vardı hallettim,şuana kadar alt yazılarda en ufak sorun yaşamadım,aslında alt yazıları görmeme sebebi bazen oldu ama ayarlardan alt yazıyı seçili yapınca otomatik görüyor,diğer türlü alt yazı yok uyarısı çıkıyor ciddiye almayın.

Türkçe karakter kodlamasında en ufak sorun yok,100den fazl bluray izledim en ufak harf hatasına denk gelmedim,alt yazıları kendim seçip ekliyorum.

Tek sorun wmv uzantılı hd1080p filmleri seçiyor bazısını oynatıyor bazısını oynatmıyor,buna çözüm bulamadım,diğer dosya formatlarında sorun yaşamadım.

Cihazda hoşuma giden taraf ise bende panasonic plasma ve lcd var,phips açtığımda otomatik tv tanıyor ve açılıyor,kapanırken aynı durum yani tek tuşla mkv player ve tv uyumlu durumda,otomatik 1080p tanımasıda oldukça başarılı,enteresan panasonic tvlerle bir hayli barışık bir ürün :)

Şu yazı boyutunu ise anlayamadım bende punto seçime 40 a kadar çıkıyor kimisi 22de sabit kalıyor demiş,philps hmp3000/12 değilmi sizdeki cihazlar?,alt yazı boyutu bana göre oldukça iyi.

Dediğim gibi tek sorun var wmv formatlı hd filmleri seçmesi,bunu anlayamadım.

• Sorunu nasıl haleetiğini yazar mısın? Belki işime yarayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: andy1

Şu yazı boyutunu ise anlayamadım bende punto seçime 40 a kadar çıkıyor kimisi 22de sabit kalıyor demiş,philps hmp3000/12 değilmi sizdeki cihazlar?,alt yazı boyutu bana göre oldukça iyi.

Menüden altyazı boyutu rakamsal olarak artıyor ama gerçekte 22'den itibaren büyümor.
  • Arkadaşlar cihaz bugün elime ulaştı hb'dan almıştım cihazı. Cihazı ilk açtığımda yeni yazılımını yükledim update yaptım. daha sonra 1TB'lık harddiskimi taktım çok kısa bir sürede okudu ( yaklaşık 550GB'lık kısmı dolu), ardından hemen içindeki resim, video ve müzikleri denemeye başladım. Karşılaştığım bazı durumlar oldu, bunlar;

mp3'lerde ileri saramıyorum, ileri sarma tuşuna basıyorum ileri sarıyor olarak gözüküyor fakat play dediğimde müzik tekrar baştan başlıyor.
    Bu ileri sarma olayı bir tane mkv dosyasında da başıma geldi, görüntüyü ileri sarmadı baştan başladı ve yine bir mkv dosyasında ileri sardım bu seferde ses yoktu. bu ses olmama ve baştan başlama olayı sadece 1er dosyada başıma geldi mkv'lerde, diğer dosyalarda filmlerin hiçbirinde sorun yok.

ayrıca bir tane mkv formatlı IMAX kamerayla çekilmiş bir belgesel vardı 720p olarak o dosyayı açmadı. Ama Batman The Dark Knight filminde de bazı sahnelerde IMAX kamera kullanılmıştı oralarda sorun yoktu anlamadım.

harddisk içerisinde bir tane mov formatında video vardı, onu oynatmadı.

avi dosyaların bazılarında sorunlar yaşadım. fakat bunlar filmlerde olmadı, bir kaç müzik videosu vardı ve bazı animelerde sorun oldu. Görüntüde karelenmeler vardı, hatta bir tane avi'yi açmadığını gördüm. Bu sorun olan avi dosyaları Tv kayıt genelde.

Denediğim video sayısı yaklaşık 150 kadardır. Klip, film, TV'den kayıt görüntüler. Bu arada burada sorun olarak bahsettiğim videoları bilgisayarda çalıştırdığımda hiçbir sorun yoktur.

Altyazıları ayrıca her film açılışında tekrar boyutlandırma ve Türkçe seçme olmasa daha güzel olacak, bizi de yormayacak :)

Bunlar dışında cihazda hiçbir ısınma yok hatta ılıklık bile nerdeyse hiç hissetmedim. Kumandası çok şık ve çok güzel kullanımı çok rahat. Cihaz görünüm ve boyutu da öyle şık duruyor.

• Mp3'leri ileri sardırmak ve play'a basınca, ilk baştan başlamaması için; ayar > sistem > çalmaya devam et (açık) olacak..
  • arkadaslar ben de bu üründen almak istiyorum kararsızım 5000 serisi ile arasında fark varmı internete bağlanma olayından başka birde bende logitech z2300 var normal kulaklık çıkışı var sistemde bunu nasıl bağlarız bu benim için çok önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: MAVİSAKAL 2

Sorunu tam olarak çözebilmiş değilim.

