Şimdi Ara

PHİLİPS 6000 Serisi (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
14
Favori
66.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben aralık ayında 42pfl6007k aldım. aldığımdan beri 3. kez yazılım güncellemesi geldi. sıkıntım cihazı wireless ile internete bağlıyorum ancak tv'yi her açıp kapattığımda smart tv'yi açmak istediğimde tekrar bağlantı kurmamı istiyor (wi-fi taraması, şifre girişi filan). bu sorunu yaşayan başka bi arkadaş var mı? film oynatma konusuna gelince ben filmleri tv'den değil daha önce almış olduğum western digital'in ethernet girişli media playeri ile izliyorum. malum tv'nin dts desteği yok ama media playerin var. optik giriş ile logitech z5500üm media playera bağlı. tv'nin yayın kalitesine gelince harika bir yayın kalitesi var. bir çok modelle kıyasladım gerçekten sd yayın kalitesinde 1 numara. teledünya'nın üst paketini kullanıyorum conax modül ile, tek kumanda ile tv izlemek de bi ayrı keyif. hatta google play store'dan indirdiğim philips my remote programı da çok başarılı. ayrıca televizyondan internete girmek için tv ile birlikte logitech k400 klavye aldım kenarı pad'li olanlardan. süper oluyor. yani bağlanabilirlik ve görüntü kalitesine bakarsak yazılım desteğini söylemiyorum philip'sin 6000 serisi gerçekten 10 numara. almayı düşünenen arkadaşlar ben de samsung, panasonic, lg ve philips arasında çok kararsız kalmıştım. ancak beni mağazada ikna eden asıl yanı sd yayın kalitesi oldu.
  • hayırlı olsun sagamor iyi günlerde güle güle kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: bizimdenizci

6007 serisi var bende.
    smart tv için diğer 6000 serilerinin kumandasının diğer tarafında smart tv kullanmak için klavyesi mevcut.
    bendeki seride normal kumanda.
    kablosuz klavye almaktan ise bu kumandayı kullanan arkadaşlardan kumanda üzerindeki klavyenin kullanım kolaylığı olarak yorumlarını merak ediyorum.
    ve smart tv kullanmak için hangi model kablosuz klavyeler kullanıyorsunuz.

Kendi klavyesi bence hiç kullanışlı değil kablosuz klavye daha kullanışlı olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruud1905

arkadaşlar bende 47pfl6097 var. 3D 12GB boyutunda 1080p filmi 1 TB hdd den oynatmaya çalıştığımda, videoyu açmaya çalışıyor sonra tv kapanıp açılıyor. bir kaç 3d videoda da denedim onlarda da aynısını yaptı. videoların boyutları hep 11-12 GB.

3-4 GB lık 3D videoları sorunsuz oynatıyor.

Bu neyden kaynaklanıyor olabilir ?
    Çözümü var mıdır ?

Syg.

Arkadaşım bende 47pfl6687k/12 var. Bende 1 tb harici diski desteklemiyor o yüzden bende gittim 500 gb hardici disk aldım o 12–14 gb lik videoları canavar gibi acıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: GhostEagle

47PFL6687K/12 modeline baktım bugün 2.500 tl gibi bir fiyatı vardı bu modeli kullanan arkadaş varmı acaba?

Arkadaşım yaklaşık 3 aydır kullanıyorum oldukça memnunum son güncellemelerle menüsü de oldukça hızlandı görüntü kalitesi süper

• quote:

Orijinalden alıntı: hobbo

quote:

Orijinalden alıntı: GhostEagle

47PFL6687K/12 modeline baktım bugün 2.500 tl gibi bir fiyatı vardı bu modeli kullanan arkadaş varmı acaba?

2600 lira fiyatı var da ürün yok piyasa da... Acaba stoğu olan bir yer de mi gördün bende 2-3 haftadır takipteyim ama bulamadım bu tv'yi

Ben darty çorludan almıştım 2399 tlye avea indirimiyle. Çorlu darty de hala satılıyor

• Halla halla arkadaşlar sadece 6000 serilerinde 6067k larda mı problemler devam ediyor,yoksa ben mi problemliyim?
    1.3D görüntü izlendikten sonra standby dan açılmama.
    2.Hareketli sahnelerde fululaşma.
    3.Optik ses çıkışında ses kesme.
    4.Bazı kanallarda görüntüvar ses yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHinferno

Halla halla arkadaşlar sadece 6000 serilerinde 6067k larda mı problemler devam ediyor,yoksa ben mi problemliyim?
    1.3D görüntü izlendikten sonra standby dan açılmama.
    2.Hareketli sahnelerde fululaşma.
    3.Optik ses çıkışında ses kesme.
    4.Bazı kanallarda görüntüvar ses yok.

