Şimdi Ara

PHİLİPS 55 PUS 7101 KULLANICI YORUMLARI. (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.705
Cevap
37
Favori
121.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    55'' lik model 3.400 gibi rakamlara düşsün, yapıştıracağım arkadaşlar, günlük kontrol etmeye çalışıyorum fiyatları...

Şuan en düşük 3.687 TL idealnokta.com'da

Burdan birbirimize yardımcı olalım.
  • Hatta teknosada. 3.999TL ve 400TL hediye çeki veriyor
  • teknosanın hediye çeklerini kafana göre kullanamıyosun. çok tırt ya teknosa. en iyisi internet. hepsiburadadan hiç sorun yaşamadım. vatanda iyi internetten. bimeks denemek lazım bir de. en kaliteli mağazalar onlarda açık ara
  • Az önce teknosa iletişim merkezini aradım. Hediye çeklerinin en az 3 katı tutarında alışveriş yaparsan kullanılabilirmiş, başka bir ihtiyacı olanlar için mantıklı gözüküyor.

Teknosa hangi anlamda başarısız, paylaşırsan bizlere de yardımcı olmuş olursun
  • hem 3 katı harcaman lazım hem her üründe geçmiyor öyle. teknosanın mağaza dizaynı kötü. bilgili ve ilgili eleman az. neyse yeni sony falan getirdiler de biraz tv çeşidi arttı. samsung-lg ortadoğu şubesi gibiydi bi ara.
  • forever_ozgurr F kullanıcısına yanıt
    TRT 4K test yayını zaten. Belgesel dışında birşey yok. Bazı öenmli uluslararası maçları veriyor. o zaman gelmezse kötü işte.
  • Cüneyt RC C kullanıcısına yanıt
    mağaza şart değil. alacağın ürünü kutusundan çıkartıp test edemiyosun zaten orda. alacağın modelin teşhirde ürünü varsa o iyi işte.

mağazadan kendin alıp götürme şansın da var. 49" olan kutusuyla 20kg ve taşınabiliyor (1-73 / 80 kiloyum rahat gtürdüm araca kadar) ama bu model için tavsiye etmem. servis getirsin kursun 3 tane test yaptıracan:

Gray Uniformity: Gri bir resim bulup ekranda lekelenmeler var mı ona bak. tertemiz olmaz ama aşırıya kaçarsa arıza çıkart.

Black Uniformity: Siyah resimde tüm ekranda heryer aynı karanlıkta mı ona bak.

Vertical Banding: Youtube dan videosunu indir izle. sadece maç gibi durumlarda belli oluyorsa değiştirmezler ama her zaman görünüyorsa değiştirmek zorundalar.

internet genelde ucuz ve hızlı oluyor ama servis için ayrıca beklemesi varsa sıkıcı tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ADF35784A -- 25 Ağustos 2016; 15:30:10 >

• Televizyon sektöründe uzun zamandır bulunan biri olarak bu sene orta segment de en çok beğendiğim televizyon diyebilirim. Güzel günlerde kullanın.inşallah saçma yazılım sorunlarını gidermişlerdir. Mağazada cok farkedilmiyor bu tarz problemler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yatsigobek -- 25 Ağustos 2016; 23:28:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en verimli görüntü alabileceğimiz ayarları paylaşabilir misiniz ?
  • lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Usta senin TV geldimi servisten geldiyse sorun ne dediler sana? Sana ne bahane uydurdular acaba...

• Bimeksten 3.999tl + 399tl bipara ile bana 3.600tl'ye malolan 55pus7101 ile aranıza katılmış bulunmaktayım.

Dayanamadım ve siparişi verdim.

Yeni eve taşındığımız ve evde internetimiz olmayışı nedeniyle, acaba kuruluma gelen philips yetkilisi en son güncellemeyi flash ile kurabilir mi tv'ye?? Bilgisi olan var mı?

Yoksa sadece askı aparatını duvara monteleyip, kanal kurulumu yapıp gidiyorlar mı?
  • gokhanaks G kullanıcısına yanıt
    Gelmedi daha bekliyorum

Dün vatan bilgisayardan philips in bütün modellerini denedim hepsi sorunlu. Nature motion berbat hepsinde. Anladım ki benim tv ye özel bi durum değilmiş. Gerçek panel hızı ile izlenmiyor panel berbat.

Kısaca philipsten uzak dursun herkes.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely warrior

Gelmedi daha bekliyorum

Dün vatan bilgisayardan philips in bütün modellerini denedim hepsi sorunlu. Nature motion berbat hepsinde. Anladım ki benim tv ye özel bi durum değilmiş. Gerçek panel hızı ile izlenmiyor panel berbat.