Bahsettiğim animenin yeni bölümünü indirdimi ertesi gün ise altyazısını. Alt yazının dosyasının adını her zaman ki gibi anime ile aynı yaptım. Jenerikte müzik çalarken altta altyazı gayet güzel görünürken, konuşmalar başladığında altyazı birden yok oluyor. Dosya normalde tam uyumlu, zira pc de gayet güzel çıkıyor. Hala çözebilmiş değilim. SOn iki bölümdür yapıyor. Ondan önceki bölümlerde rahat rahat izliyordum.

Verdiğin linkdeki altyazıları indirdim. Her iki altyazıda düzenleme hatası var. Yani altyazılar 2.dakikadan 23.dakikaya atlıyor.
  • Demek ondan yapıyor. Nasıl düzeltebilirim?
  • quote:

Demek ondan yapıyor. Nasıl düzeltebilirim?

Atlama değilde boşluk var diyeyim yani filmin 2.dakikasından itibaren 22.dakikaya kadar çevrimi yapılmamış,düzeltecek bir durum yok.
    Akşam ben de philipsde denedim altyazı çalışıyor.. Format ve karakter sorunu yok.
  • Mesajı gönderdikten sonra aklıma geldi.Altyazıyı indirdiğin dixplanet sitesindeki linkin altında "görüş ekle" butonu
    vardır oradan altyazının sorunlu olduğunu siteye bildirebilirsin.
  • arokh,

Yardımların için çok teşekkürler. altyazının sayfasına görüşümü bildirdim, umarım düzelir.

Bu arada, hmp3000'i aldığım için pişman olmuş bulunmaktayım. Philips'in bu kadar ilgisiz bir firma olduğunu bilseydim bulaşmazdım. Bundan sonra media oynatıcı alırsam WD, Dune ve Egreat üçlüsünden şaşmayacağım.
  • Şu altyazı büyütme,renk,border olayını düzeltseler ve hd mov desteğide verse cihaz çok iyi olacak aslında hız olarak
    iyi şimdiye kadar mov dışında hiç sorun çıkmadı.
  • quote:

Sorunu nasıl haleetiğini yazar mısın? Belki işime yarayabilir.

Cihaz kitleniyordu,Philps avrupa sitesinden kendi güncelleştirmesini yükledim,kitlenme sorunu kalmadı,şuan gayet iyi panasonic lcd ve plasma var cihazın her iki ürünüde tanıması güzel bir olay,tv kumandası ile alakam kalmadı diyebilirim,cihaz otamatik açıyor ve kapıyor.

Dediğim gini yüklemeden sonra tek sorunum bazı wmv 1080p filmleri seçiyor,oynatmıyor bazılarında ise sorunsuz ama cihazdan çok sanıyorum filmin formatı ile alakalı bir sorun.

Alt yazı ve yazı ebatları ile açıkcası en ufak sorun yaşamadım,benim için yeterli,Türkçe harf karakter sorunu ise asla yok 100den fazla filme alt yazıyı sitelerden kendim buldum ekledim sorun yaşamadım.

Siteyi kayıt etmedim ama hmp 3000/hmp5000 güncelleştirmeleri aynı haberiniz olsun,Philps resmi sitesinde ama dediğim gibi keşke siteyi kayıt etseymişim,gerçi bulabilirsiniz,sitede tüm güncelleştirmeler ve firmwareler mevcut,tvden aklınıza gelecek tüm cihazlar için.

hmp3000 ile 5000 serisi aynı güncelleştirmeler verilmiş,ben sadece normal güncelleştirmeyi yaptım,ses sorunu bazen oluyordu o sorunda bitti,filmlerde ses sorunu olmuyor.

Doğrusunu isterseniz bu fiyata fazlada özelliği olan ürün beklemiyordum,sonuçları beni memnun etti,ilerde belki daha üst kalite bir cihaz alabilirim ama şimdilik yeterli.

• quote:

Cihazda sorun vardı hallettim,şuana kadar alt yazılarda en ufak sorun yaşamadım,aslında alt yazıları görmeme sebebi bazen oldu ama ayarlardan alt yazıyı seçili yapınca otomatik görüyor,diğer türlü alt yazı yok uyarısı çıkıyor ciddiye almayın.

Türkçe karakter kodlamasında en ufak sorun yok,100den fazl bluray izledim en ufak harf hatasına denk gelmedim,alt yazıları kendim seçip ekliyorum.

Tek sorun wmv uzantılı hd1080p filmleri seçiyor bazısını oynatıyor bazısını oynatmıyor,buna çözüm bulamadım,diğer dosya formatlarında sorun yaşamadım.

