Şimdi Ara

PHILIPS 9 SERISI KULLANICILARI [ANA KONU] (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.674
Cevap
13
Favori
156.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bigbooss

quote:

Orijinalden alıntı: Barış26

Arkadaşlar ben de kendi kişisel ayarlarımı sizlerle paylaşmak istiyorum. TV:46PLF9705
    Ayarlarım şöyle:

Picture preset: Custom
    Contrast 76 (Black crush olayı 75'ten sonra kalkıyor. Zaten gama 2'de olduğu için bunu bir miktar arttırmak zorundayız.)
    Color: 50
    Brightness: 55 (Kişisel tercih. 50 iken IRE 1,2,3,4 seçilemiyor, 55 iken sadece IRE 1 seçilemiyor. Bütün IRE'ler için 60 olması gerekiyor. O zaman da siyahlar fazla grileşiyor)
    Sharpness: 2
    Noise reduction Off
    Tint Custom
    Perfect Natural Motion Off
    400 Hz Clear LCD On
    Super resolution Off
    Perfect Contrast Minimum (TV Bana fazla karanlık geldiği için minimumda kullanıyorum.)
    Dynamic backlight Standart (En iyi görüntü modunda karanlık sahneleri aşırı karartıyor, hiçbir şey anlaşılmıyor. Kapalı ya da standart en iyisi)
    MPEG artefact reduction Off
    Gamma 2 (2.2 gamayı bu verebiliyor)
    R Gain 121
    G Gain 105
    B Gain 92
    Light sensor On/Off

benim kullandığım ve flatpanelshd den aldığım ayarları koyuyorum. sendeki contrast biraz yüksek gibi geldi bana , ayrıca perfect contarstı çok açmışsın ama light sensor u kapatırsan açmana gerek kalmaz daha gerçekçi görüntü elde edersin ve gözlerin de yorulmaz diye düşünüyorum.

Contrast 50
    Brightness: 50
    Noise reduction Off
    Tint Custom
    400 Hz Clear LCD On
    Super resolution Off
    Perfect Contrast off
    Dynamic backlight Standart - En iyi görüntü
    Gamma -1
    R Gain 121
    G Gain 105
    B Gain 92
    Light sensor Off

Bence TV ve Sinema seyretmek için ayrı modlar gerekli, sinema moduyla TV seyredilmiyor bana göre. Bunun nedeni TV yayınlarının ya da uydu alıcılarının kalibrasyonuyla ilgili olabilir, bilemiyorum ama kesinlikle renklerde farklılık var
    Sinema mod ayarlarında henüz bir sonuca varamadım, bitirirsem paylaşacağım.
    TV seyretmek için ayarlarımı aşağıda verdim. Verdiğim ayarlar kesinlikle bluray veya mkv seyretmek için uygun değildir, adece uydu yayınları veya digiturk içindir. Bende VU+ ve digiturk humax 9503 kutu var, ikisinde de bu ayarlar en iyi sonucu veriyor.

Akıllı Görüntü Modu=Kişisel (ISF mod kullanmadığım için RGB ayarlarına hiç dokunadım, şu an varsayılan değerlerde)
    Arka ışık kontrastı=85
    Parlaklık=50
    Renk=60
    Netlik=5
    Parazit azaltma=Kapalı
    Renk Sıcaklığı=Normal
    Işık Sensörü=Açık
    PC Modu=Kapalı
    Görüntü Formatı=Uymayan

Perfect Pixel HD Ayarları:
    Perfect Natural Motion=Kapalı
    Clear LCD=Açık
    Süper Çözünürlük=Açık (Şu anki gözlemlerim şöyle: Testlerde bitrate'i düşük SD görüntüleri daha iyi gösterdiğini düşünüyorum, HD'yi ise değiştirmiyor.)
    Mükemmel Contrast=Kapalı (futbol maçlarında normal'e çekilebilir)
    MPEG Parazit azaltma=Kapalı (MPEG karelenmelerini azaltıyor ama detay ve keskinlik kaybına neden oluyor)
    Renk Geliştirme=Orta
    Gamma=1
    Video Kontrastı=100

Bu arada sinema modun varsayılan değerinde Renk ayarının "Sıcak" olması biraz beni rahatsız ediyor, kırmızımsı renk veriyor. Bence doğrusunun normal olması lazım. Sizin sinema mod için yorumlarınız var mı arkadaşlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 6 Temmuz 2012; 12:57:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: buyukbang

quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

quote:

