Şimdi Ara

Philips 500GB Taşınabilir HDD İncelemem (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
0
Favori
30.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Isınma sorunu bendede iş başlarda yoktu ama sonradan oluşmaya başladı.

Ama sorun edecek bir durum yok, aletin genel özelliği.

Bahsettiğiniz ses ise bende çıkmıyor.

20-30 GB yer kaldı zaten, Yeni bir HDD Bakıcam galiba.

Yada bir süreliğine DVD Arşivine devam.
  • ben de hepsiburadadan 750gb lık modeli aldım umarım memnun kalırım.elime ulaşınca ben de yorumlarımı yazarım ısınma olayı beni biraz rahatsız etti aslında ama gelince kendim inceleyeceğim
  • Merhaba dostum,konun çok güzel çok yararlı olmuş tebrik ederim..Benim gibi bu işten hiç anlamayan ancak bu tip bir ürün edinmek isteyenlere kaynak olacaktır..

Benim bir sorum var..Sanırım elindeki cihaz sadece USB bağlantısı ile çalışmıyor ayrıca adaptörünü prize takman gerekiyor? Ben elimdeki film ve dizi arşivini aktarabileceğim (250-500 GB farketmez) bir ürün almak istiyorum ancak adaptörsüz olarak sadece USB bağlantısıyla çalışmasını istiyorum..Yakın arkadaşımda Smartdisk marka 250GB bir ürün var ve dediğim gibi sadece USB ile çalışıyor.Rica etsem bana bu prensiple çalışan bir ürün(ilk tercih 500GB eğer oluyorsa) tavsiye edebilir misin:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: beYdeNbeY

ben de hepsiburadadan 750gb lık modeli aldım umarım memnun kalırım.elime ulaşınca ben de yorumlarımı yazarım ısınma olayı beni biraz rahatsız etti aslında ama gelince kendim inceleyeceğim

ürün elime ulaştı arkadaşlar 32mb önbellekli olduğu için almıştım fakat everest ultimate 8mb olduğunu gösteriyor. aktarım hızı da vista da 10-11 lerde dolaşıyor hatta çoğu zaman5-6 da takılıp kalıyor nadir de olsa 17yi gördüm bir iki kez. ısınmasına gelince içine 20 gb veri attım üzerine yumurta kırsam 5 dk da hazır olur. attığım topu topu 20 gb harddiskse 750gb. ilk incelemem hayal kırıklığı oldu. incelemeye devam edicem

• güç kaynağı da laptop adaptörü gibiymiş...

ya ben 8 ay önce fujitsu siemens 500GB almıştım, mediamarktan.. bu philipsten de ufaktı, üstelik, adaptörü de , cep telefonu şarj cihazı gibiydi nerdeyse. çok pratik bi alet.
    aynısnında bulsam alıcam ama bulamıyorum :)
    modeli storagebird idi.
  • quote:

quote:

ben de hepsiburadadan 750gb lık modeli aldım umarım memnun kalırım.elime ulaşınca ben de yorumlarımı yazarım ısınma olayı beni biraz rahatsız etti aslında ama gelince kendim inceleyeceğim

ürün elime ulaştı arkadaşlar 32mb önbellekli olduğu için almıştım fakat everest ultimate 8mb olduğunu gösteriyor. aktarım hızı da vista da 10-11 lerde dolaşıyor hatta çoğu zaman5-6 da takılıp kalıyor nadir de olsa 17yi gördüm bir iki kez. ısınmasına gelince içine 20 gb veri attım üzerine yumurta kırsam 5 dk da hazır olur. attığım topu topu 20 gb harddiskse 750gb. ilk incelemem hayal kırıklığı oldu. incelemeye devam edicem

hocam ne oldu ısınma problemi?

