Şimdi Ara

PHILIPS 8109 tüm görüş ve yorumlar(güncellendi) (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3.068
Cevap
64
Favori
154.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam bi çözüm bulabildiniz mi acaba?

• Hocam hiç uğraşmayın, mi box s, alın geçin indirimle, sıkıntı ve streslerinizden kurtulun :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kalybron kullanıcısına yanıt

Ben aynı sorundan dolayı R1 anakarti taktırdım 3-4 ay oluyor, Şunu söylemek istiyorum; performans çok iyi uygulamalar vs. Herşey güzel Amaaa,bu TV bin harika bir panel kalitesi vardı ya hani hepimizi bu yüzden almıştık güzel bir VA panel 450 nit parlaklık sunan işte o panel kelimenin tam anlamıyla REZİL OLUYOR, parlaklık 300 düşüyor ve yardımcı hiçbir görüntü fonksiyonu çalışmıyor 1000 liralık TV ler gibi ,bu arada ses de berbat.

• Size katılıyorum bende r1 anakartı taktırdım ve görüntü kalitesi gerçekten çok düştü.

• TEK ÇÖZÜM :

Sayın arkadaşlar,55 pfs 8109 iki defa anakarti bozuldu...1100 + 600 = 1700 TL para harcadım..Anakartin bozulma sebebi güncelleme gelmeyen android uygulamasıdır...Çünkü kendini kasıyor,zorluyor...Bir de 1 GB ram zaten yetersiz...

Yeni TV lerde bu kadar kaliteli görüntüyü ve özellikle dört taraflı ambilight bulamaz sınız...

Tek çözüm "ANDROİD'İ KULLANMAMAKTIR"

Bir Tvbox alın (A95X F3 bendeki) keyfinize bakın...TV yi internete bile bağlamayın...Bırakın kendi haline asli görevi olan TELEVİZYON görevini yapsın...

• quote:

Orijinalden alıntı: ogretmen-1970

TEK ÇÖZÜM :

Sayın arkadaşlar,55 pfs 8109 iki defa anakarti bozuldu...1100 + 600 = 1700 TL para harcadım..Anakartin bozulma sebebi güncelleme gelmeyen android uygulamasıdır...Çünkü kendini kasıyor,zorluyor...Bir de 1 GB ram zaten yetersiz...

Yeni TV lerde bu kadar kaliteli görüntüyü ve özellikle dört taraflı ambilight bulamaz sınız...

Tek çözüm "ANDROİD'İ KULLANMAMAKTIR"

Bir Tvbox alın (A95X F3 bendeki) keyfinize bakın...TV yi internete bile bağlamayın...Bırakın kendi haline asli görevi olan TELEVİZYON görevini yapsın...

Katılıyorum. 5 yıldır kullanıyorum TV'yi. ilk bir kaç yıl android apklar da kurdum, youtube netflix vs.

Şu an tv uygulama kullanımı hariç gayet güzel. chrome netflix vs giriyor yine ama pek kullanmıyorum.

Xiaomi mi stick alıp onu takın, o uygulamalarda yapacağınız her işi fazlasıyla yapacaktır.

• Arkadaşlar selam
    Benim tv internete kablo ile bağlı.. Şimdiye kadar sorun yaşamadım.. 3 5 gündür app galeri ye girince ağ ve sunucuya bağlanıyor yazıyor.. 5 dk bekliyor.. Daha sonra philips sunucuya bağlanamadı yazıp tamam mesajı çıkıyor, tamam a tıklıyorum, başa dönüyor.. Tv moduna da geçmiyor.. Tek çare kapatıp açmak oluyor... Nedir bu durum, başına gelen var mı acaba... Ne yapmam gerekiyor.. Teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: volie82

Arkadaşlar selam
    Benim tv internete kablo ile bağlı.. Şimdiye kadar sorun yaşamadım.. 3 5 gündür app galeri ye girince ağ ve sunucuya bağlanıyor yazıyor.. 5 dk bekliyor.. Daha sonra philips sunucuya bağlanamadı yazıp tamam mesajı çıkıyor, tamam a tıklıyorum, başa dönüyor.. Tv moduna da geçmiyor.. Tek çare kapatıp açmak oluyor... Nedir bu durum, başına gelen var mı acaba... Ne yapmam gerekiyor.. Teşekkürler..