Orijinalden alıntı: Barış26

Arkadaşlar ben de kendi kişisel ayarlarımı sizlerle paylaşmak istiyorum. TV:46PLF9705
    Ayarlarım şöyle:

Contrast 76 (Black crush olayı 75'ten sonra kalkıyor. Zaten gama 2'de olduğu için bunu bir miktar arttırmak zorundayız.)
    Brightness: 55 (Kişisel tercih. 50 iken IRE 1,2,3,4 seçilemiyor, 55 iken sadece IRE 1 seçilemiyor. Bütün IRE'ler için 60 olması gerekiyor. O zaman da siyahlar fazla grileşiyor)
    Noise reduction Off
    Tint Custom
    400 Hz Clear LCD On
    Super resolution Off
    Perfect Contrast Minimum (TV Bana fazla karanlık geldiği için minimumda kullanıyorum.)
    Dynamic backlight Standart (En iyi görüntü modunda karanlık sahneleri aşırı karartıyor, hiçbir şey anlaşılmıyor. Kapalı ya da standart en iyisi)
    Gamma 2 (2.2 gamayı bu verebiliyor)
    R Gain 121
    G Gain 105
    B Gain 92
    Light sensor On/Off

benim kullandığım ve flatpanelshd den aldığım ayarları koyuyorum. sendeki contrast biraz yüksek gibi geldi bana , ayrıca perfect contarstı çok açmışsın ama light sensor u kapatırsan açmana gerek kalmaz daha gerçekçi görüntü elde edersin ve gözlerin de yorulmaz diye düşünüyorum.

Contrast 50
    Brightness: 50
    Noise reduction Off
    Tint Custom
    400 Hz Clear LCD On
    Super resolution Off
    Perfect Contrast off
    Dynamic backlight Standart - En iyi görüntü
    Gamma -1
    R Gain 121
    G Gain 105
    B Gain 92
    Light sensor Off

Bence TV ve Sinema seyretmek için ayrı modlar gerekli, sinema moduyla TV seyredilmiyor bana göre. Bunun nedeni TV yayınlarının ya da uydu alıcılarının kalibrasyonuyla ilgili olabilir, bilemiyorum ama kesinlikle renklerde farklılık var
    Sinema mod ayarlarında henüz bir sonuca varamadım, bitirirsem paylaşacağım.
    TV seyretmek için ayarlarımı aşağıda verdim. Verdiğim ayarlar kesinlikle bluray veya mkv seyretmek için uygun değildir, adece uydu yayınları veya digiturk içindir. Bende VU+ ve digiturk humax 9503 kutu var, ikisinde de bu ayarlar en iyi sonucu veriyor.

Akıllı Görüntü Modu=Kişisel (ISF mod kullanmadığım için RGB ayarlarına hiç dokunadım, şu an varsayılan değerlerde)
    Arka ışık kontrastı=85
    Parlaklık=50
    Renk=60
    Netlik=5
    Parazit azaltma=Kapalı
    Renk Sıcaklığı=Normal
    Işık Sensörü=Açık
    PC Modu=Kapalı
    Görüntü Formatı=Uymayan

Clear LCD=Açık
    Süper Çözünürlük=Açık (Şu anki gözlemlerim şöyle: Testlerde bitrate'i düşük SD görüntüleri daha iyi gösterdiğini düşünüyorum, HD'yi ise değiştirmiyor.)
    Mükemmel Contrast=Kapalı (futbol maçlarında normal'e çekilebilir)
    MPEG Parazit azaltma=Kapalı (MPEG karelenmelerini azaltıyor ama detay ve keskinlik kaybına neden oluyor)
    Renk Geliştirme=Orta
    Gamma=1
    Video Kontrastı=100

Bu arada sinema modun varsayılan değerinde Renk ayarının "Sıcak" olması biraz beni rahatsız ediyor, kırmızımsı renk veriyor. Bence doğrusunun normal olması lazım. Sizin sinema mod için yorumlarınız var mı arkadaşlar ?

