Şimdi Ara

Philips 42PFL8404 İnceleme (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
0
Favori
49.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhabalar,bende 7674 modelini almayı düsünüyorum fakat ps3te nasıl bir performans verir kafama takılıyor.yanlis bilmiyorsam 8404 ile görüntü kalitesi acısından hiç bi fark yok sadece internete girme gbi vs farklı bir kaç özelliği var.acaba 7674 ile veya 8404 ile ps3 oynayıp sorun yaşayan var mı?(yukarıdaki arkadasin bahsettigi xbox360 da futbol oyununda toptaki takılmalar falan olmuyordur inş...)
  • Çok iyi fırsat bir daha bulamazsınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nagodtumu

hiç kaçırma, yarına kalmaz :)

o zaman harekette bereket var demişler:)

bu arada hepsiburada dan alıyorum cihazı görmeden, problem olurmu ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eaz

quote:

hiç kaçırma, yarına kalmaz :)

o zaman harekette bereket var demişler:)

bu arada hepsiburada dan alıyorum cihazı görmeden, problem olurmu ne dersiniz?

Biz marketten alirken de gorerek almiyoruz ki... Elimde acilmamis kutuda var diyor ve guvenerek aliyoruz.
    Bu konuda benim basimdan gecen bir teshir urunu kaktirma olayi var, Philips LCD Club basliginda yazmistim sanirim. (Philips bayiinde)
    Bildigim kadariyla once kargocular TV'yi eve birakiyor. Sonra sen kutu acilmamissa, ezik buzuk yoksa onay veriyorsun.
    1-2 saat icinde de Philips servisi gelip kurulumu yapiyor.
    Servis kurulumu yaparken ve yaptiktan sonra olu piksel testi, diger testleri falan yap, 'sorun yoktur' diye imza attiktan sonra gec olabilir.

• @nagodtumu

İlgin ve bilgilerin için teşekkürler..

Bende sadece VGA çıkışlı bir dizüstü pc var, galiba bunla TV ye bağlarsam ses gelmeyecek, ayrı hoparlör mü kullanmam lazım?
    Bunu nasıl düzeltebilirim, ayrıca VGA bağlantısıyla max kaç çözünürlüğe çıkabilirim?

Selamlar,
  • quote:

@nagodtumu

Bende sadece VGA çıkışlı bir dizüstü pc var, galiba bunla TV ye bağlarsam ses gelmeyecek, ayrı hoparlör mü kullanmam lazım?
    Bunu nasıl düzeltebilirim, ayrıca VGA bağlantısıyla max kaç çözünürlüğe çıkabilirim?

Selamlar,

Bende DVI cikisli bir PC ve VGA cikisli bir laptop var. Her ikisiyle de sorunsuz baglanabiliyorum.
    Laptop MEB kampanyasindan aldigim Toshiba oldugu icin MKV'lerde laptop kaynakli bazi takilmalar oluyor.
    Evet VGA baglantisiyla sadece goruntuyu aktarabiliyorsun. Sesi ya PC'den hoparlorle dinleyeceksin ya da benim de yaptigim gibi iki ucu ayni 2.5 mm audio jack alacaksin. Bimeks, Teknosa vs.de bulabilirsin bu kabloyu. Kablonun bir ucunu laptoptaki ses cikisina bir ucunu da TV arkasindaki girise takip olayi bitireceksin.
    VGA baglantisiyla da oldukca yuksek cozunurluklere (1920X????) cikabiliyorsun bildigim kadariyla. Kitapciga bir bak ama.

• quote:

quote:

@nagodtumu

Selamlar,

Bende DVI cikisli bir PC ve VGA cikisli bir laptop var. Her ikisiyle de sorunsuz baglanabiliyorum.
    Laptop MEB kampanyasindan aldigim Toshiba oldugu icin MKV'lerde laptop kaynakli bazi takilmalar oluyor.
    Evet VGA baglantisiyla sadece goruntuyu aktarabiliyorsun. Sesi ya PC'den hoparlorle dinleyeceksin ya da benim de yaptigim gibi iki ucu ayni 2.5 mm audio jack alacaksin. Bimeks, Teknosa vs.de bulabilirsin bu kabloyu. Kablonun bir ucunu laptoptaki ses cikisina bir ucunu da TV arkasindaki girise takip olayi bitireceksin.
    VGA baglantisiyla da oldukca yuksek cozunurluklere (1920X????) cikabiliyorsun bildigim kadariyla. Kitapciga bir bak ama.

çok teşekkürler...

