Şimdi Ara

PHİLİPS 48PFS8109 ANDROID TV İÇİN PLAYSTORE LÜTFEN YARDIM :-( (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
2
Favori
28.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sarimakas1

Allaha şükür yükleniyor digiturkplay. bir kaç kez tvyi yeniden kurdum yeniden aynı işlemleri yaptım bu sefer oldu . çok teşekkürler

ben de o programı yükledim.
    show more apps ı işaretledim.
    tv kapandı açıldı.
    bu sefer ağ bağlantısı olmasına rağmen play market ağda sorun var tekrar dene yazıp durdu.
    nasıl yapabilirim..bu markette görünmeyen uygulamaları indirme işini..
    teşekkürler..
  • Evo64
    Duvar askı aparatı bu..
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/253471/9782ad81-dd84-4c26-839c-cfd0b4ae2c00.jpg

edit..mobil olarak 3 defa denedim.olmadı. pc den girdim 3 foto ekleme de duruyor. ancak görünmüyordu.
    neyse hallettim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volie82 -- 30 Mart 2015; 16:57:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende 48pfs8109 modelini kullanıyorum. Benim alet ağdaki bütün pcleri ve telefonları görüyor. Telefondaki medyalara erişebildiği halde pcdeki paylaşımlara erişmiyor. Nasıl erişebilirim pclere. Farklı bi ağmı kurmam gerek ?
  • ne google playe baglanıyor artık ne de bişi indiiryor ne yaptımsa olmadı. Android tv dedik kafayı yedirtti
  • benimde aynı şekilde o ayarları kurcaladım hazır ki play store gitti şimdi tvyi yeniden kuruyorum yok mu digitürk playinçaresi
  • Ben artık umudumu yitirdim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren9192

miracast var dostum. oynayabilirsin dostum tabiki sıkıntı yok

Miracast acik lakin LG Nexus 4 telefonum ile direkt ekrani yayinla yapip tvye aktaramiyorum, arkadasin samsung tvsinde bu mumukundu? Acaba sebebi nedir?

illa philips remote uygulamasi mi gereklidir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: volie82

quote:

Orijinalden alıntı: sarimakas1

Allaha şükür yükleniyor digiturkplay. bir kaç kez tvyi yeniden kurdum yeniden aynı işlemleri yaptım bu sefer oldu . çok teşekkürler

ben de o programı yükledim.
    show more apps ı işaretledim.
    tv kapandı açıldı.
    bu sefer ağ bağlantısı olmasına rağmen play market ağda sorun var tekrar dene yazıp durdu.
    nasıl yapabilirim..bu markette görünmeyen uygulamaları indirme işini..
    teşekkürler..

Hocam acaba developer toolstan sonra google playe baglanmama sorununu cozebildiniz mi?
  • Arkadaşlar bende aynı televizyonu kullanıyorum ilk başlarda bir kaç takılma hariç hiç sıkıntı yoktu ama bir kaç gün önce sabah televizyonu açtım kanal aramaya geldim kanalın adını yazdım tamama bastım kanal isimleri çıktı istediğim kanala bastım ama kanal açılmıyor kanal arama menüsü kayboluyor ve zaten açık olan kanal kesintiniz yayına devam ediyor aynı olay kanal listesini açıp kanalı seçincede oluyor şu anda kanal sadece ses açıp kısma tuşlarının yanındaki kanal değistirme tuşlarıyla değişiyor lütfen yardım edin arkadaşlar

• forumda bahsi geçen yol 2014 kasım ayından önce 8809'da denenmiş ve çalışmış. ancak onun üzerine tv'ler iki ya da üç güncelleme gördü. dolayısıyla şu an çalışmaması belki güncellemelerle alakalıdır. misal bende de applar gözüküyor ancak indirmeye çalışınca hata veriyor. sanırım google play üzerinden yüklemeye kasarak yanlış yapıyoruz. apkları ayrıca indirip yüklersek olacak gibi. bu kapsamda çözüm olur mu bilemiyorum ancak önerilen bir yol şu:

