Şimdi Ara

PHİLİPS 55 PUS 7101 KULLANICI YORUMLARI. (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.705
Cevap
37
Favori
121.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aekaya

Gerçekten okuduğunu anlamak bu kadar zor olmamalı.

Ben ısrarla şu veya bu tv'yi önermiyorum dedikçe git LG al diyorsun.

Normal bilgilendirme amaçlı yazılan yorumları da edebiyat yapmak olarak görmen kapasiteni ortaya çıkarıyor.

Umarım kaçtığın yerden geri gelmezsin de insanları yalan dolanlarla kandırmaya çalışmazsın.

kardeş sen hala konuşuyonmu ? yalancı olduğumu iddia etmişşin bu komiğime gitti. öyle bi yazıyosunki normalde karşımdada böyle konuşabilecen mi ? neyse onuda geçtim. daha önce konu açmıştım sanırım görmemişşiniz. buraya paylaşayım.

16 Ağustos güncellemeli kullanıcı incelemesi (YENI) 15 ekimde inceleme yapıp youtubeye yayınlanmıştır.
    https://www.youtube.com/watch?v=bQOJWwtRuPM

IP TV videosu
    https://www.youtube.com/watch?v=oytoqa87STQ

14 temmuz güncellemeli kullanıcı incelemesi
    https://www.youtube.com/watch?v=NuOLkO4tPqg

Banding Test
    https://www.youtube.com/watch?v=pIgfa2RLwdY

1 haziranda Televizyon almıştım. 15 ekimde kullanıcı incelemesi yaparak youtubeye yayınladım.
    umarım beğenirsiniz.

soracağınız soru varsa tabikide sorabilirsiniz. duruma göre cevap verebilirim ..

şimdiden iyi forumlar.

İncelemede
    > Kanal geçişleri
    > Google Cast
    > Smart TV de neler var?
    > Android Ayarlarında neler var?
    > 49PUS6561 işlemci nedir? hızı kaç çekirdek?
    > 49PUS6561 ram kaç gb?
    > 49PUS6561 ekran kartı nedir?
    > IP TV olur mu?
    > google play store de neler var?

HERŞEY VİDEODA MEVCUTTUR.

NOT: smart tvde çok az proğram var. televizyonumun kafasını şişirmesin diye ben gereksiz proğramları kaldırdım.
  • Suanda yok ama ilerleyen zamanda bakicam çok saçma bir is yapmışlar tarayıcı konusunda tv görüntü ve kullanım açısından çok güzel ama smart tv performansını gerçekten beğenmedim iskence gibi geldi bana mouse ısının olmamasıda ayrı bir muamma logitec kablosuz mouse taktım tanımıyor bakalım başka mouse takınca da ayni hatayı verecek mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srk27 -- 17 Ekim 2016; 0:11:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ağırlıklı olarak oyun ve film için almayı düşünüyorum, oyun performansı nasıldır, var mı deneme şansı bulan

• Merhaba. Ben de 55pus7101 aldım. 3490 tl gittigidiyor/teknosa dan. Görüntü, amblight, ses mükemmel. Servis kurdu gitti. Bi halttan anladıkları yok. Ben bugün fabrika ayarlarına geri döndürdüm. Philips smart a bağlanabildim.
    Manuel uydu arama yaptım fakat trt hd ler yok. Sinyal zayıf desek trt 4k cam gibi.
    Google cast tan lg g4 ten görüntü aktarmayı başardım dı ama 2 dk sonra koptu. Pc den masaüstünden ekranı yansıttım ama açtığım video hemen dondu.
    İnternet tarayıcısından film açtım aşırı donma oldu.
    Facebook uygulaması yok sanırım içinde.
    YouTube video izlemekte sorun yok.
    Twitter ıma girdim. Yalnız m#mesaj yazamadım.
    Oyunlar sorunsuz çalışıyor.
    Xbox 360 ta birçok oyun oynadım. Sorun sıfır. Pes14, nfs, grid2, gta5, battilfield gibi.
    Ayrıca kinect de de sorun yoktu.
    Şimdilik sorun, ekran paylaşımı, donma ve trt hd ler. Bununla ilgili bilgi almak istiyorum.

