Şimdi Ara

--PHILIPS 42PFL6877K/12 GENEL KONU-- (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.213
Cevap
45
Favori
276.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ahmet886

quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam
    Hocam teşekkürler.Ürünü bugün aldım kliksadan.Perşembe gelir inşallah.Bu arada 47 inç de hem kliksada hem de teknosada bitmiş.İnşallah sorunsuz ürün gelir de iadeyle falan uğraşmam.İade etsem de yenisini alsam desem ama yenisi yok.Ne 42 inç var ne 47 inç.Tv resmen tükendi.Eğer stoklara tekrar girerse daha ucuza girer bence.Allah herkese gönlündeki tv yi almayı nasip etsin.

İnşallah hocam sorunsuz sıkıntısız bi ürün gelir. Hayırlısı olsun. Evet arkadaslar bizde alamadan kaldık böyle, inşallah yeniden girer stoklara, inşallah bi arkadaşın dediği gibi diğer serileri eritmek için böyle bişey olmuştur.

Ayrıca kafamı bişey kurcalıyor, görüntüde araştırmalar illaki Philips diyor pekala Philips paneli LG den alıyormuş bu nasıl oluyor. LG 42LM760S tede gitgeller yaşıyorum bu modelin philipste başka bi muadili var mı arkadaşlar bilgisi olan lütfen ?

Hocam evet Philips geçen sene bazı modellerinde paneli LG'den almıştır ama panel dediğin senin içi sıvı dolu boş bir ekran, kutu gibi. Önemli olan üzerine işlediğin görüntü teknolojisi, görüntü işlemcisi, devreler, ana kart, teknoloji tecrübesi..Samsung'da ekran veriyordu apple'a ama hala retina ekran gibi bir görüntü kalitesinin yakınına bile gelemedi. Bu sebeple, Philips'in görüntü teknolojileri çok daha iyi olduğundan, hemen hemen tüm LG ve Samsung muadillerinden daha iyi görüntüye sahiptir.

• http://www.tpvision.com/pr/press-contacts

150.82 menü hız sorunlarını burayada bildirin arkadaşlar.
    1 aya düzelir.

ne istersek o güncellenir.
    susarsanız adam yatar. :)
    yazılım şirketi tpvision .
    Bu yazılım sirketi philipsi mutlu etmek için var.
    philips ve kendisi şikayet alırsa uyuyamaz bile.

o sebeple ;
    http://www.supportforum.philips.com/en/showthread.php?9535-Experience-Thread-FW-150-82-for-6-7-8-9000-Series-2012

http://code.google.com/p/philips/issues/list

http://code.google.com/p/philips/issues/list?
    can=2&q=version=0.150.82&colspec=ID%20Type%20Status%20Prio%20category%20Version%20Modified%20Owner%20Summary

http://www.tpvision.com/pr/press-contacts

software is very slow.
    The software speed ranking;
    LG> Samsung> Sony> panasonic> TV Etc.> New FW PHILIPS> PHILIPS FW OLD

The effect & images you use are good quality. This high quality and the effects make the software slower.
    Please make a light version.

I have a 55pfl6xx7 btw.

The only problem with this?
    Do not you use another tv?
    fw too slow.
    Smart TV is very slow.

Hello

I've bought a device from "55 PFL6007 /K Led tv" series.
    I ve recognised that its FW has serious problems and its speed its quiet slow. Comparing to its similars, this is the least functional one.
    Eventhough I use the latest version of FW, I can exactly say that it is 10 times slower than LG , samsung,sony,panasonic.
    I do not think you will be able to solve the poblem by updating or repearing. So, I request that you should create a new FW.

Eventhough I use the latest version of FW, I can exactly say that it is 10 times slower than LG , samsung,sony,panasonic.
    I do not think you will be able to solve the poblem by updating or repearing. So, I request that you should create a new FW.

does not cause.
    so hard ?
    Is it impossible?

• Burayada yazın bence etkili olur...

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/Philipstvturkiye

ben yazdım orada dijitalevren ekleyin orada konuşuruz ayrıca dostlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sairyakamoz

Burayada yazın bence etkili olur...

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/Philipstvturkiye

ben yazdım orada dijitalevren ekleyin orada konuşuruz ayrıca dostlar.

