Şimdi Ara

PHILIPS 9 SERISI KULLANICILARI [ANA KONU] (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.674
Cevap
13
Favori
156.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kampec

quote:

Orijinalden alıntı: aragonReddevils

quote:

Orijinalden alıntı: manolpan

quote:

Orijinalden alıntı: Crack211

Arkadaslar konunun hepsini okuyamadım philips 46pfl9705'e uyumlu gozlukler hangileridir fiyatları ne kadardır ?

PTA02, PTA03. Bunlar pilli ve ilk modellerdir biraz zor bulabilirsin.
    PTA516. Bu şarjlı modeldir.Plastik aksamı biraz zayıf ve kırılmaya müsaittir, ses sorunu vardır.Ben kampanya ile 125 TL ye almıştım.
    PTA507. Buda şarjlı modeldir.Rahat kullanımı var, ses sorunu yok.PTA516 ya göre daha doğal renkler ve keskin görüntü vermekte.Fiyatı Philips bayisinde 125 TL.
    PTA517 Türkiye ye henüz gelmedi.
    slm arkadaşlar bede 40 pfl 5507 aldım ve 3 d denemek için pta 507 gözlük aldım teknosada 99 tl 5 taksit yapıyorlar bende enpazar firmasından kargo dahil 12taksite 120 tlye aldım gözlük çok hafif şarzlı ve tek şarzla 20 saat kullanım olarak yazılmış yotubeden bir kaç video indirdim bu işlerde biraz yeni olduğum için sizden ricam bu şarzlı gözlükle hangi çeşit 3 d film seyredebilirim ustalar yardımcı olursa sevinirim birde tvnin 2d 3d çevirme özelliği var ama sadece derinlik veriyor ustalar kusura bakmayın 40 pfl 5507 ile ilgili bölüm olmadığından dolayı bu bölüme yazdım

half-sbs formatındaki filmleri izleyebilirsiniz. En yaygın olan format da o zaten. Film indirme konusunda yardım istiyorsanız pm atmanız yeterli.
    shark night 3d filmini indirdim ama harici diske attım maalesf açmadı neden kaynaklanabilir

• Arkadaşlar 6000 serisini bilen varmı nasıl özellikleri. 6097 diye bir model çıkmış özelliklerinden anlayanların yorumlarını bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CARTEGENA

Arkadaşlar 6000 serisini bilen varmı nasıl özellikleri. 6097 diye bir model çıkmış özelliklerinden anlayanların yorumlarını bekliyorum.

Philips 9 başlığına yazmanız yanlış olmuş, Philips genel başlığına sorarsanız 6 serisini incelemiş olan daha çok kişi bulabilirsiniz.
  • Philips genel başlığınada yazdım. Aslında 9 serisi diye ayrılmasa daha iyi olurdu. İki forumuda takip etmek gerekiyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar konunun hepsini okuyamadım philips 46pfl9705'e uyumlu gozlukler hangileridir fiyatları ne kadardır ?

PTA516. Bu şarjlı modeldir.Plastik aksamı biraz zayıf ve kırılmaya müsaittir, ses sorunu vardır.Ben kampanya ile 125 TL ye almıştım.
    PTA507. Buda şarjlı modeldir.Rahat kullanımı var, ses sorunu yok.PTA516 ya göre daha doğal renkler ve keskin görüntü vermekte.Fiyatı Philips bayisinde 125 TL.
    slm arkadaşlar bede 40 pfl 5507 aldım ve 3 d denemek için pta 507 gözlük aldım teknosada 99 tl 5 taksit yapıyorlar bende enpazar firmasından kargo dahil 12taksite 120 tlye aldım gözlük çok hafif şarzlı ve tek şarzla 20 saat kullanım olarak yazılmış yotubeden bir kaç video indirdim bu işlerde biraz yeni olduğum için sizden ricam bu şarzlı gözlükle hangi çeşit 3 d film seyredebilirim ustalar yardımcı olursa sevinirim birde tvnin 2d 3d çevirme özelliği var ama sadece derinlik veriyor ustalar kusura bakmayın 40 pfl 5507 ile ilgili bölüm olmadığından dolayı bu bölüme yazdım

half-sbs formatındaki filmleri izleyebilirsiniz. En yaygın olan format da o zaten. Film indirme konusunda yardım istiyorsanız pm atmanız yeterli.
    shark night 3d filmini indirdim ama harici diske attım maalesf açmadı neden kaynaklanabilir