• Xbox 360 ta ve kinect te sorun yaşamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: _PiSLiCK_

Arkadaşlar ağırlıklı olarak oyun ve film için almayı düşünüyorum, oyun performansı nasıldır, var mı deneme şansı bulan

sakın oyun yüklemeyin çocuklar görürse televizyonun ağzına s... :D :D
    oyun performansı güzelde ama çocukları düşün..
  • quote:

Orijinalden alıntı: haso6718

Merhaba. Ben de 55pus7101 aldım. 3490 tl gittigidiyor/teknosa dan. Görüntü, amblight, ses mükemmel. Servis kurdu gitti. Bi halttan anladıkları yok. Ben bugün fabrika ayarlarına geri döndürdüm. Philips smart a bağlanabildim.
    Manuel uydu arama yaptım fakat trt hd ler yok. Sinyal zayıf desek trt 4k cam gibi.
    Google cast tan lg g4 ten görüntü aktarmayı başardım dı ama 2 dk sonra koptu. Pc den masaüstünden ekranı yansıttım ama açtığım video hemen dondu.
    Xbox 360 ta birçok oyun oynadım. Sorun sıfır. Pes14, nfs, grid2, gta5, battilfield gibi.
    Şimdilik sorun, ekran paylaşımı, donma ve trt hd ler. Bununla ilgili bilgi almak istiyorum.

televizyonu güncelle sonra televizyonunu fabrika ayarlarına getir.
    TKGS kullan. favori kanal olusturursan performans azalıyo ben bunu farkettim.
    sonra gmail bilgilerini gir kanal logosu, HBB, Bluetooth ne varsa kapat bide gereksiz proğramları sil. televizyon rahatlasın.
    görüntü ayarlarını canlı yap ambilight ayarlarını da canlı yap.
    youtube ayarlarına girip herşeyi göstersin bunu ayarla yoksa bazı videoları listelemiyor.

EN SONUNDA İSE TELEVİZYONU KAPAT VE TELEVİZYONUN FİŞİNİ ÇEK AYARLARI KAYDETSİN.

her zaman TV ile işin bitince televizyonu kapat sonra fişini çek.

dediğimi yaparsan Televizyonundan bir sıkıntı çıkacağına inanmıyorum..
  • Yazdıklarınızdan anladığım;

1. Wifi üzerinden iletişimde ve browserda sorun var. Facebook ve twitter sağlıklı çalışmıyor.

2. Genel temizlik için her akşam fişi çekmek gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: master90

Yazdıklarınızdan anladığım;

1. Wifi üzerinden iletişimde ve browserda sorun var. Facebook ve twitter sağlıklı çalışmıyor.

2. Genel temizlik için her akşam fişi çekmek gerekiyor.

wifi de problem kesinlikle söz konusu değil. ama browser kesinlikle sorunlu vede televizyonda browser hiç mantıklı gelmiyo bana. bilgisayar gibi kullanıyoruz.
    browserden film açarken reklamlar geliyor. reklamlar olmasa sornsuz açılırda reklamlar herşeyi bozuyo. browserden facebook twitter hiç bir problem yok. gayet düzgün çalışıyor.

chrome apk indirip elle yüklesem denesem ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iPeople -- 17 Ekim 2016; 11:04:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bytrojan29

quote:

Orijinalden alıntı: _PiSLiCK_

Arkadaşlar ağırlıklı olarak oyun ve film için almayı düşünüyorum, oyun performansı nasıldır, var mı deneme şansı bulan

sakın oyun yüklemeyin çocuklar görürse televizyonun ağzına s... :D :D
    oyun performansı güzelde ama çocukları düşün..

