Şimdi Ara

PHİLİPS 6000 Serisi (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
14
Favori
66.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hipnouz

quote:

Orijinalden alıntı: manolpan

quote:

Orijinalden alıntı: hipnouz

Merhaba arkadaşlar. Philips 6877 47" modelini yaklaşık 4 gündür kullanıyorum. Menü ve kanal geçişleri biraz yavaş. Televizyonun kendi uydu alıcısını kullandığımda Türksat uydu yayın sinyali %32'leri geçmiyor. Aynı yere harici bir uydu alıcısı taktığımda ise sinyal %90'lara çıkıyor. Philips servisini arayıp durumu bildirdim. Bana sinyal seviyesini ölçtürün tv'de bir sıkıntı yoktur dediler. Ama dediğim gibi harici bir uydu alıcı ile denediğimde sinyal seviyesi %90'lara çıkıyor. Bunu anlatamadım bir türlü servise. İlla sinyal seviyesini ölçtürün diyorlar. Herkes de bu sıkıntı var mı acaba merak ettim?

Sinyal seviyesi düşük demişsin ama kanal araması yaptırdın mı? Arkadaşta 6097 modeli var.Uydu yayını merkezi sistemden geliyor.Ondada sinyal seviyesi düşüktü.Türksatı tarattık, 300 küsür kanal buldu ve gösterimde sıkıntı yoktu.

Sinyal seviyesi düşük ama hemen hemen tüm kanalları izleyebiliyorum. Benim sıkıntım diğer bir tv'de aynı anda uydu yayını izlemeye çalıştığımda başlıyor. Philips'in uydu alıcısının sinyal seviyesi düşük olduğundan diğer tv'yi açtığımda bir iki kanal dışında yayın gidiyor Philips tv'de.

Bu drumu tv nin dahili uydu alıcısının kalitesizliğine bağlayabilirsin.Zaten bunlardan normal bir hd receiver performansı beklemek pek doğru olmaz.Bu yüzden ben tv nin kendi uydu alıcısını kullanmıyorum.Örneğin bendede aynı çanaktan iki receivere sinyal gidiyor.İki tv aynı anda açık olduğunda çok az bir seviye kaybı oluyor ama izlemede bir sıkıntı yapmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: metedoruk

quote:

Orijinalden alıntı: yusuftaner

Merhabalar;
    Dün teknosadan 55pfl6097 aldım, akşam görüntüde gözüme bir husus takıldı ayarları da fazla kurcalayamadım sebebini ve çözümü bilen var mı acaba?

Görüntüde bazı karanlık / siyak renk görüntülerde, veya bazı kamera açılarında nokta nokta yanıp sönen parlamalar, nokta nokta beyaz noktacıklar oluşmakta mesela akşam yetenek sizsiniz de (hdsmart-starhd) özellikle seyircilerin gösterildiği kamera açısında parlak parlak beyaz yanıp sönen noktacıklar oluştu ama her görüntüde olmuyor.

keskinligi 7 seviyesine getirin ve parazit gidermeyi acin. probleminiz muhtemelen cozulecektir

Teşekkürler. deneyeceğim, akşam ayarlardan sorunu çözdüm gibi ama tam olarak hangi parametre işe yaradı tespit edemedim, evdekiler "televizyon seyrediyoruz kurcalayıp durma" diye baskı yapınca bilinçli bir kurcalama yapamadım açıkçası :)

• quote:

quote:

Merhabalar;
    Dün teknosadan 55pfl6097 aldım, akşam görüntüde gözüme bir husus takıldı ayarları da fazla kurcalayamadım sebebini ve çözümü bilen var mı acaba?

Görüntüde bazı karanlık / siyak renk görüntülerde, veya bazı kamera açılarında nokta nokta yanıp sönen parlamalar, nokta nokta beyaz noktacıklar oluşmakta mesela akşam yetenek sizsiniz de (hdsmart-starhd) özellikle seyircilerin gösterildiği kamera açısında parlak parlak beyaz yanıp sönen noktacıklar oluştu ama her görüntüde olmuyor.

Bende ilk aldığım tv de buna benzer bir sıkıntı yaşamıştım.Sorun hdmi kablodaymış.Kabloyu değiştirince parlayan beyaz noktalar koybolmuştu.

Teşekkürler, her ihtimale karşı kabloyu da değiştireyim.

Önceki televizyonum 55d8000 di onu keyfe keder sattım , hem pasif 3d hemde amblight hatırına bunu aldım. Görüntü canlılığı ve parlaklığı açısından d8000 daha iyi idi ama bu televizyonun HD yayınlarda renk ve görüntü tokluğu ve tarif edemediğim bir görüntü hoşluğu var sanki daha hoşuma gitti sanırım daha doğal bir görüntü verdiği için göze daha hoş geliyor ...