Clear LCD=Açık
    Süper Çözünürlük=kapalı herhangi bir etkisini görmedim.
    Mükemmel Contrast=Kapalı
    MPEG Parazit azaltma=Kapalı
    Renk Geliştirme=kapalı ya da kişisel olabilir hatırlamıyorum.
    Gamma=-1

siname modda benim renk ayarı sıcak ta

senin tv ayarları ile bizim 9705 ayarları bir olmayabilir. flatpanelshd den filan referans ayarlara ulaşabilirsin bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 6 Temmuz 2012; 13:57:02 >

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drangelman

quote:

quote:

ya arkadaşlar bu kayan alt yazılardaki bulanıklık ve titreşim olayını nasıl halledicez acaba?

bu tv de beni en uyuz eden konu buda o yüzden soruyorum?

acaba ayarlardan bir şeyimi kapatmam gerekiyor?

Diğer arkadaşların dediği gibi bu panelde altyazı sorunu yok, hatta motion konusunda en başarılı panellerden biri. Siz bir yerde kesin yanlış yapıyorsunuz. Eğer HDMI bağlıysa görüntü ayarlarında Clear LCD özelliğinin açık olduğundan emin olun.
    Görüntü kaynağınız (uydu alıcınız) nedir ve hangi tip kablo ile panele bağladınız?

buyuk bang hocam digitürk hd plus kutu var.

kablo hdmı v 1.3 gerçek altın uçtur.gayet kaliteli bir kablo.

ancak menülerde hangi özelliğin açık yada kapalı olacağını tam kestiremiyorum bu alt yazı konusunda.

mesela euro 2012 de trt hd de maçların bir bölümünü izlemiştim.

ne topta bir flulaşma nede hızlı sahnelerde en ufak bir kusur yoktu diyebilirim.

ama bu alt yazı olayı beni çok sinir ediyor.

sizler eğer bana şunu aç yada bunu kapa derseniz onu yapıcam.

teşekkürler herkese.

Sizde Philips 9705'mi var? Ben size şu ayarları tavsiye ediyorum:

1- Ayarlar--> TV Ayarları --> Görüntü --> Perfect Pixel HD --> Görüntü ayarlarında -- > Clear LCD = AÇIK
    2- Ayarlar--> TV Ayarları --> Görüntü --> Perfect Pixel HD --> Görüntü ayarlarında -- > Perfect Natural Motion = KAPALI
    3- Digiturk Plus kutu'da görüntü çıkışı varsa 1080p, yoksa 1080i seçin.
    4- TV'nin görüntü modunu "Uymayan" olarak seçin.

Dün dikkatimi çekti, ISF Calibration isimli akıllı görüntü modlarında varsayılan değerlerle bu altyazılarda titreme oluyor gerçekten. Tabii ben sadece Custom mod kullandığım için bunu daha önce gözlemlememiştim. Sanrım ISF'lerdeki varsayılan değerlerde kapatılan bir şey buna neden oluyor.

buyukbang;

dün eve gittiğimde senin önerdiğin ayarları yapmak için menüye girdiğimde bi baktımki ben zaten senin önerdiğin şekilde ayarları yapmışım.

hdmı kablom çok kaliteli bir kablo olduğunu bildiğim için geriye tek ihtimal digitürkün receverı kalıyordu.

digirütk menüsünden baktım görüntü ayarlarından 1080i seçmişim zaten.1080p yok ayrıca.

müşteri hizmetlerini aradım.ben bu kutunuzu geri iade edip digitük IQ kutu almak isityorum dedim.

bu receverı ben yatak odamdaki panasonic 42E30E de kullanıyorum.plus kutu gibi kayıt özelliği yok ama çok sessiz ve harika bir görüntü kalitesi var.

neyse bugün eve geldi servis değişimi yaptım.

ayarları hiç ellemedim.sonuç ne mi oldu?

alt yazılarda titreşim artık yok diyebilirim.yani sorun recever ile alakalıymış.

ayrıca bir önceki sayfada bir arkadaş tv ayarlarını önermiş ancak ışık ve parlaklık ayarlarında çoşmuş tek kelimeyle.

eğer o şekilde tv yi seyretmeye devam ederse diyebilirimki gözlerindeki kornea tabakası çok yakın zamanda kurayacak ve suni göz yaşı damlası

ile hayatını devam ettirmesi gerekecek gibime geliyor.

benim kendi yaptığım ayarlar ki tv yi alalı 4 ay oluyor.hiç gözlerimi yormuyor.

buyukbangin önerdiği menüye çok yakın ayarlar.

kolay gelsin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ya arkadaşlar bu kayan alt yazılardaki bulanıklık ve titreşim olayını nasıl halledicez acaba?

bu tv de beni en uyuz eden konu buda o yüzden soruyorum?

acaba ayarlardan bir şeyimi kapatmam gerekiyor?

