Şimdi Ara

PHILIPS 8109 tüm görüş ve yorumlar(güncellendi) (137. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.068
Cevap
64
Favori
154.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pn21

Arkadaşlar merhaba,

Benim TV en sonunda ruhunu tamamen teslim etti gibi gözüküyor. Son 1 senedir her reboot krizine girdiğinde android recovery menüsünden tekrar kurup 1 ay falan sorunsuz kullanıyordum ancak geçen haftadan beri artık recovery ekranına da giremiyorum. Art arda 5-6 kere açılıştaki Philips logosu geliyor, sonra siyah ekran. LED ışığı da her 3 saniyede bir 2 defa göz kırpar gibi yanıp sönüyor. Bu aslında hatanın ne olduğunu gösteren işaret ama ben anlayamadım.

İlgilenen olursa servis manual dosyasını aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz. Bu gidişle bu TV yüzünden elektronikçi olacağım.

Service Manual

Başına bu problem gelip de çözen varsa lütfen cevap yazsın. Eğer çözülemeyecek bir şeyse, İstanbul Kağıthane - Eyüp - Şişli taraflarında önerebileceğiniz TV tamircisi var mı? Servise verip Philips'e daha fazla para kaptırmak hiç içimden gelmiyor.

Bir arkadaşım "dikkat et, servis diye gelip evden televizyonu alıp gidiyorlarmış" dedi, "kim alıyorsa alıp götürsün, helal edeceğim, çalınsa hiç değilse evin ortasında durup sinirimi daha fazla bozmaz" dedim, o kadar pişman oldum bunu aldığıma.
    hocam geçen gün farkettim... tv kapalıyken (kumandadan kapatma durumunda) benim led de sabit yanması gerekiyorken (normali o şekilde) , değişiklik gözüme çarptı...tam hatırlamıyorum ama... 3kez yanıp biraz bekliyor , 3kez yanıp biraz bekliyor... kırmızı led bu moddaydı... şükür açılmama durumu falan olmadı...ben de bir şeyin kodu olduğunu düşündüm..ama araştırmadım...:( stand by dayken işaret veriyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: alpben

tv den dert yanan tüm arkadaşlara soruyorum, tv ile ne yapmak istiyorsunuz da tv sorun çıkartıyor arkadaşlar. Online dizi ya da film izlemek isterseniz google play store dan indireceğiniz dolphin browser ve Lightning Web Browser ile bu mümkün. forumda daha önce yazanlar olmuştu puffin browser ile de izleyenler varmış ben denemedim. diğer ikisi işimi görüyor zaten. bunun dışında youtube, netflix, blu tv, puhu tv, tivibu, digiturk play uygulamalarını çalıştırıyor. (TV de başka ne yapılabilir diye düşünüyorum) lig tv artık gerçekten pahalı bu sezon için ip tv aldım. Uygulamasını kurdum çalışıyor. oğlum seviyor bazen 3D film istiyor indirdiğim her film sorunsuz açılıyor. tanımadığı format çıkmadı henüz. 3,5 yıl oldu arkadaşlar hiç bir sorun yaşamadım. harici uygulama yükleyemiyorum diye şikayet etmiştim onunda çözümünü forumda buldum sağolsun arkadaşımız yardımcı oldu. Yeri geldi whatsapp bile kurdum.Amacım kimseye kızmak ya da kızdırmak değil ama gerçekten bir TV den başka ne yapmasını bekleyebilir insan diye düşünmüyor değilim.
    yazamadan duramadım kusura bakmayın. siz bence android tv ile normal bir smart tv nin farkına varamamışsınız. Benim gibi İnsanlar bunu ellerindeki android telefonlarından bildiği için Sadece satmak için ismi KANDIRMACA android tv olduğunu bilmeden aldı. tv sine bişe dediğim yok android i tamamen vasat sorunlu tamamlanamamış uyumsuz. Ve aşırı yavaş ram i ne girmiyorum bile. Böyle olduğunu bilseydik almazdık. Millet boşuna dert yanmıyor heralde. saygılar.