Cihazda hoşuma giden taraf ise bende panasonic plasma ve lcd var,phips açtığımda otomatik tv tanıyor ve açılıyor,kapanırken aynı durum yani tek tuşla mkv player ve tv uyumlu durumda,otomatik 1080p tanımasıda oldukça başarılı,enteresan panasonic tvlerle bir hayli barışık bir ürün :)

dostum sen cihaz yazılımını guncelledin mi hangi yazilim var su an cihazda ? bizde altyazılar 22 den fazla büyümüyor 40 a geliyor ama 22 boyutu ile kalıyor
    saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: dravdan

philips
    hpm3000

version: 12.11.0A.67

arkadaşlar bu son versionda ne gibi yenilikler var? bileniniz var mı?

teşekkürler

ben bu yazılımı yüklemek istiyorum ama talimatlar ingilizce yazilmis anlamadim nasil usb ye vs yuklenecek ordan cihaza ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: impressM

quote:

Orijinalden alıntı: dravdan

philips
    hpm3000

version: 12.11.0A.67

arkadaşlar bu son versionda ne gibi yenilikler var? bileniniz var mı?

teşekkürler

ben bu yazılımı yüklemek istiyorum ama talimatlar ingilizce yazilmis anlamadim nasil usb ye vs yuklenecek ordan cihaza ?

ben yükledim. çok basit
    indirdiğiniz dosyayı bir flash bellek içerisine atıp, ardından hmp3000 mkv player'a takın. daha sonra cihaz otomatik olarak görüyor yazılımı zaten ve şu anki sürüm xxxx diyo. yenisi 67 diyo, bunu kurim mi diyo, siz de tamam diyorsunuz ve 2 dk da kuruyor.
  • yeni yazılımı yükledim yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.
    yalnız değişen birşey olmadı altyazılar 22 den fazla büyümüyor kumandadan rakam olarak 40 a kadar geliyor ama eski yazılımdaki gibi font yine 22 nin fontu olarak kalıyor bende birde bazı jpeg vs resimlerde cihaz kilitleniyor eski yazılımda da yapıyordu yeni yazılımda da yapıyor sizde resimlerde kilitlenme yapıyor mu ekran pembe bir renk alıyor ve kilitleniyor fişi çekip tamak gerekiyor ...
  • quote:

Bu cihaz 3000/12 sitesinde hmp5000 ile güncelleştirmelerin uygun olduğu yazılmış,denemedim ama alt yazılar için hmp5000 güncelleştirmesi kullanılabilir.

Bu ürünün yazılımı kime ait bakmak lazım,Vestel Cobot (İngiltere) bu tür cihazlara yazılım üretiyor,çalışan birini bulmak lazım.

Aslına bakarsanız,alt yazı için çok fazla güncelleme var,chipsetle uygun çalışabileceği yazılıyor,biraz riskli iş,ruslardan yapanlar var uzak doğululardanda yapanlar var,elbetteki anlamak lazım,cihazı komple kilitmekte işin riski.

İngiltereden bir arkadaş yüklediğini ve başarılı olduğunu bahsetmiş,güncelleştirme Avrupa ve Asya için 2 farklı dosyası var,tamamen siyah kutu içerisinde alt yazı fontu seçildiği v.s deniyor.

Philpsi anlamak zor,adamlar sadece seri üretip satıyor,bilerek yazılım eklemiyorlar,alan üst serisini para versin alsın zihniyeti,rezalet başka birşey değil.

Verdiiniz bilgiler yanlış.. Bu bilgileri nerden okuduysanız, linkini de ekleyin..
    HMP3000 modelinin flash'ı 16 mb kapasiteli
    HMP5000 modelinin flash'ı ise 250 mb kapasitelidir
    HMP5000'nin yazılımı 63.20 mb büyüklüğünde.. Bu büyüklükte bir yazılımı, HMP3000'nin16 mb'lık flash'ına nasıl yazdırmayı düşünüyorsunuz?!
    Kaldı ki aynı chip seti kullanan media player'ların bile yazılımları birbirine uymaz..

*Ayrıca daha evvel ki mesajlarınız da; altyazı fontunun 40'a kadar büyütüldüğünü de yazmışsınız?' Türkiye de satılan tüm modeller ''HMP3000/12'' versiyonudur ve altyazı fontu, 19 - 22 arası büyütülebilmektedir! (en son güncellemeyi yükleseniz bile)
    Yani altyazıları 40 fonta kadar büyütebilmeniz imkansız..
    Hangi yazılımı kullanıyorsanız linkini de ekleyin..
    HMP3000'e modifiye bir yazılım çıkmadığı ve philips'in, yeni bir iyileştirme yazılımı çıkartmadığına göre bahsettiğniz bu 40 fonta kadar büyütme işlemini kesinlikle yapamazsınız!
    Eğer ben yaptım oldu! diyorsanız, yüklediğiniz yazılımın linkini ve televizyon ekranından 40 fonta kadar büyütülmüş altyazı fontlarının menülü hali ile fotoğraflarını da bu konuya ekleyin lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 10 Aralık 2011; 22:45:53 >

• bende ki egret r1 sonuda bozuldu kafam attı bende bimeks %25 indiriminden
    112 tl aldım hmp3000 ini
    cihaz ufuk kaliteli malzemesi var
    ama görüntü kalitesi r1 den biraz daha soluk geldi r1 de renkler daha canlı idi gibi geliyor bana
    bende birtek altyazı problemi oldu karekter göstermede oda
    yoksa elimdeki tüm filmleri oynattı
    anfimede hdmi baglı tum sesleri sorunsuz aktarma yaptı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DJ ICEMAN -- 10 Aralık 2011; 22:51:38 >
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.