Şimdi Ara

Philips 58PUS7304 İNCELEME. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.521
Cevap
77
Favori
281.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben de 6 ay 55pus7303 araştırdım, gittim test ettim. tam alıyordum çerçevesi daha ince 55pus7304 çıktı ama ips paneldi.
    galiba bu forumdaydı, biri yazdı, 58" olanı va panel, onu bekleyin diye. gerçekten 1 ay sonra türkiyeye geldi, bir hafta sonra gittim aldım. iyi ki almışım.
  • o sorun beni de deli etti.
    şöyle ki ,fifa20 açılış ekranında ve bazı mönülerde inanılmaz parlaklık var. mesela normal gümüş oyuncu ve nadir gümüş oyuncu kartlarını birbirinden ayırt edemiyordum. resmen deli oldum. ama bu arada maç yaparken bir sorun yok. ayrıca last of us remastered oyununda hdr açık vs hiç farketmiyor, ne mönüde ne de oyunda rahatsız eden bir şey yok, parlama vs yok.

sadece şu şekilde çözüm buldum. ayarlardan "otomatik oyun moduna geç" seçeneğini pasifize ettim. standart ayarlardan oynuyorum. eğer last of us oynuyorsam yine açıyorum.on numara beş yıldız.. optik ses kablosunda AYNI ANDA hala kendi hoparlorünü kullanması haricinde bu televizyondan kırdığım ikinci puan oldu bu. 5+1 sistemi açınca televizyonun sesini kısmak zorunda kalmamam lazım kullanıcı olarak.

• nevruz84 kullanıcısına yanıt
    tabi ki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Safakozan

o sorun beni de deli etti.
    şöyle ki ,fifa20 açılış ekranında ve bazı mönülerde inanılmaz parlaklık var. mesela normal gümüş oyuncu ve nadir gümüş oyuncu kartlarını birbirinden ayırt edemiyordum. resmen deli oldum. ama bu arada maç yaparken bir sorun yok. ayrıca last of us remastered oyununda hdr açık vs hiç farketmiyor, ne mönüde ne de oyunda rahatsız eden bir şey yok, parlama vs yok.

sadece şu şekilde çözüm buldum. ayarlardan "otomatik oyun moduna geç" seçeneğini pasifize ettim. standart ayarlardan oynuyorum. eğer last of us oynuyorsam yine açıyorum.on numara beş yıldız.. optik ses kablosunda AYNI ANDA hala kendi hoparlorünü kullanması haricinde bu televizyondan kırdığım ikinci puan oldu bu. 5+1 sistemi açınca televizyonun sesini kısmak zorunda kalmamam lazım kullanıcı olarak.
    Yukarda arkadaş 55pus7304 tv görüntüsünden foto atmış,normalde 3gb ram olması gerekirken tv nin kendi ayarlarında 2 gb ram yazıyor

• nevruz84 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın bahsettiği televizyon 55" , benim TV 58" yanlış yazmayalım. Onun da 3 GB olması lazım . 50" modelin anakartını mı takmışlar acaba..?

Ben hafta sonu baktım, 3 GB yazıyordu. Akşam fotoğraf da atarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Safakozan

Arkadaşın bahsettiği televizyon 55" , benim TV 58" yanlış yazmayalım. Onun da 3 GB olması lazım . 50" modelin anakartını mı takmışlar acaba..?

Ben hafta sonu baktım, 3 GB yazıyordu. Akşam fotoğraf da atarım.
    Yok hocam biliyorum sizin tv 58inç fakat normalde 55 inç olan modelde de 3gb ram olması lazım o yüzden sordum
  • Safakozan kullanıcısına yanıt
    Hangi program ile baktınız hocam? Benim TV'ye Aida64, Device Info, Device HW Info gibi farklı programlar ile baktım. Display 1920x1080, Ram 2GB gözüküyor.

Bacanak da aldı aynı TV'den 10 gün önce. Ona baktırdım onun TV'de de değerler bu şekilde.

