Şimdi Ara

PHILIPS 9 SERISI KULLANICILARI [ANA KONU] (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.674
Cevap
13
Favori
156.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bigbooss

pta 517 ne zaman gelecek arkadaşlar türkiyeye .
    eğer avrupada fiyatlar böyleyse türkiyeden almak daha mantıklı. ben belçika amsterdam vs. dan arkadaşa aldırayım diyorudm ama bir işe yaramayacak sanırım.

Ben dün Philips Müşteri Hizmetlerini arayıp sordum, bana 2 hafta sonra gelecek dediler. İlk turuncu indirimde veya vatan indiriminde iki sene garantili olarak güzel bir rakama alınabilir.
  • 507 ile aralarında çokbyük br fark var mı acaba ..
  • quote:

507 ile aralarında çokbyük br fark var mı acaba ..

Valla dostum, çoğunluk 516'yla karşılaştırmış ve hissedilen kontrast farkı %20-30 demiş ama 507 ile ilgili bir karşılaştırma bulamadım. Kağıt üstünde aralarında kontrast farkı olduğu için ben 517'yi bekliyorum. Sonuçta binlerce liralık TV'lerde 3D'yi bir milim bile daha iyi izleme olanağı varsa ve fiyat farkı makulsa 517 için biraz daha beklemeyi şahsen mantıklı buluyorum.
  • @Cevdet bey

1 hafta kadar pek yoktum sayılır,maili ayrıca cevapladım ama reismler kötü çıkmış ve yanlış çekmişsin hocam

Movie ve Standard Mode default ve set.edilmiş resimleri göndermen gerekiyor!

>Modül Sharp olduğu için banding sende biraz fazla kötü olmuş!! bu paneller yeni nesil UV2a lardan değil ve X-Gen dediğimiz
    yapının ilk örnekleridir,diğerleri ise çok pahalı olduğu için sadece Sharp kendisi kullanıyor birde Loewe ile B&O ya veriyor,ancak
    Loew.de ve B&O da bunlar "elleme" dediğimiz çalışma ile epeyi bir süre Modül test edilip öyle montajlanıyor ve herifler Daire/Jeep
    parasına sonra o paneli satıyorlar

>değişim için hemen yazıl diyeceğim elde artık 2011/2010 Modeller kalmadı ve stoklarda şayet değişim için tuttularsa ki bunlarında
    çoğu "dönme" paneller olup,sorun yine çıkacaktır,Phil/TR bu konuda hiç iyi değildir,stok olayında herifler hem uyanık hemde olması
    gereken durumu yapmıyorlar maalesef! daha olmadı para iadesi olur demişsin ve bu olursa aynen kap paranı,sana HX alalım!
    Değişimi kesinlikle kabul etme hocam!

>9706 için "fark vererek" değişim(aslında farksız olması gerekiyor ama bunuda hiç bir üretici TR de yapmıyor maalesef!)salt Phil/TR
    ile alakalı değil herifler hala TR de Hi-End satmasını bilemeyip,uyanıklığa kaçıyorlar,çünkü bana son aylarda benzer çok kişi ulaştı!

SonyEurasia bu konuda daha esnek hatta en iyisi örnekleri bende var ayrıca bu forumda da var

+++

@Sencer

resimleri dün inceledim ama hiç beğenmedim,sen ya iyi foto çek yada gel sana süper bir Receiver alalım
    SD leri geçtim,HD lerde kötü(umarım senin çekiminden kaynaklanıyordur??)veya sen çok fazla abartıyorsun
    yaw nesi süper o resimlerin
    daha olmadı benim Humi yi emanet sana göndereyim de SD&HD kalitesi nedir kendin gör(Ağustos sonu tatile çıkıyorum
    o zaman göderirim cihazı)

Sana 913 alalım,madem sende SD ağırlık çok fazla ise veya Techni de olabilir(bunun HD si 913 den biraz daha iyidir!)

