Şimdi Ara

Philips 500GB Taşınabilir HDD İncelemem (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
0
Favori
30.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: bucakli

Verdiğiniz linke bakınca WD'nin 218 liraya 1 TB Essential modelini gördüm.Aynı Essential modelinin 500 gb'lığı da 163 lira.500 GB Essential ile sizin bana verdiğiniz linkteki ürün arasında ne gibi bir fark var ki 40 lira pahalı oluyor?

Bu arada konunuzun başlığının amacına çıktım.Kusura bakmayın.

Dikkat etmemişim bakın ona.

Hiçbir farkı yok.

Sadece 1 TB'lık modelde E-Sata desteği yok, sadece USB 2.0

Sorun deil..
  • hep diyoruzya elektronik birazda şans işi diye misal gider çinden 1 dolarlık adi bir ürün alırsınız 10 yıl kullanırsınız birşey olmaz öte yandan en kaliteli bir ürün alırsınız 1 günde bozulur.sen biraz şanslıymışssın :)
    quote:

Orjinalden alıntı: Eh®imeN

quote:

Orjinalden alıntı: cafein34

arkadaslar yanlış anlamazsanız artık bu konuya bir nokta koyacagım.beni kimse yanlış anlamasın lütfen.sözüm meclisten dışarı yahu arkadaşlar philips ne zamandan beri disk üretmeye başladı?? bu işi bilmeyen veya az bilen insan " hah tamam philips dünya markası iyidir iyidir al bunu" diye yorum yapıyor madem philips iyi idi neden artık ürün getirmiyor? arkadaşlar philips in hdd üretmesi atıyorum ülkerin otomobil üretmesine benziyor aynı tamam ülker gıda olarak 1 numara ama düşünsenize ülkerin otomobil ürettiğini:) herkes bildiği şeyi yapacak arkadaşlar philips dünya çapında büyük bi firma yani parası bol anlasanıza veriyo 2 milyon doları dandik bi firmayla anlaşıp kutunun üzerine philips yazdırıp piyasaya sokuyor.tamamen prestij amaçlı " benim bu alanda da ürünüm olsun " diye yapılan bir uygulamadır.geçen birisi gelmiş microsoft klavye ve mause ları microsoft üretiyor diyor hayır arkadaşlar yalan fabrikasını bile biliyorum nerde ürettiğini dandik hepsi iyi mallarıda var yalan yok ama klavye mause ta bir numara logitech dir hatta ondan iyiler bile var ama ürün yelpazeleri geniş değil.microsoft nerde iyi yazılımda iyi o zaman yazılımını kullanacaksın sadece.philips te oyle philips neyi iyi yapıyor küçük ev aletleri ve televizyonu o zaman o ürünleri kullanacaksın dandik bi flash bellek çıkarıp "hah bu philips iyidir " demeyin sakın casper 3.5 larda bile hala 5400 rpm disk kullanıyor wd 10000rpm ile dans ederken hala casper diyosunuz casper ın bilgisayarının içinde hangi anakart var biliyomusunuz? ekran kartı ne biliyormusunuz? ne zamandan beri casper anakart üretmeye başladıda benim haberim olmadı.

uzun lafın kısası hdd alacaksan ya wd alacaksın ya seagate

WD'ye felan laf atamaz kimse zaten.

Bu ürünü alırken bir arkadaşın tavsiyesi etkili olmuştu, netteki yorumlarda gayet iyiydi zaten.

İyikide almışım pişman olmadım üründen asla ne olursa olsun.Alan diğer arkadaşlarda olmamıştır.

Dediklerinizde haklısınız, zaten şu anda çokda çeşitli ürünü yok Philips'in.

Yakında 1 TB alıcam, ilk sırada WD var tabiki..

• valla ürünün 2 senedir kullanıyorum daha format bile atmadım ürüne ürün süper inşallah 10 yıl da ha böyle gider
  • Arkadaşlar 3 senedir kullanıyorum hdd yi bir kere bi kaza sonucu değişti ama 1,5 senedir sapasağlam çalışıyor..

Yeni Laptop aldım.. Win7 kurulu..

Hdd yi çalıştırmıyor ama xp de hala çalışıyor..
    bir bilgisi olan var mı?
  • windows 7 neden görmüyor bu aygıtı bilen bri yok mu ya..?? :(
  • Bu ürünü iki senedir kullanıyorum, genel bir bozukluğunu görmedim.
    Bana göre en büyük sorunu adaptör ile çalışıyor olması. Pratik değil, iki saat tak çalıştır, iki yedekle yapmak için uğraşmaya değmeyeceğini anladım. En iyi tak çalıştır hdd'ler. İnternette kampanyaları takip edip iyi bir fiyata en az 500 gb'lik kapatabilirsiniz. Bir de medya oynatıcı olanları var. Bence medya oynatıcıları almak lazım. İki sene önce kampanyaya heveslenip almıştım bu ürünü ancak bu kabloları birbirine geçire geçire ömrüm törpülendi. Şimdi bunun neresi pratik diye düşünmeye başladım. Onun için elimdeki 500 gb'lik hdd'yi bilgisayarıma takmayı düşünüyorum. Almak isteyenlere bir kez daha düşünmeleri başka bir çözüme yönlenmelerini tavsiye ederim. Test edildi onayladı çünkü.

• hdd iyi ama windows 7 de çalışmıyor... :s

xp ve vista da çalışıyor ama takır takır..

Ne yapmam gerek?

win7 driver ı da yok internette..
    Ne philips in ne de hitachi nin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoRdOfWeB

hdd iyi ama windows 7 de çalışmıyor... :s

Ne yapmam gerek?

W7'de sorunsuz çalışıyor.Hatta daha bile hızlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre-34bjk

quote:

Orijinalden alıntı: LoRdOfWeB

hdd iyi ama windows 7 de çalışmıyor... :s

Ne yapmam gerek?

W7'de sorunsuz çalışıyor.Hatta daha bile hızlı.

+1
  • Guzel inceleme olmus hocam eline saglik.
  • Teşşekürler
  • Ben de bunun 750 GB olanından vardı.

Hiçbir fiziksel zorlanmaya maruz kalmamasına rağmen, 3 yıllık kullanma sonucunda bozuldu.

Önceleri bilgisayar görmemeye başlamıştı. Daha sonra yazma özelliği, 1 ay sonra da okuma özelliği bozuldu.

Demem o ki, eğer USB bağlantısını yaptığınızda bilgisayar tanımıyorsa, içindeki verileri yedeklemeye alın derim.
  • Bence harddisklerde en önemli kriter kullanım ömrü,
    philips bunu vadedemiyor maalesef
  • Bende 2007 yılında almıştım bu ürünü deveyükü diye bir site vardı kapıda ödeme olarak ilk internet alışverişimdir kendileri. 4 yıl sorunsuz kullandım. birkez cık cık diye ses yapmaya başladı sonrasında tüm verilerim gitti. Arkadaşım hepsini tekrar kurtardı. ve biçimlendirdi biraz kullandım sorun yoktu içi doldukça tekrar yapmaya başladı çok sıklıkla kullanmıyorum şu an. ama bozulacak yine belli. Şimdide Seagate 1 TB Expansion 2.5" Usb 3.0/2.0 Disk STBX1000200 olanı aldım. Birde buna bakacaz artık.
  • Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.