Şimdi Ara

Philips DLP7800 Harici Batarya Soruları Alayım (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
4
Favori
8.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim cihazın ışıkları biraz garip çalışıyor gibi..

telefona takmadan bakıyorum 3 yada 4 ışığı yanıyor, teli takıyorm hemen ikiye düşüyor..

ve cihazı şarj için LG G2 adaptörü ile fişe takıyorum normal şarj ediyor gibi duruyor daha sonra tek ışığa düşüp garip şekilde sürekli yanıp sönüyor.

Bozuldu mu acaba tam anlayamadım :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: mervecilb

Merhaba, geçenlerde bu cihazı alıp kullanmaya başladım telefonumun bataryası 1500 mAh, sadece iki kere full şarj edebildim ondan sonra da bataryanın pili bitti. Aldığım kutunun üstünde more than 4 times full charge yazıyor ama böyle sadece iki kere şarj etmesi ve pilinin bitmesi bir sorun olduğunu göstermez mi? Bütün yorumları okudum ama bununla ilgili bir şey göremedim.
    Ayrıca fark ettim ki, benim cihazın kutusunun üstünde 7800 mAh** yazıyor, altında da küçücük bir yazıyla **4750 mAh yazılmış. Yani cihazın gerçek kapasitesi bu mudur?

Tuhaf bir durum var gibi:

Orijinal Philips bataryanızın "nominal kapasitesi" 7800 mAH'dir. Tamam, sizin telefonunuzun bataryası 1500 mAH'lik olduğuna göre tamamen boşalmış telefonunuzu en az 3 kere, muhtemelen de 4. bir kez (%100 olmasa bile...) şarj edebileceksiniz. Yani 7800/1500=5.2 diye hesap yapmak yanlış olur. Zira hem Philips bataryanın şarj ederken hem de sizin telefonunuzun bataryası şarj olurken karşılıklı kayıplar vardır; hatta bu durum biraz da telefonunuzun bataryasının artık geçerli kalan kapasitesi ile de orantılıdır. (Philips'in yeni olduğundan, çok sayıda şarj-deşarj'dan dolayı kapasitesinin azalmadığını varsaymaktayım...).

Ancak Philips'in kutusunun üzerinde yazan o küçük yazı (4.750 mAH) bilgisi biraz garip. Herşeyden önce 4.750 mAH saat diye bir kapasite söz konusu olamaz, ziya 7800'in içinde kullanılan bataryaların toplam kapasitesi 4.750'yi tutturamaz.

İsterseniz özelden bir PM atın, fotoğrafını çekip. Hatta birkaç foto yollayın. Bakalım birşey çıkartabilecek miyim? Philips'in de "çakmasının" olacağı ve TR'ye kadar yolunu bulacağı da bana zor olasılık gibi gözükmekte de...

• mafaky kullanıcısına yanıt
    Bu arada sanırım benim batarya sizlere ömür

Dün gece telefonumu şarj ederken philips in son 1 adet şarjı kalmıştı, onu da iPhone telefonuma harcadım ve bitti. Daha sonra bir kaç kez daha şarj tuşuna basıp içinde kalan son demleri de bitirdim ve artık philips daha da şarj almıyor

Sanırım philipsin içinde ki piller tamamen boşaldığı için artık şarj kabul etmiyor. Daha önce de Yeşil lazer almıştım, onunda pilini sonuna kadar bitirmiştim ve o da şarj almıyordu artık..

Sanırım bu batarya artık daha şarj almayacak. Işıkları da yanmıyor

• Atif Zafrak kullanıcısına yanıt
    Siz o Philips DLP7800'ü ne kadar zamandır kullanmaktasınız?

Yani bununla birkaç yüz kere şarj-deşarj yaptınız mı?

İçte kullanılan şarj edilebilir Li-İon bataryalar, öyle bir iki defa sonuna kadar deşarj edilmekle "tükenmesi" pek olası değil.