Bak bu iyi oldu işte.Ordan daha rahat iletişim kurup sorunları yazarız
  • orayada yazın ,
    ancak asıl yer orası değil,
    üstte yazdığım forumlar.

yani programcıya ulaşabileceğimiz rahatsız edebileceğimiz yerler.
  • Philips'ten yanıt geldi, açıkçası konuyu savsaklarcasına verdikleri genel yanıt biraz canımı sıktı. Ben de sorunu yine direk kendilerine ilettim. Bugün kurtuluyorum cihazdan, iyi bir ürünle değişimi temin ederlerse yenisini isteteceğim, yoksa iadedir artık,, kurtuldum derim gider...Yazışmalar şöyle:

PHILIPS
    Sayın ...,

Tüketici Danışma Merkezi’mize göndermiş olduğunuz e-mail için teşekkür ederiz.

Belirtmiş olduğunuz konunuz ile ilgili olarak; TVnize ait ideal görüntü ayarları aşağıdaki gibidir:

Ayrıca cihaz üzerindeki güncel yazılım sürümünü tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

Görüntü Tarzı : Filmler
    Backlight kontrastı: Kişisel tercihinize göre 65-70
    Renk: 50
    Netlik: 2
    Parazit Azaltma:Kapalı
    MPEG Parazirt Azaltma: Kapalı
    Perfect Pixel HD:
    Perfect Natural Motion: Kapalı
    Clear LCD: Açık
    Gelişmiş Netlik: Kapalı
    Mükemmel Kontrast: Orta veya Kapalı
    Dinamik arka ışık: Standart
    Gelişimiş:
    Işık Sensörü: Kullanıcıya Bağlı
    Gama: -1
    Renk Sıcaklığı: Sıcak veya Kişisel
    (Renk Sıcaklığı Kişisel olursa)Kişisel Renk Sıcaklığı(127/93/73 0/0/-7 )
    Video kontrastı: 90
    Parlaklık: 50

Her türlü konu ve önerilerinizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
    Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla

Philips TV Tüketici Danışma Merkezi

444 8 445

BEN:
    Merhaba,

Aynı tavsiyeyi bir kaç forum yazısında daha görmüştüm. Demek ki mailleri okumadan benzer sorunlara aynı cevapları yazıyorsunuz. Örneğin içe gömük 8 adet ambilight ışığı hakkında hiç bir şey belirtmemeniz gibi. Ya da bahsettiğiniz ayarlarda da kullanmama rağmen (perfect motion kapalı clear LCD açık .. vs) televizyonun kasma yapması ve takılması gibi. Şahsen para ödeyip satın aldığım ürününüzün bunca yoğunluk içinde bana neredeyse 1 haftalık bir zaman kaybı ve stres yaşatmasına rağmen (işi gücü bırakıp forumlarda araştırmalar, geri iade süreci vb.) sizden bu kadar düz bir yanıt almak beni hayal kırıklığına uğrattı.

Tavsiyelerinizi gelince, bu sorunu diğer ayarlar da belirttiğiniz gibi yapmama rağmen yaşıyorum. Kaldı ki örneğin "Görüntü Ayarları: Filmler" olarak izlemekten şahsen keyif aldığım söylenemez ve cihazı o ayarda kullanmak istemiyorum.

Ayrıca, vermiş olduğunuz geri bildirime istinaden, bu ayarların haricindeki kullanımlarda bu sorunları normal karşıladığınız fikrine kapılıyorum. Ürününüzü satın almış bir kullanıcı olarak madem sabit ayarlarda kullanmamız gerekiyorsa bu kadar farklı ayar varyantlarını neden yaptığınızı da bilmek isterim. Yine Perfect Natural Motion özelliğinin ne işe yaradığını ve nerelerde kullanılmasını tavsiye ettiğinizi de bilmek isterim. İnanın ki bu sorunun yanıtını bilmek isteyen pek çok müşteriniz daha var.

Fazla uzatmadan, bahsettiğiniz ayarlarda TV ekranında kasmalar/takılmalar yapıyor, ekran kartının kaldırmadığı bir oyunda PC nasıl takılıyorsa bunu da aynı şekilde düşünebilirsiniz. Bu bahsettiğim durum TV izlerken de geçerli, asıl can sıkıcı olan durum da bu. Videosunu çektim, ancak kamera bunu net olarak yakalayamıyor, yine de talep etmeniz durumunda youtube'a koyarım. Ambilight servisle çözülebilecek bir durumdu belki ama panel ciddi olarak sıkıntılı özetlemek gerekirse.

Cihaz sürümü QF1EU-0.150.82.0'dir. Az önce denedim, bundan başka yeni güncelleme bulmuyor.