Hocam sebebini öğrenmenin en garanti yolu bilgisayarda bir media info programı ile indirdiğin videonun görüntü ve ses kodek bilgilerini paylaşman. Bu bilgiler ışığında sana yardımcı olabilirz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tvefsanesi

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam sebebini öğrenmenin en garanti yolu bilgisayarda bir media info programı ile indirdiğin videonun görüntü ve ses kodek bilgilerini paylaşman. Bu bilgiler ışığında sana yardımcı olabilirz.

arkadaşım media info proğramını indirdim

mpeg 4 visual

seslandirme ac 3 yazıyor şimdi ne yapmam lazım yardımın için tşk ederim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tvefsanesi

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşım media info proğramını indirdim

mpeg 4 visual

seslandirme ac 3 yazıyor şimdi ne yapmam lazım yardımın için tşk ederim

Bu arada biraz geç oldu ama :) televziyon modeliniz nedir? 2010 model 3D'li TV ler USB üzerinden 3D desteklememektedir. 2011 ler de yazılım güncellemesi gerekmektedir...

• tv modelim 2012 model phlips 40 pfl 5507
  • @Sencer

-Movie Mode larda Pic.Temp;daima "sıcak"(bu kelime bizde yanlıştır!! sıcak zaten olmaz,bunun adı WARM dur) yani "WARM" olur(Hollywood Filmleri böyledir çünkü)
    aslında çoğu panelde Default Movie Mode lar oldukça iyi gelir,WARM ayarı ise genelde panellerde 1/2 diye geçer ama 1/2 tercihi size kalıyor!!

-Contrast genelde skalanın 3/4 seviyesinde olmalıdır(MovieMode),ama senin verdiğin değer çok yüksek!!
    SD&HDTV de olabilir o değer!!

-"Hollywood Filmleri" çok büyük çoğunlukla özel efekt/filtering ile çekildiği için,panellerde bunları doğru ayarlamak neredeyse imkansızdır,bunu
    aynı filmi Sinemada veya iyi bir Projector den izlediğiniz zaman panelin neredeyse yanlış resim verdiğini görürsünüz

Herifler çok fazla filtreleme yapıyorlar,bu arada filmleri bizdeki gibi ucuz yollu hatta dandik Cam.lar ile çekmiyorlar tabiki!

Örneğin out-door çekimlerde gökyüzüne bakarsanız o mavilik yoktur veya oldukça farklı tondadır!! veya resmen gridir!!!
    bir sürü çekim teknikleri ve ışık oyunları kullanılıyor ve genelde yapay-ışık kullanılmıyor(gece sahneleri ile çok özel Cam.ile
    çekiliyor ama panelde bunu yine ayarlamak imkansız gibidir!! derinlik/detay farklıdır!

Not;Panelde Full-LED+LD varsa ve işte burada çuvallama oluyor ve olması gereken karanlık sahne çalışması yapay olarak açılıyor ki yanlış!
    veya LD sistemi zaten iyi çalışmadığı için kapanıyor ve doğru baclit yapamıyor o sahnelerde,ama çoğu insan bunu bilmediği için atlanıyor!