+++

@Ertem

Phil 9xx daki Modül için yukarıda yazmıştım Sharp- X-Gen(UV2a first Gen.) 2012/2011/2010 Modeller
    ancak bunların kendi içlerinde yine varyantları vardır,Samy/Tosh/Fujitsu/NEC/Phil/Mitsubishi v.s hepsi bunları Sharp tan alıyor
    ama en iyilerini sadece yukarıda yazdığım Loewe ile B&O alıyor+Sharp ta bazı Hi-End lerde bunları kullanıyor(örneğin Sharp-ELITE gibi)

Kısaca Sharp demekle genelde hepsi iyi demek doğrudur ama kendi içlerinde ise daha iyi veya süper v.s diye tanımlanır bunlar!

Phil/Samy/Tosh/Sony v.s alt-segment Modülleri kullanıyor sadece Sony X45x en üst segmentti birde özel üretim Japon panelleri
    böyledir,diğerleri sıradan/normal Sharp Modüllerdir!

+

• anladım. yav bu gözlükler neden bu kadar pahalı anlamadım gitti.
  • quote:

Arkadaşlar 507 - 517 dedikleriniz hangi modeller bunlar ben anlayamadım. Daha model numarasını tam olarak yazarmısınız.
  • sayin arkadaslar. umarim herkes saglik ve afiyettedir. ben yurtdisinda calismaktayim. sevgili esim ve cocuklar, evdeki tv nin artik cekilmez oldugundan, kendi kendine kanal atladigindan sikayetciler. 1 ay sonra TR ye (adana) izne gidecegim. buradaki bir arkadasim PHI 9705 almami onerdi, kendisi 3 yildir kullaniyormus. buradaki okuduklarimdan da 9705 in alinabilir oldugunu anliyorum. ancak aralarda bazi kutulardan, receiverlerden vs lerden bahsediliyor. fazla zamanim olmadigindan 104 sayfanin hepsini okuyamadim.
    sizlerden ricam; ben magazaya gidip tv yi alirken , hem esimin rahat tv izlemesine ve cocuklarin(zamaneler) ihtiyaclarina cevap verecek ilave donanimlari ile birlikte tv nin yaninda neler istemeliyim.
    cok cok tesekkurler. kendilerinize iyi bakin lutfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CARTEGENA

quote:

Arkadaşlar 507 - 517 dedikleriniz hangi modeller bunlar ben anlayamadım. Daha model numarasını tam olarak yazarmısınız.

pta507 ve pta517 bu sene çıkan modeller. pta517 henüz ülkemize gelmedi. pta507 teknosa'da 99TL'ye satıldı ancak stoklarda kalmamış mağazaları da arayıp sorduk..
  • quote:

Orijinalden alıntı: necmettinsengun

sayin arkadaslar. umarim herkes saglik ve afiyettedir. ben yurtdisinda calismaktayim. sevgili esim ve cocuklar, evdeki tv nin artik cekilmez oldugundan, kendi kendine kanal atladigindan sikayetciler. 1 ay sonra TR ye (adana) izne gidecegim. buradaki bir arkadasim PHI 9705 almami onerdi, kendisi 3 yildir kullaniyormus. buradaki okuduklarimdan da 9705 in alinabilir oldugunu anliyorum. ancak aralarda bazi kutulardan, receiverlerden vs lerden bahsediliyor. fazla zamanim olmadigindan 104 sayfanin hepsini okuyamadim.
    sizlerden ricam; ben magazaya gidip tv yi alirken , hem esimin rahat tv izlemesine ve cocuklarin(zamaneler) ihtiyaclarina cevap verecek ilave donanimlari ile birlikte tv nin yaninda neler istemeliyim.

Hocam 9705'in stokları tükendi diye biliyorum sanırım sadece uzun süre kullanılmış birkaç teşhir ürünü kaldı. 9706'nın ise fiyatları henüz inmiş değil. İhtiyaçlarınızı tam olarak belirleyip (3d olsun mu, kaç inch olsun,max kaç TL olsun gibi) TV Genel bölümüne şöyle bir göz atmanızı tavsiye ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kampec

quote:

Orijinalden alıntı: CARTEGENA

quote:

pta507 ve pta517 bu sene çıkan modeller. pta517 henüz ülkemize gelmedi. pta507 teknosa'da 99TL'ye satıldı ancak stoklarda kalmamış mağazaları da arayıp sorduk..