Özellikle pasif 3d de oldukça keyifli ve zahmetsiz aktif 3d resmen eziyetmiş. 3d de ki konfor , rahatlık/hafiflik, titreşimsiz, cross'suz seyir keyfi çok iyi. Aktifin kendine göre bazı avantajlarını (daha yüksek çözünürlük.) kesinlikle göz ardı etmeme sebep oldu. Yanında 6ad. gözlük verdiler çoluk çocuğa gözlükleri atıyorum, veriyorum, alıyorum kırılacaktı, bozulacaktı derdi yok :) aktifde kıyım kıyım saklıyordum gözlükleri :) Ayrıca amblight olayıda anlatılmaz yaşanır...

Menüler biraz yavaş ama çokta ağır değil yani kesinlikle kafaya takılacak bir husus değil. D8000 SD yayınlarda sanki bana biraz daha başarılı geldi yanılıyor da olabilirim. philips'in ideal ayarlarını tam manası ile yapamamış da olabilirim. Smart özelliklerini kullanmadığım için bu konuda yorum yapamayacağım...

D8000 de görüntü ayarlarına ulaşmak çok kolaydı bunda görüntü ayarlarına ulaşıncaya kadar 30 tane tuşa basıyorum :) belki kısa yolu vardır , var mı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuftaner -- 8 Ocak 2013; 9:53:26 >

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar;

Bende ilk aldığım tv de buna benzer bir sıkıntı yaşamıştım.Sorun hdmi kablodaymış.Kabloyu değiştirince parlayan beyaz noktalar koybolmuştu.

Teşekkürler, her ihtimale karşı kabloyu da değiştireyim.

Önceki televizyonum 55d8000 di onu keyfe keder sattım , hem pasif 3d hemde amblight hatırına bunu aldım. Görüntü canlılığı ve parlaklığı açısından d8000 daha iyi idi ama bu televizyonun HD yayınlarda renk ve görüntü tokluğu ve tarif edemediğim bir görüntü hoşluğu var sanki daha hoşuma gitti sanırım daha doğal bir görüntü verdiği için göze daha hoş geliyor ...

Özellikle pasif 3d de oldukça keyifli ve zahmetsiz aktif 3d resmen eziyetmiş. 3d de ki konfor , rahatlık/hafiflik, titreşimsiz, cross'suz seyir keyfi çok iyi. Aktifin kendine göre bazı avantajlarını (daha yüksek çözünürlük.) kesinlikle göz ardı etmeme sebep oldu. Yanında 6ad. gözlük verdiler çoluk çocuğa gözlükleri atıyorum, veriyorum, alıyorum kırılacaktı, bozulacaktı derdi yok :) aktifde kıyım kıyım saklıyordum gözlükleri :) Ayrıca amblight olayıda anlatılmaz yaşanır...

Menüler biraz yavaş ama çokta ağır değil yani kesinlikle kafaya takılacak bir husus değil. D8000 SD yayınlarda sanki bana biraz daha başarılı geldi yanılıyor da olabilirim. philips'in ideal ayarlarını tam manası ile yapamamış da olabilirim. Smart özelliklerini kullanmadığım için bu konuda yorum yapamayacağım...

D8000 de görüntü ayarlarına ulaşmak çok kolaydı bunda görüntü ayarlarına ulaşıncaya kadar 30 tane tuşa basıyorum :) belki kısa yolu vardır , var mı acaba ?

Evet arkadaşım, bende daha önce Philips in aktif gözlüklü PFL8605 modelini kullandım.Hem büyük ekran hemde pasif 3D için 6xx serisine yöneldim.Bana görede 3D olayında pasif çok iyi geldi.Aktifte özellikle kontrast kaybı ve crostalk çok sinir bozucuydu.Pasif bu konuda çok iyi.Ayrıca 6xx serisinde 3D için backlight kontrastını ve video kontrastını ayrıca ayarlabiliyorsun.Buda iyi bir özellik.Menüler hız konusunda son yazılımlarda iyi bir konuma geldi, benim için sıkıntı değil.Görüntü ayarları için kısa yol yok arkadaşım, bildiğin yoldan devam.

• Bu arada durumu philips'e de yazmıştım aşağıda cevabı göndermişler.... sürümü zaten son sürüm yüklemiştim...

" Sayın .....,

Tüketici Danışma Merkezi’mize göndermiş olduğunuz e-mail için teşekkür ederiz.
    Belirtmiş olduğunuz konunuz ile ilgili olarak; TV nizde yaşamış olduğunuz durum için öncelikle aşağıda yer alan ideal görüntü ayarlarını kontrol etmenizi öneririz.

