Şimdi Ara

Philips 65PUS7304 - Almayın... Ben yandım siz yanmayın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
3.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

28.02.2020 tarihinde firma adına ve youtube daki inceleme videolarına güvenip philips 65PUS7304 model tv satın aldım. Almaz olaydım.
    Kurulumu 02.03.2020 tarihinde yapıldı. Aynı akşam netflix i açtım. Ve aşağıdaki gibi ekranın altında direkt ışık hüzmelerini fark ettim. Bu hüzmelerden 3 tane daha vardı.
    Hemen yetkili serviste kayıt açtırdım. Eve geldiler. Evet hüzmeler var ancak değişim olmaz dendi. Kabul etmedim. TV yi servise gönderdim. Servisten bugün servis sorumlusu aradı.
    Evet ışık hüzmeleri var. Ancak bunlar bizim standartlarımızda o yüzden değişim yapmıyoruz dedi. TV de sorun yok dedi ilgili kişi.
    Dedim ışık hüzmesi var mı? Var dedi. E peki bu sorun değil mi dedim. Değil dedi. TV de sorun standartdı mı olur? Ben ekranda hata görüyorsam ve bunu herkes görüyorsa sorundur. Aksi olamaz.

Kısaca adamlar ışık hüzmelerini görüyor. Ancak bunu sorun olarak kabul etmiyorlar.

Müşteri hizmetlerini aradım. Onlar da "servis ne dediyse odur" dediler. Kısaca defolu ürünü direkt bana kakalamaya çalıştılar.

Dertsiz başıma dert aldım. TV yi almayı düşünen arkadaşlar varsa lütfen almasın.

Kul yapısı her üründe sorun çıkabilir hata çıkabilir. Önemli olan bunu kabul edip telafi etmektir. Eğer bunu yapmazsanız markanın güvenirliliği yok olur.

Philips 65PUS7304 - Almayın... Ben yandım siz yanmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengoCenk -- 9 Mart 2020; 11:1:1 >

• Şimdi philips müşteri hizmetlerinden yanıt geldi. Şaka gibiler. Fotoğraftaki ışık hüzmelerini normal kabul ettiler.

Aman diyim philipsten uzak durun.

"Söz konusu talebiniz, yetkili servisimiz ve sizler aracılığı ile ilgili birimlerimize aktarılmış olup, cihazınızın sorunsuz ve standartlar dahilinde çalıştığı görülmüştür.

LED TV'lerde karanlık görüntünün %100 oranla görülemeyeceği ve karanlık görüntülerin hafif aydınlık olmasının normal olarak kabul edildiğini, bu durumun ancak loş ortamlarda farkedilebileceğini belirtmek isteriz. Satın almış olduğunuz TV'nin yapısının, çözünürlüğünün ve 65" gibi büyük bir panelinin olmasından kaynaklı bu durumlar, endüstriyel standartlar dahilinde olarak kabul edilmektedir.

Yukarıdaki bilgilere istinaden cihazınızın sorunsuz olarak çalıştığı ve siyah ekranda görüntülerinin hafif aydınlık olmasının standartlar dahilinde olduğu kabul edilmesi nedeni ile cihazınızın değişim talebinin olumsuz olarak sonuçlandığını bildirmek isteriz."

• quote:

Orijinalden alıntı: CengoCenk

Şimdi philips müşteri hizmetlerinden yanıt geldi. Şaka gibiler. Fotoğraftaki ışık hüzmelerini normal kabul ettiler.

Aman diyim philipsten uzak durun.

"Söz konusu talebiniz, yetkili servisimiz ve sizler aracılığı ile ilgili birimlerimize aktarılmış olup, cihazınızın sorunsuz ve standartlar dahilinde çalıştığı görülmüştür.

LED TV'lerde karanlık görüntünün %100 oranla görülemeyeceği ve karanlık görüntülerin hafif aydınlık olmasının normal olarak kabul edildiğini, bu durumun ancak loş ortamlarda farkedilebileceğini belirtmek isteriz. Satın almış olduğunuz TV'nin yapısının, çözünürlüğünün ve 65" gibi büyük bir panelinin olmasından kaynaklı bu durumlar, endüstriyel standartlar dahilinde olarak kabul edilmektedir.

Yukarıdaki bilgilere istinaden cihazınızın sorunsuz olarak çalıştığı ve siyah ekranda görüntülerinin hafif aydınlık olmasının standartlar dahilinde olduğu kabul edilmesi nedeni ile cihazınızın değişim talebinin olumsuz olarak sonuçlandığını bildirmek isteriz."
    Geçmiş olsun arkadaşım
    Ben zaten phılıps ile bağlarımı kopartmıştım

• bursalı963 kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler. En azından ben yandım. Başkası yanmasin diyerek konuyu actim zaten. Youtube daki incelemelere kandım resmen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Işık sızması, klasik ips ekran sorunu diye biliyorum. bir diğer sorun da siyahların gri görünmesi. geçmiş olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bende 2 yıl kadar önce 49pus7803 aldım, ilk aldiğimda belli belirsiz ışık sızmazı vardı şimdi daha da arttı. Beyaz bulutlanmalar var kanal geçişlerinde ekran karardığı zaman belli ediyor kendini. Görüntüyü etkilemediği için servis yoluna girmedim girsemde bir şey değişmeyecek. Onun dışında tv den memnunum.