Philips 3D gözlük modelleri olduklarınıda ekleyeyim, TV modelleriyle karışmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 18 Temmuz 2012; 22:37:40 >

• Arkadaslar konunun hepsini okuyamadım philips 46pfl9705'e uyumlu gozlukler hangileridir fiyatları ne kadardır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: necmettinsengun

sayin arkadaslar. umarim herkes saglik ve afiyettedir. ben yurtdisinda calismaktayim. sevgili esim ve cocuklar, evdeki tv nin artik cekilmez oldugundan, kendi kendine kanal atladigindan sikayetciler. 1 ay sonra TR ye (adana) izne gidecegim. buradaki bir arkadasim PHI 9705 almami onerdi, kendisi 3 yildir kullaniyormus. buradaki okuduklarimdan da 9705 in alinabilir oldugunu anliyorum. ancak aralarda bazi kutulardan, receiverlerden vs lerden bahsediliyor. fazla zamanim olmadigindan 104 sayfanin hepsini okuyamadim.

bir ay sonra philips 9706 alabilirsin. fiyatı 4 bin TL civarında olur sanırım. amblight 3 de artısı olur. ya da ikinci bir alternatif söyleyim sony46hx850 alabilirsin bu iki tv den birini al derim. ikisi de çok iyi bir tv philipsin renk kalitesi çok çok iyi. 3d si iyi ama gördğüm kadarıyla sony hx850 nin 3D si daha iyiymiş. philips için alırsan kesinlikle hiçbirşekilde pişman olmazsın neredeyse sorunsuz bir tv, hatta tv ye aşık olabilirsin :)) hx850 için ise başlığına bakarsan biraz fikir edinirsin. kısacası bu iki tvden birini al derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Crack211

Arkadaslar konunun hepsini okuyamadım philips 46pfl9705'e uyumlu gozlukler hangileridir fiyatları ne kadardır ?

PTA02, PTA03. Bunlar pilli ve ilk modellerdir biraz zor bulabilirsin.
    PTA516. Bu şarjlı modeldir.Plastik aksamı biraz zayıf ve kırılmaya müsaittir, ses sorunu vardır.Ben kampanya ile 125 TL ye almıştım.
    PTA507. Buda şarjlı modeldir.Rahat kullanımı var, ses sorunu yok.PTA516 ya göre daha doğal renkler ve keskin görüntü vermekte.Fiyatı Philips bayisinde 125 TL.
    PTA517 Türkiye ye henüz gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manolpan -- 19 Temmuz 2012; 9:57:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: manolpan

quote:

Arkadaslar konunun hepsini okuyamadım philips 46pfl9705'e uyumlu gozlukler hangileridir fiyatları ne kadardır ?

PTA516. Bu şarjlı modeldir.Plastik aksamı biraz zayıf ve kırılmaya müsaittir, ses sorunu vardır.Ben kampanya ile 125 TL ye almıştım.
    PTA507. Buda şarjlı modeldir.Rahat kullanımı var, ses sorunu yok.PTA516 ya göre daha doğal renkler ve keskin görüntü vermekte.Fiyatı Philips bayisinde 125 TL.

Hocam fiyatı nedir ?

• quote:

quote:

quote:

Hocam fiyatı nedir ?

Şu andaki mevcut fiyatları hakkında bir bilgim yok ama fiyatlar mağazadan mağazaya ve kampanya durumlarına göre değişkenlik göstermekte.Googleden modellerin ismini yazarak aratırsan güncel fiyatları görebilirsin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam fiyatı nedir ?

Şu andaki mevcut fiyatları hakkında bir bilgim yok ama fiyatlar mağazadan mağazaya ve kampanya durumlarına göre değişkenlik göstermekte.Googleden modellerin ismini yazarak aratırsan güncel fiyatları görebilirsin.

HOCAM. CROSTALK olayını ve 3d deneyimini mevcut (eğer denemişsen) diğer tv lerle karşılaştırablirmisin. hangi seviyede mesela 2011 -2012 model tvlerden daha mı iyi daha mı kötü karşılaştırdığım tvler var mı ?

halen 3d denemediğim için ÇOK merak ediyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam fiyatı nedir ?

HOCAM. CROSTALK olayını ve 3d deneyimini mevcut (eğer denemişsen) diğer tv lerle karşılaştırablirmisin. hangi seviyede mesela 2011 -2012 model tvlerden daha mı iyi daha mı kötü karşılaştırdığım tvler var mı ?

halen 3d denemediğim için ÇOK merak ediyorum.

