Şimdi Ara

Philips 55PUS6581 Kullanıcı Deneyimi (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
449
Cevap
12
Favori
34.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: The Red Fox

güncellemenin ardından bu uygulamaya destek kaldırılmıştır diyor. TV'ni fabrika ayarlarına döndürmeyi dene.

Hocam sizin ürün son sürüm yüklü degil mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android Police sitesinin haberine göre 2016 ve 2017 modellere android 7.0 güncellemesi dağıtılmaya başlanmış.

http://www.androidpolice.com/2017/10/08/philips-rolling-android-7-0-nougat-2016-2017-tvs/
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultraslanonur

quote:

Orijinalden alıntı: The Red Fox

güncellemenin ardından bu uygulamaya destek kaldırılmıştır diyor. TV'ni fabrika ayarlarına döndürmeyi dene.

Hocam sizin ürün son sürüm yüklü degil mi

Sanırım öyle.
  • ultraslanonur kullanıcısına yanıt
    Natural Perfect Motion kapatırsanız o karelenmeler buzlanmalar gider, yazılımsal olarak hareketli sahnelerde akıcılık sağlanmaya çalışıyor buda dikkatli bakıldığında karelenmelere buzlanmalara neden oluyor. Ben kapalı kullanıyorum. Ayrıca ayarlardan natural perfect motion önizlemesinde ki görüntünün bir anda kapatınca o kadar bozulması tamamen hikaye, önizlemede gösterdiği gibi bir bozulma gerçekleşmiyor, aksine görüntü düzeliyor. Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demoprazol

Natural Perfect Motion kapatırsanız o karelenmeler buzlanmalar gider, yazılımsal olarak hareketli sahnelerde akıcılık sağlanmaya çalışıyor buda dikkatli bakıldığında karelenmelere buzlanmalara neden oluyor. Ben kapalı kullanıyorum. Ayrıca ayarlardan natural perfect motion önizlemesinde ki görüntünün bir anda kapatınca o kadar bozulması tamamen hikaye, önizlemede gösterdiği gibi bir bozulma gerçekleşmiyor, aksine görüntü düzeliyor. Saygılar.

perfect motion kapatınca titreme olmuyor mu ? midem bulanıyor o şekilde. izlenmiyor bile..
  • Ben bu TV'yi alalı 5 ay oldu nerdeyse, 5 ay boyunca takıntılı gibi görüntüyü ayarlamaya çalıştım, girmediğim yabancı forum almadığım kablo kalmadı, şuanda "Paugge V2.0 Premium Sertifikalı 4K 60Hz HDR Destekli HDMI Kablo" ile Turkcell TV+ 4K Sagem cihaz ile izliyorum, ayarlarda Natural Perfect Motion kapalı, diğer bazı ayarlarda minimumda, bahsettiğiniz titreme olmuyor.

Eğer tv nin ayar menüsünde iken natural perfect motion ın olduğu bölümde, arkada tv görüntüsü varken, bu ayarı değiştiriyorsanız, NPM yi kapattığınızda mide bulandırıcı titreme evet görürsünüz ki bu zaten yaptıkları yazılımın pazarlama kısmı. NPM kapatın tv yi yeniden başlatın görüntünün öyle olmadığını göreceksiniz.

En azından benim sistem konfigürasyonumda böyle oluyor. Dilerseniz akşam video çekip görmeniz için paylaşabilirim.

Saygılar

• ANDROID 7 Güncellemesi Dün itibari ile yayımlanmıştır.
    version:000.015.209.001, zip dosya , 787.5 MB, tüm koleksiyonu 10 Ekim 2017 Salı

Philips in kendi sitesinden USB ye indirerek kurabilirsiniz.
    Bir çok telefona Android 7 sürümü gelmemişken Philips yeni sürümü 6581 dahil bir çok modele son sürümü yayımladı. Daha önceleri 2014 model PFL zamanları kızıyorduk ama bu defa çalışıyorlar.

Sürüm notlarından görüleceği gibi HDR özelliğine de güncelleme getirilmiş.
    Hayırlı olsun.

