Şimdi Ara

PHİLİPS 55 PUS 7101 KULLANICI YORUMLARI. (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.705
Cevap
37
Favori
121.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vestel ca9550 modelini ve grundig vlx9600 modelini bir test edin. Digerlerinde izleyip test ettiginiz videolari birde bunlarda deneyin.

Deneyip test etmemi istedginiz bir video varsa vestelde test edebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar öncelikle bende aranıza bu tv yi alarak katıldım Benim aldığım model 55pus7101 4100 liraya aldım Ama benim oda küçük olduğu için gözlerimi yoruyor izleme mesafem 3 mt 27 Ağustos da aldım almak isteyen olursa 3100 tl ye verebilirim keşke 49 inch olanı alsaydım pendik İstanbul da oturuyorum faturası herşeyi mevcut tel no:05393801290 Tv de görüntü güzel netflix ve youtube dan 4K içerik izledim muhteşem ama internet fiber olması şart yoksa donar yükleme yapmasını beklersiniz

• Ben de bugun 55pus7101 modelini bimeksten aldim. Yanimda usb yi götürüp ayni filmi 55inc 4k lg de denedim, philipsin yaninda sinema cekimi gibi gosterdi. Tv henuz elime ulasmadi ama turkce altyazi destegi var mi? Varsa nerden açılıyor acaba?

• District7 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Güle güle izleyin tv'yi.

Uygulamalarda KODI player var indirmenizi tavsiye ederim. Hem daha hızlı bir oynatıcı hemde Türkçe altyazı desteği mevcut.

Bende ilk aldığımda kendi player'ında bulamamıştım altyazı olayını sonra tavsiye üzerine bu program ile çözdüm sorunu.
  • PC de media server oluşturup tv den o dosyalara erişebilen var mı film izlemek için. Sürekli usb ye atıp yapmamak için. Ben yapamadım bir türlü.

• TRUE MOTION ile ilgili problem yaşayan yada yaşamaya başlayan arkadaşlar, televizyonu kapatıp, fişi çekin ve bi' 5-10 saniye bekleyin.
    Sonra cihazı tekrar açın, TRUE MOTION problemsiz bir şekilde çalışıyor ve titreme durumu gidiyor. Yazılımsal bi' eksiklik diyebiliriz buna.

Tüm philipslerde(2016 - 6501>) durum bu şekilde bilginize.

Android cihaz kullanıyor iseniz, akşamları fişi çekmeyi unutmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scartor -- 30 Ağustos 2016; 11:02:26 >
  • lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Mx player'ı deneyebilirsin.
  • ben tv den memnunum çok şükür. ufak tefek problemlerle karşılaştım. fakat arkadaşların fişi cekip tekrar takın önerisi gerçekten işe yaradı. çok teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: scartor

TRUE MOTION ile ilgili problem yaşayan yada yaşamaya başlayan arkadaşlar, televizyonu kapatıp, fişi çekin ve bi' 5-10 saniye bekleyin.
    Sonra cihazı tekrar açın, TRUE MOTION problemsiz bir şekilde çalışıyor ve titreme durumu gidiyor. Yazılımsal bi' eksiklik diyebiliriz buna.

Hocam sen şaka mı yapıyorsun bu problem bu kadar basit mi sence? Geçmiş sayfalarda yazdıklarıma hiç bakmamışsın sanırım.

Ayrıca onun adı True motion değil Nature motion. Ve çok hatalı bir yazılım fişi çekip takmakla alakası yok.

• Yeni aldığım 55pus7101 Philips tv yi izleme mesafem 3mt olduğu için gözlerimi yoruyor bu yüzden satmak istiyorum 3100tl ye verebilirim pendik İstanbul da oturuyorum 49 inç bir tv almak istiyorum.Satın almak isteyen olursa beni arayabilir yada mesaj atabilir tel no: 05393801290

• quote:

Orijinalden alıntı: lonely warrior

quote:

Orijinalden alıntı: scartor

TRUE MOTION ile ilgili problem yaşayan yada yaşamaya başlayan arkadaşlar, televizyonu kapatıp, fişi çekin ve bi' 5-10 saniye bekleyin.

Hocam sen şaka mı yapıyorsun bu problem bu kadar basit mi sence? Geçmiş sayfalarda yazdıklarıma hiç bakmamışsın sanırım.

