Şimdi Ara

PHİLİPS 55 PUS 7101 KULLANICI YORUMLARI. (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.705
Cevap
37
Favori
121.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mysterio7

Vallahi bende çizgi takipetmekten izlediğim maçtan hiçbirşey anlamıyorum.İnşallah olumlu yaklaşırlar çözerler sorunu.

servis geldi ben bişey göremiyorum dedi. bu adamlar nasıl serviste çalışıyor anlamıyorum. açtım hani yazılım yükleme yeri varya mavi ekran güncelleme arıyor kısmını. aha dedim 2 tane hemde. gönderdim tv yi. bakalım ne yapacak servis. aslında ufak bi çizik var ama çok küçük onu da söyledim.
  • onurguner kullanıcısına yanıt
    Banding için servisler işlem yapmıyor.Tv yi incelemeye gelen servis görevlisi o an dikey çizgileri farketse bile genel merkez bandingi sorun kabul etmiyor tüm led tvler de olan standart durum diyor.

Tüketici mahkemesi veya hakem heyetlerine başvurup bilirkişinin sorunu yerinde tespit etmesi ile para iadesi yada değişim alınabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eve gelen servise güvenip, beklentiye girmeyin derim. Zamanla yarışıyorlar. Tecrübelileri ofiste çalışıyor, sahaya çıraklar çıkıyor.

Android diye üretilen TV android sistemde takılıyorsa, ayıplı üründür, toplatılması gerekir. Bundan sonraki jenerasyonların daha ucuz ve hatasız olmasını bekliyoruz. 49" için 3.000TL ciddi bir rakamdır.

• onurguner kullanıcısına yanıt
    Görüntü hataları aslında demo görüntüde de rahat görülür.

Demoda şu dezavantajın var nature motion ayarını açıp kapatma ayarı kapatılmış. Sadece ekran modlarının bazılarında kendi açık veya kapalı. O ekran modunu seçmen lazım film modu standart mod falan hangisinde açıktı hatırlamıyorum. O açık modda kız koşarken dikkat et kızın ayakları böyle karmaşık bir görüntünün ardında koşarken mesela ağaçların önünde koşarken ayakların bittiği yerde bir sürü piksel hataları oluşacak bu da paneli hızlandıran o yazılımın stabil olmamasından kaynaklanıyor.

Piksel hatası birinci husus.

İkinci husus da hareketli sahnelerin bulanık olması ve gerçeklikten uzak olması. Akıcılık artıyor gibi görünecek başta size ama dikkatli bakın bir insanın el hareketine saçma bir bulanıklık göreceksiniz.

Görmeyen kendisi görmüyordur bunları. Philipsin yeni bütün modellerinde var. 2015 lerde daha beter şekilde var.

• sonic35 kullanıcısına yanıt
    valla benim asıl amacım eve kadar zahmet etsinler. en azından tvnin şikayet oranını arttırmaktı. gölgelenme için standart olması gereken kadar diyeceklerini tahmin etmiştim tv yi almadan gideceklerini düşünmüştüm. bakalım artık. eğer bişey yaparlar veya değiştirtebilirsem burdaki şikayet olanda yapar.
  • Hadi oyunlarda gecikme olduğunu varsayalım O KONUYU KAPATTIM, ben bu pcye film izlemek için görüntüyü nasıl aktaracağım değerli forumdaşım :)

Fotografta gösterdiğim şekilde Full Hd filmi donma/takılma olmadan akıcı bir şekilde izleyebiliyorum, lakin o uygulamada filme altyazı ekleme özelliği koymamamışlar.

(Google cast veya yeni adıyla google home maalesef donarak ve takılarak oynatıyor videoları, sadece power point sunumu veya eksisözlük okunur o özellikle)
  • Arkadaslar Google home ile iPhone ekranını nasıl yansıtabilirim acaba ? Android telefonu cok kolay bir şekilde yansıtabilirken iOS cihazımı yansitamiyorum

• Arkadaşlar TV'nin kendi browserı dışında browser önerisi olan var mı?

Google Play'de işe yarar bir şey bulamadım. Çok bir beklentim yok sadece internet üzerinden dizi , film izlemede problem çıkarmasın yeterli.

.apk ile yükleme yapan var mıdır? (dolphin browser , puffin vs.)

İyi günler.
  • coolsweetboy C kullanıcısına yanıt
    Sekmeyi genişlet sorunsuz izlersin . Masaüstü yayınla dersen donma yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: onurguner

tv iyi güzelde bi sorun olduğunu düşünüyorum siyah yada beyazda gölgelenme yokta. maç izlerken farkettim. çok hafif uzunca 2 yerde gölgelenme var. normalde hiç görülmüyor ama tek renk olduğu zaman ekran çok detaylı bakınca farkediliyo. artık farkettiğim içinde maç izlerken takınrı haline geldi.

