Şimdi Ara

Philips 49 Pus 7502 aldık bakalım hayırlı olması dileğiyle. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
955
Cevap
11
Favori
64.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam iyilikten maraz doğar diyorlar ya aynen öyle...ben insanların parası boşa gitmesin diye uğraşıyorum yazıyorum yoksa banane adam gitmiş 4bin verip ips panel almış umurumdamı bu konuya yazma sebebimde konunun tamamen kullanıcılardan oluşmaması tavsiye istemek için gelenlerde oluyor en azından onların parasına yazık olmasın diyorum veya illada ips alacaksa aradaki farkları bilsin ona göre seçimde bulunsun diyorum ama adam gelmiş teknik olarak hiçbir içeriği olmayan mesajla bana cevap veriyor kardeşim madem ips paneli savunuyorsun gel bana kanıtlarla testlerle teknik olarak konuşalım orta yol buluruz bulmayız önemli değil ama ips alan yada alacak olan bi kitle var ki herkes için söylemiyorum o özel kitle için söylüyorum adam namusu gibi savunuyor ips paneli komedi yemin ediyorum ben arkadaşı kaale alıp cevap vermeye değer görmedim yazdığı mesajdan sonra siz gereken cevabı vermişsiniz teşekkürler
  • patika01 P kullanıcısına yanıt
    hocam 8505 modeli ips değil va paneldir ips olan 8005 modelidir yanlış olmasın binlerce insan okuyor burayı
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Guzel dengeli bir yazi olmus tebrik ederim. Anlamak isteyen3 cok sey anlatir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayansame

Guzel dengeli bir yazi olmus tebrik ederim. Anlamak isteyen3 cok sey anlatir.

Tşk. ederim kardeşim, birşeyler anlatabilmişsek ne mutlu bize...
  • Şimdi iyi nedir kötü nedir tartışması deriiin bir konu. Ben Ekim ayı başından beri kullanıcısıyım. Öyle AV IPS falan bilmeden aldım. Her konunun da uzmanı olamayız zaten. Anlatan arkadaşlar farklarını güzel ortaya koymuşlar. Benim tecrübem teknik bilgisi ve deneyimi olmayan bir kullanıcı gözlemidir.
    En çok PS4 ile kullanıyorum TV' yi. Önceki TV' im 8 senelik SHARP' tı. Ona göre daha mı güzel. Cidden güzel. Hele HDR süper. HDR olmayan oyunlar - filimler artık çok yavan gelmeye başladı. :) Oyunlarda görüntü hızına yetişiyor mu yetişiyor. Ambilight güzel mi, valla çok güzel hocam. Odada ayrıca ışık yakmana gerek kalmıyor. Hakkaten filmin ve oyunun daha bir içine giriyorsun. Ben tv' de ses sistemi kullanıyorum. Şu ana kadar da sesini sevdiğim tv olmadı. Bu da öyle. Android TV olması güzel. Telefon gibi kullanıyorsun. Kumandanın arkasında klavye de var. Yani bana yaşattığı tecrübe gayet iyi. Annemlere de tv lazım oldu, onlar neylesin ambilight' ı, 100hz' i. Onlara Samsung 49MU8000 aldık. O gelince onun da görüntüsüne bakıp yine yorum yazarım. Samsung daha başarılı bir tv olabilir tabi, ki belli ki bu konuda daha bilgili arkadaşlarımız öyle diyor. Öyledir de. Ama ben de televizyonumdan memnunum. Belki benim mutluluğum cahillikten geliyor ama olsun varsın bu konuda da cahillikten mutlu olalım yaauu. :) Çok bilip MU8000 alsam bu sefer de çok bildiğimden ulan diyecem MU9000 de şu özellik de vardı. Yine bu kadar mutlu olamayacağım. :)
    Pişman mıyım ? Değilim. Tavsiye eder miyim ? Ederim.
    Yorlamam bu kadar. 

• 49xe7005 bu tv den daha mı iyi diyorsunuz?

• Philips 49 Pus 7502 aldık bakalım hayırlı olması dileğiyle.

Philips 49 Pus 7502 aldık bakalım hayırlı olması dileğiyle.