Ayrıca onun adı True motion değil Nature motion. Ve çok hatalı bir yazılım fişi çekip takmakla alakası yok.

sanırım android olduğu için fişle ilgili bi mallığı var tvnin gerçekten. fişi çekmeden tam kapanmıyor. motion da bi halta yarar mı bilmiyorum ama tv nin tam kapanması için elektriği kesmek lazım. tv üstünde analog tuş yook

• Henuz tv elime ulaşmadı ama bimekse ödemesini yaptım. Görüntüsünü çok beğenerek de aldım açıkcası ama buradaki yorumlar da acayip kıllandırdı. Gidip tv yi almadan ödemeyi iptal edicem sanırım. Bu kadar sıkıntılı titreme olayları vs var mı cidden? Beni simdiye kadar titrerken rahatsız eden bir tv olmadı, 2008deki lcd ler bile gayet netti, 2016'da bu tarz seylerden tv mi alamıyoruz? Sanırım iptal edicem, sırf yorumlar yüzünden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: District7

Henuz tv elime ulaşmadı ama bimekse ödemesini yaptım. Görüntüsünü çok beğenerek de aldım açıkcası ama buradaki yorumlar da acayip kıllandırdı. Gidip tv yi almadan ödemeyi iptal edicem sanırım. Bu kadar sıkıntılı titreme olayları vs var mı cidden? Beni simdiye kadar titrerken rahatsız eden bir tv olmadı, 2008deki lcd ler bile gayet netti, 2016'da bu tarz seylerden tv mi alamıyoruz? Sanırım iptal edicem, sırf yorumlar yüzünden.

Bu philips tv nin burada hatalarını en ayrıntılı dile getiren benim. Sorun şu ki herkes benim kadar dikkatli bakmayabilir ekrana. Mesela bayanlar hiç görmez öyle detay hataları.

Bu nature motion ın yarattığı hatalar da öyle. Ben ayrıntılara çok dikkat ederim.

Tv yi gidip yerinde bir gör. Muhtemelen demo görüntüde koşan bir kız video su olacak. Nature motion özelliği mağazalardaki demo tv lerde kapalı. Yani on-off durumu kapalı. Bunu da şöyle yapcan. Bazı görüntü modellerinde açık bazılarında kapalı. Yani film modunda kapalı iken standart modda açık veya canlı modda açık gibi. Bu modları dene ve zaten hangisinde açık kapalı direk anlarsın çünkü akıcılık artıyor sözde. Göz bunu farkediyor aha süper akıyor valla diyosun ama aradaki hataları görmüyor kimse.

Aslında bunun tv üreticisi de teknik servisler de farkında. Şikayet eden az. O koşan kadını yakından dikkatli bak. Bacağı kayarken veya saçları hareket ederken görüntünün bittiği yerde görüntü bozuluyor. Saç bitimleri falan çok kötü bir hal alıyor. İkinci olay da var demo görüntüde farkedemeyeceğin. Bazı yerlerde de görüntü bitimlerinde hata olmuyor ama bu görüntünün hızlı hareket etmesi için araya eklenen sahte frameler görüntüyü gerçeklikten doğallıktan uzaklaştırıyor. Bi acayip bulanıklılık içine sokuyor başım dönüyor sanki. Bunu mağazada farkedemezsin. Yani görüntü akışı hızlanmış olarak görünse de fena bir bulanıklılık oluşuyor.

Durum buyken hocam istersen git kendin bir gözlemle. İçin rahat etsin. Bu arada nature motion ı da kapalı halde tutarsan bu sorunlar kalkıyor tabi ama panel hızı yavaş görüntü hantallaşıyor. Bazı kanallarda katlanılabilir boyutta iken bazı kanallarda çok hantallaşıyor. Ben bu özellik kapalı halde de gayet güzel kullanıyorum diyenler de var. Bakan göze bağlı işte. Ben görüntüdeki yavaşlamayı direk farkediyorum.

• lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Eleştirilmeyen tv de pek yok gibi. Dolayısıyla dayı mantığı ile hareket edip Sony alıp geçsemmi diyorum yol yakınken?
  • scartor kullanıcısına yanıt
    Arada benim tv de kafayı yiyordu hareketli sahnelerde. Bi deneyelim bakalım :)

• quote:

Eleştirilmeyen tv de pek yok gibi. Dolayısıyla dayı mantığı ile hareket edip Sony alıp geçsemmi diyorum yol yakınken?

Bence de. Ben Sony leri incelerken usb takmıştık bi sürü formatta video yu tanımamıştı o yüzden paneli test edememiştim. Keşke başka yol bulup test etseydik. Sanırım Sony de problem yok

• quote:

quote:

Bence de. Ben Sony leri incelerken usb takmıştık bi sürü formatta video yu tanımamıştı o yüzden paneli test edememiştim. Keşke başka yol bulup test etseydik. Sanırım Sony de problem yok

Arkadaşım senin yüzünden huzurum bozuldu :)

Bluray inception indirdim, usb ile beraber doğru Bimeks'e gittim.

55PUS7101 modeline Usb'yi taktım, nature motion özelliğini kapattığımda görüntü kare kare ilerliyor, özelliği açtığımda ise normalde çok farkemeyeceğim ama ne yazıkki sizin dediğiniz gibi pikselleme olayının farkına vardım hareketli sahnelerde. Daha sonra LG'nin 5bin TL değerinde bir 4k Tv'sinde denedim, o da çok farklı değildi. Fakat Sony'de denediğimde hareketli sahnenin, çekiminden kaynaklı dağılmalar dışında dağılma olmadığını gördüm.

