Şimdi Ara

Philips 49 Pus 7502 aldık bakalım hayırlı olması dileğiyle. (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
956
Cevap
11
Favori
64.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bi tane android box alır geçersin... bu da problem mi yani?

forumda insanlar tv'leriyle ne sorunlar yaşıyorlar farkında değilsin galiba?

yoğun kullanacaksan hiçbir tv'nin smart fonksiyonları tam iş görmez zaten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhhMeTs

Evet ambilight bu televizyonu almamda büyük etki etti ve çok da memnunum açıkçası. Sadece televizyon izlemek için alacaklara da tavsiye ederim ancak beklentiler farklı olunca sonuç hüsran oluyor. Şu forumda bile birbirinin tam aksini iddia eden o kadar çok yorum var ki insan hangisine inanacağını, kime güveneceğini şaşırıyor açıkçası. Kendisini "Uzman" olarak gören kişilerin bile dedikleri çelişiyor birbiri ile maalesef. Benim eksiğim daha önce bir akıllı televizyona sahip olmamam ve Android Tv adını telefonlardaki android sistemi gibi düşünmemden kaynaklıydı. Bu sayede önüme çıkacak sorunları çok rahat çözebileceğimi düşünmüştüm.

ben tv yi uygulama için değil panel renk vb nedenler için alırım diğer işler için digiturk ve media player kullanırım..
    sizinde iyisinden bir android tv box-medya player almanız lazım..
    benim ki satılık ama sattım gibi.. satamazsam ve ilgilenirseniz size özelden yazarım.

bu başlıkta bir sürü cihaz var inceleyin gerekirse tavsiye istersiniz. tv nin işi tv dir, o işi yapar..
    foto makina işi foto dur, fotoyu yapar videoyu yapamaz..
    tel in işi tel dir, foto ve video yu iyi yapamaz.. vb...
    4 in 1 tarzı ürünler aslında 1 ini iyi yapar diğer özelliklerini satmak, pazarlamak için kullanır..
    telefona mp lerce kamera yapmak gibi..

ben eski kafalıyım.. f-p değil de işini iyi yapan ekipmana sahip olmak istiyorsanız, kendi işini iyi yapan cihazlar almalısınız.
    https://forum.donanimhaber.com/forumid_753/tt.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 18 Mart 2018; 14:54:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mdmrx

quote:

Orijinalden alıntı: AhhMeTs

Evet ambilight bu televizyonu almamda büyük etki etti ve çok da memnunum açıkçası. Sadece televizyon izlemek için alacaklara da tavsiye ederim ancak beklentiler farklı olunca sonuç hüsran oluyor. Şu forumda bile birbirinin tam aksini iddia eden o kadar çok yorum var ki insan hangisine inanacağını, kime güveneceğini şaşırıyor açıkçası. Kendisini "Uzman" olarak gören kişilerin bile dedikleri çelişiyor birbiri ile maalesef. Benim eksiğim daha önce bir akıllı televizyona sahip olmamam ve Android Tv adını telefonlardaki android sistemi gibi düşünmemden kaynaklıydı. Bu sayede önüme çıkacak sorunları çok rahat çözebileceğimi düşünmüştüm.

ben tv yi uygulama için değil panel renk vb nedenler için alırım diğer işler için digiturk ve media player kullanırım..
    sizinde iyisinden bir android tv box-medya player almanız lazım..
    benim ki satılık ama sattım gibi.. satamazsam ve ilgilenirseniz size özelden yazarım.

bu başlıkta bir sürü cihaz var inceleyin gerekirse tavsiye istersiniz. tv nin işi tv dir, o işi yapar..
    foto makina işi foto dur, fotoyu yapar videoyu yapamaz..
    tel in işi tel dir, foto ve video yu iyi yapamaz.. vb...
    4 in 1 tarzı ürünler aslında 1 ini iyi yapar diğer özelliklerini satmak, pazarlamak için kullanır..
    telefona mp lerce kamera yapmak gibi..

ben eski kafalıyım.. f-p değil de işini iyi yapan ekipmana sahip olmak istiyorsanız, kendi işini iyi yapan cihazlar almalısınız.
    https://forum.donanimhaber.com/forumid_753/tt.htm