Hani programlar doğru okumuyor diyorum ama sizin TV'de 3GB yazıyorsa bu konu başka yere gider :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 23 Ekim 2019; 14:39:27 >
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    kendi mönüsünden baktığınızda ne yazıyor?
    tüm ayarlar'a gidin, en allta "cihaz hakkında" diye bir kısım olması lazım. orada yazar, programa gerek yok.

televizyonunuzda hdr video açtınız mı hiç? açtığınız zaman sağ altta "hdr sinyali" yazması lazım. eğer çıkıyorsa televizyonunuz zaten 4k'dır. full hd olamaz.

akşam bakacağım, fotoğraf da atarım. yok eğer sizin televizyon 4k değilse falan gerçekten farklı bi yere gider. mağaza bile basılır bunun için
    Kendi menüsünden bakmadım. Aklımız hep 3. parti programlarda :) Dün akşam kuruldu cihaz ve pek kurcalamadım. Netflix içeriklerde Dolby Vision olarak etiket çıkıyor açıldığında.
    Ama Aida64 programı hani bu işte önde gelen bir yazılım. Belki de root olması gerekiyordur doğru bilgileri okuması için.

Kendi menüsünden bakayım ben yine de akşam :)
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Dün akşam her yerini kurcaladım ama cihaz bilgileri kısmına giremedim.

Dediğiniz programı ben de indirdim, bana full hd çözünürlük, 2 gb bellek, 5 gb hard disk yazmış.

Program mı bozuk anlamadım. Kullanma klavuzunda bile 16 gb yazıyor. Ama kendi sitesine bile yazıcam. İnsan inceden kıllanmıyor değil.

Not: Programı cep telefonuna indirdim, hafızaya 16 gb dedi. Benim telefon 32 gb. Android tabanlı sistemlere gıcığı var herhalde :D

Philips 58PUS7304 İNCELEME.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Safakozan -- 24 Ekim 2019; 14:25:9 >

Evet hocam cihaz kendi menülerinde bir "Hakkında" detayı yok. Servis menüsüne girdim ama orada da donanımsal detaylar yer almıyor. Sanırım Aida64 vb. programlar doğru okuyamıyor cihaz detaylarını.
    kullanılabilir boş alanı göstermiş olmasın 5GB için , sizden şunu rica edicem TRT4K kanalına gelip çıkmadan aida64 ü açıp çözünürlüğe bakabilirmisiniz ?
  • https://www.displayspecifications.com/en/model/37ab198d yabancı bağımsız kaynaklarda da 3 gb ram 16 gb bellek yazıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir de şu geliyor aklıma belki 2 gb smart alan için ayrılmış. 1 gb da tv için ayrılmış olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bendeki 55PUS7504/62 değerler 1920*1080 ve 2GB bellek gözüküyor. Hafıza ise tahminim 16GB'lık hafızadan 5 küsürünü kullanıcıya bırakmış. Play Store'dan Kodiyi kurup oradan da bakabilirsiniz değerlere.
    3GB olan sanırım ..../12 olanlar diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sesem

Bendeki 55PUS7504/62 değerler 1920*1080 ve 2GB bellek gözüküyor. Hafıza ise tahminim 16GB'lık hafızadan 5 küsürünü kullanıcıya bırakmış. Play Store'dan Kodiyi kurup oradan da bakabilirsiniz değerlere.
    3GB olan sanırım ..../12 olanlar diye tahmin ediyorum.
    mantıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sillverman

Bir de şu geliyor aklıma belki 2 gb smart alan için ayrılmış. 1 gb da tv için ayrılmış olabilir.
    bu da mantıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: beatles33

kullanılabilir boş alanı göstermiş olmasın 5GB için , sizden şunu rica edicem TRT4K kanalına gelip çıkmadan aida64 ü açıp çözünürlüğe bakabilirmisiniz ?
    benim de aynı şey aklıma geldi. akşam deneyeceğim.
  • Reythes R kullanıcısına yanıt
    55PUS7304 kullanıyorum. Şuan için sorun yok. Hangi televizyonu alırsanız alın şimdiden hayırlı olsun. Sorunsuz inş :)
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.