X45x ile SV685 de bu çalışma çok doğru sayılır veya paneller içinde en iyisi ama yinede asla bir Sinema veya iyi bir Projector gibi kesinlikle OLAMAZ!!
    çünkü yapısı buna uygun değildir

-Levent Beyin Projectoru kuruldu ve acaip memnun,çok para harcadı ama adam bizim gibi "FİLM" ci vede cep durumuda güçlü olunca en doğrusunu yaparak
    bu sisteme geçti Filmlerde
    Biliyorsun onda hem 55HX920 var hemde Pio 5090 var

-Mehmet Ali bey beni uzun zamandır aramıyor,sanırım Ankara da,arasa beni,sana durumu iletirim

-Bizim yeğenin 9706 sı geçen hafta kuruldu ama aynen geri gitti 2 gün sonra,zaten ilk kurulduğunda 2 hatalı pixel vardı,ben boşver demiştim,öylede kaldı
    ama ertesi gün Modül hatası verdi!!! banding oldukça kötü idi,Local-dimming te sanırım doğru çalışmıyordu v.s
    Hem Modül hemde SW hatası çıkınca,itiraz etmeden aldılar,yenisi gelecek,onda da falso varsa,Satıcı para iadesi yapacağını söyledi!

Ben normalde 9706 yı inceledim ve beğeniyorum ama bu Sharp Modüller de eskinin S_PVA ları gibi "riskli",teknik olarak en iyisi ama hata verme oranı
    oldukça fazla(Sharp ın 1.nesil ucuz olan Modülleri kullanılıyor Phil panellerde!!) ve resim sisteminide tamamen bozuyor böyle olunca!

Bunun haricinde normal olarak resim kalitesi çok iyi ve bu panel ancak "ucuz" olunca alınır

Para iadesi olursa kesin 920 alacağım ona,zaten başka gidecek yeri kalmadı,ama o hala "Ambilight" da kaldığı için Phil diye direniyor

++

@Sezgin Bey

Benim Yahoo hesapta sorun var sanırım,sana hem resimleri hemde set.gönderdim ve iki msg da gitmemiş görünüyor(bugün Servere yükleyeceğim
    hepsini)

+

• 2011 9 serisi (9xx6 modelleri) için v0.14.99 yazılımı çıkmış. Ben yeni indirdim ve deniyorum ama kullanıcı yorumları çok çok olumlu. Kullanıcılar görüntü kalitesinde özellikle de Local Dimming ve Perfect Natural Motion'da birçok iyileştirme olduğu söylüyor. Aşağıdaki linkte 2 ve 3. sayfalarda profesyonel kullanıcıların yorumlarını bulabilirsiniz. Önceki firmware'lerin yorumlarına bakarsanız hep eleştiri doluydu, bunda ise aynı kişler hep memnuniyetini yazmış ve Philips'e teşekkür etmiş :)

http://www.supportforum.philips.com/en/showthread.php?6621-Your-experiences-with-FW-v0-14-99-0-for-8000-9000-and-21-9-series-%282011-models%29/page2

Bu firmware'i ben Philips sayfasından indirdim ve manuel yükledim, TV menüsünden online kontrol yaptığınızda bu versiyonu görmeyebilir. Çünkü bildiğim kadarıyla Philips online versiyonu uzun aralıklarla güncelliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 24 Temmuz 2012; 18:55:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: buyukbang

2011 9 serisi (9xx6 modelleri) için v0.14.99 yazılımı çıkmış. Ben yeni indirdim ve deniyorum ama kullanıcı yorumları çok çok olumlu. Kullanıcılar görüntü kalitesinde özellikle de Local Dimming ve Perfect Natural Motion'da birçok iyileştirme olduğu söylüyor. Aşağıdaki linkte 2 ve 3. sayfalarda profesyonel kullanıcıların yorumlarını bulabilirsiniz. Önceki firmware'lerin yorumlarına bakarsanız hep eleştiri doluydu, bunda ise aynı kişler hep memnuniyetini yazmış ve Philips'e teşekkür etmiş :)

http://www.supportforum.philips.com/en/showthread.php?6621-Your-experiences-with-FW-v0-14-99-0-for-8000-9000-and-21-9-series-%282011-models%29/page2

Bu firmware'i ben Philips sayfasından indirdim ve manuel yükledim, TV menüsünden online kontrol yaptığınızda bu versiyonu görmeyebilir. Çünkü bildiğim kadarıyla Philips online versiyonu uzun aralıklarla güncelliyor.

