Şimdi Ara

PHİLİPS 55 PUS 7101 KULLANICI YORUMLARI. (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.705
Cevap
37
Favori
121.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Müslüman bi arkadas cevap verse de haftasonu bi film izlesek....

Online sitelerden film nasıl izleniyor?
  • setbyhuso kullanıcısına yanıt
    kendi internet tarayıcısı üstünden izlemek istediğiniz online film sitesine girip ordan istediğiniz filmi seçerek rahatça izleniyor.
    Yapılacak birşey yok ekstradan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulutashus

Hocam eğer almadıysan GG Teknosa mağazında güzel indirimler var. 55pus6561 modeli (söylediğin modelin neredeyse muadili, kumanda mikrofonu dışında bir fark göremedim) 3070tl şuan da.

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/philips-55pus6561-12-4k-uhd-ambilight-android-smart-ultra-ince-led-tv-250092603

hayırlı akşamlar...
    hocam aldım tv 55pus6581 vatandan 3300 e hafta sonu kampanyadaydı :) şimdi tv salı günü kuruldu evde henüz internet olmadığı için internet özellikleri ni kullanamadım ancak görüntü kalitesine gelecek olursak eğer SD kanallar da berbat bi görüntü var ne yazıkki HD kanallarda ise izlenimim bazı kanallarda görüntü titremesi gördüm ama bazılarında görmedim nasıl iştir anlamadım valla :) HD kanallardaki görüntüden memnunmuyum derseniz bilemedim be çok çok iyi diyemicem ne yazıkki ama çok kötü de diyemem hakkını yememek lazım biraz daha deniyim tv yi bide çevremdeki yorumları duymak gerek bakalım onlar ne dicek :) ama sanki bi sony kdl55w8507 de işimizi görürmüş be dün gece media markt gece kuşunda 2700 e görmüştüm ..

• quote:

Orijinalden alıntı: setbyhuso

Müslüman bi arkadas cevap verse de haftasonu bi film izlesek....

Online sitelerden film nasıl izleniyor?

Bu sorunuz kendi içinde çelişmiyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hardstyler H kullanıcısına yanıt
    kablo ne cat 5, cat 5e, cat 6? + modemde QoS ayarı olacak o aktif olmazsa medya aktarımını düzgün yapamaz...
  • Merhaba arkadaşlar yaklaşık 10 15 gün önce pus7101 aldım görüntüsü ve özellikleri hoşuma gitti fakat hareketli sahnelerde dalgalanmalar oluyor özellikle maçlarda top takılarak ilerliyor. Servisi aradım perfect natural motion kapalı yapın dediler ama kapalı olmasına ragmen devam ediyor bunun bi ayarı yada çözümü varmıdır. Video cektim ekliyorum yardımcı olabilirmsiniz.

https://youtu.be/4p4xtsnBKBs
  • quote:

Orijinalden alıntı: antixisa

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 10 15 gün önce pus7101 aldım görüntüsü ve özellikleri hoşuma gitti fakat hareketli sahnelerde dalgalanmalar oluyor özellikle maçlarda top takılarak ilerliyor. Servisi aradım perfect natural motion kapalı yapın dediler ama kapalı olmasına ragmen devam ediyor bunun bi ayarı yada çözümü varmıdır. Video cektim ekliyorum yardımcı olabilirmsiniz.

https://youtu.be/4p4xtsnBKBs

servisin verdiği cevaba bakarmısınız. komedi :)
    hacım biz o özelliği yaptık ama tvyi berbat ediyo kapat kapat o gavur adı perfect naturel motionu :D resmen karşı tarafın ilettiği cevap bu.

• Bende bi arıyım bakım bana ne dicek :) ama ben o özelliği maksimum yaptım biraz düzeldi gibi ah bu servislerr

• quote:

Orijinalden alıntı: majestiktk

Bende Philips TV'leri takipteyim. Kafamı karıştıran bir kaç ürün vardı biraz araştırdım, buradan da paylaşmak istedim. Bilmeyen arkadaşlara faydası olsun istedim.
    Öncelikle 6500 ve 7100 serisi olarak iki ürün var, benzer özellikte;
    Bunlarda kendi içinde 6501, 6551, 6561 ve 6581 - 7101 ve 7181 olarak gruplara ayrılıyor.