• selam arkadaşlar ürünü yaklasık 7 aydır falan kullanıyorum şuan agzına kadar full dolu çok basarılı bir ürün daha önce maxtor un 500 gb kullanıyordum iş yerınde verı yukleme ısını bıraz abarttıgımda hdd kendını bırakıyordu çöküyordu ve çabuk ısınıyordu
    şu an kullandıgım philips çok az derecede ısınıyor ses yok denecek kadar az ayrıca donanımı kaldırken direk on/off tusu ile yapıyorum masaüstünden donanım kaldır şeklinde degil şuana kadar hiçbir sorun yaşamadım insallah yasamam. alacak arkadaşlar kesinlikle pişman olmayacaklar imkanım olsun 1 adet daha almayı düşünüyorum
    selametle....
  • quote:

Orjinalden alıntı: X@ndeR

quote:

quote:

hocam ne oldu ısınma problemi?

fazla dert edecek derecede olmadığını ve genel olarak öyle olduğunu öğrendim uzun süredir de 30gb dan daha büyük veri atmadığım için beni gerecek kadar bi ısınma problemi yaşamadım tekrar. fakat önbellek olayını hala bazen düşünüyorum. fakat usb bellek olduğu için fazla bir şey farketmiyeceğini ve kargoyla gönder geri gelsin maillerle derdini anlat fln bunlarda biraz zor geldiği için öylece kaldı. şu an sorunsuz bi şekilde anlaşıyoruz birbirimizle sevgi tohumlarını attık yeşertme aşamasındayız

• ya ben bunun multimedia olanını gördüm vatan bilgisayarda almak istiyorum ama hdmi çıkışı var mı bu meretlerin mkv dosyalarını oynatanlardan bulup hdmi çıkıştan lcd'imde seyretmek istiyorum filmleri tabi türkçe altyazıyla
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eh®imeN
    HD TACH Testi :
     Philips 500GB Taşınabilir HDD İncelemem

arkadaşım öncelikle şunu söyliyeyim güzel bir inceleme yapmışsın ellerine sağlık
    ben de 500 GB Maxtor Basic Desktop kullanıyorum. Oldukça da memnunum. bir arkadaş demiş ki maxtor kullanıyorum çok ısınıyor diye bende 5 aydan beri kendi maxtor umu kullanıyorum ve 56 Gb boş yerim kaldı ısınma problemi abartılcak düzeyde hiçbir zaman olmadı inşallah olmaz hatta alet ısınıyor bile diyemem veri aktarım hızı da güzel o bakımdan da bir sorunum yok yani...

Ben de kendi harddisk imi HD TACH ile test ettim ve sonuçları karşılaştırma adına buraya koyuyorum.

Philips 500GB Taşınabilir HDD İncelemem

ilk göze çarpan burst speed leri
    Maxtor 37.6 MB/s
    Philips 32.9 MB/s

daha sonraki fark ise random access süreleri
    Maxtor 12.6 ms
    Philips 18.9 ms

cpu utilization olaraksa
    Maxtor % 12
    Philips % 13

Average Read süreleri eşit
    fakat benim Maxtor daha üst okuma basamaklarına kadar çıkmış fakat 25 e kadar da düşmüş o kadar çok dalgalanmaya anlam veremedim gerçi ama bi sorun olcağını sanmıyorum açıkcası

yani MAXTOR

kısacası test sonuçları ortada. ayrıca ben Maxtor dan da memnunum. ısınma gibi bir problem de yok. benim işimi çok çok fazlasıyla gördü. hatta bir tane daha 320 GB 2.5" almayı düşünüyorum ve piyasada karşılaştırınca Maxtor f/p oranında önde... yine gidip Maxtor almayı düşünüyorum. 500 lüğe kardeş geliyor yani

• Benim 320 gb'lık Seagate tamamen doldu.Bu aralar 750 gb veya 1Tb hd almayı düşünüyorum.Seagate'i alırken de son ana kadar Philips alacaktım ancak yorumlar üzerine vazgeçtim.Durduk yere bozulma gibi bir sorun oluyormuş,ne kadar doğru bilmiyorum.Açıkçası 1Tb bilgi gittikten sonra Hd'nin yenisinin verilmesinin bir anlamı yok bence.Ben Seagate'i çok hor kullandım,hiç yarı yolda bırakmadı beni.Bir kez olduğu gibi elimden betona düştü yaklaşık yarım metreden ve en ufak sorun çıkarmadı.İlk seçimimi Seagate'ten yaptım bu kez de Philips alayım diyorum.Benim gibi hor kullanan,sıksık Hd'yi taşıyan Philips kullanıcıları herhangi bir sorun yaşadılar mı bu zamana kadar?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dr0wn1ng
    Benim 320 gb'lık Seagate tamamen doldu.Bu aralar 750 gb veya 1Tb hd almayı düşünüyorum.Seagate'i alırken de son ana kadar Philips alacaktım ancak yorumlar üzerine vazgeçtim.Durduk yere bozulma gibi bir sorun oluyormuş,ne kadar doğru bilmiyorum.Açıkçası 1Tb bilgi gittikten sonra Hd'nin yenisinin verilmesinin bir anlamı yok bence.Ben Seagate'i çok hor kullandım,hiç yarı yolda bırakmadı beni.Bir kez olduğu gibi elimden betona düştü yaklaşık yarım metreden ve en ufak sorun çıkarmadı.İlk seçimimi Seagate'ten yaptım bu kez de Philips alayım diyorum.Benim gibi hor kullanan,sıksık Hd'yi taşıyan Philips kullanıcıları herhangi bir sorun yaşadılar mı bu zamana kadar?