Bu söylediklerini aynen yaşadim bir mesaj üstteki TEK ÇÖZÜM mesajımı oku...

TV ye güncelleme gelmediğinden android sistemi anakartı zorluyor...

Benim gibi zorlamaya devam edersen yakarsın anakartı...

TV yi İNTERNETE BİLE BAĞLAMA

• Eyvallah hocam anladım
    Bugün keserim bağlantıyı, kablosuz ve kablolu internet i keseyim ✌🏻
    Teşekkürler

• ogretmen-1970 O kullanıcısına yanıt
    Aynen. Benim anakart bundan 5 yıl önce şansıma garanti kapsamında değişmişti. O gün bugündür TV androidini kapalı tuttum internetini hiç kullanmıyorum TV box veya yeni aldığım Mi TV stick ile interneti daha güçlü bir şekilde kullanıyorum.
  • Arkadaşlar merhabalar, bende uzun zamandır düşe kalka tv yi kullanıyorum.

Televizyonun yazılım sürümü 126'da inanılmaz akıcı çalışmasına rağmen, istemeden güncellemiştim. Bu sürümde Youtube dahil bir sürü uygulamada takılma olmadan, ram booster yapmadan çok rahat kullanıyordum. Diğer bütün sürümler elimde mevcut, sadece bu sürümü bulamıyorum. Elinde yada arşivinde olan varsa paylaşabilir mi?

PHILIPS 8109 tüm görüş ve yorumlar(güncellendi)
  • opeth35 kullanıcısına yanıt
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gggkkknnn -- 18 Mayıs 2021; 22:8:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gggkkknnn

..

Kumandanın kırmızı ve mavi tuşlarına basılı tutarak takrar tanıt...

• Arkadaşlar televizyonun ağ-mış internetmiş, uygulamaymış vs. boşa uğraşmayın. Boşuna tv nin kartını yakmayın.

YAPMANIZ GEREKEN BASİT

Xiaomi mi box veya mi stick alıp hdmi üzerinden takın, internete bağlayın. uygulama ve internet ihtiyacınız olduğundan bunun üzerinden herşeyi kullanabiliyorsunuz. ekran yansıtma da var oldukça akıcı. stick 300 lira, box 500 lira. anakart 2500 lira, bi tv parası. yapılınca düzgün çalışacağı da meçhul.

Neden hala çalışmayan uygulamalarla uğraştığınıza anlam veremiyorum? bunu açıklayabilecek biri var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regionella -- 25 Aralık 2020; 13:35:55 >
  • Ben her zaman derim iyi panel+TV box

Hocam internet bağlantılarını kesip, android kısmına girmemek yeterlimi? Yapmamız gereken başka birşey varmı uygulamalarla ilgilş ya da herhangi bir ayar?

• quote:

Orijinalden alıntı: seeder

Hocam internet bağlantılarını kesip, android kısmına girmemek yeterlimi? Yapmamız gereken başka birşey varmı uygulamalarla ilgilş ya da herhangi bir ayar?

Hiç bir ayar yapman gerekmiyor... Önemli olan TV nin Smart TV sini kullanmamak...TV yi yeniden kur,uydu kanallarını kur,ağa ve internete bağlanma...Bitti...

Teşekkürler hocam, ben zaten uydu alıcıyı bile kullanmıyorum. Haricen bir uydu alıcı kullanıyorum.

• Bu aralar anakart arızası yaşayanlar varsa onarım için 2 farklı yetkili servisten aldığım fiyatları paylaşıyorum; 1200 ₺ - 1500₺. Kullanıcılar olarak çözüm bulamazsak işte böyle ne geçirirsek kardır zihniyetine mecbur kalacağız.

• Yurtdışından orijinal Kart bulup getirtemezmiyiz toplu yapalım fiyat olarak ta belki daha cazip olur
  • 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.