SÜRÜM NOTLARI
    QM163E_U_0.15.209.1 – Date: 2017/10/10
    - Android 7.1.2 based software
    - Update of Google apps
    - Amazon HDR and Amazon Dolby Digital+ support
    - Added HLG Support
    - Reduced Upgrade time
    - Enhanced Security
    - Fix for NPO and ARD Mediathek app
    - Fix for sporadic horizontal lines when playing 4k HDR
    - Fix for Ziggo picture freeze and macroblocks
    - Improved Browser compared to Android M
    - Improved Google cast 4K support
    - Improvements in stability
    - Improvements for YouTube v2 playback
    - Support of cable operator Teleing for Slovenia

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ok05 -- 18 Ekim 2017; 10:54:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: demoprazol

Ben bu TV'yi alalı 5 ay oldu nerdeyse, 5 ay boyunca takıntılı gibi görüntüyü ayarlamaya çalıştım, girmediğim yabancı forum almadığım kablo kalmadı, şuanda "Paugge V2.0 Premium Sertifikalı 4K 60Hz HDR Destekli HDMI Kablo" ile Turkcell TV+ 4K Sagem cihaz ile izliyorum, ayarlarda Natural Perfect Motion kapalı, diğer bazı ayarlarda minimumda, bahsettiğiniz titreme olmuyor.

Eğer tv nin ayar menüsünde iken natural perfect motion ın olduğu bölümde, arkada tv görüntüsü varken, bu ayarı değiştiriyorsanız, NPM yi kapattığınızda mide bulandırıcı titreme evet görürsünüz ki bu zaten yaptıkları yazılımın pazarlama kısmı. NPM kapatın tv yi yeniden başlatın görüntünün öyle olmadığını göreceksiniz.

En azından benim sistem konfigürasyonumda böyle oluyor. Dilerseniz akşam video çekip görmeniz için paylaşabilirim.

Saygılar

Dostum videoyu eklersen faydalı olur. Şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşlar tv nin bilinmeyen cozum gerektiren özellikleri burada paylaşırsak iyi olur Tv de sevmediğim 2 şey beinsport ve Dijiturkplay uygulamasının çalışmaması yetkili servis i aradım Dijiturk ile daha ihale yapılmamış yapilmayadabilir dedi ne biçim sacmalik

• 55PUS6401 den ne farkı var 6401 in fiyatı daha uygun çok fark yok ise tercih edilir mi 6401 ?
  • ben de araştırmalar sonucu bu tv'de karar kıldım ama şuan vatanda 3600 sizce tekrar 3300'lere hatta 2900'lere inme ihtimali var mı? Bu forumu okuduktan fiyatları duyduktan sonra gidip 3600'e alamıyorum elim varmıyor :)
  • Bende acilen almam lazım evdeki bozuldu. Hanım kafayı yiyecek ama işte zamanında 3200' lere düşmüş fiyatı yada 6401 ile sadece 3 taraflı ambilight artısımı var anlamadım.
  • vatanda 3600 yazıyor ama arayınca teşhir olduğunu söylüyorlar. aynı malın teknosa versiyonu 6561 de stoklarda gözükmüyor. ne yazık ki bundan sonra biraz zor bulursunuz gibime geliyor. bulsak biz de yeni evlenen arkadaşımıza alacağız.
  • TV' nin ayakları nasıl devrilmeye müsait bir yapısı var mı ? yoksa en güzel duvara mı monte ettirmeli ?
  • Arkadaşlar tv ile ilgili şöyle bir sıkıntım mevcut. İçinde film-dizi olan flash takıyorum. 2-3 gün sıkıntısız film dizi izliyorum sonra takılı flashı görmemeye başlıyor. Çıkarıyorum flashı biçimlendiriyorum tekrar takınca görüyor ama 2-3 gün sonra yine aynı sorun, kısır döngü anlayacağınız. Farklı flashla ve ntfs/fat32 formatlarında herşekilde denedim. Her dizi film izledikten sonra flash biçimlendirmek istemiyorum.

