Şimdi Ara

Philips 500GB Taşınabilir HDD İncelemem (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
0
Favori
30.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • usb kablosunun hdd girişi bencede oldukça gevşek.

quote:

Orjinalden alıntı: Eh®imeN

quote:

Orjinalden alıntı: trawian

alet çok sessiz çalışıyo gerçekten ama bağlantı noktaları biraz zayıf gibi geldi, sadece bana mı öyle geldi yoksa bağlantı noktaları biraz fazla mı gevşek duruyor?

Sana öle gelmiş kanımca.

Gevşek felan deil

• GÜZEL İNCELEME
  • Fiyatları düştü bu aletlerin.Fiyat,sessizlik,boyut,kapasite açısından güzel,bir de enerjiyi usb den alsa.
    Pc masasında sabit bir yere koymak lazım,hani kabloya takılınca alet uçmasın yerlere,taşınabilir hdd en kötü yanı bu.
  • Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.

Umarım Taşınabilir HDD Alacaklara veya almayı düşünenlere yardımım dokunmuştur.

• 160 GB ları 130 küsür ytl iken 500 GB nasıl 185 oluyor ? Bende bir tane satın alacağım. Bir kaç sorum olacak ?

1- En iyi marka öneriniz.
    2- Bunların gücünü bilgisayardan mı yoksa ayrı bir fişle sağlayandan mı olanı daha iyi ? Hangisi neden tercih edilmeli ?
    3- Bunlara oyun kurulabiliniyor mu ?
    4- Laptopuma bağlayacağım. Laptopumu masaüstü gibi kullanıyorum. O yüzden hep laptopa takılı kalacak. O yüzden iyi bir marka şart ve uygun fiyata.
    5- Büyük eksileri ve artıları neler bunların ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: B o S c H

160 GB ları 130 küsür ytl iken 500 GB nasıl 185 oluyor ? Bende bir tane satın alacağım. Bir kaç sorum olacak ?

1- En iyi marka öneriniz.
    2- Bunların gücünü bilgisayardan mı yoksa ayrı bir fişle sağlayandan mı olanı daha iyi ? Hangisi neden tercih edilmeli ?
    3- Bunlara oyun kurulabiliniyor mu ?
    4- Laptopuma bağlayacağım. Laptopumu masaüstü gibi kullanıyorum. O yüzden hep laptopa takılı kalacak. O yüzden iyi bir marka şart ve uygun fiyata.
    5- Büyük eksileri ve artıları neler bunların ?

1-En iyisi WD diye biliyorum ama Philipsdende çok memnunum.
    2-3.5 ların hepsi fişli olmak zorunda zaten.
    3.Bilgim yok.
    4.Kullandığım ürünü öneririm.
    5.Eksisini görmedim pek.Artısı ise çok dayanıklı diğer hddlere göre.Dışında 2 tane plastik kaplama var ve soğutmaya gerek yok.

• bendede bunun 400gb olanı vardı arkadaş yere düşürüne kadar vatan computere götürdük aldılar dün akşam mesaj geldi ürününüz hazır diye gittik bugün 500 gb lık olanından verdiler ben 400 gb olanı %25 indirim zamanı 140 ytl ye almıştım ... açıkcası böyle bişey beklemiyordum vatan computerden
  • bende Philips 5160 dvd divx player var ve Harici diske film atıp seyredebilmek için problem çıkmadan çalışsın diye Philips SPE3051CC 500 gb usb 2.0 Taşınabilir harddisk aldım disk geldiğinde NTFS formatındaydı. Philips 5160 dvd divx player ye taktım Tanınmayan Disk uyarısı verdi. Bende Diski Partition Magic programı ile 4 Bölüme ayırdım ve hepsini FAT32 olarak formatladım. Sonuç yine aynı hatayı verdi. diski bi türlü playere gösteremedim. Aynı marka olmasına rağmen.
    Halbuki çalıştıran arkadaşların yazılarını okuyarak almaya karar vermiştim.
    Ayrıca 196 Gb ın üstünde Fat32 formatı atamadım. Burda bir arkadaş 32 gb lık kısmını Fat32 formatlayıp kullandığını yazmış. Philips 5160 dvd divx player a diskin en fazla kaç gb ını gösterebiliriz.
    Önerisi olan varmı ?
    Teşekkür ederim.
  • arkadaslar cok marjınal olucak ama ;

160gb lık olanlar usb den aldıgı elektrıkle sorunsuz calısıyor.500gb lerde elektrık adaptoru kullanılmadan calısıyormu,cunku ona gore karar alıcam kendıme.
  • quote:

Orjinalden alıntı: exmoonlight

arkadaslar cok marjınal olucak ama ;

160gb lık olanlar usb den aldıgı elektrıkle sorunsuz calısıyor.500gb lerde elektrık adaptoru kullanılmadan calısıyormu,cunku ona gore karar alıcam kendıme.