Diğer arkadaşların dediği gibi bu panelde altyazı sorunu yok, hatta motion konusunda en başarılı panellerden biri. Siz bir yerde kesin yanlış yapıyorsunuz. Eğer HDMI bağlıysa görüntü ayarlarında Clear LCD özelliğinin açık olduğundan emin olun.
    Görüntü kaynağınız (uydu alıcınız) nedir ve hangi tip kablo ile panele bağladınız?

buyuk bang hocam digitürk hd plus kutu var.

kablo hdmı v 1.3 gerçek altın uçtur.gayet kaliteli bir kablo.

ancak menülerde hangi özelliğin açık yada kapalı olacağını tam kestiremiyorum bu alt yazı konusunda.

mesela euro 2012 de trt hd de maçların bir bölümünü izlemiştim.

ne topta bir flulaşma nede hızlı sahnelerde en ufak bir kusur yoktu diyebilirim.

ama bu alt yazı olayı beni çok sinir ediyor.

sizler eğer bana şunu aç yada bunu kapa derseniz onu yapıcam.

teşekkürler herkese.

Sizde Philips 9705'mi var? Ben size şu ayarları tavsiye ediyorum:

1- Ayarlar--> TV Ayarları --> Görüntü --> Perfect Pixel HD --> Görüntü ayarlarında -- > Clear LCD = AÇIK
    2- Ayarlar--> TV Ayarları --> Görüntü --> Perfect Pixel HD --> Görüntü ayarlarında -- > Perfect Natural Motion = KAPALI
    3- Digiturk Plus kutu'da görüntü çıkışı varsa 1080p, yoksa 1080i seçin.
    4- TV'nin görüntü modunu "Uymayan" olarak seçin.

Dün dikkatimi çekti, ISF Calibration isimli akıllı görüntü modlarında varsayılan değerlerle bu altyazılarda titreme oluyor gerçekten. Tabii ben sadece Custom mod kullandığım için bunu daha önce gözlemlememiştim. Sanrım ISF'lerdeki varsayılan değerlerde kapatılan bir şey buna neden oluyor.

buyukbang;

dün eve gittiğimde senin önerdiğin ayarları yapmak için menüye girdiğimde bi baktımki ben zaten senin önerdiğin şekilde ayarları yapmışım.

hdmı kablom çok kaliteli bir kablo olduğunu bildiğim için geriye tek ihtimal digitürkün receverı kalıyordu.

digirütk menüsünden baktım görüntü ayarlarından 1080i seçmişim zaten.1080p yok ayrıca.

müşteri hizmetlerini aradım.ben bu kutunuzu geri iade edip digitük IQ kutu almak isityorum dedim.

bu receverı ben yatak odamdaki panasonic 42E30E de kullanıyorum.plus kutu gibi kayıt özelliği yok ama çok sessiz ve harika bir görüntü kalitesi var.

neyse bugün eve geldi servis değişimi yaptım.

ayarları hiç ellemedim.sonuç ne mi oldu?

alt yazılarda titreşim artık yok diyebilirim.yani sorun recever ile alakalıymış.

ayrıca bir önceki sayfada bir arkadaş tv ayarlarını önermiş ancak ışık ve parlaklık ayarlarında çoşmuş tek kelimeyle.

eğer o şekilde tv yi seyretmeye devam ederse diyebilirimki gözlerindeki kornea tabakası çok yakın zamanda kurayacak ve suni göz yaşı damlası

ile hayatını devam ettirmesi gerekecek gibime geliyor.

benim kendi yaptığım ayarlar ki tv yi alalı 4 ay oluyor.hiç gözlerimi yormuyor.

buyukbangin önerdiği menüye çok yakın ayarlar.

kolay gelsin.