Sorunun kaynağı ne olabilir ?
  • Güncellemeden sonra beinsport calisiyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: asdxyz

ben de araştırmalar sonucu bu tv'de karar kıldım ama şuan vatanda 3600 sizce tekrar 3300'lere hatta 2900'lere inme ihtimali var mı? Bu forumu okuduktan fiyatları duyduktan sonra gidip 3600'e alamıyorum elim varmıyor :)

2970 tl ye dustu bir ara. Bu rakama aldim ben

• Arkadaşlar televizyondan genel olarak memnunum çamur atan arkadaşlar yine aynı modeli alırdım pişman değilim tam bi fiyat performans ürünü ancak tek sorunum vertical banding maçlarda kendisini ortaya çıkarıyor bununla ilgili çok yorum okudum yeni tv ler in genelinde varmış sizdede aynı problem varmı 55pus6581 de genelde maç yayınında çıkıyor ortaya garanti yada aynı ürünle değişimle sorun çözülür mü bütün led ler mi böyle not:2010 senesinde aldığım samsung model tv de bu sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi punkerem -- 17 Ekim 2017; 2:5:7 >
  • Tv nin ayakları sağlam, ayak altlarında lastik malzeme kaplı ve vakum etkisi yaratıyor. Bu yüzden normalde kolay kolay devrilmez, Sarsınca zaten durması gereken normal pozisyona geliyor. ancak her nesne de olabileceği gibi sarsma, itme hareketini ağırlık noktasını bozacak açıda bozarsanız ne tarafa itti iseniz o tarafa devrilecektir. Tv nin ayaklarını düz mobilya zemine bassın ki vakum etkisi çalışsın. Ayaklar pürüzlü, veya örtü gibi bir şeye basmasın.

6401 modeli ile 6500 serilerinin en bariz farkı, 6400 serisinin 50hz paneli olması, 6500 serilerinin ise 100 hz paneli olmasıdır. Bunun dışında mause lu ve klavyeli kumanda, Dahili hafızanın 8 değil 16GB olmasıdır. Bununla birlikte sadece 6561 serisi ile 6501 serisi farkı: 6561 modelinin 3 taraflı amblight olması 6581 in ise bunların hepsine ek olarak sesli arama özelliği olan kumandaya sahiptir. Bu yüzden film vs. seyrediyor digitürk, dsmart kullanıyorsanız 6500 ve üzeri Tv alın derim. Ama sadece uydudan normal kanalları seyreden bir tarzınız var ise 6400 serisi alabilirsiniz. Görüntüden memnun kalırsınız, tabi ki gidip 5000 tl üstü bir tv ile kıyaslamadıktan sonra.

• punkerem kullanıcısına yanıt
    Nerede ise çoğu led böyledir. Özellikle ekran boyu büyüdükçe hatalar göze batıyor. Bandingsiz tv arıyorsak ya pahalı led olan bir kaç modele yöneleceksiniz yada Oled alacaksınız. Aşırı rahatsızlık veriyorsa garantiden değişim olabilir. Servis kabul etmezse Türkiye temsilciliğine mail atın.
    Normal kullanıcı bunları anlamadığı için görmez bile. Bende de görüntü takıntısı vardır, ve biz 2 adet aldık aynı tv den. Bizde kilerde çok az banding var, rahatsız etmiyor, sadece kafayı ekranda banding aramaya çıkarsan göz görüyor, yoksa maçın havasında isen fark etmiyorsun. Eğer siz çok belirgin diyorsanız, görüntü tarzını kişisel yapıp, kontrast ve ışık ayarlarını 40 a getirerek deneyin. Gama yı +1 yapın. Işık sensörünü kapatın.

Bu yazacağım ayar da herkes için geçerli. Görüntü etrafında ki karelenmeyi keskinlik ayarı ile yok edebilirsiniz. Normalde keskinlik ayarı 5 tir. Azaldıkça karelenme sıfırlanıyor, ancak sıfıra gelince de tv nin görüntüsü Lg, samsung gibi soft oluyor, yani kişilerin yüzü fondoten sürülmüş gibi pürüzsüz oluyor. İşte philips i diğer markalardan ayıran görüntünün netliği kayboluyor. Bu yüzden ekranı(55" için) 3 metre uzakdan seyrediyorsanız keskinliği 4 e indirin, ayarı özellikle gece kurcalarsanız kendi oda mesafenize göre daha iyi ayarlayabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.