Hayır çalışmaz.
  • eger elektriksiz yüksek kapasite istiyorsan 320 gb 2.5" lere bak derim fiyatlarda gayet uygun internette
  • ya buneya almaya kalkınca mı bu pahalandı?
    her yerde 220-200 arası
  • arkadaşlar bende harici hard disk almayı düşünüyorum fakat bu konuda hiç bilgim yok. Ne tur özelliklerine dikkat etmeliyim ,hangi marka daha iyidir genel bilgi verebilecek biri varsa çok sevinirim.
    genel olarak forumlarda okuduğum başlıklardan anladığım kadarıyla wd tavsiye edilmiyor ve genellikle philips tavsiye ediliyor.
    merak ettiğim birşey daha var bu harddisklere ,oyun-program tarzı dosyaları yükleyip sonra taktığımız farklı bilgisayarlarda çalıştırabiliyormuyuz ? eğer yapabiliyorsak hangi modellerde. ?
    philipsin aşağıdaki modelinde bu özellik var mı ,ve ayrıca bu modeli tavsiye edermisiniz ?
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd95026
    ve son olarak firewire 600 ve firewire 800 nedir ? sanırsam bu verdiğim linkteki philipste firewire yok sorun olurmu ?
    cevaplar için şimdiden teşekkürler.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd850239
    bide bu ürün var ,bunu tavsiye edermisiniz ,ve bu ürün divx oynatıyomu acaba sonuçta divx oynatmıyosa hiçbir anlamı kalmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon_onur -- 11 Mayıs 2008; 23:20:54 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Leon_onur

arkadaşlar bende harici hard disk almayı düşünüyorum fakat bu konuda hiç bilgim yok. Ne tur özelliklerine dikkat etmeliyim ,hangi marka daha iyidir genel bilgi verebilecek biri varsa çok sevinirim.
    genel olarak forumlarda okuduğum başlıklardan anladığım kadarıyla wd tavsiye edilmiyor ve genellikle philips tavsiye ediliyor.
    merak ettiğim birşey daha var bu harddisklere ,oyun-program tarzı dosyaları yükleyip sonra taktığımız farklı bilgisayarlarda çalıştırabiliyormuyuz ? eğer yapabiliyorsak hangi modellerde. ?
    philipsin aşağıdaki modelinde bu özellik var mı ,ve ayrıca bu modeli tavsiye edermisiniz ?
    http://www.hepsiburada.com/productde...ctid=bd 95026
    ve son olarak firewire 600 ve firewire 800 nedir ? sanırsam bu verdiğim linkteki philipste firewire yok sorun olurmu ?
    cevaplar için şimdiden teşekkürler.

http://www.hepsiburada.com/productde...tid=bd 850239
    bide bu ürün var ,bunu tavsiye edermisiniz ,ve bu ürün divx oynatıyomu acaba sonuçta divx oynatmıyosa hiçbir anlamı kalmaz

Oyunları , programları başka bilgisayarlarda çalıştırabilirsin.Dahili HDD nasıl kullanıyorsan Harici de ole. Divx filmleri içine atıp izleyebilirsin tabiiki. Eğer divxplayer'da izlemeyi soruyorsan , HDD'nin bir bölümünü FAT32 olarak formatla , usb girişli çoğu divxplayer FAT32 formatını tanıyor çünkü. Ama az bir bölümünü FAT32 ayır bence sadece film izlemek için. Sonuçta NTFS daha iyi. PHILIPS de HDD olarak gayet iyi.

• @xtrap
    cevap için çok teşekkürler
    fakat divx ile ilgili sorduğum soru da bi yanlış anlaşılma olmuş ,ben o soruyu verdiğim linkteki ürün için sordum fakat linki yanlış kopyaladığım için görülmemiş.
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd850239
    philips in bu ürününü divx player a gerek kalmadan her tv ye bağlayıp video ve fotolarımıza bakabiliyormusuz ,bende acaba bu alet divxleri de oynatıyormudur diye soruyim dedim.

ve son olarak firewire 600 ve firewire 800 konusunda bilgin varsa çok sevinirim çünkü philipsinkini alıcam galiba ama tek kuşkum firewire konusu :)

çok teşekkürler ilgin için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon_onur -- 11 Mayıs 2008; 23:52:46 >

• @Eh®imeN

ben de incelemeni okuyup bu ürünü aldım . bugün elime ulaştı. gerçekten güzel bi ürün.bi sorum olacak. kullanmadığımız zamanlarda bu arkadaki açma kapama düğmesinden kapatsak yeterli mi ? yoksa donanımı güvenle kaldır mı yapmak gerek ? pek anlamıyom da bu işlerden
  • quote:

Orjinalden alıntı: saviola83

@Eh®imeN

ben de incelemeni okuyup bu ürünü aldım . bugün elime ulaştı. gerçekten güzel bi ürün.bi sorum olacak. kullanmadığımız zamanlarda bu arkadaki açma kapama düğmesinden kapatsak yeterli mi ? yoksa donanımı güvenle kaldır mı yapmak gerek ? pek anlamıyom da bu işlerden

Sadece arkadan kapat yeter.

• şifreleme sistemi nasıl ? unutsam neler olur ?
  • sağol hocam. peki bilgisayarı kapatmadan önce , arka düğmeden kapatmak gerekir mi ? yoksa açık kalsa olur mu ?
  • selam arkadaslar benim bir sorum olacak kullananlara;

bu aleti almayı düsünüyorum ama hdd ye kopyaladıgım hd dosyaları takılmadan okuyabilecek mi? mesela elimde 2 gb lık 1080p bir video clip var 7 dakika. bunu philips hdd'den takılmadan seri bir sekilde oynatabiliyormuyuz, burada 8mb önbellek olmasının etkisi varmı, zira lcd tv kullanıyorum onda izleyecem . ne dersiniz??
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.