Umarım bizim 2010 serisinde de eski sürümlerdeki görüntü kalitesini geri getirirler. Bu haberi okuyunca beklentim yükseldi. Aynı görüntü sorunlarından 9705 kullanıcıları da muzdarip...

• sevgili üstadlar

yıllardır ailemle yaşadığım dönemlerde samsung lcd kullanıcıyıdım. 40b653 ve 32c650 kullandım ilk çıktıklarından beri. şimdi yeni evliyim ve kedi evime forumda okuduklarıma dayanarak philips 9 serisi almaya karar verdim. fakat bütçem max 3000 tl... önerebileceğiniz bir modeli hasretle bekliyorum zira bu hafta sonuna kadar tv yi almam gerekiyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClinicalSC

sevgili üstadlar

yıllardır ailemle yaşadığım dönemlerde samsung lcd kullanıcıyıdım. 40b653 ve 32c650 kullandım ilk çıktıklarından beri. şimdi yeni evliyim ve kedi evime forumda okuduklarıma dayanarak philips 9 serisi almaya karar verdim. fakat bütçem max 3000 tl... önerebileceğiniz bir modeli hasretle bekliyorum zira bu hafta sonuna kadar tv yi almam gerekiyor :)

9706 ucuzlayana kadar bekle.Ucuzladığında bitmeden hemen al.Eylül sonu gini 9707 ler görücüye çıkacak.Muhtemelen o dönemlerde ucuzlama olabilir.

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: universteli

quote:

sevgili üstadlar

9706 ucuzlayana kadar bekle.Ucuzladığında bitmeden hemen al.Eylül sonu gini 9707 ler görücüye çıkacak.Muhtemelen o dönemlerde ucuzlama olabilir.

Saygılar

hocam 40 inch model aratmama rağmen teknoloji mağazalarında bulamadım dediğiniz ürünü acaba yaklaşık fiyat aralığı nedir ?
    ayrıca wifi opsiyonel aparat ile diyor... doğru mudur?

• 46PFL9707nin geliş tarihi belli değil. ama beklenecek televizyon.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: universteli

quote:

sevgili üstadlar

Saygılar

hocam 40 inch model aratmama rağmen teknoloji mağazalarında bulamadım dediğiniz ürünü acaba yaklaşık fiyat aralığı nedir ?
    ayrıca wifi opsiyonel aparat ile diyor... doğru mudur?

40" kalmamıştır.zaten 46 dan aşağıda alma. bu modellerin kendi içinde wifi var ekstradan aparata ihtiyacın yok.sabırlı ol.acelen yoksa 2-3 ay bekle.

Saygılar

• @Dumankaya

-eMail i aldım ama resimler yok Hocam

-58"lik 9956 OK dir ama neye göre OK,bunu sanırım,Levent bey biliyordu değilmi???

Bu paneli şuana kadar bildiğim kadarıyla TR de 3 kişi aldı,onlara da ben aldırdım,2 kişi de Fransa ve İtalyadan aldı,kısaca ben toplamda 5 kişi biliyorum,zaten Avrupada toplasan
    25 kişide ancak vardır

Panel HD-içeriklerde aynen çuvallıyor ki bu arkaşlarda Kathrein/Topfield/Humax ve Technisat Receiver lar vardır,yani en iyi Receiver lar olmasına
    rağmen HD ler kötü!!
    SD leri herhalde soracak değilsin

Phil lerin dahili DVB leri yaramaz,bunu geç ve hiç sorma bile!

-Bu kullanan arkadaşlar bizim gibi sadece "FILM" cidir!! SD&HDTV ile işleri yok,Gamer zaten değiller v.s paso FILM ve bunlar BD mediadır!!