Benim 6687 de bu dedikleriniz problemlerin hiç biri olmadı

• Merhaba,

Arkadaşlar 40-42" panel alacağım. 5507/k mı yoksa 6007/k mı önerirsiniz? bir satıcı 5507 de 3 renk teknolojisi olduğunu ve tek çekirdekli işlemci olduğunu, 6007 de ise 4 renk teknolojisi ve çift çekirdekli işlemci olduğunu söyledi. ambilight çok öenmli değil benim için. 2 tv arasında 200 tl fark var. hangisini öneririsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qbika

Merhaba,

Arkadaşlar 40-42" panel alacağım. 5507/k mı yoksa 6007/k mı önerirsiniz? bir satıcı 5507 de 3 renk teknolojisi olduğunu ve tek çekirdekli işlemci olduğunu, 6007 de ise 4 renk teknolojisi ve çift çekirdekli işlemci olduğunu söyledi. ambilight çok öenmli değil benim için. 2 tv arasında 200 tl fark var. hangisini öneririsiniz?

ben 6007 aldım. kesinlikle tavsiye ederim. 5507 eski nesil kaldı 6007nin yanında. ambilight ben de önemli değil diyodum ama 3d film izlerken gözü yormuyo ve daha güzel bi derinlik katıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagamor

quote:

Merhaba,

ben 6007 aldım. kesinlikle tavsiye ederim. 5507 eski nesil kaldı 6007nin yanında. ambilight ben de önemli değil diyodum ama 3d film izlerken gözü yormuyo ve daha güzel bi derinlik katıyor.

Tşk.ler..
    6007 de ışık sızması, bulutlanma gibi sorunlar yaşadınızmı? Futbol maçı, hareketli aksiyon filmlerinde, hızlı sahnelerde karelenme oluyor mu?
  • quote:

Merhaba,

bence de ambilight önemli deme bi kere deneyince vazgeçemeyeceksin ;)
  • arkadaşlar herkese merhabalar daha önce bahsetmiştim takip edenler yada hatırlayanlar olur bende 6877 almıştım cuma günü servis gelip kurulumunu yaptı sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlar öncelikle şunu söylemek istiyorum iyiki almışım bu tv yi gerçekten ilk başta dış görünüm olarak beni fazlasıyla tatmin etti daha sonra çoğu arkadaşımızın başına gelen o ledlerin içine gömük olma durumu benimkinde çıkmadı şükür hepsi gayet normal duruyor ve çalışıyor yeri gelmişken ambilight özelliğinden bahsetmek gerekecek tek kelimeyle çok güzel bi özellik diyorum ya iyiki bu televizyonu almışım ben aldıktan sonra ne kliksada nede teknosanın internet sitesinde yok şu ana kadar tükendi yazıyor bu açıdan kendimi şanslı hissediyorum :) daha sonra arkadaşlar menü geçişlerinin yavaşlığından bahsediliyordu ben bi sıkıntı görmüyorum ve öyle çok şikayet edilecek bi yavaşlıktada gelmiyor bana bu tamamen kişilere göre değişebilir bi durum gibi geliyor görüntü kalitesi evet crt televizyon gibi kesinlikle değil ama gayet tatmin edici sd yayınlarda hd yayında ise gerçekten güzel ben usb yada harddiskten film izlemedim henüz o konuda bişey söyleyemeyeceğim yani ben çoğunluk arkadaşlar gibi çok profesyonel değilim bu konularda o yüzden beni fazlasıyla tatmin etti televizyon internete bağlanma sorunu olmadı gayet rahat bi şekilde bağlandım internete smart uygulamasından youtube açtım video izledim öyle açılıp kendi kendine kapanma gibi olaylar olmadı açtığımda açılıyor kapattığımda kapanıyor televizyon görüntü kalitesi dediğim gibi beni tatmin etti fazlasıyla buradaki çoğu arkadaş gibi çok profesyonel izleyici olmadığımdan olabilir hiç birşeyi iddia etmiyorum ama ben gayet rahat mutlu bir şekilde izliyorum kanalları yalnız şunu belirteyim kanal d yayınını çok beğenmedim sadece benim gözüme taıklan ayrıntı bu diğer kanallarda kesinlikle hiç bir sıkıntı yok şu ana kadar şunuda belirteyim servisin yaptığı ayarlarla kullanıyorum şu anda ayarlarla oynayıp belki dahada güzel görüntü elde edilebilir belkide futbola merakım olmamasına rağmen görüntü tahlili için maçlara da baktım ama gerçekten rahatsızlık veren bi durum göremedim ben arkadaşlar kısacası şu anda aklıma gelenler bunla ha birde unutmadan şu ürünü sipariş ettim askı aparatı olarak gayet kullanışlı bişey başka mağazalarda buna eşdeğer ürünlere baktım gerçekten kullanışlı özellikle arkasına ulaşma konusunda çok güzel bir özellikhttp://www.kliksa.com/urun/tec-supports-axis-slim-2655-hareketli-duvar-aski-aparati/900374730 televizyonun etrafına yaptırmak istediğim bişey var onun için böyle bir ürün almak zorundaydım arkasına istediğim zaman ulaşabilmek için aklıma gelenler şimdilik bu kadar genel olarak normal bir izleyici olarak beni gerçekten tatmin etti şimdilik umarım böylede devam eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: tandemetu

quote:

arkadaşlar bende 47pfl6097 var. 3D 12GB boyutunda 1080p filmi 1 TB hdd den oynatmaya çalıştığımda, videoyu açmaya çalışıyor sonra tv kapanıp açılıyor. bir kaç 3d videoda da denedim onlarda da aynısını yaptı. videoların boyutları hep 11-12 GB.