Edit: Çok takıntılı biriyseniz o sızmalar zamanla artacak bilginiz olsun, yukarıda arkadaşın dediği gibi klasik sorun olduğunu öğrenmiş araştırmayı bırakmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spooker42 -- 9 Mart 2020; 12:37:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • spooker42 kullanıcısına yanıt
    Bende acı gerçekler ile tecrübe ederek karşılaşmış oldum. Açıkçası o kadar takıntılı değilimdir. Ancak o kadar para vermişiz almışız sorun var belli. Yetkili servis ve firmanın kendisi "evet sorun var ama bunlar böyle" diyerek geçiştirme olayına giriyorlar. Bende siz bilirsiniz dedim.

Uğraşmayacağım ancak bu markanın nasıl davrandığını her yerde göstermeye çalışacağım. Fotoğrafta bile açık net belli olan bir şey için, "loş ortamlarda seyrederseniz böyle görünür. Aydınlık ortamda bunları görmezsinzi" Diyor dalga geçer gibi. Ya arkadaşım tv yi alırken bana kimse "aman loş ortamlarda seyretme" demedi. Müşteri hizmetleri bir de bana "ambilight özelliği ile ilgili. O özellik yüzünden size böyle geliyor" demesi bardağı taşıran son damla oldu. Dışardaki led in içerdeki panelle ne alakası var dedim.

Kısacası cin olmadan adam çarpma olayı var. TV yi kampanyadan ucuza aldığım için iade sürecine de girmiyorum. Ancak dediğim gibi başkası da almasın diye elimden geleni yapacağım.

• Endüstriyel standart hmmm bunun yazılı kanunu nerdeymiş mesela ne kadar ışık süzmesi standart dışı kabul edilip değişim yapıyorlarmış o bölgedeki nit değerini mi ölçüyorlar ışığın o bölgede çok mu parlak az mı parlak olduğunu tespit etmeleri için.Bildiğin adamlar keyfii göz kararı sorun yoktur bunda demişler.
  • Neden uğraşıyorsun bu kadar? Zaten verilen cevaplar belli ve çözüme ulaşmıyorsa ver THH bekle keyfine bak. THH zaten tüketicinin yanında ve mislisini bile alabilirsin. Bende de 50 inç var ve VA panel olduğu için bu problem yok ancak hareketli sahnelerde benim gibi bu konuları anlayanlar hafif bir titreme veya görüntü kaybı gibi bir şey var. VA panelin yavaşlığımı veya güncelleme ile çözülecek mi göreceğiz. Bende alalı 1 hafta oldu bu modelin ve gerçekten çok iyi cihaz yapmışlar. Epey'de pahalı TV ile karşılaştırınca fiyatından dolayı ve eğer özellileri benim TV'im de fazla olunca daha da hoşuma gidiyor. Bir de IPS panellerde ekran yanması problemi var daha çok OLED ekranlarda duyuyorum şikayetler. QLED ile biraz daha iyileşmiş IPS paneller. Ben de 50 ve 58 arasında kaldım boy olarak ve IPS olmamasına dikkat ettim bu tip gri tonlarda gözü rahatsız edecek ışıklar görmemek için. IPS alacaksan QLED alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 10 Mart 2020; 1:3:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SunSets

Neden uğraşıyorsun bu kadar? Zaten verilen cevaplar belli ve çözüme ulaşmıyorsa ver THH bekle keyfine bak. THH zaten tüketicinin yanında ve mislisini bile alabilirsin. Bende de 50 inç var ve VA panel olduğu için bu problem yok ancak hareketli sahnelerde benim gibi bu konuları anlayanlar hafif bir titreme veya görüntü kaybı gibi bir şey var. VA panelin yavaşlığımı veya güncelleme ile çözülecek mi göreceğiz. Bende alalı 1 hafta oldu bu modelin ve gerçekten çok iyi cihaz yapmışlar. Epey'de pahalı TV ile karşılaştırınca fiyatından dolayı ve eğer özellileri benim TV'im de fazla olunca daha da hoşuma gidiyor. Bir de IPS panellerde ekran yanması problemi var daha çok OLED ekranlarda duyuyorum şikayetler. QLED ile biraz daha iyileşmiş IPS paneller. Ben de 50 ve 58 arasında kaldım boy olarak ve IPS olmamasına dikkat ettim bu tip gri tonlarda gözü rahatsız edecek ışıklar görmemek için. IPS alacaksan QLED alınır.
    Hocam bayağı bir karıştırmışsınız olayı. Giriş doğru da çıkış yanlış olmuş.