Şahsen katılmasamda, sen kısaca TV dediğin asıl işini yapmalı diyorsun
    İyiya kardeşim,
    Binlerce lira verip bir panel alacaksın
    İps panelinden ötürü vasat kontrast oranlarıyla asıl işini dahi yapamayacak
    öte yandan birde beyinsiz işletim sistemi (android) yüzünden,
    birkaç basit işi bile yapamayacak saçbaş yolacaksın,
    hatta gidip birde üstüne smart için ayrıca TV-BOX alacaksın!
    hayır derdime ne, benim paramdan zorummu var,
    sırf yanar döner bir ışık uğruna bunlar göz ardı edilebilirmi
    kaldıki verilen parada az buz paralar değil...
    (Ha bu ışık meselesi birazda zevk meselesidir
    tercih edenlere elbette ve kesinlikle hiçkimsenin bir sözü olamaz)

Siz işletim sistemi olarak
    LG WEBOS ve SAMSUNG TİZEN'den dertlenen birini gördünüzmü ? (istisnalar kaideyi bozmaz)
    Bu markalara sahip kullanıcılar gayet memnunlar
    Artı alınan modelin birde VA panel olması kullanıcıya üst düzey kontrast ve performans sağlar.

Son olarak
    Artık zaman değişti,
    bir panelde ilk aranan özelliklerden biriside kesinlikle Smart olmalıdır,
    ama stabil işletim sistemli bir smart.
    Düşünsenize eğer iddia edildiği gibi, her makina sadece üzerine düşen asıl görevi yapılması beklenirse,
    şimdiki akıllı telefonların aklını alalım ve sadece ALO diyelim
    sizce böyle bir saçmalık olabilirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 18 Mart 2018; 16:40:48 >

• dallass kullanıcısına yanıt
    bakın insanların 8-10.000 verecek ve her markanın en iyisini alacak parası olsa buralarda saatlerce vakit tüketmezler.
    bu paraları verenler de aldıkları tv leri evde seyredecek vakit bulamazlar zaten para kazanmaktan.
    ama bizim gibi orta sınıf adamlar işten gelince en az 3-4 saatini tv karşısında geçirir.
    neredeyse övdüğünüz tek panel VA ve marka sanki samsung gibi..onların da premium ürünleri..herkese hitap etmiyor kısaca bu tv ler maddi anlamda..

telefonda alo dışında birçok uygulama çalışıyor ama kamera ve video özellikleri hiçbir tel de tatmin edici olmadı bugüne kadar.
    video kameralarında foto çekme özelliği var ama kimse memnun kalmaz..
    memnun kalanlarda aynı sizin tv lerde ki tavsiyeleriniz gibi en üst prmium cihaz alanlardır..mesela benim arkadaşımda 15.000 tl lik foto makinası var..kaç kişi alabilir hem foto çeksin, hem videosu iyi olsun vb..

ben evde 5 kişiyim ve her açıdan tv den iyi görüntü alınmasını isterim. gerek 7502 gerekse lg sj serisi ips panel olmasına rağmen ciddi iyi kontrastı ve görüş açıları var.. sj nin hepsi ips mi emin değilim. sizin kadar araştırmıyorum.

isteyen istediğini alsın..bizler burada tecrübelerimizi paylaşırız. tv deki görüntü ve işletim sistemi, stabilite vb...insanlarda bütçe ve beklentileri doğrultusunda satın alırlar..
    aldığım tv nin tüm sorunları 2 philips başlığında var..2 kere tv yi sıfırdan kurup yazılım güncelleyince hiçbiri kalmadı.
    bunu okuyan okur ve riske girmek istemiyorsa almaz. ben de android ile ilgili çok sorun okudum riske girip philips aldım ve şu anda çok memnunum. belki de çünkü yukarıdaki arkadaş gibi tv uygulamalarından birşeyler seyretmeyip, medya playerımdan seyrettiğim içindir. sadece netflix e 1 aylık ücretiz üyelik başlattım.. hiç sorunu yok.. ama web tarayıcıdan birşeyler seyretmek ??? denemedim.. web tarayıcıdan seyredeceksem açarım laptop tan, yansıtırım tv ye :)

iyi forumlar

• mdmrx M kullanıcısına yanıt
    Nee 8-10 binmi

Ne 8-10 bini kardeşim
    Donanımsal ve yazılımsal olarak kampanyalarla 3500 liraya satılan VA panelli ve stabil işletim siatemli(tizen) 49mu8000,
    4200 liraya satılan 55mu8000
    Hatta 4400 liraya kadar düşen üst segment 55mu9000 modeller var.
    Ve evet samsung,
    Şimdi bu marka bu konuda bizlere her bütçeye uygun boyutlarda yüksek kontrastlı VA panelli ve stabil işletim sistemli paneller sundu diye tutup samsunga hakaretmi etmeliyiz,
    Aksine bu markaya teşekkür etmeli,
    Tüm bunları bize çok gören diğerlerine ise bir o kadar tepki koymalıyız..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mdmrx M kullanıcısına yanıt
    ''gerek 7502 gerekse lg sj serisi ips panel olmasına rağmen ciddi iyi kontrastı ve görüş açıları var.''