Menülerinin ve Smart TV'nin kanser edici düzeyde yavaş olmasından fazla bahsetmeyeceğim, bunlar size gelen şikayetlerin çoğunda vardır zaten. Ben şahsen TV'de görüntü kalitesine ve akıcılığa dikkat ederim, ama kağıt üzerindeki özelliklerinin beni cezbettiği ürününüzün uygulamada büyük bir hayal kırıklığı yarattığını belirtmek isterim. Bu kadar para ödeyip sorun satın almamaları ve benim gibi mağdur olmamaları için bu konuda forumdaşları da bilgi sahibi yapmak durumdayım. Belki bu vesileyle sizin de müşterilerinizin şikayetlerini daha dikkatli analiz edip geri bildirimde bulunurken genel yazılardan kaçınıp konuya odaklı dönüt vermenize bir nebze katkı sağlamış olurum diye düşünüyorum.

Yine de mailimi dikkatli inceleyip, TV'min kendine özgü bir sorunu olduğu kanaatine varırsanız ve sorunsuz bir panel ile değişiminin sağlanmasını bizzat takip edeceğinizi temin ederseniz iade yerine değişim talep edebilirim (TV'yi bugün kargoya veriyorum). Sorunlar hakkında arkadaşlarımı nasıl bilgilendirme gereği hissediyorsam, sorunsuzca kullanacağım ve memnun kalacağım bir ürün hakkında da seve seve olumlu tavsiyelerde bulunurum.

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: k700

42pfl6877k/12 Teknosadan 3130 tl ye aldım arkadaşlar kurulumu yapıldı sorusu olan varsa yanıtlayabilirim :)

42pfl6877k/12 almış olduğunuz bu ürünün oyunlarda ve özellikle 3d görüntü kalitesinden memnuniyetlerinizi veya varsa ne gibi sorunlar yaşadığınızı yazarmısınız ben açıkçası ledlerle plazmalar arasında kararsızlık yaşamaktayım bu yüzden forum takibindeyim phılıps daha önceden monitörünü kullanmıştım memnundum bu yüzden tvlerinide araştırma içerisindeyim.
  • Burada yazılanlar sizin yazdığınız modelle ilgili. Demek ki hiç baştan beri okumamışsınız. Lütfen konunun başından beri okuyunuz. Sonra sonlara doğru geliniz anlarsınız.

Böyle yazınca daha iyi anlayanlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dijitalevren -- 14 Ocak 2013; 12:14:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sairyakamoz

Burada yazılanlar sizin yazdığını modelle ilgili demek ki hiç baştan beri okumamaışsınız. ştfen konunun başından beri okuyunuz sonra sonlara doğru geliniz anlarsınız.

Ceketimden tutma yırtileceksin

Gurban oldum senin Türkçenden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumasi -- 9 Ocak 2013; 15:43:49 >
  • şimdi paneli iyice rakipleriyle test eden biri olarak, bulutlanma ve ölü pixel durumları asgari düzeyde olan bir panel.
    Ve keskinlik çok iyi.

ancak arkadaşın bahsettiği motion ayarları,
    Ve kanser eden smart menü kullanımı,
    menü geçişleri vs vs.

ama bunları yazmamız gereken yerleri yukarıda bahsettim.
    buradaki yazıları neden forumlara yazmıyoruz.
    anlayamadım.
    güncelleme gelmesin diye mi?

almanlar bu konulaya el atmış ve düzenlemelere başlamışlar.
    çok yakında bir güncelleme gelir.
    Ama yukarıdaki linklere yazı yazın. tag ekleyin .
    5 dakikanızı alır.
  • Eveet, servis bugün geldi. İçe gömük ledlere baktı ve taşıma sırasında olabilir, isterseniz düzeltelim dedi. Bir daha iade işleriyle uğraşmamak adına parçalayın dedim. :)
    İçini açıp ledleri düzelttiler. Basit birşeymiş. Klips gibi bir düzenek var. Orası kaymış, düzeltince artık tüm ledler aynı seviyede oldu. 2 ölü pixel ve daha önceki LG LM660 daki bandinge göre çok daha az olan banding sorununu sineye çekip kullanmaya devam ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: perkam

Eveet, servis bugün geldi. İçe gömük ledlere baktı ve taşıma sırasında olabilir, isterseniz düzeltelim dedi. Bir daha iade işleriyle uğraşmamak adına parçalayın dedim. :)
    İçini açıp ledleri düzelttiler. Basit birşeymiş. Klips gibi bir düzenek var. Orası kaymış, düzeltince artık tüm ledler aynı seviyede oldu. 2 ölü pixel ve daha önceki LG LM660 daki bandinge göre çok daha az olan banding sorununu sineye çekip kullanmaya devam ediyorum.