Yeni kutunuz hayırlı olsun. Probleminizin çözülmesine sevindim :) Philips 9 serisi motion konusunda ne kadar başarılıysa, digiturkün plus kutularıda o denli dandik maalesef. Bende IQ kutu (Humax 9503) kullanıyorum ve çok memnunum. 3 sene kadar önce Plus kutu kullanmıştım ama bu yeni kutular kadar teknolojisi iyi değildi bence. Çok ısınıyordu, HDD sesi çok rahatsız ediyordu, SD görüntüsü berbattı. Tek esprisi üç tuneli olması. IQ kutuya harici 2,5'' hdd bağladım, çok sessiz ve tüm PVR özelliklerini stabil bir şekilde yerine getiriyor. Bu arada bende sizin gibi brightness ve gama sevmeyen birisiyim, genelde bunları kısıyorum, contrast'ı açıyorum.

• buyunbang benimde plus kutuyu iade etmemdeki amaç harddisk tıkırtısı ve fan sesiydi artık dayanılmaz bir hal almıştı.

ve adamlar buna bir türlü senelerdir bir çözüm bulmamaları çok ilginç.

IQ kutu dediğin gibi plus kutuya göre çok daha ideal bir kutu.en azından kirasıda çok daha uygun.

dün gece sırf keyif olsun diye panasonic 3d bluray oynatıcıda avatar 3d yi izledim gözülüklerle.

tek kelimeyle harikaydı.tv bence parasını sonuna kadar hakediyor diyebilrim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kampec

quote:

quote:

2012 model Philips 3D gözlükler (PTA517) yolda arkadaşlar:
    http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=en&scy=gb&ctn=PTA517/00

Fiyatlar ve çıkış tarihi hakkında fikir vermesi için:
    http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3281618_-pta-517-philips.html

Bu modellerde anladığım kadarıyla aktif gözlüklerdeki kararmayı azaltan bir çalışma yapmışlar. Bu sanırım doğrudan crosstalk azaltıcı etki yapacaktır. Bunlardan çıkınca almayı planlıyorum.

Ürün yurtdışı sitelerde artık stokta gözükmeye başladı:

http://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=tr&u=http%3A%2F%2Fwww.idealo.de%2Fpreisvergleich%2FOffersOfProduct%2F3281618_-pta-517-philips.html

Bu haber guzel oldu yaz gelirken.

Revizyonlu pta516 demislerdi kisin demek ki model adini da degistirmisler.

Uygun fiyatla gelir umarim.

Philips forumda kontrast değerlerini yayınladılar:

PTA516 (2011): contrast ratio = 2000:1
    PTA507 (2012): contrast ratio = 3000:1
    PTA517 (2012): contrast ratio = 3000:1

http://www.supportforum.philips.com/en/showthread.php?6143-Question-What-contrast-ratio-do-the-active-3D-%283D-Max%29-glasses-have

Philips modu 22 Haziran'da mesajını editlemiş:

PTA507 (2012 glasses): contrast ratio = 2000:1
    PTA517 (2012 glasses): contrast ratio = 4000:1

507 almayı düşünüyorduk ama aklımı karıştırdı. Aradaki görüntü farkı nasıl olur acaba? Bir de fiyat farkı var tabi..

• 517 ve 516 sahibi olanlar 517de farkedillir seviyede daha aydinlik goruntu elde edildigini ve crostalking in bir miktar azaldigini soyluyorlar. 507 sanirim 516 ile ayni seviyede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

517 ve 516 sahibi olanlar 517de farkedillir seviyede daha aydinlik goruntu elde edildigini ve crostalking in bir miktar azaldigini soyluyorlar. 507 sanirim 516 ile ayni seviyede.

507 ile 516 yı detaylı bir şekilde karşılaştırdım.Kontrast olarak belirgin bir fark yok.Yalnız 507 de renkler, netlik daha belirgin ve çok iyi.Konfor olarak daha rahat bir izleme keyfi veriyor.Keza bendeki 2 adet 516, pimlerin olduğu büküm yerlerinden çatlamış vaziyette.Ayrıca 507 de 516 daki gibi ses sorunu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manolpan -- 9 Temmuz 2012; 9:07:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 507 ile 516 yı karşılaştırmışsınız
    peki PTA517 PTA507 den daha mı iyi ?
  • Ben 517 yi görmedim.Nasıl olduğu konusunda bir yorum yapamıyorum.En iyi şekilde karşılaştırma yapmak için örneğin; aynı tv de, aynı görüntüyü her iki gözlüklede izlemek gerekiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Philips sitesinde 46pfl9705 için yeni yazılım yüklemiş haziran tarihli ama yazılımın neleri düzelttiğine dair bir bilgi yok. Bu konuda bilgisi olan var mı?
  • 10 serisi ne zaman çıkar philipslerde? 9 serisi ne zaman ucuzlar? 9706 hala 5000 seviyelerinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