Hocam yalnız yaşıyorum çocuk falan yok Oyun derken android oyunlarından falan bahsetmiyorum bu arada, konsolu kastetmiştim

• 49PUS7101 ile aranıza katıldım. Umarım memnun kalırım.
  • Tavsiyem SAKİN HA SAKİN PHİLİSPS ALMAYİN..!!!! Görüntü güzel ambilihgt güzel ama geri kalan her şey berbat gerek kanal düzenleme gerekse smart kullanımı

• Bu tv yi kullanlara genel bir sorum olacak: Gelismis goruntu ayarlariniz nasil ? Kontrast, kesinlik ve hareketlilik. Yardimci olursaniz en dogru ayar icin sevinirim. Tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bytrojan29

quote:

Orijinalden alıntı: haso6718

Merhaba. Ben de 55pus7101 aldım. 3490 tl gittigidiyor/teknosa dan. Görüntü, amblight, ses mükemmel. Servis kurdu gitti. Bi halttan anladıkları yok. Ben bugün fabrika ayarlarına geri döndürdüm. Philips smart a bağlanabildim.

televizyonu güncelle sonra televizyonunu fabrika ayarlarına getir.
    TKGS kullan. favori kanal olusturursan performans azalıyo ben bunu farkettim.
    sonra gmail bilgilerini gir kanal logosu, HBB, Bluetooth ne varsa kapat bide gereksiz proğramları sil. televizyon rahatlasın.
    görüntü ayarlarını canlı yap ambilight ayarlarını da canlı yap.
    youtube ayarlarına girip herşeyi göstersin bunu ayarla yoksa bazı videoları listelemiyor.

EN SONUNDA İSE TELEVİZYONU KAPAT VE TELEVİZYONUN FİŞİNİ ÇEK AYARLARI KAYDETSİN.

her zaman TV ile işin bitince televizyonu kapat sonra fişini çek.

dediğimi yaparsan Televizyonundan bir sıkıntı çıkacağına inanmıyorum..

4 Ağustos s güncelleme var. YAZılımı var. Daha güncelini ara diyorum bulmuyor.
    Google cast ten pc ve telefon dan bağlandım. Tel veya pc de Facebook tan video açtığım an Google cast kopuyor,bağlantı kopuyor ve tekrar bağlantı sorunu oluyor. Tv normal yayına geçiyor.
    YouTube dan pixel ve ışık testi yaptım. Pek anlamam ama görmedim bişey.

• Ödüllü bir TVnin sakın almayın diye satışını engelleyemezsiniz.

Neden alınmayacağını örneklerle açıklarsınız, daha etkili olur. Marketlerde farklı markaların temsilcileri bile, o fiyata özellikleri ile alınabilecek en uygun TV olarak belirtiyorlar.

Eksi ve artıları ile değerlendirmek gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: eerdem12

Bu tv yi kullanlara genel bir sorum olacak: Gelismis goruntu ayarlariniz nasil ? Kontrast, kesinlik ve hareketlilik. Yardimci olursaniz en dogru ayar icin sevinirim. Tesekkurler

ayar yapmana gerek yokki görüntü tarzından canlı seç ambilight dede canlı seç bitti.

gerçek renk gerçek görüntü canlı da..
  • bu televizyonda digiturk 4k dekoder kullanan var mı ?
  • Alalı 5 gün oldu, servisin kurmasından sonra 3 gündür kullanıyorum.
    Daha önce yazan bir arkadaş olmuş. Servise gelen arkadaşlar çok ilgisiz gerçekten. Ukalaca davranıyorlar.

Televizyon işinden açıkcası çok anlamıyorum ama biraz araştırma sonrası teknik özellikleri iyi ve amblighti sevdiğimiz için 55pus7101'de karar kıldık. 49 inch almayı planlarken son anda 55 inch alarak iyi yaptığımızı düşünüyorum.

Özetle şuana kadar genel olarak televizyondan memnunum fakat 1-2 kez takılma sorunu yaşadım. Sanırım android sisteminden kaynaklanıyor. Android için klavyeye ya ben daha alışamadım ya da kullanışsız. Belki diğer kullanan arkadaşlar benle hemfikirdir. LG'lerin mouse işaretçisini algılayan kumandısını bir arkadaşın evinde gördüm açıkcası daha kullanışlı geldi. Gelecekte android için güncelleme yapılırsa belki işletim sistemi daha iyi olur.

