Şimdi Ara

***PHİLİPS FC-8657 ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE İNCELEMESİ*** ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
5.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    uzuuuun bir süre bekledikten sonra "Philips PerformerActive fc-8657/01 Animal+" model süpürgeyi aldım...
    süpürge genel olarak güzel ancak çok yenilikçi bir tasarım değil, klasik bir tipi var zaten fotoğraflarda görülüyor...

max. 2100 watt elektrik, max. 425 watt çekiş gücü...
    çekiş ayarı 5 kademeli...
    son kademede haliyle yere yapışıyor, tutma sapındaki küçük kapağı açınca biraz rahatlıyor...
    4 lt. s-bag toz torbalı (kutudan tek torba çıktı)...
    hepa 10 filtre...
    6 m. kablo...
    ses 80 db...

borusu metal ve kademe ayarlı...tutma sapıyla bağlantısı biraz sorun çıkaracak gibi, kilit sistemi bulunmadığı için arasıra çıkıyor...

hortum ve aksesuarların plastik malzemesi fena değil...malzeme kalitesi orta düzeyde, öyle müthiş bir kalite hissi vermiyor zaten üst düzey bir model sayılmaz ama sıradan ucuz ürünlerden de değil...

turbo fırça başlığı var ama çakma türünden, bu durumu philips'e yazdım... ... not: cevap gelmedi ...
    TURBO BAŞLIK açıkçası bende hayal kırıklığı yarattı, gördüğünüz-bildiğiniz diğer turbolar gibi değil, sadece yerde ileri-geri hareket ettirince dönüyor, kısacası şu an için tek beğenmediğim yönü bu oldu...

hatta ilk etapta turbo başlığından memnun kalmadığım için iade işlemi başlatmıştım, lakin düşündüm ve kullanmaya karar verdim..
    yanına universal turbo başlık ve 20'li paket s-bag toz torbası sipariş vereceğim; 38+45=83 lira...20 torba uzun süre idare eder, turbo başlık ta alırsak çift turbolu olur ...not: universal turbo başlık ve s-bag torbayı aldım ...https://forum.donanimhaber.com/universal-turbo-firca-incelemesi-elektrikli-supurge-basligi--108757862#108757862

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 2 Kasım 2018; 17:56:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bilalkendisin0606

hayırlı olsun hocam cekisi iyimi ve cok mu sessli

teşekkürler hocam...
    çekişi güzel 5 kademesi var, 3. yani tam orta kademe ideal yere yapışmadan süpürmeyi sağlıyor, 5. kademeye getirip tutma kolundaki küçük kapağı açınca yine yapışmayı önlüyor...
    bugün sadece turbo başlığı kullandık, normal başlık ile henüz deneme yapmadık...
    ses olarak 80 db. diyor ama ben 80 db. şiddetine göre daha fazla gürültü bekliyordum açıkçası, yani ses beni çok da rahatsız etmedi...

• Hocam ben forumun kendi yuklemesini beceremiyorum
    1.5 yıllık süpürge çok memnunuz turbo başlık yok ama Philips in kendi orjinal başlığı 100 tl veya universal başlık da var.
    Şimdi şöyle söyleyeyim filtre temizleme tuşuna basıyorum filtreye titreşim gönderiyor kaba tozu dökülüyor yani %20 işe yaradigini söyleyebilirim ama yalnız bu yeterli olmuyor haftada bir kere bu filtreyi detayli temizlemek gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -DanceOfEternity- -- 27 Temmuz 2015; 19:51:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: memnun olan

Hocam ben forumun kendi yuklemesini beceremiyorum
    1.5 yıllık süpürge çok memnunuz turbo başlık yok ama Philips in kendi orjinal başlığı 100 tl veya universal başlık da var.

fotoğraf meselesini şöyle çözdüm...
    ya makinenin çözünürlük ayarını bu tarz fotoğraflar için değiştirip 640*480 seçip çekiyorum...
    yada çektiklerimi photoscape programında düzenleme bölümünden boyutlarını küçültüp 640*480 yapıyorum...
    ilk yöntem daha iyi, bugün öyle yaptım...

• Ben telefondan çekiyorum deneyeyim filtre temizleme konusunu yukarda yazdım

• quote:

Orijinalden alıntı: bilalkendisin0606

süpürge koku yapiyormu disariya toz atiyormu

şimdilik böyle sorunları yok zaten koku yapması için biraz erken, toz için akşam fenerle test yapmam lazım gündüz anlaşılmıyor...
  • Hocam bir de toz torbası dolduğunda emiş gücünün düşüp düşmediği ve torba dolu iken toz testi yapıp bilgilendirirseniz sevinirim daha iyi olur.
    Benim süpürgem bile haznesi dolu iken hafif toz kokusu veriyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • universal turbo başlık ve s-bag toz torbası konusu... http://forum.donanimhaber.com/m_108757862/tm.htm
  • philips'in "turbo" dediği başlıktan memnun kalmayıp universal turbo başlık almıştık ...
    philips turbo da işe yarasın dedim ve fırçasını çıkardım o şekilde kullanıyoruz, şimdi daha pratik oldu ...

