Şimdi Ara

Philips 55PUS8602 (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.036
Cevap
25
Favori
82.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: saameet_06

TV'ye kablo ile bağlı PC'den oynatırken oluyor. Kablo'da yeni.

Alıntıları Göster
    Ayarlar-Tüm ayarlar-Görüntü-Gelişmiş-Bilgisayar-Açık konumuna getir tekrar dene.

Bu seçenekte görüntüyü işlemiyor diye biliyorum. Yani ekstra düzeltme yapmıyor.

Bende Tv nin altında oyun için bilgisayar var. Monitör ayarını aktif etmememe rağmen bahsettiğin şekilde bir sorunla karşılaşmadım.

Kullandığın browser i değiştirip dene. Ben firefox kullanıyorum, ublock org. yüklü olarak.

Ben sorunun TV ile alakalı olduğunu düşünmüyorum bu arada. Ama yinede üstte dediklerimi bir dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cryptdlg

Ayarlar-Tüm ayarlar-Görüntü-Gelişmiş-Bilgisayar-Açık konumuna getir tekrar dene.

Bu seçenekte görüntüyü işlemiyor diye biliyorum. Yani ekstra düzeltme yapmıyor.

Bende Tv nin altında oyun için bilgisayar var. Monitör ayarını aktif etmememe rağmen bahsettiğin şekilde bir sorunla karşılaşmadım.

Kullandığın browser i değiştirip dene. Ben firefox kullanıyorum, ublock org. yüklü olarak.

Ben sorunun TV ile alakalı olduğunu düşünmüyorum bu arada. Ama yinede üstte dediklerimi bir dene.

Alıntıları Göster
    hocam 1 iyi 1 de kötü haberim var, iyi haber Bilgisayar açık yapınca durum şükür ki çözüldü, kötü haber görüntü kalitesi bayağı düştü maalesef. demek ki kendi içindeki işleme buna sebep oluyormuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saameet_06

hocam 1 iyi 1 de kötü haberim var, iyi haber Bilgisayar açık yapınca durum şükür ki çözüldü, kötü haber görüntü kalitesi bayağı düştü maalesef. demek ki kendi içindeki işleme buna sebep oluyormuş.

Alıntıları Göster
    Senin önceden hangi görüntü modunda neler aktifken izlemeye çalıştığını bilmiyorum ama ben pc yi bağladığımda oyun yada film moduna alıyorum TV yi bende bahsettiğin gibi bir sorun olmuyor.

Normal HDMI 2.0 kablo ile pc ekran kartı ayarlarında 4.2.0 seçip 10 Bit i aktif edebilirsin. Renk kısmınıda TAM 0-255 i seçip kullanabilirsin.
  • Acaba pus6501 modelini pus8602 nın kumandasi çalıştırır mı bilen var mi

• Airplay yansıtmayı kullanabilmek bilmek için tv'ye hangi programı kurmamız gerekli?

Veya iphone'da ki fotoğraf/videoları 8602'de oynatabilmek için alternatif bir önerisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desiya -- 9 Haziran 2018; 16:58:42 >
  • desiya D kullanıcısına yanıt
    AirScreen uygulamasıyla çok rahat bi şekilde iphone telefonunuzu ekranını tv ye yansıtabilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba,

Philips’in 8602si özellikleri ile muadil, özellike LG veya Samsung, ayni bütçeli model önerileri paylaşabilecek var mıdır? (İlk sayfada Samsung’un yazan modeli dışında) Bu ürünle alternatif marka muadilleri karşılaştıran konunun ehli kişiler elbet vardır yardımcı olabilirse çok memnun olurum.

Bende şu an LG nin 42LB580n-zm smart monitör var. 55 ekrana ihtiyacım olduğu için bu 42 ekranı verip 55 ekrana geçiş yapacağım.

• Aldıktan sonra kurulumu eski evde yapıp sorunsuz izliyordum.
    Hue kurulumunu da eski evde yapmıştım.

Yeni eve taşınınca, Hue ayarlarını değiştirmek istedim, olmadı - Hue uygulamasından lamba sayısı, oda ismi vb. bilgileri değiştirmiştim.

Ben de Tv'yi yeniden kurdum, programları yeniden yükledim.
    Bundan önce yazılım güncellemesi yapmıştım, yeni kurulum sonrası yeni güncelleme istemedi.

Şu an özellikle IPTV programıyla sorunlar yaşıyorum. Görüntü ekrana gelmiyor, TV kendini restart ediyor.
    Diğer uygulamalarda da bariz yavaşlık var. Spotify açınca çok yavaşlıyor, tepki vermiyor.