Değerli arkadaşlar Buyrun arkadaşların sırf va diye yere göge sığdıramadığı mu8000 ve 7502 yanyana aynı görüntülerde aynı renk ayarlarında. kontrasta ve detayda 7502 nin daha iyi olduğunu fotolardan da anlayabilirsiniz

:) kendi kendinizi kandırmaya devam...bu fotoğraflara bakan philipsi değil mu8000 beğenecektir arada renklerdeki doygunluk kontrast farkını bile göremiyorsunuz siz zaten mu8000 almayın paranıza yazık..
    ek olarakta bu iki tv kesinlikle aynı ayarlarla test edilmemiş philipste kontrast ayarları açık ve renk tonu farklı bu işi bilmeyen görür inanır o ayrı mevzuda bilen adama hikaye başka bişey değil..
  • Hocam mickey olan resim herşeyi anlatıyor siyah noktalar bile görünmüyor enteresan özellikle mu8000 tanıtım modunda tüm ayarlar full durumda solda dönen tanıtım demosunu görebilirsiniz bir siz görebiliyorsunuz zaten doğru resmi diğer herkes kör. Biz memnunuz kullanıcılar olarak siz mu8000 önermeye devam edebilirsiniz

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patika01 -- 29 Kasım 2017; 21:59:33 >
  • Ayrıca bu fotoların tamamını kendim çektim özellikle mağazadaki arkadaşlardan rica edip ikisini de aynı modlara almalarını istedim sonuç bu

ikiside kesinlikle aynı modda değil siz kendinizi kandırıyorsunuz olay bu başka bişeyu değil philipste kontrast ayarı kapalı olsa o siyahlar o kadar siyah olmaz artı renk ayarlarıda farklı onu bile göremiyorsunuz ben size ne anlatsam boş siz sadece kendinizi tatmin etmek için bu fotoğrafları çekmişsiniz ama para zor kazanılıyor insanları yanlış yönledirmeyin tüm ayarlar aynı diye fotoğraflardaki halinde tüm ayarların aynı olma şansı yok..
    ayrıca o mickey olan resimde philipsin kontrast ayarlarına o kadar yüklenmişlerki canlı olsun diye o arada siyah karelerin üzerinde noktaları kaybetmişler onun bile farkında değiller :)
  • neyse dediğim gibi siz işi bilmeyenlere anlatın bunları paralarınıda çöpe attırın sonra rahat rahat uyuyun iyi geceler..
  • Yani açıkçası size ne anlatsak boş aslında. Vallah billah ekmek musap çarpsın hatim mi indireyim yani ne yapayım anlamadım ki aynı modda olduğunu ispatlamak için :) işimiz gücümüz yok samsungun ayarını bozup bu cihazı düzeltip çektim öyle mi sadece gülüyorum bu söyleminize şöyle bir durum var cihaz demo modunda iken otomatik fabrika ayarına dinamik moda sıfırlanır ne yaparsanız yapın. yani gözümüzle gördüğümüz şeyi bile bir oyuna bağlıyorsunuz ya helal size. Forumu yıllardır takip etmesen samsungla anlaşmanız olduğunu düşüneceğim. Siz alıp yazık etmeyin paranıza varsın olan benim parama olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patika01 -- 29 Kasım 2017; 23:5:56 >
  • Bir günde 1200 TL zam geldi bu televizyona. Şaka mısınız?

• Bu mu8000 dediğiniz üzerine usb bile takamadığınız tv mi? :)
    Şaka gibi ayriyeten bir kutucuk yapmışlar. (hangi marka olursa olsun onu görünce almam ne saçma bir şey :D )
  • Konsol da oyun oynarken hdr yi aktif etmemiz için ekstra bir ayar falan yapmamıza gerek var mı arkadaşlar?

• Samsung 49 mu 8000 i bende inceledim o yanındaki küçük kutu nedir arkadaş yaw duvara asınca tv yi o kutuyu nereye asıcaz veya nerde duracak ?

Ben eminim ki Samsung un VA Panel tv si Sony nin VA panel tv sinin yanından bile geçemez...

Şimdiki aklım olsaydı ahh keşke hiç sağa sola bakmadan kafa yormadan direk Babamlara aldığım Sony kdl 50w805c modelinin aynısından kendime de alırdım tv FHD TV siyah performansı mükemmel hatta süper renklerin doğallığı VA panel ve 8 bit 100 hz olması yetip artıyor bile

Habertürk kanalında siyahların bol kullanıldığı bir haber programı var inanın ışıkları kapatıp izliyorum stüdyo daki siyahlar simsiyah görünüyor ışık sızması vs hiç bir sorun yok bu kadar iddalı bir tv

• Tv yi geçen sene aldım 2015 model tv stoklar da hiç bi yerde yok bulamıyorum malesef şu an bakıyorum 4k olup 49 inch va panel 100 hz tv Sony de bulamıyorum 8505 var onada bütçe yetmiyor.

Pus 7502 yi de inceledim ama malzeme kalitesi Sony nin ki kadar iyi değil görüntü de 4k videolar da takıla takıla oynatıyor yani hayal kırıklığı olur benim için

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.