Şimdi Ara

Philips 40PFK6510 Android Tv (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
2.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ancak yazabildim. Ben şahsen tvden memnunum. Tabi bunda TV aldığımın farkında olmamın payı büyük. Yani pc deki performansı beklememek lazım. Kanal geçişleri 2-3 sn arasında değişiyor. Smart menusude her zaman tıklandığı gibi açılmıyor. Oda nadir olsada tv yi ilk actigindan falan 2 sn falan bekletiyor. Kendi tarayıcısı cok iyi degil gibime geldi. Google playda baska bir tarayıcı indirdim. O tarayıcı hem daha hızlı hem de flash desteği daha yüksek. Webteizleden film izledim mesela hiç sıkıntı oluşturmadı. Bugün kar yağdı burada. Merkezi çanak sistemi kullanıyoruz kar yağdığından tv çekmez diye düşünüyordum. Eve geldim trt1 hd açıktı. Önce tv çekiyor sandım. Sonra anladim ki evdekiler TRT nin internet sitesinden canlı yayin açmışlar. Tek sıkıntısı tarayıcıya girince ses azaltıp arıttıramıyor. Ses orta düzeyde oluyor. Rahat duyuluyor. 3D yi daha deneyemedim. Ambilight kullanmadigim icin kapattım. Merak ettigin bir şey olursa cekinmeden sorabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsSakallıDede -- 30 Aralık 2015; 22:51:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• AsSakallıDede kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. bende bu cihazın görüntüsünü diğer cihazlarla kıyasladım, daha net ve akıcı geldi bana,

benim için önemli olan görüntü kalitesi zaten, birde panelin 100 hz'lik olduğu söyleniyor. Öyle ise çok iyi.

Bir de arasıra ayrıca smarttan, YouTube vs. ile film izlerim veya klip vs. Onlarda da sorun olmaz sanırım. 3D yi zaten kullanmayacağım.

Biraz daha büyük olsun istiyordum ama iyi cihazların büyük ekranlıları çok pahalı, bununla idare edecez artık, umarım pişman olmayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yüksel75 -- 31 Aralık 2015; 0:40:15 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanal geçişleri philipslerde hep ağır zaten. Yalnız uydu alıcısı Nasıl acaba? Listeleme yapılabiliyor mu çok karmaşık mı?

• yüksel75 Y kullanıcısına yanıt
    Normalde kanal sırasında değişiklik yapılmıyor ama favori liste diye bir şey var. Oradan izlediğin kanalları seçip dizebiliyorsun

Teşekkürler biraz ugrasayım. Bu arada cihaz kuruldu, görüntü tatmin edici. Cihaz kaliteli görünüyor. Yanı izlenimlerim iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yüksel75 -- 31 Aralık 2015; 13:13:34 >
    Hocam sizde de 6510 mu var ?

Evet, mağazada gözüme en iyi görünen bu idi. Fena değil, zaten diğerleri de pek hoşuma gitmemişti, 4k iyi cihazlarda çok pahalı. 40pfk6510 aldık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yüksel75 -- 1 Ocak 2016; 12:55:05 >
  • Menu biraz ağır geldi bana ama philipslerde maalesef kronik bu. Ama görüntüyü iyi bence. Panelin 100 hz olduğunu söylediler ama yalan da olabilir, genelde ledler 50 hz panele sahip diye biliyorum.

• Öncelikle hayırlı olsun. İnternette tv panelini araştırmıştım ben, 100 hz olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsSakallıDede -- 1 Ocak 2016; 9:04:40 >
    100 ise daha iyi. İnşallah hepimize hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yüksel75 -- 1 Ocak 2016; 11:07:55 >
    Sn. Dede bu tv yi açtığımızda açılışı bir süre bekletiyor sizinde öyle mi.

• Fişten çekince mi yoksa normal kumandadan kapatınca mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsSakallıDede -- 2 Ocak 2016; 11:56:28 >
    Mesela sabah cihazı fişe takiyorum, açılıncaya kadar çok sure geçiyor. Kumandadan stand by ile o kadar geç açılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yüksel75 -- 2 Ocak 2016; 12:41:59 >
    Dogrudur. Fişten çıkarınca açılması uzun sürüyor.
    Tv cok üst duzey değil lakin idare ediyor. İnternetten film açıyor. Arada kasma yapabiliyor ama bu paraya bu kadar heralde

• Hocam tv incelemesi yapmayı düşünüyorum şubat gibi sende yardımcı olur musun ?

Öyle ama bu fiyata bu görüntü kalitesinden daha iyi bir cihaz pek yoktur. Yenileme hızı gerçek değer 100 hz. Sonuçta.

Bu arada hani size sormamın nedeni, açılışta fişten çıkarılıp takılınca oluşan yavaşlık acaba arıza mı acaba diye düşündüm, demek ki normal.

Ben tvyi ilk aldığımdan barağa kurcalamaştım. Sonra fiaten çıkarıp taktığımda tvnin açılması biraz sürmüştü. Bir an korkmuştum tvyi mi bozdum diye

Ben de biraz endişelenmiştim :)
    Genel bir değerlendirme yapayım, Görüntü bence gayet güzel, alttan kayan yazılarda titreme yok,
    android uygulamalarda sorun yaşamadım, YouTube vs, açıyor ve film vs, sorunsuz izleniyor.
    Android market sınırlı. Bazı uygulamalar yüklü ve sorunsuz çalışıyor. İngiliz, Amerika da bugün gibi haber kanalları uygulamaları gayet iyi çalışıyor.
    Ses kalitesini çok beğendim, temiz ve güçlü.
    Ben Vivaldi hayranıyım, YouTube dan açıp sorunsuz dinliyorum, ses çok iyi.
    Kanal geçişleri fena değil. Hızı bana göre yeterli.
    Sinyal kalitesi zayıf full hd olmayan kanallar biraz göze batıyor.
    Genel mana da gayet iyi, sadece 42/43 inç olsaymış çok ideal olacakmış.
    Mağazada LGlf650v var idi, 42" ama philips in görüntüsü biraz daha iyi göründü gözüme, bir de LG ye güvenemedim.

O televizyon da fena değil. 50lf650v yi enişteme aldırmıştım 4 ay once falan 2200tl'ye. Philipse bakmaya gittiğimde vatanda 50lf650v nin fiyatını 2700 tl görünce fiyattan dolayı vazgeçtim. 42 side 1779 falandı diye hatırlıyorum. Genel olarak ozetlersek philips 1 tık daha iyi sanki bu iki seri kıyasında.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.