Şimdi Ara

Philips DLP7800 Harici Batarya Soruları Alayım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
4
Favori
8.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de iphone5 ve ipad4 için almayı düşünüyorum bu cihazı. Yani elimde her iki cihazın da şarj cihazları var. Hangisiyle şarj etmeliyim? Ipad şarj cihazıyla erken şarj olması cihazın ömrünü tüketir mi? Yazılmış olmasına rağmen tam olarak anlayamadım. Kullanan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atif Zafrak kullanıcısına yanıt
    iPhone 4/5 veya iPad Mini'lerin yanında gelen şarj adaptörü 1000 mA'lik, iPad'lerin yanında gelen şarj adaptörü ise 2000-2100 mA'^liktir (bu değerler adaptörün verdiği şarj etme akım değerleridir...). Haliyle 2.000 mA'lik adaptör bu Philips harici bataryayı 10000 mA'lik adaptöre göre, TEORİK olarak, 2 kat daha kısa sürede şarj edecektir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: elegance_84

Ben de iphone5 ve ipad4 için almayı düşünüyorum bu cihazı. Yani elimde her iki cihazın da şarj cihazları var. Hangisiyle şarj etmeliyim? Ipad şarj cihazıyla erken şarj olması cihazın ömrünü tüketir mi? Yazılmış olmasına rağmen tam olarak anlayamadım. Kullanan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Bu Philips harici bataryayı iPhone 5 veya iPad 4 şarj cihazlarıyla şarj edebilirsiniz. Ama normal sürede şarj edebilmek için iPad'inkini kullanmanız gerekir. iPhone'nunkiyle erken değil, tam tersine olması gerekenden 2 kat daha uzun sürede şarj edebileceksiniz. Bu tür harici bataryaların içinde kullanılan bataryalar daha bile yüksk akımlarla şarj edilebilmeye dayanıklı yapıdadır; tabi ki 10A-20A gibi şarj akımları uygulamamak koşuluyla...

• Taşıması zor olmuyor mu ? Daha küçükleri var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

Arkadaşlar ürün bugün elime geçti. Kullanmaya başladım.

Ancak şöyle bir durum var. Bu aleti sadece bir PC veya Laptop üzerinden bağlayıp mı şarj edebiliyoruz? Eğer öyleyse iade edebilirim. Çünkü beğenmediğim 1800 mAh'lik Duracell'i normal prize takarak şarj edebiliyordum. Biraz kafam karıştı. Samsung adaptörü ile (yani üzerinde USD portu bulunan küçük parça) denedim fakat onunla şarj etmedi sanki. Fırsat bulamadım, yarın bir daha deneyeceğim.

Bu konuda beni aydınlatabilir misiniz? Bunu kullanan insanlar her zaman nereden bulacaklar PC di mi ama?

Bu Philips 7800 mAH2lik harici bataryanın yanında (bu tür cihazların çoğunda da gelmediği gibi) 220 Vac prize takılabilen 5Vdc USB çıkışlı bir şaj adaptörü gelmiyor. Bu adaptör için:

a) Tabletinizin şarj adaptörünü kullanabilirsiniz.
    b) Piyasadan (tercihan biraz adı/sanı/markası belli) 220 Vac'e takılabilen bir şarj adaptörü temin edebilirsiniz. Markanın Belkin, Hama, Trust olması tercih edilir. Hatta bulabilirseniz GreenMate markalısı dahi yeterince kalitelidir. Burada önemli olan bu şarj adaptörünün çıkışının 2000-2100 mA olmasıdır.

Sizin deneme yaptığınız o Samsung adaptörün (şarj cihazının) üzerindeki etikete bakın, 500 mA veya en fazla 1000 mA kapasiteli olduğunu göreceksiniz.

PC'lerdeki USB2.0 çıkışları genelde 500 mA veya daha az akım beslemesi yaparlar. Bu nedenle, söz konusu Philips harici aküyü çok yavaş şekilde şarj edeblirsiniz bu yöntemle. Laptoplar'da da durum benzerdir ancak bazı laptoplarda şarj etmeye de kullanılan bir USB portu bulunuyor (bunu yanındaki ok işaretinden ayırd edebiliyorsunuz...). Ancak bu portun çıkışı da genelde 1000 mA ile sınırlıdır; yani bir Smartphone'u makul sürede şarj edebilirse de bir iPad'i, bir Tableti veya bu Philips harici bataryayı yine oldukça yavaş şarj edebilecektir.