Ya tam tv yi almaya gidicem yorumunu görüyorum ciddi ciddi bilinçli bi yorum mu almayalım mı yani Philips evimde tv yok küçük tüplü bile yok acil tv almam lazım

Bilginiz varsa bana bi tv önerin size zahmet 3-4 k arası 55 inç

• quote:

Orijinalden alıntı: senpaituyun

quote:

Gelmedi daha bekliyorum

Ya tam tv yi almaya gidicem yorumunu görüyorum ciddi ciddi bilinçli bi yorum mu almayalım mı yani Philips evimde tv yok küçük tüplü bile yok acil tv almam lazım

Bilginiz varsa bana bi tv önerin size zahmet 3-4 k arası 55 inç

Önceki sayfalarda kendi yazmış olduğum yorumu aynen kopyalıyorum:

49pus7101 bir haftadır elimde. Şu an yeni anladığım farkına vardığım bir olay var. Bu tv nin en başta en beğendiğim özelliği akıcı olmasıydı. 100hz in farkını göstermesiydi. Gelin görün ki 100hz ile alakası olmayan bir durum.

TV deki akıcılığı sağlayan lg deki true motion denen Philips tarafında da perfect natural motion denen özellik kapalı minimum orta ve maksimum olmak üzere 4 seçeneği var. Eğer bu laneti kapalı duruma getirirseniz görüntü 15fps ye falan düşüyor yani kare kare ilerliyor donarak. Kesinlikle açık durumda tutmanız gerekiyor. Min maks farketmez açtığınızda ise sorun burada başlıyor. Hareketli görüntü görmediğiniz sürece sorun yok. Edit: (Aslında dikkatli bakarsanız nerdeyse her an var.) Hareketli görüntü insan olmalı. Demo görüntüde mağazada grid 2 yi izleyip aldım aldandım. Aksiyonlu insan görüntüsü incelemeniz lazım. Elinizde varsa inception filminin 39 uncu dakikasını izleyin görüntüde bozulmalar meydana geldiğini sanki görüntü akıcı olması için kare atlamalarının olduğunu fark edeceksiniz. Daha ayrıntıya ineyim. Adamın kafası seri şekilde kayarken saçların çevresinde bir görüntü dağılması renk dağınıklığı bir bulanıklık oluşuyor. Yapılan yazılım ani görüntüye efekt yapıp işleyemiyor yetişemiyor. Araştırmalarımı ilerlettiğim anda yabancı forumlarda daha açıklayıcı şeyler yazılmış. Adamlar görüntüyü akıcı hale getirmek için kareler arasına yapay kareler ekleyerek bir saniyede oluşan kare sayısını artırmayı amaçlamışlar bu yolla ama görüntü bozuluyor. Gerçeklikten uzaklaşıyor.

Bu olayı normal tv yayınında da dikkatli bakarsanız fark edeceksiniz. Ancak hızlı akan insan görüntüsü bulmanız zor olabilir. Bunu en iyi inception in 39 uncu dakikasında gördüm. Netten açıp izleyin derim. İnş sadece bende yoktur. VE BU TV Yİ DE ALMAYIN DİYORUM KİMSEYE ÖNERMİYORUM.

Şimdi bu yorumdan sonra 1 aydan fazla geçti. Artık çok hareketli görüntü aramama gerek yok. Direk anlıyorum yazılımdaki farkı. Panel hızıymış neymiş hikaye hepsi. Bunun dışında bir sorunu yok. Bu sorunu da dikkatli bakmayan göz farkedemez. Eşime anlatana kadar o hiç farketmedi. Görüntüde hatalar var farketmiyor musun dedim hayır dedi. Ayrıntılı gösterince evet doğru dedi. Yine forumun başlarında başka arkadaşın yorumu vardı. Diğer tv lerden bıkıp bunu almış. Bu sorunu da biliyormuş ama nature motion hatası deyip gülüp geçiyormuş. Bunu büyük bir olay haline getirmiyormuş kafasında. Eğer siz de stand da görüp bir baktığınızda gözünüze çok gelmiyorsa alın ama benim gözüme çok batıyor. Vatan bilgisayarda falan koşan kız demosu var. Bunu izlerken bakarsanız saçları veya ayağı hareket ettiğinde o ayak ağaçların önü gibi karmaşık yerlere geldiğinde hataları farkedeceksiniz.

• lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Hatayı anladım Cvp için sağolun

Da sıkıntı şurda her markada sorun var deniyor ufak tefek ben 3-4 k arası ne alayım eve . Tv siz şuan ev bi karar vermem lazım .

Öneriniz nedir ne alalım

• senpaituyun kullanıcısına yanıt
    Önce LG 49UH850V modelini inceleyin. Ben tam inceleyemedim ama bu modelin başlığını okuduğumda benzer sorunun yaşandığını görmüştüm. Ama benim vatan bilgisayarda incelediğim kadarıyla daha katlanılabilir bir hata.

