Şimdi Ara

Philips 58PUS7304 İNCELEME. (181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.521
Cevap
77
Favori
281.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    loftuk hocam, rakam hatasını düzelt yüreğime inecekti :)
    ben de bugün aldım 5329tl

65pus da 5999tl ama cok buyuk olabılır dıye korkup almadım.
  • 55pus7304 ile çok arasında kaldım ancak bende bu cihazı almaya karar verdim bugün vatandan başka biyerde bulabilirmiyiz acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba dostlar 03,06,20 tarihinde 58 inç olan tv yi satın aldım bugün teslimi yapılacak inşallah

tv kurulumunu servis gelecek yapacak fakat ( bursa ) için aramamız gereken bir numara var mıdır acaba

internet üzerinden bulamadım ve siz kullanıcılara bir kaç sorum olacak deneyimi olanlar paylaşırsa daha mutlu olurum .

tvyi sizce duvara mı monte etmeliyim yoksa masaüstünde mi daha rahat bir kullanım olur .

kutudan tv aparatı çıkmıyor diye biliyorum

servis ücreti hakkında , ve tv aparatını servis getiriyor mu servis ücretinden hariç olarak ne kadar ödeme yaparım .

şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için bende artık philips ailesindeyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hot_sauce

loftuk hocam, rakam hatasını düzelt yüreğime inecekti :)
    ben de bugün aldım 5329tl

65pus da 5999tl ama cok buyuk olabılır dıye korkup almadım.
    Demin kurulum için geldi teknik servis elemanı. Ölü piksel testi yaptığımda 2 tane ölü piksel tespit ettim. Sonrasında ekranın sağ tarafı ile çerçeve arasındaki siyah bölgenin sol tarafa göre bariz bir şekilde büyük olduğunu fark ettim. Ürünü bu şekilde kabul etmeyeceğimi söyledim eleman ben kurulumu yaptım gidiyorum diyince fıttırdım. Philips genel merkezi aradığımda fotoğrafları çekin bize gönderin değişim kabul edilirse değiştirilir gibisinden konuştu. Daha da sinir oldum, bu ürünü bu şekilde evde tutmam alın götürün dedim. En son vatanı aradım oradakiler epey ilgilendiler kavga dövüş bir şekilde aldı götürdü televizyonu.
    Daha ilk günden philips maceram kötü başladı açıkçası

• quote:

Orijinalden alıntı: Gizlimod10

Merhaba dostlar 03,06,20 tarihinde 58 inç olan tv yi satın aldım bugün teslimi yapılacak inşallah

tv kurulumunu servis gelecek yapacak fakat ( bursa ) için aramamız gereken bir numara var mıdır acaba

internet üzerinden bulamadım ve siz kullanıcılara bir kaç sorum olacak deneyimi olanlar paylaşırsa daha mutlu olurum .

tvyi sizce duvara mı monte etmeliyim yoksa masaüstünde mi daha rahat bir kullanım olur .

kutudan tv aparatı çıkmıyor diye biliyorum

servis ücreti hakkında , ve tv aparatını servis getiriyor mu servis ücretinden hariç olarak ne kadar ödeme yaparım .

şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için bende artık philips ailesindeyim :)
    Hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın.
    Şehrinizdeki servis numarasına Philips in müşteri hizmetlerini arayıp ulaşabilirsiniz. Onlar size numara veriyor, servis ücretsiz kurulumu yapıyor.
    Bazı servisler ekstra priz falan satmaya çalışıyormuş ama öyle bir mecburiyetiniz yok. Bakın internet fiyatlarına eğer uygun fiyat söylerlerse alabilirsiniz yani.
    Tv aparatını servisle randevulaşırken söylerseniz getirebilirler. Bende tv askı aparatı getirmemişlerdi eve. Araçlarında var mıydı bilmiyorum.