Sayfanın tamamını henüz okumadım dahan 13 yada 14 deyim fakat şu yoruma en son cevap vermeden duramadım.

Arkadaşlar her şeyi de bu gibi şeylere yormayın. Ortada gölgelenme var, renkler bir garip, bilmem ne gibi. Şuan bu yorumda ki fotoğraflara baktığımda, tamam arkadaşın dediği gibi görünüyor olabilir. Fakat oradaki mavinin ortasında derinlik olmadığını nereden biliyorsunuz? O mavinin tam anlamıyla düz bir mavi olduğunu nereden biliyoruz? yazılımı kodlayan ve tasarımını yapan kişi belki mavinin kenarlarına gölgelenme "vignette" attı. Bu kesin bir sorun diyerek'ten karara varmamak lazım..

Bende yeni yeni evimi diziyorum ve TV konusunda kesin olarak Philips alacağım. Almamın ana sebeplerinden 1 tanesi de ambilight teknolojisi. Diğer tv lerde olsa idi, onları da düşünebilirdim. yeni evleneceğim ve tv araştırmalarım sonucu kararı bu tv de kıldım. Ambilüx serilerine baktım onlarda çok pahalı ve gereksiz o para ona. Fiyat ve performans olarak bu tv de karar kıldım.

Artık TV yi alırken göreceğiz ne gibi sorunlar ile karşılaşacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atif Zafrak -- 21 Kasım 2016; 10:47:1 >

• 11 Kasımda gelen güncellemenin içeriği aşağıda ki gibidir;

Bu SW 1.15.15 için bir güncelleme olup, aşağıdakiler üzerinde geliştirmeler içermektedir:
    - ambilight + Hue performansı
    - multiview: HDMI + Nettv kullanım durumundaki çoklu görünümde ses kaybı
    Ayrıca, aşağıdakiler için özel düzeltmeler de içerir:
    - Uygulamalar:
    Chili TV: Smooth Stream sorunu
    - Yayın yapma:
    Neotiv kam kullanarak Fransat'ta kanal simgesi eksikliği için özel çözüm
    DVBT: İtalya için Arka Plan Kurulumu Etkin
    DVBT: favori kanallarının kaybolması
    DVBC: kanal kaybı sorunu
    DVBS: astra LCN kanal listesi güncellendi
    - İstikrarlı çalışması için:
    Açılış ekranında kasma sorunu için büyük düzeltme
    Bellek yetersizliği hatası düzeltildi
    yardım modundan çıktığında, ord.droidtv.eum işlemi durdu
    SDR'nin PQ'su, güç çevriminden sonra HDR içeriğine uygulanır
    Set, saat 6'dan sonra tam bekleme moduna geri dönmeyecek
    Beklemede uyandık'tan sonra Wi-Fi Bağlantısı kaybolur (Wake On Wireless ON)
    Bekleme uyanmadan sonra BT RC bağlantı kaybı sorunu gözlemlendi
    - Ayrıca şunları içerir:
    - yeni EUM alımı
    - yeni kullanıcı arayüzü dizesi veritabanı alımı
    - yeni kanal logosu veritabanı alımı
    - Yeni Netflix APk Sürümü - 2016-10-04_11-32-02_ninja-3.3.1-1513

• quote:

Orijinalden alıntı: Atif Zafrak

quote:

tv iyi güzelde bi sorun olduğunu düşünüyorum siyah yada beyazda gölgelenme yokta. maç izlerken farkettim. çok hafif uzunca 2 yerde gölgelenme var. normalde hiç görülmüyor ama tek renk olduğu zaman ekran çok detaylı bakınca farkediliyo. artık farkettiğim içinde maç izlerken takınrı haline geldi.

Sayfanın tamamını henüz okumadım dahan 13 yada 14 deyim fakat şu yoruma en son cevap vermeden duramadım.

Arkadaşlar her şeyi de bu gibi şeylere yormayın. Ortada gölgelenme var, renkler bir garip, bilmem ne gibi. Şuan bu yorumda ki fotoğraflara baktığımda, tamam arkadaşın dediği gibi görünüyor olabilir. Fakat oradaki mavinin ortasında derinlik olmadığını nereden biliyorsunuz? O mavinin tam anlamıyla düz bir mavi olduğunu nereden biliyoruz? yazılımı kodlayan ve tasarımını yapan kişi belki mavinin kenarlarına gölgelenme "vignette" attı. Bu kesin bir sorun diyerek'ten karara varmamak lazım..