• gkndmr55 kullanıcısına yanıt
    bence siz mesajımı okumadan yazmışsınız okusaydınız yazdığım mesajda belirttiğim şeyleri android özelliği ile yapıldığını anlayabilirdiniz. Bahsettiğim herşey android uygulamalar üzerine kuruluydu.TV kısmı ile ilgili şu ana dek hiç bir şey yazmadım. Uydu tv kısmını zaten kullanmıyorum.
    Smart tv de kullandığım için aradaki farkı biliyorum ve o yüzden android tv aldım.
  • TV'de ses gitti. Bazen geliyor ama çok kısa süreli. genelde yok. Servis geldi ana kart problemi var dedi. 850 lira istiyor. Kabul etmedim. Biz hard reset falan yapıyoruz evde siz yapamazsınız. Belki hardresetten sonra da olabilir dedi. Özel bir yazılım falan dedi.

Bir fikri olan var mı?
  • Eski bir model ... kullanıcı konusu da yok veya eski diye bayağı gerilerde....

65pus8102’i nasıl bilirsiniz?

10bit Va panel, Direct Led gerçek FALD(128 bölge) olarak görünüyor... Bu panel hangi marka acaba nasıl öğreniriz? Bu tv hala iş görür mü? Fiyatın uygunluğu, 100hz, HDR olması önemli kriterler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLacKeLDiaBLo -- 26 Mart 2019; 18:0:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam
    Sıfırdan uydu, kanal arama vs yapmadan... Sadece trt2 yi eklemek istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor.. Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volie82

Arkadaşlar selam
    Sıfırdan uydu, kanal arama vs yapmadan... Sadece trt2 yi eklemek istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor.. Teşekkürler
    manuel olarak freaknsını girdiğinizde ekleyebilirsiniz.
    ben tvden yıldım 2 kere servise gitti.sonuncu da anakart değişti.1 hafta evvel android recoovery yapmak zorunda kaldım.şimdi kumanda açıp kapamıyor arkadan açınca çalışıyor ama yine arkadan kaptmak gerekiyor:)

internete hiç bağlamıyorum sadece tv oalrak kullanıyorum.bir kere daha bozulursa çöpe atacağım.

panel kalitesi çok iyi ama yazılım tam bir facia.
    2 gün açmayınca sapıtıyor.
  • Benim tv de 4. yılında boot ekranında kaldı :) Fişten söküp takınca Philips logo ekranında takılıyo. Arka düğmeden aşağı basıp açınca recovery e girmiyo. Sanırım servis yolu gözüktü ama öyle 1.500TL derlerse gözünüze sokun o tv yi derim. Sanırım yeni tv nin zamanı geldi :( Bir daha Philips mi? ASLA!
  • quote:

Orijinalden alıntı: onyxon

TV'de ses gitti. Bazen geliyor ama çok kısa süreli. genelde yok. Servis geldi ana kart problemi var dedi. 850 lira istiyor. Kabul etmedim. Biz hard reset falan yapıyoruz evde siz yapamazsınız. Belki hardresetten sonra da olabilir dedi. Özel bir yazılım falan dedi.

Bir fikri olan var mı?
    tv yi fişten çek arka panelde açma kapama tuşuna aşagı sekilde basılı tut fişi prpize tak bekle philips logosu çıkınca peşine hard reset menüsüne girecek ordan kumanda yön tuşu ile factory reset seçin ve ok tusuna basın tv niz resetlecektir
  • hayalet263 H kullanıcısına yanıt

20dk oldu normal mi. Hareket de yok

edit: fişi tak çıkar bi dahakine reset attım sonuçta ama kanallar falan gitmemiş, ses yine yok. dili değişmiş sadece. Yani işe yaramadı ama teşekkür ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onyxon -- 1 Nisan 2019; 23:43:31 >
  • hayalet263 H kullanıcısına yanıt
    ben ağustos 2018 de aynı sorundan verdim anakart değişti 800 tl verdim şubat ayında tekrar bozuldu yine anakart gitmiş bu sefer 500 tl aldılar sağolsunlar anakart garanti süresi 6 aymış:)
    uyarı olarak internete bağlamamamı, güncelleme denemememi söylediler.bende sadece tv ve harddiskten film izlemek için kullanıyorum şuan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpben

bence siz mesajımı okumadan yazmışsınız okusaydınız yazdığım mesajda belirttiğim şeyleri android özelliği ile yapıldığını anlayabilirdiniz. Bahsettiğim herşey android uygulamalar üzerine kuruluydu.TV kısmı ile ilgili şu ana dek hiç bir şey yazmadım. Uydu tv kısmını zaten kullanmıyorum.
    Smart tv de kullandığım için aradaki farkı biliyorum ve o yüzden android tv aldım.
    Şu an indirdiğim 1080p 4.44gb dizi bölümünü ne VLC player ne MXplayer çalıştırdı, TV şu an gözümden bitmiş durumda.. Çaresini bulan varsa beri gelsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: cianni

Şu an indirdiğim 1080p 4.44gb dizi bölümünü ne VLC player ne MXplayer çalıştırdı, TV şu an gözümden bitmiş durumda.. Çaresini bulan varsa beri gelsin..

Alıntıları Göster
    KODI yükle onla sorunsuz açarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iPeople

KODI yükle onla sorunsuz açarsın.

Alıntıları Göster
    tv kanalları acmıyor sen kodi yukle diyorsun.
  • Bu televizyonla ilgili bu kadar sorun var ve Philips Türkiye buna kulak tıkıyor, bununla ilgili bir grup va kurup hakkımızı mı arasak? Bu böyle olur mu kaç yıl olduki tv yi alalı da bu sorunlarla uğraşıyoruz. Yani şu tv yi androidden kurtaracak bir yazılım yazsalar ortada sorun kalmayacak tv yi internete bağlayınca pert oluyor resmen.

• Arkadaşlar Selamun Aleyküm. philips 48pfs8109/12 var bende. TV ye format attığımız zaman ya da yeniden kurduğumuz zaman Harddiske yaptığımız kayıtların yok olmaması için bir çözüm var mı . Lütfen yardım edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akemalg

tv kanalları acmıyor sen kodi yukle diyorsun.

Alıntıları Göster
    açamadığı videoyu ben kodi yükleyerek açmasını söyledim
    YANLIŞ mı anladım ?
  • Bu tv.nin sahip olduğu android sürümü hangisi acaba, bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: moza80

manuel olarak freaknsını girdiğinizde ekleyebilirsiniz.
    ben tvden yıldım 2 kere servise gitti.sonuncu da anakart değişti.1 hafta evvel android recoovery yapmak zorunda kaldım.şimdi kumanda açıp kapamıyor arkadan açınca çalışıyor ama yine arkadan kaptmak gerekiyor:)

internete hiç bağlamıyorum sadece tv oalrak kullanıyorum.bir kere daha bozulursa çöpe atacağım.

panel kalitesi çok iyi ama yazılım tam bir facia.
    2 gün açmayınca sapıtıyor.

Alıntıları Göster
    evet hocam...tv yi alırken 1080p olması , (4K için bence erken 1080p iyidir :):) , ambilight zaten vazgeçilmezim..(philips hue v3 üm de var zaten - tam uyumlu)
    Q klavyeli , mouseli kumandası , incecik olması vs cezbetti.. android benim için + bir özellikti ama yukarda da yazıldığı gibi , bir telefon androidi gibi değil... youtube , hava durumu , 2-3 oyun yükledim...ağırlığı farkediliyor...neredeyse sadece youtube kullanılıyor çocuklar için...

evet ben de kabul ediyorum.. herşeyi süper...fakat yazılım eksik gibi , tam olmamış gibi...belki de işlemci/ram i çok da güçlü değil...

• gkndmr55 kullanıcısına yanıt
    tv üreticileri çok yavaş işlemci, ram kullanmasa çinli donanım üreticileri kadar kaliteli parça kullansalardı androidli tvlerde sıkıntı olmazdı rom yavaş ram yavaş işlemci yavaş... sonuç bu... hatta romdan ram yapan bile vardır...
  • 
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.