• nofear_61 kullanıcısına yanıt
    QLED de sorun az duydum ve biraz araştırınca OLED ekranlarda daha fazla yanma oluyor. Benim tel de IPS OLED ekran yanma sorunum var uzun süre ekran açık kalınca yazılar falan kaliyor ondan söyledim. Bir de PS4 kafelerinde IPS olan paneller de dediğim sorunlar hep gözüküyor sürekli acik kalınca ekranlar. LG markasına sırf bu yüzden bakmadım ve IPS panelde siyah arka plan gri gözüküyor bu doğru. Benim TEL tam siyah alamıyorum ve eski LG IPS panelinde de bu problemim vardı. IPS genelikle tasarım işiyle uğraşanlara tavsiye ederim. QLED de yeni teknoloji ve IPS bu panellerde biraz daha iyileştirilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 10 Mart 2020; 1:42:54 >
  • Doğrudur hocam. Malum konu içinde durum şöyle QLED’lerin tümü VA panel hiçbir zaman IPS üretilmediler. Yanma olayıda LED televizyonlara değil OLED ve PLAZMALARA has bir durumdur. Yani LED ve QLED aynı mantık gibi düşünün IPS ve VA panel türleri vardır. OLED ise ayrı bir teknolojidir.

Bu arada bende eski bir 58PUS7304 kullanıcısıyım.

Anladım beni bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. Siz ne yaptınız televizyonu?

• Ana konuda mesajlarım mevcut kir çıktı panelle cam arasında iade ettim. Q70 aldım onda da ölü piksel çıktı yeni yolladım. Q80 bakıyorum şu an indirim denk getirmeye çalışıyorum. İlk aldığım televizyonu 4900 liraya sonrakini 6600 liraya almıştım. Şu an baktığım 8700 bütçe nerden nerelere geldi. Bu işin sonu yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CengoCenk

Cok tesekkurler. En azından ben yandım. Başkası yanmasin diyerek konuyu actim zaten. Youtube daki incelemelere kandım resmen.
    Tüketici mahkeme heyetine başvur paranı geri alırsın.
    Siz de şans yok hocam. Bu kadar problem üst üst'e gelmemeli. Sizin gibi bir çok problemleri yaşayan kullanıcılar yüzünden sağlam olan ürünlere bir şey olacak korkusuyla kullanıyoruz. :) Bu yüzden problemin yoksa yorumları okuyup araştırmayacaksın. TV kendim yorumlayarak aldım ve meraktan bakıp nette araştırdım meğersem FP olarak pahalı TV lerle yarışıyormuş. :) Bu yüzden bildiğin gibi davranıp almak daha iyi benim açımdan.

• Aynen öyle bu konudaki serinin fiyat/performans oranı oldukça yüksek. Yoksa bunu veren şunu da verir olmuşken iyisi olsun mantığıyla bir bakmışsınız fiyat ikiye katlanıyor bir anda. Güzel tv aldınız keyfini çıkarın. Hata bulmak isteyen her türlü buluyor. Bu konuyu açan arkadaşa da tavsiyem hakem heyetine başvurup değişim istesin madem kampanyalı fiyattan aldı iade etmek istemiyor o durumda çıkan sonuca göre parayı iade etmeye kalkarlarsa da misliyle değişim talep etsin. Her türlü kazanır süreci gözünüzde büyütmeyin hakkınızı arayın.
  • Geçmiş olsun. Hakkınızı thh de arayın. Philips pişmanlıktır. Özellikle one serisi yarıdan fazlası sorunlu panel. Sorunlu panel serisini tr de eritmek için bütün youtube kanallarıyla bütün yutubırlarla anlaştılar sürekli reklamları var ama alıpta bin pişman olan nice insanlar var. Misal sen bu konuyu açtın ama yine gidip millet alıcak bu tv yi. Adamlar biliyorlar thh kararıyla geri alacaklarını ama çakabildiklerini çakıyorlar. Eritmeleri lazım bu tv leri bu ülkede herhalde böyle bir emir aldılar.

• notropil kullanıcısına yanıt
    THH den sadece para iadesi kararı mı çıkıyor? Ürün değişimi çıkıyor mu?
    Sorun şu ki ben bu tv yi çok uygun kampanyaya aldım. (5800 TL)
    Aynı fiyat şu anda yok. Ve 65 inc alıcam desem zaten o fiyata yok.
    Değişim çıkabiliyorsa THH ye başvurmayı düşünüyorum. Zaten şu anda da internetten aldığım için iade şansım var. Ancak avantajlı fiyat sebebiyle iade etmiyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.