• Yahu tv'nin arkasındaki tüm girişleri denedim; hepsi rca girişli... Tek normal girişi olan yer kulaklık girişi; oradan bağlamayı denedim... Ancak şöyle bir sıkıntım oldu; Bende Creative T6060 5+1 ses sistemi var... Dolayısıyla 3 kablo var takılacak ama 3'lü rca kablom olmadığı için bağlayamadım.. Gerçi zaten bağlamam çünkü çok yetersiz bir sistem böyle bir tv için; sağlam bir ses sistemi almak lazım... Ama sonuçta bağlayabilmek için rca kalbosu şart...

Bu arada bir ucu dvi diğer ucu hdmi kablosu var... Benim Pc'nin dvi çıkışından hdmi ile bağlasam hem görüntü hem ses gelir mi? Deneyen var mı?
  • Arkadaşlar kitapçıkta yazmıyor; internette yazıyor mu bilmiyorum ama .VOB dosyalarını sorunsuzca oynatıyor... Deniyim dedim ve çalıştırınca çok sevindim... Yani DVD dosyalarını dvd'ye yazmanıza gerek yok...

Bir de altyazı olayını halletseler başka ne isteriz ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: KontG

Yahu tv'nin arkasındaki tüm girişleri denedim; hepsi rca girişli... Tek normal girişi olan yer kulaklık girişi; oradan bağlamayı denedim... Ancak şöyle bir sıkıntım oldu; Bende Creative T6060 5+1 ses sistemi var... Dolayısıyla 3 kablo var takılacak ama 3'lü rca kablom olmadığı için bağlayamadım.. Gerçi zaten bağlamam çünkü çok yetersiz bir sistem böyle bir tv için; sağlam bir ses sistemi almak lazım... Ama sonuçta bağlayabilmek için rca kalbosu şart...

Bu arada bir ucu dvi diğer ucu hdmi kablosu var... Benim Pc'nin dvi çıkışından hdmi ile bağlasam hem görüntü hem ses gelir mi? Deneyen var mı?

İlk sorunu bilmiyorum. Denemen lazım. Bildiğim kadarıyla dönüştürücü kablo kullanman gerekebilir. Bende de Creative 5+1 var ama salonda görüntü kirliliği (kablolar vs.) yaptığı için hiç bulaşmadım. TV'nin stereo hoparlörleri beni yeterince tatmin ediyor.

İkinci sorunla ilgili çok uğraştım. Bununla ilgili iki olasılık var ekran kartının chipseti ATI'yse (bazı modellerde, araştır) olabiliyor. NVidia ise basit bir şekilde olmuyor. Öncelikle ekran kartının üzerinde SPDIF girişi var mı ona bakman lazım. Sonra bir internal SPDIF kabloyla (ben bulamadım, sallama bir kablo da işe yaramadı) anakart spdif'ten ekran kartı spdif'e bağlantı yapman lazım. Herşey yolunda giderse bir tek DVI-HDMI kabloyla ses ve görüntüyü halledersin. Ama DVI ve HDMI için de farklı pin sayılı girişler varmış, çözüm bulamayabilirsin. Ben çözemedim. Şu anda ne yapıyorum: DVI-HDMI dönüştürücü + HDMI kabloyla görüntü alıyorum. İki ucu da 2,5 mm audio jack ile (Tv'nin arka ortasındaki giriş) ses alıyorum. Ayrıca ekran kartı sürücülerinin en güncel sürücüler olmasına dikkat edin. İlk iki gün böyle de ses alamamıştım, sürücü güncellemek aklıma gelince sorun çözüldü.

• quote:

quote:

Yahu tv'nin arkasındaki tüm girişleri denedim; hepsi rca girişli... Tek normal girişi olan yer kulaklık girişi; oradan bağlamayı denedim... Ancak şöyle bir sıkıntım oldu; Bende Creative T6060 5+1 ses sistemi var... Dolayısıyla 3 kablo var takılacak ama 3'lü rca kablom olmadığı için bağlayamadım.. Gerçi zaten bağlamam çünkü çok yetersiz bir sistem böyle bir tv için; sağlam bir ses sistemi almak lazım... Ama sonuçta bağlayabilmek için rca kalbosu şart...

İlk sorunu bilmiyorum. Denemen lazım. Bildiğim kadarıyla dönüştürücü kablo kullanman gerekebilir. Bende de Creative 5+1 var ama salonda görüntü kirliliği (kablolar vs.) yaptığı için hiç bulaşmadım. TV'nin stereo hoparlörleri beni yeterince tatmin ediyor.