Daha önceden HD Ready bir LCD televizyonum olduğu için midir bilmiyorum görüntü kalitesi bence çok iyi. Amblight özelliği de izlemeyi baya rahatlatıyor. Film izlerken karanlık sahnelerde de sıkıntı yaşamıyoruz.
    Özellikle TRT 4k yayını gerçekten şahaneymiş.

Android ve ona bağlı kumandası ile androidin kullanımı dışında şuan bir eksiğini görmedim.

İsteyen arkadaşlar bu açığı Gearbest sitesinden 50 $'a Çin'den aldığım ve 9 günde gelen android tv boxları ve air mouselardan tavsiye edebilirim. TV boxı daha önce almıştım ve televizyona takında size bahsettiğim eksikliğini baya kapattı
  • quote:

Orijinalden alıntı: SDenge

Alalı 5 gün oldu, servisin kurmasından sonra 3 gündür kullanıyorum.
    Daha önce yazan bir arkadaş olmuş. Servise gelen arkadaşlar çok ilgisiz gerçekten. Ukalaca davranıyorlar.

Televizyon işinden açıkcası çok anlamıyorum ama biraz araştırma sonrası teknik özellikleri iyi ve amblighti sevdiğimiz için 55pus7101'de karar kıldık. 49 inch almayı planlarken son anda 55 inch alarak iyi yaptığımızı düşünüyorum.

Özetle şuana kadar genel olarak televizyondan memnunum fakat 1-2 kez takılma sorunu yaşadım. Sanırım android sisteminden kaynaklanıyor. Android için klavyeye ya ben daha alışamadım ya da kullanışsız. Belki diğer kullanan arkadaşlar benle hemfikirdir. LG'lerin mouse işaretçisini algılayan kumandısını bir arkadaşın evinde gördüm açıkcası daha kullanışlı geldi. Gelecekte android için güncelleme yapılırsa belki işletim sistemi daha iyi olur.

Daha önceden HD Ready bir LCD televizyonum olduğu için midir bilmiyorum görüntü kalitesi bence çok iyi. Amblight özelliği de izlemeyi baya rahatlatıyor. Film izlerken karanlık sahnelerde de sıkıntı yaşamıyoruz.
    Özellikle TRT 4k yayını gerçekten şahaneymiş.

Android ve ona bağlı kumandası ile androidin kullanımı dışında şuan bir eksiğini görmedim.

İsteyen arkadaşlar bu açığı Gearbest sitesinden 50 $'a Çin'den aldığım ve 9 günde gelen android tv boxları ve air mouselardan tavsiye edebilirim. TV boxı daha önce almıştım ve televizyona takında size bahsettiğim eksikliğini baya kapattı

marka modeli ne çinden aldığınız $50 android tv box ve air box ?
  • Arkadaslar herkese mrb. Yeni evime Tv alıcam yazdıklarınızı biraz okudum, çok anlamadıgım ve fikir sahibi olmadıgım için sormayı tercih ettim.

Lg 49uh770v - Philips 49pus7101/12
    Bu iki tv arasından seçim yapamadım ne yazıkki.

Şunu eklemek istiyorum mağazada ki temsilci 7101 için 16gb hafızası var 8ini kullanıyor ve android günceleme geldikce vs kasma yapıcak. 770 ise bu işin apple'ı kendi işletim sistemini kullanıyor böyle bir sorun yaşamıycaksın dedi. Peki LG nin hafızası nekadar die sordugumda 4gb dedi cok küçük oldugunu buna da güncelleme gelicek illaki dedigimde kucuk boyutlar geliyor dedi. Uzun ömürlü bir tv istiyorsan bunu almalısın dedi.

Son olarak sanırım smart tv diyorsunuz içindeki sisteme uygulamalar kısmına Lg de cok seri philipste gayet yavas tık tık diye ilerliyordu. webos3.0 kullanıyormus diğeri ise dünyanın kullandıgı android.
    Arkadaslar 10 güne kadar netleştirip alıcam Yardımcı olursanız cok sevinirim tesekkürler herhese.
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.