Böyle bir durum yaşayan olmadı sanırım.

Fabrika ayarlara dön diye seçenek var; ses, görüntü vb. ayarları resetlemek için. Bu da işe yaramayacak gibi.
    Yeniden "Tv yi yeniden kur" diyeceğim sanırım.

IPTV için de, GSE uygulaması var, çalışmıyor. (kanal listesi gelmiyor, bağlantı kurulamıyor)
    Normal, IPTV yazan mavi uygulamayı çalıştırıyor sadece. (TV'nin kendini restart etmesine neden olan)
    Alternatifleri de deneyeceğim bakalım.

Bir soru, bir şekilde metni kopyala-yapıştır yöntemi var mıdır?
  • Selam dostum dün ben bu tv'yi vatandan aldım yarın daha çok bugün ürünü getirecekler. Ama kurulum işi hem bayram yüzünden hemde dünya kupası vs. derken hemen olmaz gibi beklemek pek istemiyorum bu ürünü ben kendim kurabilir miyim. Tv sehpa üstüne konulacak duvara asma vs. düşünmüyorum fikrin var mı zor mudur kurulu mu.? Birde içinden 4k yayın için hdmi kablo çıkıyor mu.?
  • GtoOnizuka kullanıcısına yanıt
    Tek başına kurmayı deneme sakın. Ürün büyük.
    Ama 2 kişiyle 5 dakikada sehpaya yerleştirir, 2 dakikada da kurulumu yapabilirsin.

HDMI kablo çıkmıyor diye hatırlıyorum; emin olamadım gerçi.

Philips den kurulum ücretsiz bu arada.
  • savatager S kullanıcısına yanıt
    Valla benden sana tavsiye tv yi fazla zorlama çalıştırmıyorsa. Al bir tane basit android box kurcalarken boz istersen ama tv de olmuyorsa zorlama..

ip tv iişini kodi ile çözmeyi dene birde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 12 Haziran 2018; 10:20:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GtoOnizuka

Selam dostum dün ben bu tv'yi vatandan aldım yarın daha çok bugün ürünü getirecekler. Ama kurulum işi hem bayram yüzünden hemde dünya kupası vs. derken hemen olmaz gibi beklemek pek istemiyorum bu ürünü ben kendim kurabilir miyim. Tv sehpa üstüne konulacak duvara asma vs. düşünmüyorum fikrin var mı zor mudur kurulu mu.? Birde içinden 4k yayın için hdmi kablo çıkıyor mu.?
    Ben tek başıma kurdum, ama bir arkadaşını denk getirirsen 2 kişi daha rahat kurabilirsin. Biraz cüsse ile alakalı durum yani. Philips garanti fatura kesimiyle başlar diyor. İlla bize kurdurmanız gerekmiyor, ama ben beceremem diyorsanız servisin numarasını veriyor.

Ama evden birinin desteğiyle 2 kişi rahat kurarsın.

HDMI kablo için tavsiyemhttps://www.teknolojipazar.com/?Uid=34889 18TL Rakam çok iyi. Para varsa al 2 tane yedekte dursun. Tam fiyat performans ürünü. Fantastik süsülü yok altın uçlu diye pahalı pahalı kabloları hiç gerek yok.

Ayak kısmını monte etmen için yıldız tornavida lazım, kalın olanlardan. Evde yoksa kurulumdan evvel ayarla bir tane.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 12 Haziran 2018; 10:21:15 >
    Yetkili servis kurması gerekiyor, Vatan web sitesinde açıkça yazılmış. Ben de Vatan'dan 7303 modelini aldığımda hafta sonuna denk geldiğinden 2 gün mağazada Tv kalmıştı.
  • Bugün vatanda kampanya vardı 65pus8602 yi 7000 tl ye aldım bakalım yarın gelip kuracaklar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tv kurulumu kendim yaptım içinden hdmi kablo çıkmadı iyi ki almışım önceden verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Ürün cidden baya büyük öyle gidip teknoloji marketinden gördüğümüz tv eve gelince gözümde daha büyük gözüktü. Ürün hakkında ki düşüncem hd uydu dahi bağlasam şu kesin bu aletler 4k görüntü istiyor o açık kıçı kırık 1080p kanal bana cidden leş gibi göründü. Ama daha sonra youtube üstünden 4k bir video açınca işler aşırı değişti şahsen ailemin gözü gönlü açıldı fark inanılmaz bunu birde kendi ev ortamında yaşamak hoş bir zevk veriyor ses kısmı fena sayılmaz tatmin etti. HDR özelliği için hemen ps4 pro kurulumu yaptım 4k görüntü seçeneğinde RGB özelliği aktif olmama sorunu yaşadım bunu tv içinde tüm ayarlar - genel ayarlar kısmında HDMI Ultra HD seçeneğinde UHD 4:4:4/4:2:2 seçerek çözdüm konsol kullananlar sorun yaşarsa bunu denesin.

