Şimdi Ara

PHILIPS 40PUK6809/12 DVB-S UHD 4K SMART LED LCD TV 1599 TL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
104
Cevap
4
Favori
25.678
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben bu tvyi alalı 3gün oldu. Fakat benim en büyük sorunum, laptopla çizim yaparken ekran küçük olduğu için tv'ye bağlarım diye düşünüyordum
    fakat 1.4 hdmı kablosuyla tv'ye bağladığımda mouse'u çok geç algılıyor. Bu konu hakkında bilgisi olan varmıdır? Çözülebilen bir problemmidir,
    başka deneyenler ve bu problemi yaşayanlar varmıdır?
  • gkhnerdm kullanıcısına yanıt
    kablosuz mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    mouse kablosuz ama onu çıkardığımda laptop'un kendi touchpad'iylede aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Hatta başka bilgisayar bağladım onda da aynı sorun devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhnerdm

mouse kablosuz ama onu çıkardığımda laptop'un kendi touchpad'iylede aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Hatta başka bilgisayar bağladım onda da aynı sorun devam ediyor.

kabloyla ilgili sıkıntı olabilir, laptopun donanım özellikleri yeterli olmayabilir, benim bilgisayar da iki kişi pes atarken sıkıntı yok, ama 4 kişi olunca ağırlaşıyor , sonuçta veriyolu yetersiz kalıyor

• Bilgisayarım monster GTX460M ekran kartlı modeli, Bende belki ekran kartını upgrade edersem sorun düzelir diye monster servisini arayıp durumu anlattığımda ekran kartından değil tv'nin kendi board'undan kaynaklanabileceğini söyledi.
    Buyüzden bu problemin nerden kaynaklandığını anlamam için, bu tv'ye sahip olan arkadaşlardan ricam,

Bilgisayarlarını bağladıklarında mouse gecikme sorunu yaşıyorlarmı ?
    -Eğer yaşanıyorsa çözümü varmı?

Eğer bunu çözemezsem tv'yi iade etmeyi düşünüyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Bilgisayarım monster GTX460M ekran kartlı modeli, Bende belki ekran kartını upgrade edersem sorun düzelir diye monster servisini arayıp durumu anlattığımda ekran kartından değil tv'nin kendi board'undan kaynaklanabileceğini söyledi.
    Buyüzden bu problemin nerden kaynaklandığını anlamam için, bu tv'ye sahip olan arkadaşlardan ricam,

Bilgisayarlarını bağladıklarında mouse gecikme sorunu yaşıyorlarmı ?
    -Eğer yaşanıyorsa çözümü varmı?

Eğer bunu çözemezsem tv'yi iade etmeyi düşünüyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sorununuz İnput-lag denilen olay. Muhtemelen lag seviyesi oldukça yüksektir o modelin. Tamamen tv ile alakalı. Güncelleme yaparsanız belki bir nebze iyileşir ama bu alet bir tv monitör değildir. Monitör satan firmalar özelliklerinde boşuna 1 ms tepki sürelerinden bahsetmiyorlar. Sizin televizyon 100 veya daha üst bir değerdedir muhtemelen.

• 4k Kanalları açmıyorsa ÇÖP

• Arkadaşlar bugün input lag sorunundan bahsetmiştim. Az önce servis geldi ve tv ayarlarından Resim/Hareket/HD Natural Motion ayarını kapadıktan sonra oyun moduna geçince takılmalar ortadan kalktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanetta

Slm yorumunuzu okuduktan sonra bu televizyonu almaktan vazgeçtim. Bana 1700 lirayı geçmeyen tv önerebilir misiniz? Mümkünse 4k ve smart özelliği olsun..cevabınızı bekliyorum.

1700 liraya alacağın 4K Tv'den hayır gelmez. Hiç bir şey bekleme.
  • quote:

Arkadaşlar bugün input lag sorunundan bahsetmiştim. Az önce servis geldi ve tv ayarlarından Resim/Hareket/HD Natural Motion ayarını kapadıktan sonra oyun moduna geçince takılmalar ortadan kalktı.

Sanırım böyle çözülür diye düşünüyordum cevabı yazmışsınız benden önce. Çünkü bir Alman teknoloji blogunda İnput-Lag çok yüksek değil diye okumuştum.

Bir arkadaşımız Uydu'dan 4K izleyebiliyor musunuz diye sormuş ama ben Türksat kullanmadığım için yorum yapamayacağım.

Fakat 4K video oynattım. Bilgisayara bağlayıp 2.monitör olarak ayarlayıp çözünürlüğü 4K seçip performansı test ettim ve sıkıntı olmadı

1700 TL'ye alabileceğiniz tüm televizyonlardan daha akışkan ve gerçekçi görüntü sunduğu kesin. Bu TV'yi beğenmeyenler ya diğer markaların fanları ya da kullanmayı bilmeyen kullanıcılar.