Pasif gözlükleri sadece LG tv lerde denedim.Crostalk, ghosting yok kontrast daha iyi ama özellikle yukarı aşağı harekette 3D çok çabuk bozuluyor.Bir de pasif teknolojideki 3D görüntüler bana sanki animasyon görüntüleri imiş gibi geliyor ve biraz yakından bakıldığında yatay çizgiler dikkat çekiyor.
    Aktif gözlükleri Philips harici Sony 46hx850 model tv de denedim.Gerçekten çok iyi bir 3D si var.Bunda da crostalk, ghosting göremedim.Gerçi 3D olayında kaynak ve oynatılan videonunda 3D kalitesini göz ardı etmemek lazım.Mağazalarda sırf bu iş için hazırlanmış demolar oynatılmakta.Bizdeki Philips tv lerdede half sbs şeklindeki filmlerde boyut, ripleme ve oynatıcı kaynak durumuna bağlı olarak yer yer crostalk, ghosting gibi durumlar oluşmakta.Bu tür filmlerde yine arka plandaki görüntülerdede bulanıklık gibi oluşumlar görülmekte.
    Yalnız burada 3D efektini iyi algılamada gözlerimizin sağlık durumu (Gördüğüm kadarıyla kimse 3D algılama olayını bu açıdan değerlendirmiyor), gözlüğün kalitesi ve şarj seviyeside önemli bir etkendir.Şarj seviyesi düşük gözlükle 3D izlerken crostalk ve ghosting oluşumu daha çok görülmekte.Yine yukarıda bahsettiğim gibi PTA507, PTA516 ya göre daha keskin ve doğal görüntüler vermekte.Ayrıca iyi bir oynatıcı ile orjinal 3D film izlemenin keyfi daha başka.Orjinal 3D film izlerkend crostalk, ghosting gibi oluşumlar görülmüyor ve arka plandaki görüntülerde bile bulanıklık olmuyor veya sahne durumuna göre hafif olaraktan görülmekte.Orjinal BD filmin görüntü kalitesi zaten çok iyi.

• eyvallah hocam. cevaplar için teşekkür ederim. tatmin edice bir 3d performansı var o zaman. yeni gözlüklerlede bu titreme gibi olaylar azalıyorsa çok iyi.
  • quote:

quote:

slm arkadaşlar bede 40 pfl 5507 aldım ve 3 d denemek için pta 507 gözlük aldım teknosada 99 tl 5 taksit yapıyorlar bende enpazar firmasından kargo dahil 12taksite 120 tlye aldım gözlük çok hafif şarzlı ve tek şarzla 20 saat kullanım olarak yazılmış yotubeden bir kaç video indirdim bu işlerde biraz yeni olduğum için sizden ricam bu şarzlı gözlükle hangi çeşit 3 d film seyredebilirim ustalar yardımcı olursa sevinirim birde tvnin 2d 3d çevirme özelliği var ama sadece derinlik veriyor ustalar kusura bakmayın 40 pfl 5507 ile ilgili bölüm olmadığından dolayı bu bölüme yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aragonReddevils -- 21 Temmuz 2012; 0:56:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aragonReddevils

quote:

quote:

slm arkadaşlar bede 40 pfl 5507 aldım ve 3 d denemek için pta 507 gözlük aldım teknosada 99 tl 5 taksit yapıyorlar bende enpazar firmasından kargo dahil 12taksite 120 tlye aldım gözlük çok hafif şarzlı ve tek şarzla 20 saat kullanım olarak yazılmış yotubeden bir kaç video indirdim bu işlerde biraz yeni olduğum için sizden ricam bu şarzlı gözlükle hangi çeşit 3 d film seyredebilirim ustalar yardımcı olursa sevinirim birde tvnin 2d 3d çevirme özelliği var ama sadece derinlik veriyor ustalar kusura bakmayın 40 pfl 5507 ile ilgili bölüm olmadığından dolayı bu bölüme yazdım

half-sbs formatındaki filmleri izleyebilirsiniz. En yaygın olan format da o zaten. Film indirme konusunda yardım istiyorsanız pm atmanız yeterli.

• 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.