İkinci sorunla ilgili çok uğraştım. Bununla ilgili iki olasılık var ekran kartının chipseti ATI'yse (bazı modellerde, araştır) olabiliyor. NVidia ise basit bir şekilde olmuyor. Öncelikle ekran kartının üzerinde SPDIF girişi var mı ona bakman lazım. Sonra bir internal SPDIF kabloyla (ben bulamadım, sallama bir kablo da işe yaramadı) anakart spdif'ten ekran kartı spdif'e bağlantı yapman lazım. Herşey yolunda giderse bir tek DVI-HDMI kabloyla ses ve görüntüyü halledersin. Ama DVI ve HDMI için de farklı pin sayılı girişler varmış, çözüm bulamayabilirsin. Ben çözemedim. Şu anda ne yapıyorum: DVI-HDMI dönüştürücü + HDMI kabloyla görüntü alıyorum. İki ucu da 2,5 mm audio jack ile (Tv'nin arka ortasındaki giriş) ses alıyorum. Ayrıca ekran kartı sürücülerinin en güncel sürücüler olmasına dikkat edin. İlk iki gün böyle de ses alamamıştım, sürücü güncellemek aklıma gelince sorun çözüldü.

Sinema keyfini çok sevdiğim için surround olmasını istiyorum.. Dolayısıyla 5+1 keyfi bambaşka...

Diğer konu ile ilgili olarak da bende şu beyaz kasa Acer'dan var 1 yıl önce aldığım (AMD; Çift Çekirdek 2.2 ghz, 4gm ram ddr2, Nvidia Geforce 8600M GS, Vista).. Ekran kartındaki DVI çıkışı var bende.. O yüzden DVI-HDMI kablosu alıyım mı dedim... Ama leptopta aynı zamanda VGA çıkışı var... Şu anda VGA-VGA ile bağlıyorum zaten görüntü güzel de daha iyisi olabilir mi diye düşünüyorum... DVI-HDMI ile bağlamak istememin bir diğer sebebi de TV'nin arkasındaki VGA çıkışına VGA kablosu taktığımda TV'yi tutan demirin dengesinin bozulması...

Bİr de böyle özellikteki bir bilgisayar 1080p'lerde takılıyor ona yanıyorum ben... BS Player'da çok takılıyor, PowerDVD 9 Ultra ile daha az takılıyor ama bunda da her formatı oynatmıyor; KM Player da görüntüyü TV'ye aktarmıyor...

Media Tank alıcam galiba bu gidişle

• Arkadaslar benim laptopta Nvidia 9600M GS ekran kartı var,Bilgisayardan lcd'ye HDMI-HDMI baglantı yaptım,sanırım HDMI sesi aktarmıyor sadece görüntü var.ayrıyetten jackli bir kablo alıp,bilgisayarın kulaklık cıkısından lcd'nin arkasına mı baglamam lazım sesi de tv den alabilmek icin yoksa HDMI-HDMI baglantı yaptıgında kücük bir ayar gibi bir şeyle bu durum çözülüyor mu??

Bir de bir sorum daha olacak,internetten HD film indirirsem mi acaba diye düsünüyorum,laptopumun ekranı full hd yi desteklemiyor.HDMI-HDMI baglantı yaptıgımda lcd de görüntüyü HD olarak görebilirmiyim laptopumun ekranı full hd yi desteklemiyor ama...
  • HDMI bağlantısında hem görüntü hem de ses elde edersiniz... Ses gelmiyorsa bir yerlerde ayarını yapmanız gereiyor; ses ayarlarını kontrol edin... Eğer VGA ya da DVI bağlantısı olsa ses gelmez... O zaman kulaklık çıkışından ayrıyeten kablo takmak gerekir evet...

HD film indirip izlersiniz, her bilgisayarda izlenir, sonuçta codec yüklenecek... Ama oynatamayabilirsiniz; iyi bir işlemci, ram ve ekran kartı kombinasyonu gerekiyor... Benim geçen sene aldığım leptop bile kaldıramıyor düşünün...

Eğer Leptop'tan HD izlemek gibi bir hayaliniz varsa Acer'ın BluRay Disc özelliği olan leptop'ını öneririm; denedik ve çok başarılı...
  • quote:

HDMI bağlantısında hem görüntü hem de ses elde edersiniz... Ses gelmiyorsa bir yerlerde ayarını yapmanız gereiyor; ses ayarlarını kontrol edin... Eğer VGA ya da DVI bağlantısı olsa ses gelmez... O zaman kulaklık çıkışından ayrıyeten kablo takmak gerekir evet...