-Üzerinde "özel üretim" SHARP ASV Modül vardır(eski nesil ama bunlar özel üretiliyor bu ebatlarda Phil için ve çok pahalı+kalitesi ve renk üretim
    Siyah,Contrast v.s süperdir,HIZ konusunda yine piyasanın halen en hızlı panelidir,bundan iyisi sadece geçmişte bir tane vardı ve bizim efsane Tosh ZF355 ler
    işte bu Phil panelde bunun kadar sayılır

Kısaca bu paneli Phil in normal Sharp Modüllü veya diğer Phil paneller ile sakın karıştırmasın! çünkü hiç alakası yok! aslında sadece adı Philips
    desem daha yerinde olur,çünkü bu panelleri Sharp destekliyor(SW+HW ve diğer elemanlar olarak)Phil in becereceği bir iş değildir bu panel

Daha önceki Serilerinde ise AUO/Taiwan Modül kullanıldı ama bu Modülü Phil güzel uygulayamadı ve başarısız oldu ancak 2010 da Sharp ile anlaşma
    imzalandı ve bu paneli Sharp çıkarrtı sayılır

+
    not;o bu başlığı takip ettiği için buradan cevap verdim ama,aslında bu panelin incelemesini ben 2 sene önce yapıp vermiştim ama nerede,Allah bilir

bulursam yeniden veririm veya benim Bloog tan veririm zaman bulursam çünkü çok çok uzun yaw,"FILM" ci olduğumuz için bu kadar uğraştım!

Selamlar
    CAN++

• bu full led panellerdeki banding sorunu ilerde baş ağrıtıyor mu acaba ? yani daha da çoğalma ihtimali var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

bu full led panellerdeki banding sorunu ilerde baş ağrıtıyor mu acaba ? yani daha da çoğalma ihtimali var mı ?

Philips forumda 9 serisinin eski yıllardaki versiyonlarını kullanan ve güncel versiyonlara geçenler var, banding konusunda böyle bir şikayet hiç okumadım. Yani bu panellerdeki banding, giderek artabilecek fiziksel bir hatadan çok tasarımla ilgili gibi duruyor.
  • "Panel banding" ile "DSE efekti ve benzer efektler" genelde karıştılmaktadır!!

-Sharp Modüllerde track-band sabit olur ve öylece kalır!ancak "az oranda" bazı panellerde
    3/5 binKM den sonra arttığı biliniyor,ama bunun Phil markasıyla alakası yoktur sadece Sharp modüller
    ile ilgili bir üretim hatası veya sorunudur!

-DSE efekti ise öncelikle HIZ la alakalıdır,sonra yayınla alakalıdır;adam gibi yayınmı var bizim yerlicilerde!!
    yada hangi Camera ile çekiyorlar! $ 5/10bin kağıda da Cam.var ama $ 300/500/800bin hatta nilyon doları geçen
    Cam.ler var!
    Burada salt panelle bağlantı varsa da yayın tekniğiyle de alakası vardır!

-Özellikle 3D li ve panelin içinde ıvır-zıvır bir dünya özellikler için doldurulmuş sistemleri işleyecek ne çok akıllı
    Chipset ler nede Engine sistemleri vardır
    Ambilight bile hıza etki ediyor,uygun pixel tanımı yapıp buna göre ledleri çalıştırmak hızı düşürmektedir yaklaşık yarı-yarıya!!
    Çünkü herifler "basit/güçsüz" işlemci ile SW e dayanarak işleri çözmek istiyorlar!

Panelde her türlü sistemi "yavaşlatan işlemler" neticesinde ise DES efekti çıkıyor çünkü sitem güç/hız istiyor ve bunları da
    bu basit işlemciler ile bulamayınca bir şekilde çuvallıyor bazı işlemlerde!

++
    Ben senelerdir ...yaw bu klasik TFT-LCD sisteminde,"Monitör" gibi panel üretin diyorum.... ama herifler ne varsa içine tıkıyorlar

• 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.