Şimdi Ara

Philips 58PUS7304 İNCELEME. (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.521
Cevap
77
Favori
281.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvm versiyonum 0.58. En gunceli bu mu? NVM yazilimini servis harici biz guncelleyebiliyor muyuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • srknzr S kullanıcısına yanıt
    Evet kardesim. Rahatsizim bir suredir pek ugrasamadim ama isin kotu tarafi benim pc win uzerinden kablosuz aktarimi destekleyen bir model degil ve deneme sansim olmadi o yuzden. Yalniz ortam dosyalarindan video actigimda senin bahsettigin yarisinda kapanma gibi bir soun yasamadim. Tabi hizli ileri sararak gecmeme gerekti bir cok sahneyi. Pc nin paylasim ayarlarini biraz kurcalarsan halledersin sanirim. O ayarlar icerisinde media ayarlari diye bir bolumde olmali ona da bak mutlaka.

• oup59 kullanıcısına yanıt
    Benim nvm yazilimim da 0.58 ben bir problem yasamiyorum.

• alcatraz07 A kullanıcısına yanıt
    Goruntude bir sorunum yok benim de. Sorun yasayanlarin problemi HDR mi? Ozellikle denemedim acikcasi. Yoksa normal goruntu de parlama, renk bozuklugu vs. mi oluyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 12 Aralık 2019; 20:31:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: srknzr

Evet bendede o şekilde çıkıyor. Benim yapmak istediğim sağ alttan ekran yansıttan kablosuz olarak masa üstünü yansıtmak.bakalım biraz daha arastırırım olmazsa olmaz
    Uğraştım biraz ama sanırım tvden kaynaklanan nedenle olmuyor. Çünki Mirazcast'i desteklemiyor Philips.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Konu ilk acildigi zamanlar goruntudeki renklerle ilgili sorun yasayan arkadas olmustu ve servisin nvm yazilimi yuklemesi ile sorunun duzeldigini soylemisti. Benzer sorun yasayan birkac arkadas daha oldu sanirim. Ama bunu direk nvm surumleri ile bagdastiramadim ben cunku 0.58 nvm surumlu cihaz kullanip sorun yasamayam bircok kullanici var. Benim acimdan Hdr ile ilgili bir problemde yok. Yani hdr icerikli yayinlarin goruntu kalitesinden memnunum. Yalniz normal yayinlara hdr etkisi saglamak icin kullanilan bir ozellik var hdr olcekleme diye. O ayar acik oldugunda renkler daha soluk gorunuyor ve bende kapali kullaniyorum. İhtiyac duyulacak bir ozellikde degil zaten.

Sizde kendi yayin kaynaklarinizdan hdr icerikler bulup ara ara deneme yapabilirsiniz. Daha sonra sizin de fikrinizi paylasmaniz faydali olur konuyu takip edenler icin.

• ceremy kullanıcısına yanıt
    Bu videoyu indirip sirketteki LG 4K HDR ile denedim SDR canli kesinlikle daha iyi HDR nin yogunlugu dusuk yuksek yapilabiliyor LG de fakat SDR canli modda renkler cosuyor artik HDR deki solukluk sorun mu bilmiyorum.

• İlk sorun yaşayanlardan biri olarak NVM yazılımı yüklenince sıkıntı gitti. Sürüm 059. Çoğunlukla bahsedilen problemin HDR kalitesinin istenilen düzeyde olmaması.
  • sesem S kullanıcısına yanıt
    Kardeşim slm...

Sen hdr iceriklerle ilgili bir sorun yasiyor musun? Ben nasil bir sorun oldugunu anlamis degilim. Senin de dusunceni merak ediyorum. Rengin soluklastigindan bahsediliyor sanirim. Benim izledigim iceriklerde gayet iyi ve detaylar sdr goruntulere gore cok belirginlesiyor.