Güncel şirketler mecburen yazılım kullanıyor panel hızını sözde artırmak için. Bu da hatalara sebep oluyor. Oled tv lerde bu sorun yok. Ama onlarda da başka sorunlar var. Akıcılık sorunu sıfır denebilir. Bütçeyi artırırsan oled al. Onların sorunu da uzun süre bir görüntü ekranda kalırsa onun izi oluşuyor. Kanal işareti mesela.

Son olarak bir de sony lere bak onlarda durum nedir bilmiyorum ama ben ondan vazgeçmiştim flash bellek taktık çoğu vidyo formatını görmüyordu. Ama asıl olan panel hızı ve kalitesi. Şimdiki aklım olsa tekrar bakardım.
  • Belki inanmayacaksiniz ama ben geçen 4 ay içinde tam 8 tane tv iade edip değiştim en sonunda aklımın ucundan bile geçmeyen vetsel marka ca9550 aldım niye aldım çünkü fark ettim ki led tvlere ne kadar fazla para versek bi o kadarda eksigi oluyor yani hic bir tvnin eksiksiz sorunsuz olduguna inanmayin. Ben 2 adet samsung 55ju7500 2 adet lg uh850v yine 1 adet lg uf950v 1 adet philips pus7101 ve 1 adet phlips pus7600 olmak uzere en son vestel ca9550 aldım gerçi onada değişim istedim ama içlerinde verdigim parayi hak eden tv oldu birde aklimin bir ucunda hala ju7500 duruyor kapali kutusunu bulamadıgim için kızıp vestele yönelmiştim.
    Yukarda saydığım tüm tvlerde banding olayı muhakak var hani sagdan sola doru hızlı gecen sahneler ozellikle maçlarda yukardan asagiya dogru olusan grimsi bantlanmalar işte bu olay vestel de beni son derece şaşırtı sonuç olarak vertical banding dedigimiz olay vestelde zor görürsünüz kisaca hızlı sahne olayını çok iyi toparlıyor. Güzel bir renk ayarı yaparsanız 4 bin 5 bin tl verdiğiniz tvlerle yarışır hale gelebilir ses sistemi ne iyi ne kötü ortalamanin bir tik ustunde diyebilirim.
    Peki eksik veya sorun yokmu var tabiki gece karanlıkta kenardan köşeden ışık sizmalarini görebilirsiniz. Siyah ekranda bulutlanma görebilirsiniz. Smart özelliği youtube hariç adamı hasta eder ben bir türlü internetten film izleyemedim.
    Kisaca toparlamak gerekirse cok verip aldigimiz tvlere bogusup paramizla rezil olacagimiza az para verip ayni goruntu ve ses kalitesini alabiliriz. Nasil olsa hepsinde de ışık sizmasi bukutlanma bantlanma var en azindan az para verince bu tur sorunları görünce insanın zoruna gitmiyor.

• focus1 kullanıcısına yanıt
    Ben geri verebilir miyim onu da bilmiyorum. Mağazadan aldım ve 2 ay falan geçti üzerinden. E tv de sorunlu şimdi. Tüketici haklarına falan gitsem muhtemelen sonuç alcam da bunu verirsem ne tv alcam hepsi sorunlu. Sony ye yönelirim gibi geliyor bana da
  • quote:

Ben geri verebilir miyim onu da bilmiyorum. Mağazadan aldım ve 2 ay falan geçti üzerinden. E tv de sorunlu şimdi. Tüketici haklarına falan gitsem muhtemelen sonuç alcam da bunu verirsem ne tv alcam hepsi sorunlu. Sony ye yönelirim gibi geliyor bana da

Hocam benim size tavsiyem eger bulabilirseniz kapali kutu samsung ju7500 veya ju7000 suan baya bir indirimdeler ama yok ben tvye cok para vermem diyorsanızda o zaman vestel ca9550 kesinlikle iki ürünü tavsiye ederim. Android tvler şuan için hikaye android telefonlar ilk çıktığında insanlar isyan ediyordu sistem oturdukca tüm telefonlar android oldu. O yüzden suanki tum androidli televiyonlar ozellikleri ne kadar iyi olursa olsun android mutlaka bir yerden sorun yaratıyor.

• focus1 kullanıcısına yanıt
    Bendekini geri vermeyi başarabilirsem o zaman yeni modeller bakcam ama bayaa bi sıkıntılı süreç bu tv yi geri vermek.

Bana panel hızı iyi bir tv lazım. Samsunglarda panel hızı kötü idi usb den Grid2 demoyu oynatırken pek verim alamamıştım ama ju 7500 müydü hangisini denemiştim bilmiyorum.

Valla 700tl ye aldığım 1080p tv vardı. O bile daha hatasızdı sadece contrast oranı kötü idi fiyatı malum onun dışında zehir gibi çalışıyordu. Paneli de bu pus7101 den daha hızlı idi.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.