Bir ara alt yazılarda bazı karakterlerin gösteriminde sorun var sanmıştım ama kurcalayıp panelden çözüm. Yine bir ara uzun videolarda bellek sorunu yaşadığımı düşünmüştüm, oysa codec'leri bozuk trilogie videoları izlemeye çalışıyormuşum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ay_danscisi

quote:

Arkadaşlar bugün input lag sorunundan bahsetmiştim. Az önce servis geldi ve tv ayarlarından Resim/Hareket/HD Natural Motion ayarını kapadıktan sonra oyun moduna geçince takılmalar ortadan kalktı.

Sanırım böyle çözülür diye düşünüyordum cevabı yazmışsınız benden önce. Çünkü bir Alman teknoloji blogunda İnput-Lag çok yüksek değil diye okumuştum.

Bir arkadaşımız Uydu'dan 4K izleyebiliyor musunuz diye sormuş ama ben Türksat kullanmadığım için yorum yapamayacağım.

Fakat 4K video oynattım. Bilgisayara bağlayıp 2.monitör olarak ayarlayıp çözünürlüğü 4K seçip performansı test ettim ve sıkıntı olmadı

1700 TL'ye alabileceğiniz tüm televizyonlardan daha akışkan ve gerçekçi görüntü sunduğu kesin. Bu TV'yi beğenmeyenler ya diğer markaların fanları ya da kullanmayı bilmeyen kullanıcılar.

Bir ara alt yazılarda bazı karakterlerin gösteriminde sorun var sanmıştım ama kurcalayıp panelden çözüm. Yine bir ara uzun videolarda bellek sorunu yaşadığımı düşünmüştüm, oysa codec'leri bozuk trilogie videoları izlemeye çalışıyormuşum.

Selam
    1 subatta 42pus7809 aldim 1680 tl.ye
    Cihazi ilk kullandigimda o kadar sinir olmustumki aldigima pisman oldum hevc codecleri desteklemiyor
    4k yayin seyredilmiyor 4k videoyu acip seyredemedigimi ogrendim. Fakat bu durumun hevc codec destekli 4k media player ile mumkun oldugunu ogrendim 4k yayin konusunda ise ileride yayginlastiginda harici 4k uydu alicisi veya android box değiştirileceği i ongoruyorlar.
    Toparlamamam gerekirse artilari ve eksileri olan bir cihaz kanal gecisleri yavas.ama goruntu kalitesi bu fiyata en iyu cihaz miracast ozelligi cok iyi alt yazi sorunu gormedim kisaca hd fiyatina uhd televizyon alacaksiniz beklentilerinizi verdiginiz paraya gore belirleyin hayal kirikligi yasamayin tek problem ekran gecisleri yavas son donemde guncelleme geldi iyilesme var ama yavaslik yinede var
    Bilginize

• Ben bu Tv'den bugün sipariş verdim. Meğer PC'ye bağlayınca 4k çözünürlük vermiyormuş. En fazla 1080p oluyormuş. Benim zaten monitörüm 27'' 1080p 1ms. Acaba iade etsem mi yarın gidip? Çünkü pazartesi gelip monte edecekler.
  • Ekran kartının yazılımından çözünürlüğü manuel olarak değiştirmeyi denedin mi belki işe yarayabilir
  • Bu tv n11 de 1499 TL haberiniz olsun

• 40 inç tv 4k olsa ne yazar, 8k olsa ne yazar
  • agtr A kullanıcısına yanıt
    Bu mantığa bakılırsa samsung 28'' 4k monitör hiç ama hiç gereksiz

Yok mu arkadaşlar kullananlar? PC'ye bağlayınca 1080p ötesi yok mu?

Not: Ona göre yarın gidip iade edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deathness666 -- 4 Nisan 2015; 20:22:39 >
  • 1 m den mi seyredeceksiniz?
     PHILIPS 40PUK6809/12 DVB-S UHD 4K SMART LED LCD TV 1599 TL

• Arkadaşlar bu tv nin 50" olanı şu an Teknosa da 1969TL sizce nasıl?

• PC bağlantısı yapınca 4K görüntü alamıyor muyuz? 4K filmleri sadece TV'den ya da USB bellek/Harici harddisk'ten mi izleyebiliyoruz?

Ben Digiturk ve TurkcellTV+ kullanıyorum, bu nedenle kanal geçişlerinin yavaş olması sorun değil.
    Evde PC, Microsoft Surface, android tablet ve iyi bir telefonum varken internete girip uygulama kullanacağımı da sanmıyorum, miracast ile ekrandan görüntü alabilirim nasıl olsa.
    Şu anda benim için oldukça ideal bir ürün gibi gözüküyor.

Başka sıkıntı yaşayan ya da başka tavsiyesi olan var mı?
  • Çok iyi fırsat gerçekten, teşekkür ederiz haber verene. PC konusunu ben de merak ettim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.