hocam ölü piksellerde değişim yapılmıyormuydu?Sanki philipste böyle bir garanti vardı yanlış hatırlamıyorsam.
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=70165654&p=1#70165654

47pfl6877k 2499 tl ( wincell duvar askı aparatı ve philips hdmi kablo hediye ) sanal pazardan kredi kartına taksit imkanı :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furlaka

quote:

Orijinalden alıntı: perkam

Eveet, servis bugün geldi. İçe gömük ledlere baktı ve taşıma sırasında olabilir, isterseniz düzeltelim dedi. Bir daha iade işleriyle uğraşmamak adına parçalayın dedim. :)

hocam ölü piksellerde değişim yapılmıyormuydu?Sanki philipste böyle bir garanti vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Bir ara perfect panel diye bir seri çıkardı. TV de var mıydı bilmiyorum ama monitörde vardı. Sadece o seride 1 ölü pixel e bile değişim veriyorlardı. Bende biri kırmızı cırtlak biri sönük pixel olmak üzere iki tane var. Ya en az 3 tane daha çıksın diye dua edeceğim ya da görmezden geleceğim. :) Servis 4 ün güzel bir sayı olduğunu, 5 i görmeden müdahale edilmediğini söyledi.

Hayırlısı artık, diğer sorunların yanında çok daha küçük duruyor şimdilik. Bu yüzden kullanmaya devam. Zaten iade olsa da yenisi nerde???
    Stokları yemişler. Değişim sonucu bir tv gelse kesin başkasından geri dönen olur. Bu yüzden riske girmek istemedim.

Giren ya da girecek olan varsa sonucu paylaşırsa biz de öğrenmiş oluruz.

• 10.01.2013 itibari ile bende 47PFL6877 SATIN ALDIM SERVİS KURULUMU YAPILDI

TELEVİZYON GAYET GÜZEL ÖLÜ PİKSEL VE BANDİNG SORUNU İLE KARŞILAŞMADIM.

MEVCUT GÜNCELLEME QF1EU-1.150.82.0 17/12/2012 TARİHLİ GÜNCELLEME ÜZERİNDE YÜKLÜ. FAKAT MENÜ GEÇİŞLERİ BANA GÖRE HALAA YAVAŞ GİBİ GELDİ.

PHİLİPS SİTESİNDE : 19/12/2012 TARİHLİ YENİ BİR GÜNCELLEMESİ MEVCUT, BU GÜNCELLEMEYİ İNDİRİP ZİPTEN ÇIKARTIP USB YE KAYDETTİM. TV YE TAKTIĞIMDA YENİ GÜNCELLEME BULUNDU ŞEKLİNDE BİR YOL GÖZTERMİYOR. ? BU GÜNCELLEMEYİ NE YAPTIMSA USB ÜZERİNDE TV YE YÜKLEYEMEDİM. AYNI DOSYAYI EN AZ 3 KEZ İNDİRİP RARDAN ÇIKARTIP USB YE KAYDEDİP TV YE BAĞLAMAMA RAĞMEN OLMADI.

BU KONUDA NE YAPABİLİRİM.? KENDİM MANUEL OLARAK ELLE TV YE USB YOLUNU GÖSTERİP , İÇİNDEKİ DOSYADAKİ GÜNCELLEMEYİ GÖRMÜYOR.. YAPAMIYORUM. ??
  • bugün annemin philipsin önceki serisinin menülerinde dolaştım. daha düşük model tvde benzer bi menü vardı ve çok çok daha hızlıydı. biri beni bu menü yavaşlığından kurtarsın.
    yukardaki linklere bir sürü şikayet yazdım. sizde yazın birkaç birşeyde rahat rahat şu tvyi kurcalayalım linkler aşağıda. yazılımcılar oradan takip edip düzeltiyorlar
    https://code.google.com/p/philips/issues/list (bu sayfaya gmailinize girdikten sonra girip sol köşedeki new issue yi tıkloruz ve şikayetlerimizi yazıyoruz)
    http://www.supportforum.philips.com/en/showthread.php?9535-Experience-Thread-FW-150-82-for-6-7-8-9000-Series-2012 (bu siteyede üye olduktan sonra sorunlarımızı yazıyoruz)

yabancı dil bilmeye gerek yok kelimeleri basitçe seçin ve google çeviride çevirip kopyala yapıştır yapın.

hadi arkadaşlar destek bekliyoruz.hepimiz birşey yazarsa etekleri tutuşur bunların.