• arkadaşlar,
    1,5 yıl sonra süpürgenin kablo sarma fonksiyonu durduk yere çalışmaz oldu, kabloyu içine sarmıyor ...
    servisi aramış bizimkiler p.tesi gelip bakacaklarmış, telefonda "kullanıcı hatası varsa ücret alınır" diye ilk mesajı vermişler ...
    kablo geri sarmanın çalışmamasında kullanıcı hatası bulacaklar mı merak ettim, göreceğiz niyetlerini ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 17 Ocak 2017; 13:35:4 >
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Hocam kablo sarma mekanizmaları sizin de bileceiniz üzere bir zemberek düzeni üzerine kuruluyor. siz kabloyu çektikçe makara döner ve zembereği gerer. Zemberek, yapısı gereği sürekli olarak kabloyu toplama eğilimi içerisindeyken, tam ters istikametinde bir kauçuk tekerlek baskı uygulayarak bu zembereğin plastik makarayı sarmasına yani kabloyu geri toplamasına engel olur taaa ki siz üstteki o düğmeye basarak o bahsettiğim tekerleğin ters baskı yapmasını engelleyene kadar :)

Şimdi bu mekanizmada ben, kabloyu tahdit sınırı dışına asılarak kıran bir kaç tüketici haricinde tüketici kaynaklı bir şey görmedim. Genelde biraz plastik kalitesi, biraz kablo geri toplanırken sıralı sarım yerine üst üste yoğun sarım kaynaklı sıkıştığı da görülmüştür ki bunu da tüketici hatası sınıfına sokmak pek doğru değil.

Müşteri hizmetleri, saha ekiplerinin bu konuda serzeniş dolu geri dönüşlerine istinaden ARTIK, verilen her türlü hizmette tüketici kaynaklı bir durum olduğunda ücret alınacağı bilgisini paylaşıyorlar zira hizmet veren saha personeli ile tüketici bu konudaki bilgisizlik nedeniyle sürekli karşı karşıya geliyorlar. Bilgilendirmenin amacı ''Sizden öyle veya böyle para alacağız'' alt yapısı değil de, ücret ödeme olasılığınızın olabileceği konusunda bir hatırlatma diyelim

• Ado kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam inşallah onlar da sizin gibi iyi niyetlidir ...
  • dün akşam süpürge evden teslim alındıktan 2 saat sonra servis aradı, "süpürgenizin kablo sarma mekaniği komple değişecek, 130 lira, onaylıyor musunuz yapalım mı ?" diye sordu ... "süpürgenin garantisi var" dedim ...
    teslim alan eleman "bir hafta-10 gün sürer" demişti ama servisteki elemanlar hemen işe koyulmuşlar, bakalım süreç nasıl işleyecek, bekleyip görelim ...
  • servis süpürgeyi geçen hafta salı günü evden teslim almıştı, bugün yine salı, yani 8. gün ... ses yok ...
  • nihayet süpürge az önce geldi, bugün 19. gün ...
    eleman teslimatı yaptı teşekkür ettik ama kapıda bekliyor, servis kağıdını istedi verdim tekrar teşekkür ettim yine bekliyor, "130 lira vereceksiniz" diyor ...
  • süpürgeyi alalı 2 yılı geçti ve garantisi bitti, bundan sonra bir şey olursa başbaşayız ...
    hanım ve kızlar süpürgeden pek memnun değiller ama ne alsak memnun kalırdık onu da tam bilemiyoruz, önceki süpürge markamız arçelik mi alsaydık acaba diyoruz ?..
    süpürgeler arasında atla deve farkı yok, aslında çoğunun iç yapısı aynı sadece dış tasarımı farklı ... yeni süpürge alacak olsam ne philips ne electrolux ne başka bir marka arama derdine düşmem direkt yerli marka alırım, bence parça ve servis yaygınlığı çok önemli ...
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    bizde 1 hafta önce philips 9932/07 aldık simdilik iyi gidiyor.bakalim sizin gibi 1.5 yıl kullandiktan sonra ne olacak makine

• dtceko D kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun inşallah yıllarca sorunsuz kullanır memnun kalırsınız ...

@dtceko
  • dtceko D kullanıcısına yanıt
    Makine performansından memnunmusunuz hala?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 aydir kullaniyoruz herhangi bir performans düşüklük farketmedik.filtreleride hic2degistirmedik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.