Başka bir mesajınızda bu Philips harici bataryanın bir kere tam olarak şarj edildikten sonra uzunca bir süre kullanılmadan saklanacağını söylemişsiniz. Her batarya'da olduğu gibi bunların da kullanılmadan durmaları halinde bir deşarj olma özelliği vardır; ancak normal saklama koşullarında (oda sıcaklığında) bir aylık bir sürede bu deşajın toplam kapasitenin %5-10'u arasında kalabileceğini varsayabilirsiniz. Ancak bu durum içerde kullanılan bataryaların kalitesiyle çok ilintilidir; Philips'in kaliteli Samsung veya benzri marka bataryalar kullandığını varsaymak yanlış olmaz.

• mafaky kullanıcısına yanıt
    Arkadaş açıklayıcı bir yazı yazmış arkadaşlar. Bazı soruların cevapları bu mesaj da dile getirilmiş.

Ürün cebe sığıyor. Taşıması zor değil, ceketiniz var ise içine koyun anlamazsınız pek fark. Tabi ki de makul bir ağırlığı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: mafaky

quote:

Orijinalden alıntı: elegance_84

Ben de iphone5 ve ipad4 için almayı düşünüyorum bu cihazı. Yani elimde her iki cihazın da şarj cihazları var. Hangisiyle şarj etmeliyim? Ipad şarj cihazıyla erken şarj olması cihazın ömrünü tüketir mi? Yazılmış olmasına rağmen tam olarak anlayamadım. Kullanan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Bu Philips harici bataryayı iPhone 5 veya iPad 4 şarj cihazlarıyla şarj edebilirsiniz. Ama normal sürede şarj edebilmek için iPad'inkini kullanmanız gerekir. iPhone'nunkiyle erken değil, tam tersine olması gerekenden 2 kat daha uzun sürede şarj edebileceksiniz. Bu tür harici bataryaların içinde kullanılan bataryalar daha bile yüksk akımlarla şarj edilebilmeye dayanıklı yapıdadır; tabi ki 10A-20A gibi şarj akımları uygulamamak koşuluyla...

Değerli yorumunuz için çok teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: ımmortals35

Taşıması zor olmuyor mu ? Daha küçükleri var mı

Bu tip ürünlerde bir elektronik devre artı birbirine seri ve paralel bağlanmış silindirik Li-Ion bataryalar (AA kalem pillere benzer, kalem pil çapında ancak daha değişik boylarda) veya yassı (dikdörtgen prizması) şeklinde Li-Polimer akbataryalar bulunur. Cihazın ana boyutlarını ve ağırlığını da önemli ölçüde bu bataryalar belirler. Li-Ion olanların maliyeti biraz daha düşüktür. Eğer 7800 - 8200 mAH kapasiteli bir ürün istiyorsanız bu Philips harici batarya en ufalaklardan birisidir tahminimce. Ancak 5200 - 6000 mAH kapasitelerine inerseniz, kullanılacak iç batarya sayısı da azalacağından daha ufak tefek (kompakt) ürünler mevcuttur.

• mafaky kullanıcısına yanıt
    Ben de sana bir şey sorayım bu cihaz normalde yavaş şarj oluyormuş, ipad apatörü ile şarj etsek ömrü uzun veya kısa vadede kısalır mı ? Bir de en dayanıklı pil türü hangisidir şu li lon lar içinde falan cevaplarsan çok mutlu olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokceonur -- 15 Mayıs 2014; 9:41:01 >
  • Apple bizleri bunlara muhtaç ettin ya :(

Daha hızlı 1 kere de olaa şarj eden alternatif yok mu ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Romos 2600 luk, cakmaktan birazcik buyuk ve kullanmadan sarj edersen 1.5 sefer sarj ediyor telefonu

• quote:

Orijinalden alıntı: gokceonur

Romos 2600 luk, cakmaktan birazcik buyuk ve kullanmadan sarj edersen 1.5 sefer sarj ediyor telefonu

türkiye'de romoss u nerden alabiliriz ?

saygılar
  • burcink kullanıcısına yanıt
    Burcin abi naber ?