seagate i çok hor kullandım en ufak bir sorun çıkartmadı diosun philips üzerine yorumlar okuyorsun son anda almaktan vazgeçiosun ve durduk yere bozuluyor diye yorumlar duyuyorsun ve sen bu sefer de philips alim bari diyorsun. madem seagate den memnunsun neden marka tercihini değiştiriyorsun anlam verebilmiş değilim. dediğin gibi 1TB bilgi gittikten sonra HDD yeniden verilse ne olur verilmese ne olur. şuan benim 500 GB lığın içinde harddiskin fiyatından daha değerli veriler war.

• quote:

Benim 320 gb'lık Seagate tamamen doldu.Bu aralar 750 gb veya 1Tb hd almayı düşünüyorum.Seagate'i alırken de son ana kadar Philips alacaktım ancak yorumlar üzerine vazgeçtim.Durduk yere bozulma gibi bir sorun oluyormuş,ne kadar doğru bilmiyorum.Açıkçası 1Tb bilgi gittikten sonra Hd'nin yenisinin verilmesinin bir anlamı yok bence.Ben Seagate'i çok hor kullandım,hiç yarı yolda bırakmadı beni.Bir kez olduğu gibi elimden betona düştü yaklaşık yarım metreden ve en ufak sorun çıkarmadı.İlk seçimimi Seagate'ten yaptım bu kez de Philips alayım diyorum.Benim gibi hor kullanan,sıksık Hd'yi taşıyan Philips kullanıcıları herhangi bir sorun yaşadılar mı bu zamana kadar?

seagate i çok hor kullandım en ufak bir sorun çıkartmadı diosun philips üzerine yorumlar okuyorsun son anda almaktan vazgeçiosun ve durduk yere bozuluyor diye yorumlar duyuyorsun ve sen bu sefer de philips alim bari diyorsun. madem seagate den memnunsun neden marka tercihini değiştiriyorsun anlam verebilmiş değilim. dediğin gibi 1TB bilgi gittikten sonra HDD yeniden verilse ne olur verilmese ne olur. şuan benim 500 GB lığın içinde harddiskin fiyatından daha değerli veriler war.

Edit: Bağlantımda bir sorun oluşmuş ve yanlışlıkla aynı mesajı 2 kere göndermişim. Yönetici arkadaşlardan özür dileyerek bu mesajı silmelerini rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dfdtmh -- 4 Aralık 2008; 18:04:18 >

• quote:

Orjinalden alıntı: dfdtmh

Nedenini hemen söyliyim,bu konuda bazı arkadaşlar 500gb hatta 750 gb'ın fiyatlarını yazmışlar.Fiyatlar bana çok uygun geldi.Ancak dolar kurunun yükselmesiyle şu anki araştırmama göre fiyatlarda yine yükselme var.Yani ekonomik sebeplerden dolayı Philips'e yöneldim.Ancak fiyatlar eskisi gibi değil,bu aralar HD alırsam yine Seagate olacak.Benim HD'de her zaman birinci tercihim Seagate'tir.
    Bu arada 2.mesajınızı kendiniz de silebilirsiniz,herhangi bir yöneticinin silmesine gerek yok...