1º You must download "Developer Settings" from "Google Play" and enable "Usb Debugging" in "Developer options".
    2º Connect ADB via WIFI -> adb start-server" , adb connect IP:5555
    3º Install APK -> adb install "app.apk" (download apk from google play with evozzi apk downloader in web or in chrome extension)

bunu deneyemedim çünkü terminal emulator'u yüklemeye çalışırken play store bahsi geçen hatayı verdi.

daha sonra bilinmeyen kaynakları açmak için şu yol önerilmiş:

Download "QuickShortCutMaker" from Google Play with "evozi apk downloader".
    Install application via ADB WIFI (previous post).
    Search Activities - Settings - Security
    Press with Remote Pointer in Security and press in "Try" and this launch security activity to enable option.

bir başkası tv'yi yeniden kur dedikten hemen sonra developer options yüklemiş ve onda da play store çalışıyormuş. yalnız show more apps seçeneğini kullanmadığını zannediyorum. onun yerine bilinmeyen kaynakları açarak doğrudan flasha kopyaladıkları apkları yüklüyorlar galiba.

yine bir başkasının önerdiği yol:

1. Install Developer tools and from Developer Settings choose Show more apps in Google Play
    2. Install Quick shortcut maker and choose Settings - Security and choose Unknown devices

görüntüyü 1080p'ye çevirmek için display manager programı kullanılıyormuş.

show more apps demeden istenen uygulamaları apk olarak indirerek yüklemek için bilinmeyen kaynakları açmanın bir diğer yolu:

1) Download terminal emulator from playstore
    2) Open terminal emulator and paste this without quota "am start --user 0 -n com.android.settings/.SecuritySettings"
    3) Enable unknow sources

yukarıda söylediğim gibi play store üzerinden daha fazla app görmek yerine bilinmeyen kaynakları etkinleştirmeyi deneyip indirdiğimiz apkları kurmaya çalışırsak başarılı olacağız sanki.

ek: bilinmeyen kaynakları etkinleştirmeye çalışmadan önce tv'yi yeniden kurmakta fayda var.

kaynak:http://forum.xda-developers.com/android/help/philips-android-tv-t2935545

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recruit1 -- 19 Nisan 2015; 21:47:43 >

• Arkadaşlar yok mu benim sorunuma da vir çözümü olan

• songeyras S kullanıcısına yanıt
    fabrika ayarlarına dönün. olmadı tv'yi yeniden kurun.
  • recruit1 R kullanıcısına yanıt
    Digiturk Play ve Playstore sorununa kendi çözümümü buldum hocam, 2 kere baştan denedim ikisinde de oldu, ana konuya yazıyorum şimdi..
  • cianni kullanıcısına yanıt
    valla derin bir nefes alalım o zaman. elinize sağlık.
  • recruit1 R kullanıcısına yanıt
    Digiturk Play ve Google Play Store sorunu çekenler ana konudaki mesajıma bakabilir

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=104987782
  • Öncelikle teşekkür ederim televizyonu fabrika ayarlarına döndürdüm düzelmedi tekrardan kurulumu nasıl yapacağım kısaca özetlermisiniz ilk lurulumu servis yaptı ben yanında değildim birde bir şey daha soracağım benim kutunun içinden bir tane güvenlik önlemlerini kısaca anlatan kılavuz çıktı sizdendemi aynısı Çıktı yoksa özelliklerini anlatan 2. Bir kılavuz çıktımı

• songeyras S kullanıcısına yanıt
    menüden tv'yi yeniden kur deyin. adımları takip edin. uyduyu da aynı şekilde kuracaksınız. uydular bağlıysa kendisi bulacak, yine adımları takip ederek kanalları kaydedeceksiniz.

detaylı kullanım kılavuzunu ürünün philips internet sitesinde sayfasının destek bölümünden indirebilirsiniz.
  • Anladım teşekkürler yani bizim televizyon kutusundan eksik bir şey çıkmadı genelde detaylı kullanim kılavuzu çıkarda içinden bu sefer çıkmayınca işkillenmiştim

• Teşekkürler hocam tv yi yeniden kurunca düzeldi

• Dediklerinizi iki defa yaptım bu sefer google play store a girdiğimde bağlantı yok diyor kafayı sıyırıcam ya offfff.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.