PS4 Pro için tv grafik ayarlarında ben oyun seçeneğini seçtim tüm ayarlar oyunda seçili kaldı ''görüntü-ses-ambilight'' vs. bu seçimler yaptığım testlerde çok daha iyi bir seyir keyfi sundu. HDR için ise oyun destekli olursa yada tüm oyunlarda bu destek oluyor mu tam emin değilim oyuna girdiği gibi görüntü ayarı HDR geçişte değişiyor ben yine orada da HDR oyun ayarı ile yoluma devam ettim.

Ve biraz üzücü yanı ise tüm testlerde sorun vermeyen ürün ölü pixel testinde panelin en alt sol köşesinde ve en ortasında toplamda 2 küçük ve belirsiz ölü pixel ile karşılaştım bu ürünü kullanıp da hiç ölü pixel sorunu yaşamamış kullanıcılar var mıdır. Ve bu 2 ölü pixel için değişim isteyim mi ? yada bu 4k tv'ler için bir ölü pixel değişim sınırı var mıdır.?

Ayrıca ürünün video/pc HDMI1/2 girişleri 4k 60fps destekli, HDMI3/4 ise 4k 30fps ve 1080p 60fps bunlar ürünün resmi sitesinde belirtilmiş konsol, pc ve tv kurulumu sırasında bunlara dikkat edin.
    Ölü piksel olayını bahsettiğin şekildeyse birşey yapmayacaklardır. Yanlış hatırlamıyorsam çok küçük bir alanda 4 tane yanyana varsa değiştiriyorlardı. Ama tüketici mahkemesi yolun açık. Orada ayıplı ürün olarak değiştirtebilirsin. Önce aldığım magaza ile konuş, internetten aldıysan 15 gün içinde değiştirme imkanın kanunen var. Magaza zorluk cikarir o ayrı mesele. Bir araştır derim sanki forumda bu ölü piksel muhabbetine tuketici mahkemesi yoluyla tv yi değiştirten olmuştu gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 14 Haziran 2018; 18:14:12 >
  • cryptdlg kullanıcısına yanıt
    Ürün vatan mağazasından alındı 1-2 hafta emin değilim sorgusuz geri verme hakkım var (ama kesin sorun çıkartırlar) vatan zaten bizi ilgilendirmez firma ile uğraşın der belki kargolamayı yaparlar. Ama emin değilim verip vermemek konusunda film oyun izlerken ölü pixel bir rahatsızlık vermedi zaten ürün çok büyük o kum tanesi boyutunda siyah nokta gözükmüyor bile ama bakalım karar veririz yakında. Ailem sanırım geri vermeyi pek olumlu karşılamaz çünkü 1 günümüzü odayı toplayıp tv'yi kurmak için geçirdik bir daha buna asla gönüllü olmazlar gibi. Sizin tv'de o zaman hiç ölü pixel çıkmadı sanırım öyle ise baya şanslısınız birde ürünün kırmızı renk sunumu fazla canlı değil mi arada ekranı kırmızı bir ekran kapladığı an güneş açmış gibi bakamıyoruz.
    Valla sanırım 1 kişi daha vardı alanlardan ölü piksel çıkan diye hatırlıyorum, ama emin değilim.

Görüntü ayarlarındaki seçeneklerden size uygun olanı sırasıyla deneyip seçebilrisiniz. Ekranın 1100 nit olduğu için göz alıyor alışkın değilsiniz aslında sebebi o. Olmadı arka plan ışığını biraz kısarak bunu azaltabilirsiniz.
  • 2018 ler nasil artik trt 4k sorunu yasaniyormu .hala ayni acmama sorumu varmi.donanimsal destekliyormu..androidi hizlandimi 6 7 bine hangi model alinmali

• Az önce Mersin Media Markt'da bu televizyonu sordum, ellerinde olmadığını ama aynı fiyata daha iyi LG-Samsung modelleri olduğunu söylediler. Ben de bu fiyata QLed televizyon yok ki dediğimde ısrarla 8602'nin qled olmadığını söyledi, philipsin sitesinden açıp gösterdiğimde bile orada yanlış yazıyor diye ısrar etti.

Acaba o personelin yaptığını philips duysa ne yapardı :)

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.