Bir olasılık, DLP7800'ün elektronik devresinde bir sorun oluşmuştur; üzerindeki LED'ler şarj adaptörüne takınca da hiç yanmamaktaysa, akla ilk o olasılık geliyor.

Siz yine de DLP7800'ü uzunca bir süre şarj etmeyi deneyin; bakalım değişen birşeyler olacak mı?

Kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mafaky -- 8 Ekim 2014; 19:56:31 >
    Denedim hocam :))öyle çok kez deşarj yapmadım ama dediğim gibi dün gece köküne kadar şarj edeyim dedim iPhone u, en son bitti daha da şarj etmedi. eve geldim bataryayı şarja taktım artık o da şarj almadı :) dün geceden beri şarj da ama yine de değişen bir şey olmadı.

bakalım belki kendi kendine düzelir :))
  • Bu arada içini merak edenler için, fotoğraf paylaşayım. Benim cihaz sorun yaratınca bende daha fazla bekleyemeyip içini açtım.

Philips DLP7800 Harici Batarya Soruları Alayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atif Zafrak -- 13 Ekim 2014; 2:28:27 >
  • En öndeki 1. bataryada şişme olmuş; yanılıyor muyum? Akan-kokan bişeyler yoksa da...

Bu üründe 3 adet 2.600 mAH kapasiteli batarya kullanılmış: (3 adedi paralel bağlanıp 3x2.600=7.800 mA kapasite elde edilmiş...).

Benim duyduklarım, okuduklarıma göre bu 2.600 mAH kapasiteli şarj edilebilir Li-Ion bataryalar (ki bu sınıfın en yüksek kapasitelisi olanlardır diye biliyorum), aynı zamanda ençok sorun çıkartanlarmış. Size denk gelmişe benziyor, talihsizlik!...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mafaky -- 9 Ekim 2014; 0:25:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atif Zafrak

Denedim hocam :))öyle çok kez deşarj yapmadım ama dediğim gibi dün gece köküne kadar şarj edeyim dedim iPhone u, en son bitti daha da şarj etmedi. eve geldim bataryayı şarja taktım artık o da şarj almadı :) dün geceden beri şarj da ama yine de değişen bir şey olmadı.

bakalım belki kendi kendine düzelir :))

Li-ion bataryaları %0'a getirmek resmen mikrodalgaya sokmakla aynıdır. Hücreler tamamen Ölür cidden 0'a gelirse. Bu Yüzden çoğu cihazda %5'de iken size %0 olarak gösterilip kapanır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yok hocam şişme değil, tornavida ile açmaya çalışırken üzerinde ki ambalajı yırtıldı deforme oldu. Ortada bir talihsizlik var ne yazık ki
  • GörünmezAdam kullanıcısına yanıt
    O zaman biz mikrodalga ya sokmuş gibi olduk. Ben bitene kadar zorladım, en son bastığım da ışık yanmadı. Sonra eve gelip şarja taktığım da şarj almadı
  • bu ürünü yaklasik 3 aydir kullaniyorum ve birkez 2A ile sarj ettim kesinlikle 2A ile sarj edin, kullanim omru bende %25 artti diyebilirim o gunden sonra 1A ile sarj etmiyorum artik elinizdeki adaptor kalitesi bu urun icin cok ama cok onemli performans kaybi yasayanlar adaptorlerini degistirmeliler,
    ben bu power bankin oldukca kaliteli oldugunu dusunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Atif Zafrak

Bu arada sanırım benim batarya sizlere ömür

Dün gece telefonumu şarj ederken philips in son 1 adet şarjı kalmıştı, onu da iPhone telefonuma harcadım ve bitti. Daha sonra bir kaç kez daha şarj tuşuna basıp içinde kalan son demleri de bitirdim ve artık philips daha da şarj almıyor

Sanırım philipsin içinde ki piller tamamen boşaldığı için artık şarj kabul etmiyor. Daha önce de Yeşil lazer almıştım, onunda pilini sonuna kadar bitirmiştim ve o da şarj almıyordu artık..