Düzeltme : Ayrıca forumda her yazılana inanmak istemiyorum.Detaylı inceleme yapıp da deneyimlerini aktaran arkadaşların yorumlarını önemserim genelde.Adam Philips almayın bozuluyor demiş,ama herhangi bir açıklama yapmamış,nasıl kullandığını nasıl bozulduğunu söylememiş.Böyle yorumlara açıkçası fazla inanmıyorum.Konuyu açan arkadaş mesela çok güzel bir inceleme yapmış.Bu şekilde incelemeler önemli benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Of Monsters and Men -- 7 Aralık 2008; 16:53:45 >

• quote:

Nedenini hemen söyliyim...Yani ekonomik sebeplerden dolayı Philips'e yöneldim.

hmm o zaman birşey diyemem tercih sizin ki bende maxtor dan memnunum ama hdd almaya gittiğim zaman aynı fiyata aynı özelliklere sahip daha ucuz bir model bulursam onu düşünürüm tabiki.

quote:

Benim HD'de her zaman birinci tercihim Seagate'tir.

kesinlikle doğru bir tercih ama Seagate de pahalı bir marka...

quote:

Bu arada 2.mesajınızı kendiniz de silebilirsiniz,herhangi bir yöneticinin silmesine gerek yok...

şuan olduğu gibi yetkilerim kısmında sil diye birşey yok ben de anlamadım nasıl olduğunu :s

• quote:

Orjinalden alıntı: atiyba

Merhaba dostum,konun çok güzel çok yararlı olmuş tebrik ederim..Benim gibi bu işten hiç anlamayan ancak bu tip bir ürün edinmek isteyenlere kaynak olacaktır..

Benim bir sorum var..Sanırım elindeki cihaz sadece USB bağlantısı ile çalışmıyor ayrıca adaptörünü prize takman gerekiyor? Ben elimdeki film ve dizi arşivini aktarabileceğim (250-500 GB farketmez) bir ürün almak istiyorum ancak adaptörsüz olarak sadece USB bağlantısıyla çalışmasını istiyorum..Yakın arkadaşımda Smartdisk marka 250GB bir ürün var ve dediğim gibi sadece USB ile çalışıyor.Rica etsem bana bu prensiple çalışan bir ürün(ilk tercih 500GB eğer oluyorsa) tavsiye edebilir misin:)

Konuya uzun süredir bakmıyordum, cevapta geç olacak ama olsun.

Bu ürün 3,5 olduğu için mecburen adaptöre ihtiyaç duyuyor.

2,5 olan ürünlere bakarsanız, onlarda adaptöre ihtiyaç yoktur.

Elektriği USB'den alırlar.

Ancak bu ürünlere göre çok daha pahalıdırlar.

500 GB olarak size önerim ;

WESTERN DIGITAL PASSPORT ESSENTIAL 500GB 2.5" 5400RPM USB TAŞINABİLİR DİSK (WDME5000TE)

KDV Dahil : 281,38 YTL

Fiyattanda gördüğünüz gibi 3,5 ürünlere göre çok daha pahalı.

Ürün için >http://www.hepsiburada.com/western-digital-passport-essential-500gb-2.5-5400rpm-usb-tasinabilir-disk-wdme5000te/productDetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd8501022

• quote:

Yaklaşık 8 ay olmuş ürünü alalı..

Açılmama,bozulma vs. sorunları ile karşılaşmadım.

Biraz ısınma sorunu olduğu doğru ama büyük veriler atmadığını sürece sorun yapmıyor.

Isınma olayınında biraz abartıldığı kanaatindeyim.

• philips 500 gb hdd kullanmaktayım. bugün arkadaki açma tuşundan açtım fakat Yerel Disk F:\ erişilemez sayfa içi işlem gerçekleştirme hatası diyor. neden olabilir.yardımlarınız bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamerhan_55 -- 12 Aralık 2008; 18:41:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamerhan_55

philips 500 gb hdd kullanmaktayım. bugün arkadaki açma tuşundan açtım fakat Yerel Disk F:\ erişilemez sayfa içi işlem gerçekleştirme hatası diyor. neden olabilir.yardımlarınız bekliyorum.

'' Sayfa içi işlem gerçekleştirme hatası ''

Google'da biraz araştırdım, sizin gibi bu sorunu yaşayanlar mevcut.

Ancak herkes sorununu dile getirmiş, çözüm bulamadım.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.