• quote:

Orijinalden alıntı: galip29

10.01.2013 itibari ile bende 47PFL6877 SATIN ALDIM SERVİS KURULUMU YAPILDI

MEVCUT GÜNCELLEME QF1EU-1.150.82.0 17/12/2012 TARİHLİ GÜNCELLEME ÜZERİNDE YÜKLÜ. FAKAT MENÜ GEÇİŞLERİ BANA GÖRE HALAA YAVAŞ GİBİ GELDİ.

PHİLİPS SİTESİNDE : 19/12/2012 TARİHLİ YENİ BİR GÜNCELLEMESİ MEVCUT, BU GÜNCELLEMEYİ İNDİRİP ZİPTEN ÇIKARTIP USB YE KAYDETTİM. TV YE TAKTIĞIMDA YENİ GÜNCELLEME BULUNDU ŞEKLİNDE BİR YOL GÖZTERMİYOR. ? BU GÜNCELLEMEYİ NE YAPTIMSA USB ÜZERİNDE TV YE YÜKLEYEMEDİM. AYNI DOSYAYI EN AZ 3 KEZ İNDİRİP RARDAN ÇIKARTIP USB YE KAYDEDİP TV YE BAĞLAMAMA RAĞMEN OLMADI.

BU KONUDA NE YAPABİLİRİM.? KENDİM MANUEL OLARAK ELLE TV YE USB YOLUNU GÖSTERİP , İÇİNDEKİ DOSYADAKİ GÜNCELLEMEYİ GÖRMÜYOR.. YAPAMIYORUM. ??

guncelleme tarihine bakacagına güncelleme numarasına baksana muhtemelen tv de yuklu olan surumu yuklemeye calısıyorsundur ozaman usb dekı dosyayı okumaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: metedoruk

bugün annemin philipsin önceki serisinin menülerinde dolaştım. daha düşük model tvde benzer bi menü vardı ve çok çok daha hızlıydı. biri beni bu menü yavaşlığından kurtarsın.
    yukardaki linklere bir sürü şikayet yazdım. sizde yazın birkaç birşeyde rahat rahat şu tvyi kurcalayalım linkler aşağıda. yazılımcılar oradan takip edip düzeltiyorlar
    https://code.google.com/p/philips/issues/list (bu sayfaya gmailinize girdikten sonra girip sol köşedeki new issue yi tıkloruz ve şikayetlerimizi yazıyoruz)
    http://www.supportforum.philips.com/en/showthread.php?9535-Experience-Thread-FW-150-82-for-6-7-8-9000-Series-2012 (bu siteyede üye olduktan sonra sorunlarımızı yazıyoruz)

yabancı dil bilmeye gerek yok kelimeleri basitçe seçin ve google çeviride çevirip kopyala yapıştır yapın.

hadi arkadaşlar destek bekliyoruz.hepimiz birşey yazarsa etekleri tutuşur bunların.

Ben seni kurtaracam Allah'ın izniyle.

Bakın ey cemeat, Bu tv yavaş bir tv.
    Bu sebeple birçok sorunu yaşıyoruz.
    Kasmalar oluyor. Bu herşeyde takılmalara sebebiyet veriyor.

üstteki sayfalara üye olup sorunu yazın.Burada ağlayıpta diğer foruma konuyu yazmamak nedir anlamıyorum.

ilkokul ingilizcesi ile yazabilirsiniz.
    Sayı artsın yeter ki.

bu ay içinde güncelleme var. Son güncelleme yaklaşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GOKMENM -- 11 Ocak 2013; 10:58:49 >

• https://code.google.com/p/philips/issues/list

yeni yazılımla ilgili hiç şikayet yok.
    Yazılımcı ne yapsın.

3 şikayet var üçünüde ben yazdım.

versiyon bölümünü seçin, 150.82 seçin oraya 3-5 cümle
    google çeviri kullanarak yazın.
    http://translate.google.com.tr/

• 10.01.2013 itibari ile bende 47PFL6877 SATIN ALDIM SERVİS KURULUMU YAPILDI

MEVCUT GÜNCELLEME : QF1EU-1.150.82.0

17/12/2012 TARİHLİ.

GÜNCELLEME ÜZERİNDE YÜKLÜ. FAKAT MENÜ GEÇİŞLERİ BANA GÖRE HALAA YAVAŞ GİBİ GELDİ.

BU KONUDA NE YAPABİLİRİM.? KENDİM MANUEL OLARAK ELLE TV YE USB YOLUNU GÖSTERİP , İÇİNDEKİ DOSYADAKİ GÜNCELLEMEYİ GÖRMÜYOR
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.