Öncelikle 6500 serisinin her şeyi ayni,aradaki farklar aşağıda;
    6501 - 2 Ambilaght
    6551 - 2 Ambilaght - 6501'e göre tek farkı stand farkı.
    6561 - 3 Ambilaght
    6581 - 3 Ambilaght - Voice Kontrol var ve kumandası touchpad'li (Diğer 6500 serilerinde bu iki özellik yok, hatta 7100 serilerinde de yok)

7100 seirlerinde ise tek fark ses olayı. Diğer ne özellik varsa ayni.
    7101 - ses çıkışı 2 kademeli ve 30W
    7181 - ses çıkışı 3 kademeli ve 45W

Şimdi 7100 ile 6500 arasındaki farklar (6561 ve 6581 ile 7101 ve 7181 modelleri baz alınmıştır).

6500 - Direct led, 20W ses çıkışı, 1800 PPI
    7100 - Edge led, 30 veya 45W ses çıkışı, 2000 PPI, ekstra Premium color özelliği

Şimdi en önemli özellik olan Ekran kıyası, yani Direct Panel mi? Edge Panel mi?
    Üstün olduğu özellikler;
    Direct Panel- Daha Parlak olması, parlaklığın eşit dağılması (uniform diffusion), Daha büyük ekran boyutlarında kullanılabilmesi.
    Edge Panel - Daha ince çerçeve kalınlığı sunması, Yatırım maliyetinin düşüklüğü, düşük enerji kullanımı

Kanımca panelde Direct led daha iyi. izlediğim videolarda da bu kanıya vardım. Benim görüşümdür.

Tüm bu araştırmalarım sonucunda bana 6581 modeli en makul olan geldi. Voice kontrol özelliği önemli bir özellik. kumandanın touchpad'li olması da ilave bir klavye mouse alınmasının önüne geçiyor. Birde daha ucuz olmasıda önemli bir faktör.

Ekran Kıyaslaması için Kaynak:https://www.youtube.com/watch?v=tVqR9YqRiFo

Hocam güzel ve yerinde bi araştırma olmuş emeginize sağlık.. peki aldiniz mi tv?

• Archos video player bence kodi den iyi çalışıyor bu tv de kararlı ve sorunsuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayro.O H kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,

Almadım henüz. Kampanya bekliyorum. Malum yıl sonu. Bulursam 6581 olmazsa 6561 alabilirim. Birde Sony 55xd8505'i kovalıyorum. Hayırlısı.
  • Uydu alıcıları görüntüyü bozar mı arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: hayro.O

quote:

Orijinalden alıntı: ulutashus

Hocam eğer almadıysan GG Teknosa mağazında güzel indirimler var. 55pus6561 modeli (söylediğin modelin neredeyse muadili, kumanda mikrofonu dışında bir fark göremedim) 3070tl şuan da.

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/philips-55pus6561-12-4k-uhd-ambilight-android-smart-ultra-ince-led-tv-250092603

hayırlı akşamlar...
    hocam aldım tv 55pus6581 vatandan 3300 e hafta sonu kampanyadaydı :) şimdi tv salı günü kuruldu evde henüz internet olmadığı için internet özellikleri ni kullanamadım ancak görüntü kalitesine gelecek olursak eğer SD kanallar da berbat bi görüntü var ne yazıkki HD kanallarda ise izlenimim bazı kanallarda görüntü titremesi gördüm ama bazılarında görmedim nasıl iştir anlamadım valla :) HD kanallardaki görüntüden memnunmuyum derseniz bilemedim be çok çok iyi diyemicem ne yazıkki ama çok kötü de diyemem hakkını yememek lazım biraz daha deniyim tv yi bide çevremdeki yorumları duymak gerek bakalım onlar ne dicek :) ama sanki bi sony kdl55w8507 de işimizi görürmüş be dün gece media markt gece kuşunda 2700 e görmüştüm ..

