Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Philips 55pus7502 4k mkv video sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
7
Cevap
0
Favori
389
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Tv Genel >> Philips 55pus7502 4k mkv video sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      9 Mesaj
      08 Ekim 2018 01:41:45 Konu Sahibi
      Merhabalar,

55pus7502 televizyonun usb'sinden 4K bir filmi akıcı bir şekilde izleyemiyorum. Film mkv uzantılı, 2160p UHD HEVC DD5.1 formatında ve 65 gb. Harddisk'i tv'nin usb 3.0 usb'sine bağlıyorum ve harddisk'im usb 3.0 destekliyor. Filmi VLC player ile başlatıyorum. Görüntü akıcı başlıyor, fakat filmde herhangi bir karakter konuşmaya başlayınca görüntü hafifçe takılıyor. Konuşma devam ederken sıkıntı yok fakat konuşmaya ara verip tekrar başladığında yine takılıyor, küçük bir donma oluyor. TV'nin yazılımı güncel. pus7503 için güncelleme çıkmış aşağıdaki bilgiler ile:

TPM171E _ 105.001.002.013 – Date: 2018/08/02
      - Fix for sound drops on USB playback of 4K movies

diye bir güncelleme gelmiş fakat 7502 için böyle bir güncelleme yok. Bu takılma sorununu nasıl aşabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

|
      |

• Er
      9 Mesaj
      10 Ekim 2018 00:38:22 Konu Sahibi
      Sorun altyazıdan kaynaklı. Gömülü altyazıyı veya dışarıdan ayrıca eklenen altyazıyı ilk kez ekrana getirirken bu sorun yaşanıyor. Şimdilik altyazısız izlemeyle bu sorunu aşıyorum. Umarım buna bir çözüm bulunur.
      |
      |

• Yarbay
      6459 Mesaj
      11 Ekim 2018 17:00:48
      bu philipslerin işletim sistemleri çok kötü 2018 modellerin güncellenmemiş haliyle tv leri denemek için götürdüğüm içeriklerin yarısından çoğunu takılmadan oynatamadım ne kendi programıyla nede harici yüklediklerimizle..

• Er
      9 Mesaj
      14 Ekim 2018 16:42:06 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: RNNN bu philipslerin işletim sistemleri çok kötü 2018 modellerin güncellenmemiş haliyle tv leri denemek için götürdüğüm içeriklerin yarısından çoğunu takılmadan oynatamadım ne kendi programıyla nede harici yüklediklerimizle..
      Ben de alırken denemiştim, 4K video götürmüştüm yanımda. bir sıkıntı olmamıştı çünkü herhangi bir altyazı açmaya çalışmamıştım ozaman. Başka bir 4K film izlemeye çalışıyorum şuan, altyazıyı oynatırken çok daha kısa süreli donma oluyor. 4k video üzerine altyazı işlerken zorlanıyor televizyon. Yazılımsal olduğunu düşünüyorum.

• Yarbay
      6459 Mesaj
      14 Ekim 2018 18:18:20

muhtemelen yazılımsaldır farklı programlarla denedinizmi
      |
      |
      arcturuscan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      9 Mesaj
      04 Kasım 2018 02:04:19 Konu Sahibi

VLC Player ile denedim. Önerebileceğiniz herhangi bir program var mı?
      |
      |
      RNNN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1536 Mesaj
      05 Kasım 2018 20:54:50
      Bende tamamen takılma oluyor. Özellikle x265 , H265 formatlarında bu takılmalar oldukca belirginleşiyor. Çareyi 1080p'ye dönmekte buldum. Bu arada sırf 4K filmleri için USB 3.0 HDD kutusu aldım ve SSD Harddisk aldık, sorun veri okumada kaynaklanmadığına eminim. Mesela 2 GB ile 4 GB riplenmiş bazı filmler sorunsuz oynatıyor veya sebebini bilmediğim 10 GB ~17 GB dosyalarda bile sorunsuz baştan sona izlediğim oluyor. Bu arada bu sorunları VLC ile de yaşıyorum. VLC den tutunda bir çok program denetim sonuç değişmedi, hep aynı.
      |
      |

Yeni :Intel Core i7 7700k (4.2 Ghz.) | MIS Carbo Gaming PRO Z270 | GSKILL 16GB (2x8GB) TridentZ DDR4 3200MHz | Asus Strix ROG GTX 1080 |CORSAIR 128GB Force GS SSD| 2x500 GB Samsung SATA II | 2 x WD 3.5" 2TB Caviar Green Sata 3.0 | Asus DVD RW | PSU : CoolerMaster Silent Pro 700W | CORSAIR CARBIDE SERÄ°SÄ° 300R Siyah Kasa
    • Er
      9 Mesaj
      25 Mart 2019 00:30:34 Konu Sahibi

Merhabalar,

Televizyona gelen son yazılım güncellemesiyle(4 Mart 2019) altyazının ekrana gelmesi sırasında, videonun anlık takılması sorunu çözülmüş :) Herhangi bir uygulama kullanmadan, televizyonun kendi oynatıcısıyla önceden takılan filmi hiç takılmadan akıcı bir şekilde izleyebildim. Tv'nizi güncellerseniz bu sorunu aşabilirsiniz. Güncellemenin bilgileri aşağıdadır:

TPM171E _ 107.000.222.001 – Date: 2019/03/04
      - Improvements of subtitle playback with MKV files
      |
      |
      Bahsedilenler: emrahcey

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Satılık Köpek
Ankara Web Tasarım
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,094
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.