N11.com üzerinden alabilirsin abi hepsiburada.com sitesinde de satislari var

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetufo

... adaptör çıkmaması ilginç.

neden ilginç olsun? adamlar bir tek iphone için üretmiyor ki bunu. al, istediğin telefonda kullan. samsung alan birisi için o adaptör ne olacak, çöp... bunun yerine adam maliyeti düşürüyor.
  • gokceonur kullanıcısına yanıt
    Telefonumda 3G her zaman açıktır. Kapattığım pek görünmez, ancak 3G hiç çekmeyecek o zaman kapatırım.

Wifi açık olamaz zaten, malumunuz dışarıda olduğum için her noktada wifi yok. Genelde telefonun internetini kullanıyorum aktif olarak.

Telefonu şarj ederken %70 oranında kullanıyorum. Özellikle Clash of Clans oyununa girip 15-20 dk oyun oynuyorum şarj olurken. Bu oyun zaten normalde' de çok şarj yiyor. Bunlara rağmen bana 4 şarj döngüsü çıkarıyor. 5.i de yarıya doğru kesiyor.

Ama sadece şarj için kullanırsam 5döngü tam çıkarıyor.
    Kardesim degerli cevabin icin cok tesekkur ederim ancak aradaki fark yarim sarj dongusu olamaz eger hic kullanmadiginda 5 tam sarj %70 kullanimda 4.5 sarj goruyorsan bu iste bi yerde hatan var demektir, ya da hic kullanmadan sarj edersen seni 6 full sarjdan bile fazla yapmasi gerekir senin hesabinda ki kapasite olarak mumkun degil, yanlis anlama seni asagilamak icin demedim kesinlikle ama rakamlar tutarsiz geldi bana

Vallahi hocam sizin kadar hesap kitapa girmedim

Cihazı dün 2 kere kullandım ve 1.inde telefon sadece şarj oldu full. diğerinde ise şarjda iken oyun oynadım %1 den %20 e ye kadar. eve geldim normal şarja taktım.

Şimdi cihazın göstergesine baktım halen daha 4 diş duruyor.

Kısacası ben bu cihazla 1 hafta da 4, bilemedin en fazla 5 kere şarj yapıyorum.

Ama bunların hesabını kitabını pek yapmadım nasıl olur olmaz diye. O yüzden sana pek kesin bilgiler veremiyorum.

Cihazı şarj ediyorum dışarıya çıktığım zamanlarda kullanıyorum hepsi bu. insanı dışarıda şarj sıkıntısından kurtarıyor bunu diyebilirim en sağlıklı
    Yorumun ve anlayisin icin tesekkur ederim dostum, ben de romoss 2600 kullaniyorum disaridayken telefonumu kullanmaz ve mobil veri ve wifi kapali sarj edersem 1 kere full ediyor 1 kere de %30-40 o yuzden sende ki urune gecmek istiyorum eger 3g acik halde o kadar iyi sarj ediyorsa :)

Sizinkinin durum kötüymüş. Ben hiçbir şey kapatmıyorum :) öylece telefonu şarja takıyorum.

Ne yalan söyleyeyim ben üründen memnunum hocam :) canavar gibi şarj ediyor. benim birde telefonun bataryası ölü olmasına rağmen günde en az 2, bilemedin 3 kere şarj ediyorum telefonu, ve philips beni hiç yarı yolda bırakmıyor. her türlü günümü kurtarıyor.

Adaptörü cebime koyuyorum, kabloyu da cebimden çıkartıyorum hem elimde oyun oynuyor hemde şarj olmuş oluyor.
  • Alet sabahtan beri şarjda (Samsung adaptör) daha 2 yuvarlak yanıyor. 4 yuvarlak ne zaman yanacak da full şarj olacak anlamadım!!!

Yarın bi de iPhone adaptörü ile deneyeyim. Ama bu sefer de full deşarj etmeliyim ki sanırım o da bir kaç gün sürecektir. Haftaya artık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.