Çözümü var mıdır ?

Syg.

Arkadaşım bende 47pfl6687k/12 var. Bende 1 tb harici diski desteklemiyor o yüzden bende gittim 500 gb hardici disk aldım o 12–14 gb lik videoları canavar gibi acıyor

Bende Buffalo 1 TB USB 3.0 2.5 HDD var.
    Şu ana kadar hiç sorun çıkarmadı, sürekli gördü.
    Film boyutu konusunda da sorun yaşamadım.
    24 GB'lık Avatar, 30 GB'lık Yüzüklerin efendisini takılmadan çok rahat oynatıyor.
  • quote:

ben aralık ayında 42pfl6007k aldım. aldığımdan beri 3. kez yazılım güncellemesi geldi. sıkıntım cihazı wireless ile internete bağlıyorum ancak tv'yi her açıp kapattığımda smart tv'yi açmak istediğimde tekrar bağlantı kurmamı istiyor (wi-fi taraması, şifre girişi filan). bu sorunu yaşayan başka bi arkadaş var mı? film oynatma konusuna gelince ben filmleri tv'den değil daha önce almış olduğum western digital'in ethernet girişli media playeri ile izliyorum. malum tv'nin dts desteği yok ama media playerin var. optik giriş ile logitech z5500üm media playera bağlı. tv'nin yayın kalitesine gelince harika bir yayın kalitesi var. bir çok modelle kıyasladım gerçekten sd yayın kalitesinde 1 numara. teledünya'nın üst paketini kullanıyorum conax modül ile, tek kumanda ile tv izlemek de bi ayrı keyif. hatta google play store'dan indirdiğim philips my remote programı da çok başarılı. ayrıca televizyondan internete girmek için tv ile birlikte logitech k400 klavye aldım kenarı pad'li olanlardan. süper oluyor. yani bağlanabilirlik ve görüntü kalitesine bakarsak yazılım desteğini söylemiyorum philip'sin 6000 serisi gerçekten 10 numara. almayı düşünenen arkadaşlar ben de samsung, panasonic, lg ve philips arasında çok kararsız kalmıştım. ancak beni mağazada ikna eden asıl yanı sd yayın kalitesi oldu.

Güle güle kullanın, Wifi Smart Screen programı da çok iyidir. Philips 42PFL6007K/12 televizyonunuzdaki yayını, cep telefonunuzda (iphone ), tabletinizde (ipad) izleyebilirsiniz. Ayrıca doğru bir tercih olmuş, görüntü kalitesi olarak Philips, LG'den daha üstündür.Özellikle SD yayınlarda tartışılmaz bile. Ülkemizde hala %90 gibi oranlarla SD yayın olduğunu düşünürsek, Philips 42PFL6007K/12 almamak mantıksız olurdu. Güle güle kullanın.
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Tşk.ler..
    6007 de ışık sızması, bulutlanma gibi sorunlar yaşadınızmı? Futbol maçı, hareketli aksiyon filmlerinde, hızlı sahnelerde karelenme oluyor mu?

ışık sızması gibi bi durum hiç olmadı. ancak hareketli aksiyon sahnelerinde hızlı geçişlerde flulaşma olmuyor değil. bu da tabi ki 6007k'nın pmr'sinin 400 hz olmasından dolayı. 800 hz bi cihaz almanız gerekir söyledğiniz kusurun hiç olmamasını istiyorsanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fehmi02

quote:

quote:

Çözümü var mıdır ?

Syg.

24 GB'lık Avatar, 30 GB'lık Yüzüklerin efendisini takılmadan çok rahat oynatıyor.

Hocam sizinki de 6687 mi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fehmi02

quote:

quote:

Çözümü var mıdır ?

Syg.

Hocam sizinki de 6687 mi

Hayır.

Benim TV 47PFL6097k.
    Teknosadan almıştım.

Şükür USB'den şimdiye kadar "flv" video formatı ve "DTS" Ses formatı dışında; video boyutu-formatı ve USB aygıtı türü-kapasitesi olarak hiç sorun yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehmi02 -- 18 Şubat 2013; 20:57:00 >
  • Zaten yaşamazsınız, görüntü kalitesi olarak da muadillerine göre üstün bir modeldir her Philips modelinin olduğu gibi. Öte yandan flv, dts gibi sorunları Philips HMP3000 gibi 99 TL ye alabileceğiniz bir ürünle halledebilir, görüntü kalitesinin keyfini çıkarabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.