Sanırım bu batarya artık daha şarj almayacak. Işıkları da yanmıyor

ayni durum benim basimada gelmisti,
    foto makinasinin pili sonuna kadar kullanmaktan bitmisti
    pilin + - kutuplarina 6v akim verdim 15 dak sureyle ve sonrasinda pil sarj tutmaya basladi sorunsuz kullaniyorum evdeki telsiz telefonlarin adaptorleri 6v oluyor buyuk ihtimal sizdede olur cope etmadan deneyin mutlaka

• solideo S kullanıcısına yanıt
    Bunun içinde pilleri birbirinden ayırıp teker teker yapmam gerekecek ve lehimlerini de sökmem gerekecek. Doğrusu uğraş gerektirecek, uygun bir zamanda dediğinizi yaparım artık hocam. Şimdilik romoss u alınca buna pek bakmamaya başladım artık
  • Bu ürünü bildiğim kadarı ile yeni aldınız.Neden servise göndermiyorsunuz?
  • bLind kullanıcısına yanıt
    Aslında olabilirdi. fakat ben bu cihazı daha önce sinirimden fırlatıp atmıştım , cihaza sinirlenmedim tabiki de. Daha sonra bunun kenar Kısmi biraz Kırıldı. Hal böyle olunca da garantiye görmedim çünkü uğraşıracaklardi ve büyük ihtimal de Kullanıcı hatası diyeceklerdi

• quote:

Orijinalden alıntı: bLind

Bu ürünü bildiğim kadarı ile yeni aldınız.Neden servise göndermiyorsunuz?

Artık gövdesini açıp otopsi yapmaya başlamış; nereye gönderebilir ki? Kaldı ki, bu tür ürünlere (markası Philips bile olsa...) TR'de "tamir yapma bağlamında..." servis verileceğine pek inanamıyorum. Olsa olsa (kullanıcı kusuru bulmadan ürünün arızakı olduğunu kabul ederlerse...) 15-20 gün sonra, temin de edebilirlerse "yenisiyle değişim yapabilirler.."
  • Anladım birde hepsiburada.com dan almışsınız ücretsiz olarak kargo ile hb ye gönderdeysediniz sizin için tüm işlemleri hallediyorlardı.Neyse sağlık olsun.
    Önyargılarınızı yıkın bence arkadaş ürüne fiziki olarak zarar vermeseydi eminin cihazı sorun etmeden değiştirirdi servis.
  • Philips eskiden beri telefonlarının bataryasında da uzun bekleme süresi sunabiliyordu. Yani o konuda iyiler.
    Bu nedenle Philips'e güveniyorum. Aşağıdaki linkte inceleme yazısını da okuyabilir merak edenler.

http://www.inceleme.name/2014/09/philips-dlp7800-cift-usb-girisli-7800.html
  • Atif Zafrak kullanıcısına yanıt
    Yahu bataryam zayıf bataryam zayıf diyorsun yanlış bilgi veriyorsun.
    Batarya ömrününü %50-%70 lerine gelmişsin muhtemel ihtimal.
    Senin bataryanı %100 doldurmuyor ki.
    Bunuda kaç defa yazmışsın yapma böyle 2000-2500 mah arası piller std oldu artık.
    Bu alet 7800 mah tam dolu olduğunda kayıplarla beraber 3 kere şarj eder. Bide kendini ele vermişsin . ışık 3e indi diye bir yerde demişsin şimdi onu aramadım.
    Bataryan bitik olduğundan makinadan %50 filan faydalanabiliyor.
    Cebini çok hızlı şarj ediyordur eminim.
    Sağlıcakla kal bir araba laf ettim kusura bakma.
    Bunlarıda düzeltirsen kolay gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.