Philips sitesinde 46pfl9705 için yeni yazılım yüklemiş haziran tarihli ama yazılımın neleri düzelttiğine dair bir bilgi yok. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Evet bunu bende merak ediyorum, Yokmudur bilgisi olan arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

Philips sitesinde 46pfl9705 için yeni yazılım yüklemiş haziran tarihli ama yazılımın neleri düzelttiğine dair bir bilgi yok. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Evet bunu bende merak ediyorum, Yokmudur bilgisi olan arkadaşlar.

NetTV de Ukrayna için bir ekleme olmuş. Akşam ben de baktım, sadece bu güncelleme görünüyor.
  • O zaman yukseltme yapmaya gerek yok sanırım.
  • Arkadaşlar şu an Philips'in anavatanının başkenti Amsterdam'dayım. Dün burada Medimarkt'ta benim 52PFL9606'nın indirimli fiyatını gördüm. 2499€ yani benim Turkiyede Darty'de satın aldığım fiyattan 800 TL fazla :) Tabi doğal olarak çok mutlu oldum. Buradaki online fiyatlar iyi ama mağaza fiyatlarını pek begenmedim. PAT517 gozluk 89€, iki gün önce Köln Mediamarkt'ta 69€ ya bulmuştum ama almamıştım, şimdi pişman oldum. Artık Türkiye'de çıkınca alırız ne yapalım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 14 Temmuz 2012; 0:48:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar şu an Philips'in anavatanının başkenti Amsterdam'dayım. Dün burada Medimarkt'ta benim 52PFL9606'nın indirimli fiyatını gördüm. 2499€ yani benim Turkiyede Darty'de satın aldığım fiyattan 800 TL fazla :) Tabi doğal olarak çok mutlu oldum. Buradaki online fiyatlar iyi ama mağaza fiyatlarını pek begenmedim. PAT517 gozluk 89€, iki gün önce Köln Mediamarkt'ta 69€ ya bulmuştum ama almamıştım, şimdi pişman oldum. Artık Türkiye'de çıkınca alırız ne yapalım .

Bluray lere de bakarmısın Philips 7700 modeline.Ne gibi özellikleri var biraz da kurcalarsan iyi olur.Örneğin nete girebiliyormu,flazh desteği var mı,klavye mouse takılabiliyor mu ?? 8007 serisi LED panellerede bakarsan güzel olur.Hatta foto çekme imkanın varsa telden çek yolla burda bakarız.Fiyarları da yazarsın

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: universteli

quote:

Arkadaşlar şu an Philips'in anavatanının başkenti Amsterdam'dayım. Dün burada Medimarkt'ta benim 52PFL9606'nın indirimli fiyatını gördüm. 2499€ yani benim Turkiyede Darty'de satın aldığım fiyattan 800 TL fazla :) Tabi doğal olarak çok mutlu oldum. Buradaki online fiyatlar iyi ama mağaza fiyatlarını pek begenmedim. PAT517 gozluk 89€, iki gün önce Köln Mediamarkt'ta 69€ ya bulmuştum ama almamıştım, şimdi pişman oldum. Artık Türkiye'de çıkınca alırız ne yapalım .

Bluray lere de bakarmısın Philips 7700 modeline.Ne gibi özellikleri var biraz da kurcalarsan iyi olur.Örneğin nete girebiliyormu,flazh desteği var mı,klavye mouse takılabiliyor mu ?? 8007 serisi LED panellerede bakarsan güzel olur.Hatta foto çekme imkanın varsa telden çek yolla burda bakarız.Fiyarları da yazarsın

Saygılar

Maalesef şu an İstanbul'a geri geldiğim için bakma fırsatım olamayacak. Ama genel olarak (online satışlar hariç) Türkiye'de fiyatlar indirimlerde Avrupa'dan bile iyi olabiliyor onu söyleyim.

• pta 517 ne zaman gelecek arkadaşlar türkiyeye .
    eğer avrupada fiyatlar böyleyse türkiyeden almak daha mantıklı. ben belçika amsterdam vs. dan arkadaşa aldırayım diyorudm ama bir işe yaramayacak sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.