Görüntü Tarzı : Filmler
    Backlight kontrastı: Kişisel tercihinize göre 65-70
    Renk: 50
    Netlik: 2
    Parazit Azaltma:Kapalı
    MPEG Parazirt Azaltma: Kapalı
    Perfect Pixel HD:
    Perfect Natural Motion: Kapalı
    Clear LCD: Açık
    Gelişmiş Netlik: Kapalı
    Mükemmel Kontrast: Orta veya Kapalı
    Dinamik arka ışık: Standart
    Gelişimiş:
    Işık Sensörü: Kullanıcıya Bağlı
    Gama: -1
    Renk Sıcaklığı: Sıcak veya Kişisel
    (Renk Sıcaklığı Kişisel olursa)Kişisel Renk Sıcaklığı(127/93/73 0/0/-7 )
    Video kontrastı: 90
    Parlaklık: 50

Daha sonrasında ise; cihazinizdaki belirtmiş olduğunuz durum için yazılım yüklemenizi tavsiye ederiz.
    Yazılım yüklemek için ;
    www. p4c.philips.com sitesine giriş yaparak ürün model ismini aratınız. Karşınıza gelen sayfayı Türkçe seçiniz. Yazılım link ine tıklayınız. Yazılımı PC nize indiriniz Zip li dosya içerisinde bulunan autorun.upg dosyasını çıkartarak usb belleğe kaydediniz. USB yi TV ye taktığınızda yükleme otomatik olarak başlayacaktır ve baralarla gösterilecektir. Bara göstergesi, %100 olana kadar TV yi kapatmayın ve USB yi çıkarmayınız. %100 olunca ekrana gelen yazılım yükleme tamamlandı uyarısından sonra USB yi TV den çıkarınız. Cihazın güç kablosunu prizden çekip tekrar fişi takarak cihazı calıştırınız.

Her türlü konu ve önerilerinizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
    Bilgilerinize sunarız.
    Saygılarımızla

Philips TV Tüketici Danışma Merkezi

444 8 445 "

• arkadaşlar Philips PFL6007K modeli ne derece yansıma yapıyor ışıklı ortamda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

arkadaşlar Philips PFL6007K modeli ne derece yansıma yapıyor ışıklı ortamda?

Philips 6xx serisinde hep aynı panel var.6xx serisinden herhangi bir modeli herhangi bir mağazada ışıklı ortamda kendi gözünle görebilirsin.Durumu kendi gözünle gözlemlemek daha iyi olur.

• quote:

quote:

Philips 6xx serisinde hep aynı panel var.6xx serisinden herhangi bir modeli herhangi bir mağazada ışıklı ortamda kendi gözünle görebilirsin.Durumu kendi gözünle gözlemlemek daha iyi olur.

anlaşılmıyor işte arkada pencere vs olması lazım mağazada anlaşılmıyor.
  • quote:

quote:

quote:

Aşağıdaki linkteki 47PFL6007K modeline ait resme bakın.

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/85163-kupiony-47pfl6007k-4.html

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aşağıdaki linkteki 47PFL6007K modeline ait resme bakın.

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/85163-kupiony-47pfl6007k-4.html

sağol hocam bir tane resim gordum onda sanki yansıma var gibi ama ne derece anlaşlamıyor.

• parlak ekran olduğu için çok az bir yansıma oluyor.ama bu yansıma laptop umdaki gibi çok rahatsız edici olmuyor.tvnizi bunu düşünerek en uygun yere konumlandırabilirsiniz
  • Burada bazı arkadaşlar sorunlardan bahsederken,
    diğerleride sanki philipsin sahibi babasıymış gibi savunmaya geçiyor.

Ulan bırakında belki şikayetler yerini bulur. Yazılımcının kulağına gider belki de o gerizekalı adam gibi bir hızlı bir yazılım üretir.
    Yapamıyorsun bırak bari açık kaynak yap, biz yazalım yazdıralım.

Tv yazılımı çok ağır ve kullanışşız.
    Biri çıkıpta bana bu yazılım hızlı yazılım demesin.
    Dedenizin tv si ile karşılaştırmayın.

İyi yönleri çok fazla biliyoruz. Zaten o sebeple aldık.
    Yazımı düzeltirler diye aldık.

Ama bu altyapının üzerine bir b.k düzelmez.
    Adam gibi yazılması gerekli.

Birşey biliyorsanız. Yapıcı iseniz. yabancı dilinizde varsa,

Sorunlarınızı aşağıdaki yere yazınız.
    geri kalan yerler boş, işe yaramıyor.
    övgülerinizi ise sorunlar düzelince yazarsınız.

http://www.supportforum.philips.com/en/showthread.php?9535-Experience-Thread-FW-150-82-for-6-7-8-9000-Series-2012
    http://code.google.com/p/philips/issues/list
    http://code.google.com/p/philips/issues/list?can=2&q=version=0.150.82&colspec=ID%20Type%20Status%20Prio%20category%20Version%20Modified%20Owner%20Summary

3 sayfayıda boş geçmeyin.
    hızlı tepkime süresi olan, hafif, yazılım ve kullanılabilir smart tv menusu isteyin rahatlayalım..