HD film indirip izlersiniz, her bilgisayarda izlenir, sonuçta codec yüklenecek... Ama oynatamayabilirsiniz; iyi bir işlemci, ram ve ekran kartı kombinasyonu gerekiyor... Benim geçen sene aldığım leptop bile kaldıramıyor düşünün...

Eğer Leptop'tan HD izlemek gibi bir hayaliniz varsa Acer'ın BluRay Disc özelliği olan leptop'ını öneririm; denedik ve çok başarılı...

Bende Casper bilgisayar var 2.53ghz işlemci 4gb ddr2 800mhz ram Nvidia 9600M GS 512MB (ramden alınca 1gb oluyor) harici ekran kartlı bir laptopum var.kaldırır gibime geliyor bir ara hd film indirip deneyecegim.
    Codec olarak ne önerirsiniz K-Lite Mega Pack 5.05 yüklü bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alp19051905 -- 18 Ağustos 2009; 18:31:32 >

• takılma olan arkadaşların işletim sistemi vista ise xp de denemelerini tavsiye ederim bende hem xp hem vista kurulu vistada takılan görüntü xp de süper xp deneyin bana dua edin hadi kolay gelsin
  • arkadaşlar merhaba. Philips'in yazılımlarında sanırım bir problem var. bir kaç ay önceki yazılımı yükledikten sonra tv'nin ses problemi başladı. (ayrıntısını önceki sayfada yazmıştım.) umutla yeni yazılımı bekledim düzelir diye. nihayet bir kaç gün önce son yazılımı yükledim. bu sefer ses problemi düzelmediği gibi ayrıca yeni bir problem başladı. tv kanal geçişlerinde, ya da ekrandaki görüntüler değişirken bazen de durup dururken kendi kendine kapanıp açılıyor. bu yazılımlarda çok ciddi problem var gibi. herkesi uyarmak isterim. sevgilerimle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliyavuz

arkadaşlar merhaba. Philips'in yazılımlarında sanırım bir problem var. bir kaç ay önceki yazılımı yükledikten sonra tv'nin ses problemi başladı. (ayrıntısını önceki sayfada yazmıştım.) umutla yeni yazılımı bekledim düzelir diye. nihayet bir kaç gün önce son yazılımı yükledim. bu sefer ses problemi düzelmediği gibi ayrıca yeni bir problem başladı. tv kanal geçişlerinde, ya da ekrandaki görüntüler değişirken bazen de durup dururken kendi kendine kapanıp açılıyor. bu yazılımlarda çok ciddi problem var gibi. herkesi uyarmak isterim. sevgilerimle.

arkadasim bende ne eski yazilimda nede yeni yazilimda bahsetdigin sorunlar var. bence senin panelde bir sorun olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dervis2007

quote:

arkadaşlar merhaba. Philips'in yazılımlarında sanırım bir problem var. bir kaç ay önceki yazılımı yükledikten sonra tv'nin ses problemi başladı. (ayrıntısını önceki sayfada yazmıştım.) umutla yeni yazılımı bekledim düzelir diye. nihayet bir kaç gün önce son yazılımı yükledim. bu sefer ses problemi düzelmediği gibi ayrıca yeni bir problem başladı. tv kanal geçişlerinde, ya da ekrandaki görüntüler değişirken bazen de durup dururken kendi kendine kapanıp açılıyor. bu yazılımlarda çok ciddi problem var gibi. herkesi uyarmak isterim. sevgilerimle.

arkadasim bende ne eski yazilimda nede yeni yazilimda bahsetdigin sorunlar var. bence senin panelde bir sorun olabilir.

sevgili arkadaşım zaten her tv'de olacak diye birşey yok. bir seride 1000 tane ürün çıkar bunun belki 5-10 tanesinde sorun çıkar. ya da şimdi olmaz sonra olabilir. ben bilgi olsun diye herkesi uyarmak istedim.

• Bilgilendirme için teşekkür ederim.ama kafamıda karıştırdın 42PFL7404 LE ARASINDA KALDIM 7404 DEN ARTISI VARMIDIR.
  • quote:

Mesaj yazılalı biraz olmuş ama yazmak istedim. Daha eski sürüm yazılımlarla denedinizmi peki? Veyahut servis çağırıp sorunu düzelttirdinizmi? merak ettim gelişmelerden bahsetmemişsiniz çünkü.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.