Bende yeni yeni evimi diziyorum ve TV konusunda kesin olarak Philips alacağım. Almamın ana sebeplerinden 1 tanesi de ambilight teknolojisi. Diğer tv lerde olsa idi, onları da düşünebilirdim. yeni evleneceğim ve tv araştırmalarım sonucu kararı bu tv de kıldım. Ambilüx serilerine baktım onlarda çok pahalı ve gereksiz o para ona. Fiyat ve performans olarak bu tv de karar kıldım.

hocam iyide görüntüyü resim çekerken yakalamak zor. düz resimde çekip göstereyim diye en uygunu o aklıma geldi. aksi halde maç izlerken misal o olay çok gözüme batıyor diye belirttim zaten. zaten servise verdim. çoğu arkadaştada var bu olay.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Atif Zafrak

quote:

hocam iyide görüntüyü resim çekerken yakalamak zor. düz resimde çekip göstereyim diye en uygunu o aklıma geldi. aksi halde maç izlerken misal o olay çok gözüme batıyor diye belirttim zaten. zaten servise verdim. çoğu arkadaştada var bu olay.

Sizde ki aşırı bir hal almış ise bilemiyorum. Ama bazı uygulamalar veya renklerin etrafına vignette dediğimiz gölgeler düşürülebiliyor tasarımcı veya yazılımcı tarafından. Bu olaylarda ona çok benziyor yani.

Sanki televizyon kendisi etrafa gölge atıyor gibi, çok değişik
    Umarım sorununuz kısa sürede servis tarafından çözülür.

• Kararım bu televizyon dan yana. Philips olacağı kesin hocam. Ambilight kesin olacak çünkü. E segment ve yeni versiyon olarakta türkiye sınırları içerisinde bu televizyon var. O yüzden bununla devam yolumuza. İnşallah bir sorun çıkartmaz bana bakalım. Elektronik şans işi. Benim aldığım her ilk cihaz sorunlu çıkar. Belki bu öyle olmaz diye umut ediyorum işte bakalım. 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ustalar sony xd7005 mi 50hz olan yoksa bu philips mi? Sony 3599 philips 3899. Şimdi geri götürüyorum sonyyi ama hala kararsızım

• engunaydin E kullanıcısına yanıt
    hocam kendin diyon üstüne koyup xd8505 alıcaksan sony bence.
  • TV ok ama yazılım sorunlu Update ile de düzelmez. Umarım daha Update çıkmaz çünkü bu updateler ile daha da kötü duruma düşebilir yazılımı

Ambilight için aldık tv nin bana göre en iyi yanları artık tv izlerken sorun yok yazılım hata vermiyor ve Input lag değer düşük oyunlarda performansı gayet iyi

TV açılırken source menüsü bende çok inat ediyor açılmaması için tv açıldıktan yarım dk sonra alabilirsem ne ala ayrıca halen tv kapalı iken abajur niyetine ambilight açılması sıkıntılı çoğu zaman uğraşıyorum tv aç kapa yapıyorum bir kaç uğraş sonunda oluyor.

TV nin durumu yazılım kısmında vahim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skylined -- 22 Kasım 2016; 6:32:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely warrior

Görüntü hataları aslında demo görüntüde de rahat görülür.

Demoda şu dezavantajın var nature motion ayarını açıp kapatma ayarı kapatılmış. Sadece ekran modlarının bazılarında kendi açık veya kapalı. O ekran modunu seçmen lazım film modu standart mod falan hangisinde açıktı hatırlamıyorum. O açık modda kız koşarken dikkat et kızın ayakları böyle karmaşık bir görüntünün ardında koşarken mesela ağaçların önünde koşarken ayakların bittiği yerde bir sürü piksel hataları oluşacak bu da paneli hızlandıran o yazılımın stabil olmamasından kaynaklanıyor.

Piksel hatası birinci husus.

İkinci husus da hareketli sahnelerin bulanık olması ve gerçeklikten uzak olması. Akıcılık artıyor gibi görünecek başta size ama dikkatli bakın bir insanın el hareketine saçma bir bulanıklık göreceksiniz.

Görmeyen kendisi görmüyordur bunları. Philipsin yeni bütün modellerinde var. 2015 lerde daha beter şekilde var.

bu sadece philipslerde olan durum değilmi. Samsungda LG de Sony de yok değil mi ? :D :D
    süper yorum ne diyim.

• Samsung tarafında şu güzel. Panel hızlandırma yazılımını devre dışı bıraktığında yani sıfır kademeye getirdiğinde yine de panel kendisi hızlı Philips'e göre. Ve o yazılımı da açıp seviyesini 4-5 lere getirdiğinde bile Philips kadar hata olmuyor. Sony tarafında da yazılım var ama hata oranı philips ve samsung a göre çok çok az.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely warrior

Samsung tarafında şu güzel. Panel hızlandırma yazılımını devre dışı bıraktığında yani sıfır kademeye getirdiğinde yine de panel kendisi hızlı Philips'e göre. Ve o yazılımı da açıp seviyesini 4-5 lere getirdiğinde bile Philips kadar hata olmuyor. Sony tarafında da yazılım var ama hata oranı philips ve samsung a göre çok çok az.

hmm anladım. çok sağol :D :D
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.