görüş açısından başka hiçbir artısı yok bu ips panellerin ciddi iyi kontrastı var dediğiniz kontrast oranı 1400 bu orta seviye va panellerde 4500 orta üst modellerde ise 6000 bu durumda kime göre neye göre ciddi iyi? yoğun gün ışığı alan odalarda bu tv ler izlenmiyor bile yazmayayım diyorum ama öyle şeyler yazıyorsunuz ki dayanamıyorum :)
  • Hepinize vaktinizi ayırıp değerli tecrübe ve bilgilerinizi paylaşarak yorumlar yaptığınız için teşekkür ederim. Şu an forumdan bir arkadaşımızın dediği gibi apk yükleyip bir mouse ile sorunu kısmen de olsa çözdüm. Tekrar ediyorum bence ambilight olması görsel açıdan seyir zevkini yükseltiyor. Televizyon olarak alacaklara tavsiye ederim. Ancak televizyonun beyni konusunda çok yetkin bilgiye sahip olmamakla birlikte deneyimlerimi göz önüne alarak tavsiye etmiyorum (bu konuda çok çok bilgisi olan dostlar forumda mevcut) Yeni akıllı tv alacak arkadaşlara diyeceğim tek şey "Android TV" gibi sadece isimsel olan ama telefonlarda olan android sistemi gibi düşündüren tvleri 2 hatta 3 kere araştırmaları. Tekrardan zaman ayıran herkese teşekkür ederim.
  • Dün 55pus7502 tv geldi. Seyir zevki oldukça yüksek 😊 ben tvde program yükleme, güncelleme olaylarına takılmam. Alacak olanlarada tavsiye ediyorum. Ambilight olayı ise bambaşka bir dünyaya götürüyor sizleri..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • demek ki alan alıyor ve memnun kalıyor..
    üretildikten 1 sene sonra 5000 e düşüyorsa bu samsung un stratejisi..
  • arkadaşlar tv halen android 6 mı

7 geldimi son durum nedir
  • askiseven A kullanıcısına yanıt
    sürüm 7.0 yazıyor hakkında bölümünde
  • 3000 lira zamaninda acele etmeye gerek yok dedim almadim simdi kafami duvarlara vuruyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lifestyle27

http://www.vatanbilgisayar.com/philips-49pus7502-49-123-cm-4k-uhd-android-smart-tv-3-tarafli-ambilight.html

Almak isteyenler şuan 3599 tl, değerlendirebilirsiniz.

3999 lira olmuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısına yanıt
    vatan da %10 indirim var ve artık yeni seriler geleceğinden 2017 philipsler iyi fiyattalar
    55 8602 4500
    55 7502 4300
    49 7502 3400

bizim 2-3 ay önce 7502 yi 4800 e aldığımızı düşünüce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 24 Mart 2018; 22:33:40 >
  • Arkadaşlar selam. Bu Tv yi aldım ama daha gelmedi. Aklımda elimdeki konsola uyar mı sorusu var. Sizden ricam zeminden televizyonun alt kısmına mesafe ne kadar ölçebilir misiniz? Yani ayakları üzerinde tv yerden ne kadar yüksekte duruyor. Teşekkürler. (49PUS7502)

• Geçenlerde sormuştum , tarama hızı ile ilgili, kaç hertz diye, 100 diye konuşmuştuk; bilgisayarı tvye bağladığımda neden 60 olarak gösteriyor? 75 hz olan monitörü bağladığımda 75 olarak gösteriyor, tv için neden 100 göremiyorum?