Dolayısıyla tipine ve özelliklerine aşık olarak aldığım Philips 55 Pus 7101 modelini, elime ulaşmadan iptali için işlemleri başlattım.

Yaptığım testler sırasında ise TV'ye çok fazla para vermenin çok da mantıklı olmadığını düşündüm ve panel olarak kesinlikle Sony de karar kıldım. Hemen arkasından aynı avm'deki SONY CENTER'a girdim ve 55w807c modelini denedim, paneli gayet iyi ve aynı sahnelerde gayet doğal akıcıydı. Üzerine oynatıcısı da daha kullanışlı ve TR altyazı desteği de var. 4K değil ama 4K için 1-2 bin TL fazla vermek istemiyorum şuanda.

Alacağım TV Sony 55W807C olacak, bir fiyat araştırması yapıp bugün-yarın alacağım.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşım senin yüzünden huzurum bozuldu :)

Bluray inception indirdim, usb ile beraber doğru Bimeks'e gittim.

55PUS7101 modeline Usb'yi taktım, nature motion özelliğini kapattığımda görüntü kare kare ilerliyor, özelliği açtığımda ise normalde çok farkemeyeceğim ama ne yazıkki sizin dediğiniz gibi pikselleme olayının farkına vardım hareketli sahnelerde. Daha sonra LG'nin 5bin TL değerinde bir 4k Tv'sinde denedim, o da çok farklı değildi. Fakat Sony'de denediğimde hareketli sahnenin, çekiminden kaynaklı dağılmalar dışında dağılma olmadığını gördüm.

Dolayısıyla tipine ve özelliklerine aşık olarak aldığım Philips 55 Pus 7101 modelini, elime ulaşmadan iptali için işlemleri başlattım.

Yaptığım testler sırasında ise TV'ye çok fazla para vermenin çok da mantıklı olmadığını düşündüm ve panel olarak kesinlikle Sony de karar kıldım. Hemen arkasından aynı avm'deki SONY CENTER'a girdim ve 55w807c modelini denedim, paneli gayet iyi ve aynı sahnelerde gayet doğal akıcıydı. Üzerine oynatıcısı da daha kullanışlı ve TR altyazı desteği de var. 4K değil ama 4K için 1-2 bin TL fazla vermek istemiyorum şuanda.

Alacağım TV Sony 55W807C olacak, bir fiyat araştırması yapıp bugün-yarın alacağım.

http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/31227-48672/sony-kdl-55w807c_philips-55pus7101/

Bu iki tv yi karşılaştırıp Nasıl Sony de karar kıldınız anlamış değilim bu veriler kağıt üzerindemi böyle
    Tmm alacam tv yi bu tarz bi yorum görüp aklım karışıyor .

• senpaituyun kullanıcısına yanıt
    Hocam tip ve ozellik acisindan ben de dedigim gibi philips 55pus7101 e bayıldım, hatta hayatimda ilk defa böylesine bir urunu arastirmadan magazaya girdim ve aldim.

Fakat unutulan birşey var, bir suru özelliklige bakiyoruz ama en onemli sey panel. Arkadasin dedigi özelliği aktif edince cidden hareketli sahnelerde pikseller belli oluyor, ozelligi kapatinca ise goruntu akıcı değil. Böyle bir durumda icime sindiremedim ve iptal ettim.

55w807c direk muadili degil 4k olmamasi sebebiyle fakat bu olaydan dolayi hevesim kacti ve 4.5 gibi fiyatlar vermek istemiyorum tv ye suan. 4k cok elzem olursa dusunurum 2 3 sene sonra

• District7 kullanıcısına yanıt
    Olayı farketmene sevindim. Inception filmini ben geçmiş sayfalarda önermiştim 19 uncu dakikası mıydı neydi oraya baksın herkes diye. Sen de oradan mı görüp indirdin :)

Sony yi ben ilk şöyle keşfettim aslında. Bir sürü tv de aynı yayın kanal vardı. Tv lerin hepsine yakınında yani %90 ında diyelim o sırada geçen altyazı dikkatimi çekti. Sadece sony de altyazı titremeden gidiyordu.

Direk bunu almaya yöneldim fakat 1080p olması biraz düşündürdü. Mağaza çalışanı bu tv yi çok övdü aklıma da fena yattı 1080 olsa da. Bu senin dediğinin 40 küsürlü bir inch i idi o ve fiyatı da çok uygundu.

Gel gelelim ben onu acele etmemek adına almadım. Bekledim birkaç gün ve nerden denk geldiysem gelmez olaydım :) şu philips e denk geldim ve ben de düşünmeden aldım görüntü akıcılığından dolayı.

Adamlar çakal araba yarışı demosu koymuşlar vidyo olarak. Sonra evde farkettim ki çok hata var yazılımda. Cihaz ne kadar akıllı olursa o kadar problemi oluyor. Şimdiki aklım olsaydı önce lg yi denerdim ki sen denemişsin onda da mı philipsteki bozulmalar vardı çok merak ediyorum test etmedim ben. Öyleyse tek çare kalıyor sony alınır.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.