Hocam hayırlısı olsun. Bende aynı kampanyadan 3311TL ya 6581 i aldım. Yarın kurulum için servisi arayacağım. Kurulum yapulirken yapmam gereken bir sey var mı acaba? Tavsiyelerine ihtiyacım olabilir

• Hayırlı uğurlu olsun hoşgeldin :D valla ben tv yi tam kurduramadim uydu ayarlarını yaptiramadim zamanim yoktu maalesef :/ ama sen otur onları iki saat kitle :)) baska uydu alıcı varmı yani Digiturk dsmart gibi ? Yani demek o ki kanallarını kurdur özellikle HD kanalları ac birlikte izleyin hoşuna gitmeyen bisey varsa paketlet yolla gitsin :D içine kurt dusurmek istemiyorum sen bak kararını ver hocam :))

• hayro.O H kullanıcısına yanıt
    TV nin receiverı yerine harici kullanman çok daha iyi olacaktır. Görüntü olarak fark etmez.

• Skylined kullanıcısına yanıt
    Cvp verdiğin için teşekkür ederim:) Görüntü olarak fark etmez derken hareketli sahnelerdeki ufak tefek bozuklukları duzeltirmi acep?

• quote:

Orijinalden alıntı: hayro.O

Cvp verdiğin için teşekkür ederim:) Görüntü olarak fark etmez derken hareketli sahnelerdeki ufak tefek bozuklukları duzeltirmi acep?

Yok hocam düzeltmiyor. Hareketli sahnelerde bozulma bu tv'nin maalesef fıtratında var. Ben bu halinden pek şikayetçi değilim lakin kafayı takanda takıyor.
  • cgonen C kullanıcısına yanıt
    Bende o takanlardanim sanırım.. bu sorun her tv demi var anlamadım ki? Evet çok büyük sorun değil ama o kadar para veriyoruz neden olsun ki abi :)

• öncelikle servisin verdiği cevap tabiki içler acısı ama bunun sorumlusu philips firmasının mühendisleri aslında böyle bir özellik yapıp onun pazarlama lansmanı olarak mağazalarda kullan özel etiket yaptır televizyonun üstünde sallandır sonra vatandaş evine gidip baksın görüntü leş servisi arasın, servis özelliği kapatın desin resmen fiyasko aslında.
    Ben daha kurulur kurulmaz kendim kapadım Tv yi kuran eleman onu açmış sonuna kadar bırakıp gitmiş, özellikle futbol maçı açtım baktım top giderken heryeri oynuyor.
    kapatınca ne oldu? benim tv de gayet güzel oldu diyebilirim sizdeki olayı hissetmedim. Fakat ben clear LCD yide kapadım.
    bende sorun yok sadece hızlı sahnelerde o da futbol maçlarında siyah bir bulutlanma mı ne deniyorsa o var ama o da kafayı takarsan fark ediliyor yok maça dalarsanız hissedilmiyor.
    onun dışında Televizyondan memnunun özellikle ambilight olayı eyerki müzik dinlemeyi seviyorsanız başka hiç bi marka televizyondan alamayacağınız keyifi veriyor.

• arkadaşlar uygulamalardan Tunein Radio uygulamasını kullanan varsa, akıllı telefonunuzdaki hesabınızı televizyon ile senkronize edebilen veya google chrome cast kullanarak aktarım yapabilen var mı? Bende sürekli yayın hatası uyarı çıkıyor ve olmuyor. onun dışında diğer google chrome cast destekleyen uygulamalarda problem yok , müzik video hatta telefonda ki oyunu ekrana yansıtarak iphone u gamepad şeklinde kullanarak bile oynayabildim ama Tunein radio da hata veriyor.
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.