• dragotreis kullanıcısına yanıt
    piyasadaki 100 hz tvlerden sadece sony xe9005 modeli pc ye bağlanınca monitör ayarlarından 100 hz e ayarlamaya izin veriyor. o da sadece fullhd, 4K da değil. Samsung ların hiçbiri izin vermiyor. yani tv nizden şüphe etmeyin. diğer markaların üst düzey 100hz tvleri de aynı şekilde pc de 100hz göstermiyor maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: alasulumurat

Arkadaşlar selam. Bu Tv yi aldım ama daha gelmedi. Aklımda elimdeki konsola uyar mı sorusu var. Sizden ricam zeminden televizyonun alt kısmına mesafe ne kadar ölçebilir misiniz? Yani ayakları üzerinde tv yerden ne kadar yüksekte duruyor. Teşekkürler. (49PUS7502)
    -Oyun ve İPS panel-
    "Eğer" Profesyonel bir kullanıcı iseniz bu kelimeler yanyana gelemez,
    İşin içinde oyun varsa yüksek kontrast olmazsa olmazdır,
    Bu konuda İPS paneller Max 1500 gibi vasat bir kontrast oranlarına sahipken
    VA paneller 6000+ gibi çok çok daha yüksek kontrast oranlarına sahiptirler,
    bu anlmda bir oyuncu panel alırken kesinlikle VA panel tercih etmelidir.
    Bu konuda geniş bilgiyi daha önce yaptığım şu aşağıdaki örneklendirmemde bulabilirsiniz;

(No: bu mesaj eldeki tüm kanıtlanmış verilere göre yazılsada,
    sonuç olarak bireysel görüştür, kaale alıp almamanız siz değerli forum üyelerinin inisiyatifindedir)

VA İPS konusunun ne denli olduğunu bir benzetme yaparak şöyle izah etmeye çalışayım;
    İPS bir panel, yağun sel sularından etkilenip kirlenen çamur renginde bulanıklaşıp
    asla dibi görünmeyen bir GÖL'e benzer,
    Evet doğrudur bu göle yanlardanda baksan tepesindende (tam karşısından) baksan
    Dibi görülmeyen o bulanık suyu görürsün.

VA Panel ise, Taki tabanında yüzen balıkların dahi gözükebileceği berraklıkta bir GÖL'e benzer,
    Bu göle tepeden (tam karşısından) baktığında çok daha muazzam bir görüntüsü varken,
    Evet doğrudur bu göle yanlardan bakıldığında bu gölün görüntüsü biraz bozulmuyor değildir,
    Ancak bu durum bu gölün o Berrak ve temiz olduğu gerçeğini asla değiştirmez.
    Bilmem anlabildimmi...

Paneller için bu berraklık yani "yüksek konrast" o denli olmazsa olmazdırki
    Eger çok çok düşük kontrast oranlarına sahip
    İPS bir panelli bir model kullanıyorsak;
    Örneğin bir Film izlerken oyun oynarken
    Özellikle karanlık sahneli bölümlerde, öndeki karakteri/unsuru ancak belli belirsiz görebiliriz,
    Arka planda ise hiç bir detay görülemez malesef herşey zifiri karanlıktır.

Ancak eğer VA panelli bir model kullanıyorsak,
    Öndeki karakter ve unsurlar çok daha net birşekilde görülebilirken,
    Çok daha önemli olan arka plan detayları ise aynı dolunaylı gecelerdeki gibi ayan beyan ortadadır,(siyah performansı)
    İşte bu yüzden hadi filmleride geçtim, eğer işin içinde oyun'da varsa seçim kesinlikle yüksek kontrastlı VA panel olmalıdır,
    Yoksa o karanlık dehlizlerde göremediğiniz düşmanların/canavarların yemi olmanız içten bile eğildir...

Ayrıca
    İPS Paneller "yansıma" konusundada çok çok daha başarısızlardır,
    Eğer kullanım alanınız gün ışı alıyor ve panelde pozisyon olarak cama bakıyorsa,
    Ekranda dönen yayından ziyade evinizin camını hatta sokağı izlersiniz.

Sonuç olarak
    "Eğer" tüm bunlara ve eldeki verilere rağmen,
    seçiminizi İPS bir marka/modelden yana kullanacaksanız
    Tercih sizindir elbette bizede saygı duymak düşer....

• dallass kullanıcısına yanıt
    Buram buram edebiyat kokan yazınıza hayran olmamak elde değil. Va - ips panel ancak bu kadar romantik anlatılır. Berrak göller, balıklar, karanlıklar, dolunaylı geceler beni benden aldı. Ben de sizden aldığım ilhamla haddim olmayarak bir şiir yazmaya çalıştım, umarım beğenilir...

VA PANEL

Zifiri karanlık gecelerime bir yıldız gibi doğdun
    Güçlü kontrastınla ayım, güneşim oldun
    Sende gördüm gerçek renkleri va panel
    Sende gördüm tüm evreni va panel

Farketmez marka ister Samsung ister Sony
    Öncelikle Paneli va olsun önemli değil gerisi
    Karanlıktan aydınlığa seninleyim va panel
    Gündüzümde gecemde vazgeçmem senden va panel

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.