• bugün annemin philipsin önceki serisinin menülerinde dolaştım. daha düşük model tvde benzer bi menü vardı ve çok çok daha hızlıydı. biri beni bu menü yavaşlığından kurtarsın.
    yukardaki linklere bir sürü şikayet yazdım. sizde yazın birkaç birşeyde rahat rahat şu tvyi kurcalayalım linkler aşağıda. yazılımcılar oradan takip edip düzeltiyorlar
    https://code.google.com/p/philips/issues/list (bu sayfaya gmailinize girdikten sonra girip sol köşedeki new issue yi tıkloruz ve şikayetlerimizi yazıyoruz)
    http://www.supportforum.philips.com/en/showthread.php?9535-Experience-Thread-FW-150-82-for-6-7-8-9000-Series-2012 (bu siteyede üye olduktan sonra sorunlarımızı yazıyoruz)

yabancı dil bilmeye gerek yok kelimeleri basitçe seçin ve google çeviride çevirip kopyala yapıştır yapın.

hadi arkadaşlar destek bekliyoruz.hepimiz birşey yazarsa etekleri tutuşur bunların.

• philipsin böyle bir yazılımı olduğunu görünce saşırdm kaldım, lg samsung panasonic vs diğer markalar uçmuş ama philipsin basit menusu tarih öncesinden kalma birde yavaş calışıyor, hadi basit olmasını anladık ta yavaşlık nedir yahu.
  • mail yazın arkadaşlar üstteki linklere
  • Selam arkadaşlar.
    Bende 6067 modelini aldım.Tv de birkaç gün sorun yoktu fakat dünden beri kumandadan açılmıyor.Fişi çekip takmak gerekiyor.Ayrıca 500 gb 3.0 hdd yi taktım biraz bekledim sadece 1 resim buldu bunuda anlayamadım?
  • 6007 serisi var bende.
    smart tv için diğer 6000 serilerinin kumandasının diğer tarafında smart tv kullanmak için klavyesi mevcut.
    bendeki seride normal kumanda.
    kablosuz klavye almaktan ise bu kumandayı kullanan arkadaşlardan kumanda üzerindeki klavyenin kullanım kolaylığı olarak yorumlarını merak ediyorum.
    ve smart tv kullanmak için hangi model kablosuz klavyeler kullanıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHinferno

Selam arkadaşlar.
    Bende 6067 modelini aldım.Tv de birkaç gün sorun yoktu fakat dünden beri kumandadan açılmıyor.Fişi çekip takmak gerekiyor.Ayrıca 500 gb 3.0 hdd yi taktım biraz bekledim sadece 1 resim buldu bunuda anlayamadım?

Tv açılmadığında; kumandaya tepki mi vermiyor.

Açma tuşuna bastığınızda ne oluyor;
    - Standby (öndeki kırmızı ışık) yanmayaya devam mı ediyor,
    - Yoksa ışık kapanıyor ama tv mi açılmıyor.

Benim başıma farklı birşey gelmişti. Sizinki de aynı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fehmi02

quote:

Orijinalden alıntı: DHinferno

Selam arkadaşlar.

Tv açılmadığında; kumandaya tepki mi vermiyor.

Açma tuşuna bastığınızda ne oluyor;
    - Standby (öndeki kırmızı ışık) yanmayaya devam mı ediyor,
    - Yoksa ışık kapanıyor ama tv mi açılmıyor.

Benim başıma farklı birşey gelmişti. Sizinki de aynı olabilir.

kırmızı ışık yanmaya devam ediyor.kumanda çalışıyor çünkü fişten çekip tekrar takınca açılıyor.ilginç sanırım tv yi uydu modunda kapatıp açınca yapıyor tam test edemedim.birde kumandada sıfırla sekiz tuşu içe gömük sanki dokunmatik elin deyince basıyor sizde de öylemi.bugün servisi çağıracağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kumanda sıkıntısı için şunu öneririm. Kumanda ile açamadığınızda fişi çıkarıp takip tv'yi açtıktan sonra tv. yi kasadaki acma kapama düğmesi ile kapatıp acın. Sonra kumandadan açılma sıkıntısı bitebilir. Ben böyle çözdüm, belki de şans eseri çözüldü ama yurt dışında bir forumda okumuştum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pis@gor -- 14 Ocak 2013; 21:37:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.