Tv aparatı için de size şöyle bir tavsiye vereyim. Tv yi en sık hangi açıdan izliyorsanız o açıyı tam karşıdan görecek şekilde monte ettirin. Va panel olduğundan dolayı tam karşıdan çok çok iyi bir görüntü oluyor ancak tv yukarıda kalırsa ve oturduğunuzda göz hizanız tvden aşağıda kalırsa görüntü biraz bozuluyor gibi gelebilir. fazla değil ama çok az da olsa bi fark oluyor.
    Bende 50PUS7304 olan tv var. Benim evdeki koltuklar 50-60cm gibi bir yükseklikte yani biraz alçak, tv de 100cm lik bir konsolun üzerinde düz duruyor. Oturduğum yerden yüksekte kalıyor tv ve bu sebeple alttan yukarı doğru bakıyorum. Bizim tvdeki va panelin yapısı gereği de alttan bakınca sıkıntı olabiliyor.
    Yani monte ederken veya yerleştirirken ayakta bakıp karar vermeyin, en çok oturup izleyeceğiniz yere oturup izleyerek yerleştirin tvyi.

• loftuk kullanıcısına yanıt
    yap iadeyi kurtul ya. ne canını sıkıyorsun, yüksek modeli alırsın. yanı bende olsa ben oyle yapardım, t secerken 2 önceliğim vardı 1. ambilight 2. android. box oldugu ıcın 2 cok da onemlı degıldı ama ıkısı bır arada neden olmasın dedım aldım.
  • Yuksek derken 65 lik mi diyorsunuz? Va panel çok hassas geldi bana ips daha dayanıklı gibi sanki, 65 lik kapalı kutu bulursam alırım. Iade ettim bu arada, insanın canı sıkılıyor yine de.

• Ürünü 3 aydan fazladır kullanıyorum. Yaşadığım sorunları yazayım. Henüz bir çözüm bulamadım.

1- Netflix'de falan film izlerken duraklatmak için kumandadaki OK tuşuna basıyorum ama yaklaşık 1-2 saniye geç algılıyor. Bunu tv'nin sağ alt köşesindeki kırmızı ışıktan da anlayabiliyorum. OK tuşuna basınca bu ışık da 1-2 saniye geç yanıp sönüyor ve film duruyor. Bir gecikme olayı var ama anlamadım. Ama menülerde gezerken falan bu sorun yok gibi. Değişik.

2- TV kanallarında bazen bir kanalda takılı kalıyor. Yani yön tuşlarıyla bir sonraki kanala geçmek istediğimde menüden kanal değişmiş gözüküyor ama görüntü eski kanalda kalıyor. Bir süre bekledikten sonra (2-3 dk falan) kendiliğinden kanalı değiştiriyor. Takılı kalması durumunda cihazı komple kapatıp açarsanız düzeliyor. Bunu baya sık yaşıyorum.

3- TV'yi ilk kez kumandadaki power tuşuyla açmaya kalktığımda bazen tepki vermiyor. Yine sağ alt köşedeki kırmızı ışık yanıp sönüyor 1 kez ama tv açılmıyor. Sonra kumandadaki power tuşuna bir kaç kez daha basınca TV reset atıyor ve Philips yazısıyla tekrar başlıyor.

Bunların tümü yazılımsal sorunlar ama son sürümde olmama rağmen çözülmedi. Android tv'de bu tür sorunların olmasını doğal karşılıyorum çünkü android başlı başına bir işletim sistemi olduğundan dolayı böyle sorunlar çıkarması doğal gibi. Benzerini bir çok telefonda tablette de görebiliyorsunuz.

Ayrıca bu sorunları yaşayıp da çözüm bulmuş arkadaşlar varsa yazarlarsa çok memnun olurum.

• kilecerme kullanıcısına yanıt
    Ben son 6 yıl içinde 2 farklı model Philips android TV kullanan birisi olarak sorunun anakart kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Anakart tam olarak gitmeden önce çıkardığı sorunlara benziyor benim tecrübelerime göre. Bence garantiniz devam ediyorken servis çağırın derim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugün vatan computerda Philips 58pus7304 modelini incelemeye gittim gözüme çarpan şu oldu, IPS olan 55inc modele göre gri çerçevenin bitişindeki siyah bant daha genişti bu normal mi acaba kullanan varmı ?

Philips 58PUS7304 İNCELEME.