Hdr denince insanlar daha koyu goruntuler alacagini dusunuyorsa bu zaten yaniltici bir durum. Hatta hdr de goruntudeki karanlik bolgeler daha aydinlik ve detayli olarak goruntulenir. Daha parlak bir goruntu ve daha gercekci renkler sunar. Yani sorun yasayanlar olabilir elbette ama sanirim hdr nin tam olarak ne oldugunuda bir cogumuz pek de iyi bilmiyoruz sanirim.

Ben de bir sorun yaşamıyorum açıkçası. Bir ara özellikle test edeyim farklı içerikleri.
    çektiğim videoda aynı videoyu normal ve hdr içerik olarak karşılaştırdım Smart youtube uygulamasıyla sizde youtube videolarından istediğiniz kaynak seçebilirsiniz.HDR görüntüler soluklaşıyor
    merhabalar
    zahmet olmazsa sizin denediğiniz içeriği buraya koyar mısınız? bende deneyeyim böylelikle karşılaştırma şansım olur videosunuda çekerim
  • SDR görüntülerde çok iyi. Bluray veya mkv kaynaklı görüntüler fena değil. Ancak benim de anlayamadığım, HDR güçlü bir kontrast sunmuyor ki HDR'nin en büyük özelliğidir. Tamam kaynaktan kaynağa çok değişiyor. Çok denedim. O nedenle HDR'sini kötülemiyorum. Bunu anlayabilmiş değilim. Daha önce de bahsettim sanırım. Memlekette 49'' LG 4K tv var ondaki HDR bir harika. HDR devreye girdiğinde tüm gücünü kullanarak kontrast ve renkler olabildeğince canlanıyor. Tabi şöyle de bir durum var. Biz sadece USB'de elde ettiğimiz sonuçlara göre değerlendiriyoruz. Harici 4K bir cihaz takıp öyle denemek en doğrusu diye düşünüyorum. En sağlıklı değerlendirme bu oluyor kanımca. Her cihazın media playerı farklı. Ben kendi değerlendirmeme göre çok şikayetçi değilim.
  • ceremy kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Çoğunlukla orjinal bluray formatinda yada sıkıştırılmış bluray rip filmler izliyorum. Firsat buldugumda filmlere ait detayli goruntuler paylasacagim. Youtube iceriklerinin cogunlugu aciklamada belirtildigi kalitede degil ve demo gorutulerden ziyade surekli izledigimiz film, oyun vs goruntuler uzerinden test etmek daha dogru olur diye dusunuyorum.

Kisa zamanda paylasmaya calisirim.

• Merhaba
    Arkadaşlar öncelikle merhaba
    58pus7304 3 gündür kullanıyorum
    Genel itibariyle memnunum
    Indirdigim bir uygulamayi nasıl sileceğim bilgisi olan var mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • alatbeyi A kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Kumandanin sol ust kosesindeki ayar tusuna basin. Acilan menude sık kullanilan ayarlar kismina girin. Cikan ayar menusunde uygulamalari yonet secenegini secin. Yuklu uygulamalari goreceksiniz. Silmek istediginiz uygulamaya tikladiginizda secenekler cikacak. Uygulamayi kaldir secenegi ile silebilirsiniz.

Çok teşekkürler...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar aranızda bu modelle tivibu uydu kullanan varsa irtibat kurabilirmiyiz, şöyle bir problemim var; hdmi dan tivibu bağlı, tv yi ilk açtığımda sol üst köşede hdmi yazısı geliyor tivibu yayını açılıyor, ancak yaklaşık 25 saniye falan sonra görüntü 1 saniyeliğine gidip geliyor. Sadece 1 kez, sebebi ne olabilir???

• Başka uydu alıcıda denedim gene oldu, yani hdmi la bağlanan herhangi bir cihaz diyelim....

• arkadaşlar bu televizyon en uygun nereden nasıl alınır? bir ara 3900-4100tl civarına alanlar oldu diye hatırlıyorum. şimdi bakıyorum fiyatlar uçuk.

sizce bu mu yoksa fiyat farkına katlanıp Sony 55xf9005 mi alınmalı?

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.