Uydu ayarlarından otomatik kanal güncellemeyi kapatıp dener misiniz ? Kanal üzerindede genelde hbb TV özelliğinden dolayı yapıyor. Onuda kapatııp deneyebilirsiniz

• sefaMseven kullanıcısına yanıt
    Öyle bir siyahlık yok TV de. Bende 58" olanı kullanıyorum. Çerçevenin bittiği yerden görüntü başlıyor. Bence o TV de görüntüyü tam ekran olarak ayarlanmamış.

• Hakankeceli H kullanıcısına yanıt
    Çok yüksekte olduğu için kontr etme şansım olmadı benim de . Çok kötü gözüküyor gerçekten , dediğiniz gibi olabilir

Fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde sorunlar devam ediyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: odclupomer

Uydu ayarlarından otomatik kanal güncellemeyi kapatıp dener misiniz ? Kanal üzerindede genelde hbb TV özelliğinden dolayı yapıyor. Onuda kapatııp deneyebilirsiniz
    Otomatik kanal güncelleme de Hbb de kapalı zaten hocam

@zortak

Fabrika ayalarına döndürmedim hiç. Uygun bir zamanda deneyeceğim. Görüntü ayarlarım falan gideceği için zaman alacak bir işlem baştan ayarlamak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kilecerme -- 7 Haziran 2020; 10:16:15 >
  • Arkadaşlar benim bir kaç sorum olacak tv yi alali iki gün oldu servis gelip kurulumunu yaptı ve basarili bir şekilde kurulm sağladılar fakat benim hala çözemediğim bir kaç şey var ve sormak istediğim bir kaç şey var

Öncelikle uygulama olarak plan store den çoğu şeyi indiremedigim için usb den televizyona yüklüyorum ama uygulama menüsünde yüklediğim uygulamalar gözükmüyor.

Chrome gibi vb.. uygulamalar yükledim ama hiç birini goruntuleyemiyorum uygulama menüsünde..

Bir diğer yandan ise kumandanın mouse özelliğinin olmaması inanılmaz derece de beni zorluyor puffin browser de kurdum fakat maalesef bir mouse olmadan çoğu şeyi yapamıyorum kendi tarayıcısı ve puffin browser dahil tarayicidan film sitelerinden film açamadım..

Bu konularda yardim edebilecek arkadaşlar görüşlerini yazarsa çok mutlu olurum .

Kumanda olarak bana önerebileceğiniz birsey var mi sesli komut klavye ve air mouse özelliği olabilecek bir kumanda istiyorum

Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gizlimod10 -- 7 Haziran 2020; 20:59:31 >

• Gizlimod10 kullanıcısına yanıt
    Uygulamaları uygulamaları yönet kısmından görebilirsiniz. Bazen sistem uygulamalarına da gidebiliyor kontrol etmek lazım. Ya da farklı bi launcher (atv launcher gibi) yükleyip ona girdiğinizde görebilirsiniz.

• Fiyatın düşmesini bekleyenlere duyurulur vatanda şuan 58pus7304 5.299₺ satılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gizlimod10

Arkadaşlar benim bir kaç sorum olacak tv yi alali iki gün oldu servis gelip kurulumunu yaptı ve basarili bir şekilde kurulm sağladılar fakat benim hala çözemediğim bir kaç şey var ve sormak istediğim bir kaç şey var

Öncelikle uygulama olarak plan store den çoğu şeyi indiremedigim için usb den televizyona yüklüyorum ama uygulama menüsünde yüklediğim uygulamalar gözükmüyor.

Chrome gibi vb.. uygulamalar yükledim ama hiç birini goruntuleyemiyorum uygulama menüsünde..

Bir diğer yandan ise kumandanın mouse özelliğinin olmaması inanılmaz derece de beni zorluyor puffin browser de kurdum fakat maalesef bir mouse olmadan çoğu şeyi yapamıyorum kendi tarayıcısı ve puffin browser dahil tarayicidan film sitelerinden film açamadım..

Bu konularda yardim edebilecek arkadaşlar görüşlerini yazarsa çok mutlu olurum .

Kumanda olarak bana önerebileceğiniz birsey var mi sesli komut klavye ve air mouse özelliği olabilecek bir kumanda istiyorum

Şimdiden teşekkürler
    Bende LG almamdaki en büyük nedenlerden biri airmous lı kumandaydı,başka bir alternatif te bildiğim kadarıyla yoktu.

• 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.